5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za dvij

poruka: 36
|
čitano: 10.526
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za dvij".
6 godina
protjeran
offline
Re: 5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za
JozoBozo121 kaže...

 A reci, što ne valja s 4G mrežom? Ja sam stalno spojen na 4G i nikad nemam problema. 

 

 

 Onda si jedini koji nikada nema problema.

12 godina
offline
Re: 5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za
Oldy kaže...
Frk ja sam iz grada, ali trenutno u sobi baš i nemam bajni 4G. Baš mi u gradu s obzirom na velik broj korisnika i imamo problem sa 4G jer je njegov kapacitet po baznoj stanici mali. Na 5G već govorimo o gigabitima po baznoj.

 

Sve pet stari, ja sam Bogu iza ljevog bubrega pa mi je signal banana (cca 2-3 km zracne linije od bazne stanice). Stalno prijavljujem neki kvar (vec sam sam sebi dosadan) da bi dobio prof odj*, kao oni tu nemogu ništa i nemaju u planu za daljnjim ulaganjem.
Onda mi tu govorimo o nekakvom tehnološkom napretku interneta (mobilnog il fiksnog) u nas hrvata. Umjesto da kao i sva gospoda surfamo netom na surfing boardu, mi surfamo na truloj letvi. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: 5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za
Luka123 kaže...

Recimo da nekim slucajnim događajem ovo zaživi. Evo ti taxija, dostave, tramvaja... 

I uz to još par stotina tisuća ljudi na birou. 

 

Mater zadrtu i primitivnu 

 

A tko će proizvest autonomna vozila? Tko će isprogramirat njihov softver? Tko će im obuć sjedala u kožu npr.? Tko će ih popravljat? Tko će djelove prodavat?

Pa svaka usrana tehnologija ako izbaci 1 čovjeka iz posla, zaposlu drugu dvojicu. Da nije tako i dalje bi bilo kameno doba. I dalje bi umjesto novaca mjenjali svinju za kravu i davali tu kravu kao miraz za brak. Ali to je očito tvoja razina.  

Najgore u cijeloj priči je kaj takvih kao ti ima cijela masa u ovom šupku svemira gdje živimo. I još gore, imate pravo glasa.. jednako kao svi mladi i obrazovani ljudi čiji razvoj vi kočite svojim ograničenjima.

 

Šta ste desilo kad je mobitel ili čak email stigao u hrvatsku? Jesu li jadni poštari ostali bez posla? Telefonske centrale sa analognim prekidačima i teta koja sjedi cjeli dan i posao joj je da preštekava kabel iz rupe u rupu?

A neki i jesu ostali bez posla .. ali zato imaš koliko mobilnih operatera sa koliko tisuća ljudi zaposlenih? I umjesto da vozi hrpu papira na APNcu taj čovjek (naravno ne baš taj isti) sad radi nekaj puno inteligentnije na nekom drugom radnom mjestu. To se zove napredak. I to je neizbježno btw.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 10:23 (Spem).
12 godina
offline
Re: 5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za

Evo čitaj sad što se događa kad netko tko ima povećanu hiperaktivnost počne o tome raspravljati:

 

Recimo da od sad to zaživi i u nekoj bajci imam taxi službu sa 20 taxija. Ti taksiji se servisiraju uredno, ali više nemaju vozača. Tko tu gubi posao? Zaposlit će više ljudi na servisu za taxije? Ili hoćeš reći da će izmisliti poslove za koje samo "obrazovani" mogu obavljati. Naravno da hoće. Zar misliš da nisam razmišljao o tome?

 

Radna snaga će se mijenjati, poslovi će se mijenjati tražit će određenu struku koju trenutni "neobrazovani" ljudi nemaju.

Biti će potražnja za "obrazovanima", "neobrazovani" će ostati na ulici.

"Obrazovani" će biti nezadovoljni plaćama, povisit će se plaće, ali ne dovoljno, izmišljati će se novi poslovi za "neobrazovane" opet dolazi do iste situacije, gdje mladi bježe iz države gdje su plaće bolje, "neobrazovani" dolaze na mjesta "obrazovanih", opet se smanjuju plaće. Neobrazovani su nezadovoljni sjede na birou, obrazovani su nezadovoljni nerade posao iz snova etc.

 

Da bi ovo zaživilo potrebna je cijela rekonstrukcija države počevši id obrazovnog sustava.

 

everyday i'm shuffling...
6 godina
protjeran
offline
Re: 5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za
Luka123 kaže...

Da bi ovo zaživilo potrebna je cijela rekonstrukcija države počevši id obrazovnog sustava.

 

Potrebna je reforma industrija. Raznih. Da postanu fleksibilne i da brzo uče. Pa će i (pametni i motivirani) posloprimci takvima rado doći raditi, jer će vidjeti da imaju mogućnost razvoja i da tamo neće nikome nositi kave niti ići na kemijsko po odijelo.

 

16 godina
offline
Re: 5G će donijeti autonomnu vožnju u Hrvatsku za

Da bi to zazivilo nije potrebno bas nista osim love koja bude to pokrenula o neobrazovani budu kopali po kontejnerima. Kaj vi brijete da je bilo koga briga za nekoga ko se nece dalje skolovat koji se pravi blesav i radi neki stupidni posao? Zivimo u dog eat dog svijetu i kome to nije jasno njega bude pojelo. Kaj je najbolje u cijelo prici je da UBER ulaze milijarde u autonomna vozila dok im ekipa koja unistava Taxi sluzbu generira te iste milijarde. Na kraju dana budu Taxisti ostali bez posla i vozaci Ubera jer kad dojde autonomija bye bye svi od reda.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 17:25 (NEW_MAN).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice