A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

poruka: 130
|
čitano: 49.534
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s".
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Da bolje i meni radi iako je i na 500mbit sve radilo kako triba.Samo koji kabel koristiš za spajanje na komp,ja san trenutno na Cat 5 e mislin se uzet Cat6 dali bi bilo šta bolje možda??

Za tebe kao kućnog korisnika je Cat 5 dovoljan.

 

Koliko vidim ti postižeš s Cat 5 1.1Gbit...tako da ti ne treba ništa kad ti je brzina odlična.

 

 

15 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Moram priznati da im je ponuda odlicna, za 209kn mislim da nigdje nema takve brzine, samo se uskoro nadam da ce pokriti i ostale krajeve Hrvatske 

14 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Za koji dan i meni dolazi baš me zanima, ja imam sve Cat 6 kablove i imam naravno svoj router jer ne vjerujem ruterima od provajdera. Pa me baš zanima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Cat5e je dobar i za 2.5Gb Ethernet, neće biti razlike u odnosu na Cat6. Router je izgledni kandidat gdje mogu štekati performanse. Uvijek je bolje imati svoj box koji je unaprijed provjeren, ne samo u pogledu security-a nego na održivi bandwidth WAN-LAN prometa i obratno. ISP-ovi namjeno biraju low-end routere koji s malim brojem jezgara ne mogu izgurati nominalni bandwidth pa im to zgodno dođe kao jeftini QoS. 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

a koji router bi moga uzet a da mi radi sa A1 optikom i dali oni to podržavaju tj dali ja kao njihov korisnik smin minjat sam router kako hoću,hvala

 

14 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Workbench kaže...

Cat5e je dobar i za 2.5Gb Ethernet, neće biti razlike u odnosu na Cat6. Router je izgledni kandidat gdje mogu štekati performanse. Uvijek je bolje imati svoj box koji je unaprijed provjeren, ne samo u pogledu security-a nego na održivi bandwidth WAN-LAN prometa i obratno. ISP-ovi namjeno biraju low-end routere koji s malim brojem jezgara ne mogu izgurati nominalni bandwidth pa im to zgodno dođe kao jeftini QoS. 

 

Točno to, ja obično sve pogasim na tom defaultnom kad dođe wifi i sve ostale dodatne stvari pa mu samim tim smanjim cpu i memory usage.

 

A imam asusa AX88U sa quad core cpu-om. Skup je inače dosta, ali stvarno sve odrađuje perfektno i prije svega ima mi baš sve ono šta mi treba, 8 gigabitnih portova, 2x usb 3.0 pa si možeš šteknut vanjske hardove i svakakve još dodatne stvari koje sve skoro koristim plus flešao sam na njega custom firmware od merlina koji daje još više mogućnosti routeru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 20:48 (Thermal).
12 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Stigao mi Honor router s wifi 6+ tehnologijom.

 

Duplo bolji nego Huawei router koji djeli A1. 

 

Test na mobu...

1. Slika 532 mbps s A1 routerom

2. Slika 841 mbps s Honor routerom

 

S mobom nisam mogao preko 550mbps na A1 routeru nema sanse. 

 

Totalno bolje spajanje, stabilnija veza i brzina, veca udaljenost wif-a. Bolje tj brze mi radi IPTV, laptop kao i mob. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 13:02 (R36).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Zašto imaš tako mali upload bez obzira na router?Kod mene upload je oko 400mbit

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Zašto imaš tako mali upload bez obzira na router?Kod mene upload je oko 400mbit

 Nemam blage a i nije mi bitno. Bitan mi je download. 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Koliko košta taj Honor router?

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Marko :D kaže...

Koliko košta taj Honor router?

 Ja sam ga platio 50 dolara. 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ok razumin al opet imaš mali download sa ti routerom nego ja san njihovim tj od A1 šta daju,meni ti je dowload 1.1gbit i upload oko 400mbit-a,svugi u kući ima stalan wifi bez prekida i wifi mi ide download oko 500mbit :)

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Ok razumin al opet imaš mali download sa ti routerom nego ja san njihovim tj od A1 šta daju,meni ti je dowload 1.1gbit i upload oko 400mbit-a,svugi u kući ima stalan wifi bez prekida i wifi mi ide download oko 500mbit :)

Ja i na A1 routeru imam takav upload...od 180 mbps.Ti to sve imas kad ti je laptop spojen direktno na router - tj zicano. Ja cijelo vrijeme pricam o wifi-u.

 

Evo ti moja brzina na mobu na wifu (slika). To ne mozes dobit na A1 routeru nikad.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 12:07 (R36).
6 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...
Marko :D kaže...

Koliko košta taj Honor router?

 Ja sam ga platio 50 dolara. 

 Može link od kuda si ga nabavio?

12 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Osobno čekam gospodu iz A1, najavili su se za 14.10 u 9h 😆. E sad, kutija za optiku je na stupu ispred kuće, hoce li ta ekipa vući kabel iz kutije do kuće ili kaj mogu očekivati? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Da vuću kabel do tvoje kuće od toga stupa tako je i kod mene,dobijaš svoju nit ;)

12 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Nadam se da cu i to doživjeti 👍 Ravno godinu i pol dana imam pregovore sa A1 za optiku. Prvo sam sam sredio mjenjanje drvenog HEP stupa u betonski, onda ishodio suglasnost od HEP-a za koristenje stupa za A1 itd...Tak sam vesel da bi se raznesel. 😆 Ak me kuzite... 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Da kužim tako je i meni bilo,nikad dočekat optiku,razumin te :)

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Nemo nemo kaže...
R36 kaže...
Marko :D kaže...

Koliko košta taj Honor router?

 Ja sam ga platio 50 dolara. 

 Može link od kuda si ga nabavio?

S Aliexpressa - Honor Offical trgovina - upiši samo Honor router 3.

 

Ma router je vrh. Preporodio sam se, naspram ovog od A1. 

 

Fora je što si skineš s google play-a njihovu aplikaciju AI life i preko nje si sve složiš - šifra, naziv routera, vidiš sva spajanja, ima guest mod, roditeljski nadzor, dijagnostiku ma nema što nema. 

 

I učitavanje tj stabilnost brzine je odlična. Kad testiraš brzinu - nema da se laganini diže brzina ono 40-80-150-300-350-500mb, nego ti odmah grune full brzinu. Meni je isti tren na 900mbps.

 

Jučer na wifu s mobom - download 903 mbps, upload 178 mbps.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 9:53 (R36).
12 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Jel na teren baš izlaze iz A1 ili nekakva firma to obavlja na području Zagreba? Ako ide firma, jel zna netko koja je firma ili imate kakve veze u A1 da to probam ubrzati nekako? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

99% da je neka vanjska firma a ne A1, kao sto sve i funkcionira sa telekomima u našoj državi :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
grofzg kaže...

Nadam se da cu i to doživjeti 👍 Ravno godinu i pol dana imam pregovore sa A1 za optiku. Prvo sam sam sredio mjenjanje drvenog HEP stupa u betonski, onda ishodio suglasnost od HEP-a za koristenje stupa za A1 itd...Tak sam vesel da bi se raznesel. 😆 Ak me kuzite... 

Ne znam zašto si ti to sve trebao ishodit. To mi je malo čudno.

 

A1 sam ishodi dozvolu od Hep-a da može stavit optiku na stup tj da se može penjat po stupu.

 

 

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
grofzg kaže...

Jel na teren baš izlaze iz A1 ili nekakva firma to obavlja na području Zagreba? Ako ide firma, jel zna netko koja je firma ili imate kakve veze u A1 da to probam ubrzati nekako? 

 Vanjska firma tj njihov kooperant. Kad su ti rekli da će doći, tad će i doći. Nemaš tu brige.

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...
grofzg kaže...

Nadam se da cu i to doživjeti 👍 Ravno godinu i pol dana imam pregovore sa A1 za optiku. Prvo sam sam sredio mjenjanje drvenog HEP stupa u betonski, onda ishodio suglasnost od HEP-a za koristenje stupa za A1 itd...Tak sam vesel da bi se raznesel. 😆 Ak me kuzite... 

Ne znam zašto si ti to sve trebao ishodit. To mi je malo čudno.

 

A1 sam ishodi dozvolu od Hep-a da može stavit optiku na stup tj da se može penjat po stupu.

 

 

 To je prica koja traje godinu i pol dana, jer mi je kuća u području crne rupe po A1. Pa recimo broj 8 ima optiku, 10 nema optiku, pa onda od broja 18 opet postoji optika...A gospoda iz A1 su samo trazili nove razloge i vremenske odmake i izgovore da mi ne sprovedu optiku pa sam vecinu toga rjesio sam. 

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
grofzg kaže...
R36 kaže...
grofzg kaže...

Nadam se da cu i to doživjeti 👍 Ravno godinu i pol dana imam pregovore sa A1 za optiku. Prvo sam sam sredio mjenjanje drvenog HEP stupa u betonski, onda ishodio suglasnost od HEP-a za koristenje stupa za A1 itd...Tak sam vesel da bi se raznesel. 😆 Ak me kuzite... 

Ne znam zašto si ti to sve trebao ishodit. To mi je malo čudno.

 

A1 sam ishodi dozvolu od Hep-a da može stavit optiku na stup tj da se može penjat po stupu.

 

 

 To je prica koja traje godinu i pol dana, jer mi je kuća u području crne rupe po A1. Pa recimo broj 8 ima optiku, 10 nema optiku, pa onda od broja 18 opet postoji optika...A gospoda iz A1 su samo trazili nove razloge i vremenske odmake i izgovore da mi ne sprovedu optiku pa sam vecinu toga rjesio sam. 

Kolega svaka cast na trudu. Mislim da bi i ja tako postupio.

 

Suludo je da pola ulice ima a pola ne optiku. 

11 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...
Nemo nemo kaže...
R36 kaže...
Marko :D kaže...

Koliko košta taj Honor router?

 Ja sam ga platio 50 dolara. 

 Može link od kuda si ga nabavio?

S Aliexpressa - Honor Offical trgovina - upiši samo Honor router 3.

 

Ma router je vrh. Preporodio sam se, naspram ovog od A1. 

 

Fora je što si skineš s google play-a njihovu aplikaciju AI life i preko nje si sve složiš - šifra, naziv routera, vidiš sva spajanja, ima guest mod, roditeljski nadzor, dijagnostiku ma nema što nema. 

 

I učitavanje tj stabilnost brzine je odlična. Kad testiraš brzinu - nema da se laganini diže brzina ono 40-80-150-300-350-500mb, nego ti odmah grune full brzinu. Meni je isti tren na 900mbps.

 

Jučer na wifu s mobom - download 903 mbps, upload 178 mbps.

 

 

 

 Ovo je jako dobra brzina, blizu si download maksimuma za 1Gb ethernet. Kad se oduzme overhead, maksimalna propusnost iznosi 940Mbit, bez obzira da li koristiš PPoE protokol ili ne.

11 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
4 bandere do optike (u ulici), dvije do kabelske (druga ulica), to je A1 nažalost.
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Pozdrav svima,

koristim A1 optiku već 2 godine (500/100 brzina). Kako mi je sada istekao ugovor, odlučio sam dalje koristiti uslugu te sam se prebacio na opciju 1Gbit download ( pošto nema više opcije 500mb download).
U petak su bili tehničari te promijenili tv box, router je ostao isti ( Huawei HG8245Q2). Nakon aktivacije nove usluge primjećeno je da net/wifi ne radi (lampica PON na routeru svijetli a lampica LOS ne). Zvao sam tehničara koji je bio na terenu, rekao je da provjerim sa službom, možda nešto u sustavu nije odrađeno. Nakon što sam se čuo sa službom za korisnike ustanovljeno je da je problem kod njih ( obzirom na lampice PON i LOS). Isti dan navečer net je proradio, nije me nitko kontaktirao povratno što su točno napravili.

Sada me muči brzina, prema speedtestu brzina nije bila veća od 600Mbs, zapravo se kreće opet oko 500MBs.
Fast.com pokazuje brzinu do 1.1GBs a Hakometar oko 800Mbs.
Upload se povećao sa dosadašnjih 120Mbs na 250Mbs, wifi brzina mi je ostala ista( 250-300MBs).

Koji izvor mogu uzeti najrelevantniji po pitanju mjerenja brzine?
Znate li za koji source da mogu testirati direktni download ( nisam našao nijedan da mi brzina ide preko 35-50MBs).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

speedtest zavisi na koji server te veze, neki nemaju bas neki bandwith, ako fast pokazuje do 1.1 onda i je tak, uobicajeno  fast pokazuje manje brzine od speedtesta

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 19:38 (dado16).
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Hvala ti na odgovoru.
Kod mene je bilo obrnuto, fast.com bi mi uvijek pokazivao veće brzine od speedtesta. Čudno mi je da speedtest nije baš nijednom pokazao veću brzinu od 500tinjak Mbs u ovih skoro tjedan dana..
Ništa, provjeriti ću još par puta pa provjeriti eventualno sa A1, po njihovim informacijama minimum bi trebao biti 700/350Mbs.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice