30 godina Buga

poruka: 65
|
čitano: 17.585
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "30 godina Buga".
16 godina
offline
30 godina Buga

Vec 3 banke, čestitam, kao jučer se sjecam kad ga počeo kupovat u tadašnjim HRD-ima, memories  

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2022 16:31 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
30 godina Buga

Odrastao sam uz Bug, i sam sam u tridesetima.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
30 godina Buga

Bug, čestitke! Kao i svima koji su tijekom godina doprinijeli kvaliteti Buga svojim radom. Za mene je Bug sinonim za informatički časopis i budi mi uspomene iz doba (2006. - 2010. ponajviše) kada sam se počeo interesirati za računala.

 

Imao sam neke brojeve iz 2005. i '06. koje je kupovao otac, ali sam ih nažalost bacio skupa sa onima koje sam kupovao od 2007. ili '08. do svibnja 2018. jer ih se puno nakupilo, logično. Ostao mi je samo jedan iz prosinca 2005. Naravno da mi je sada žao i baš prije nekoliko dana sam se pretplatio na digitalno izdanje, ali mogao sam u biti odabrati klasičnu pretplatu, istina. Najviše iz želje da ponovno vidim te časopise iz 2005., pa sve do 2010. Ali papir je papir.

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
30 godina Buga

Odlični ste,želim Vas čitati i narednih 30 godina 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
30 godina Buga

Čestitke na prvih 30 godina.

Želim svima puno zdravlja kako svima u redakciji, tako i na forumu i u sljedećih 30 godina uz novi jubilej za Bug

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: 30 godina Buga
😱uhh. 90tih sam fanaticno kupovao Bug i citao stranicu po stranicu. Byte sam kupio nekoliko brojeve ali se raspadao nakon par tj,cudno je bio lijepljen pa sam prestao. Bravo za kontinuitet. genijalni autori ! di ode 30 godina .....i da, igrao sam sve nagradne igre , nikad nista dobio!!! 🕳️
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
30 godina Buga

svaka ćas

i mi smo u Bosni imali Info, ali eto, nisu uspjeli opstati kao Bug. Imaju i sad web stranicu koja na kojoj se rijetko pise, a cuo sam da ih emisija na BHT1 održava u životu.

Bio je i kod nas u BiH Bug, ali cini mi se da je on bio skuplji od Infa, iako je Info vec bio skup.

 

 

bas mi fali to vrijeme kad sam uzimao magazin i jos cd sa demo igrama, aplikacijama, pa i patchevima.


sjecam se jednom 7 dana sam pokusavao instalirati neki MoH, da li Allied assault ili pacific assault. Ja instaliram ali nigdje igre, tek neko mi stariji rece da je to zakrpa tj patch a ne full igra.

 

 

kako vrijeme piči, ne staje. dosta se ja sjecam tog perioda 2000tih, a da me nesto upitas sta je bilo prije 5 godina, ne bih imao pojma sta reci.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
30 godina Buga

Čestitam. Ja kupujem od prvog broja BUG ali nažalost nisam ih čuvao zbog prostora.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: 30 godina Buga
Se sjeca ko ih kojeg je broja bila ona humoristicna tema kako se Bug stanca italiji ak se ne varam (i cijeli postupak). Ono, lova ispod stola... 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
30 godina Buga

Čestitke, rado vas čitamo i u susjednoj Bosni i Hercegovini. ☺

Know your world.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
30 godina Buga

Čestitke!

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: 30 godina Buga
ukay1000 kaže...
Se sjeca ko ih kojeg je broja bila ona humoristicna tema kako se Bug stanca italiji ak se ne varam (i cijeli postupak). Ono, lova ispod stola... 😂

 Austrija

12 godina
offline
Re: 30 godina Buga

Ak se ne varam, tam je Petric pumpal gumu na, ak se ne varam Ford Fiesti 

15 godina
offline
30 godina Buga

Čestitam! Puno uspjeha narednih 30 godina.

Meda
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: 30 godina Buga
Do skora sam imao ogromnu BUG kolekciju, koja je u stanu prošla sve moguće statuse od počasnog mjesta na najvećoj polici kućne biblioteke, preko manje bitnih polica, gornje strane ormara, unutrašnje strane ormara pa sve do podruma.
Usporedo sam čuvao i sve cd-ove/dvd-ove. Sve sam nekako mislio da tako nostalgično čuvam uspomene na sate, dane pa čak i mjesece uživanja u čitanju tekstova u omiljenom časopisu, dok na kraju nisam shvatio da su uspomene dovoljno duboko inkorporirane u mene i bez toga materijalnog aspekta posjedovanja kolekcije. I tako, jednog dana, iznenada sam odlučio da kompletnu kolekciji dam.

Velikih je 30 godina. Što bi rekao jedan moj prijatelj - golemo.

Stoga iskrene čestitke!

P.S. Gobac je jednom prilikom zamoljen da se obrati čitateljima BUG-a rekao:
"Čitatelji baga idite do vraga!"
morrisoN
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: 30 godina Buga
PzKpfw kaže...


Iskrene čestitke.

 

BUG je naša konstsanta. BUG je naša sudbina.
BUG je stvoren. A, to vam je totalno različito od toga kada netko samo preuzme nešt, pa dalje nastavi tako.

 

Nastao je u burnim vremenima, čak i olovnima. Svuda je bilo ništavilo, sve se rušilo, ali se našla se mala, ali odavažna skupina
ljudi koji se nije htjela prepustiti sudbini, nego je odlučila uzeti stvar u svoj ruke.

 

To vam je BUG. Tako je nastao BUG.
Prije njega nije postojalo ništa. Imali ste medije koji su bili u službi nekih drugih interesa.
BUG je prvi i jedini mediji koji su stvorili kompjuteraši za kompjuteraše.

 

BUG je nama na kvartu bio pojam. Tko je volio kompjutere, čitao je BUG.
Nije to bilo vrijeme kao danas, kada svaki pojedinac ima pristup raznoraznim čudima tehnologije.
Tko je čitao BUG bio je kompjuteraš. To je bilo to nevino doba razvoja kompjutera i tehnologije.

 

Dečki iz garaže, kako bi se reklo bili su jedini koji su se kužili, voljeli i radili nešto oko kompjutera.

 

Jako, jako volim BUG, jer je najbolji. Najbolja kvaliteta, vrhunski tekstovi, autori velikani pisane riječi,....
BUG je puno više od tekstova vezanih za kompjutere i tehnologiju.

 

BUG je način razmišljanja, način života.
BUG je uveselio mnoge generacije, čitatelje, kompjuteraša, ljudi,....
Mnogi današnji IT profesionalci su imali svoje početke upravo u BUG i sa BUG-om.

 

BUG preko svojih organiziranih događaja od samog početka podupire razvoj kompjuteraštva kod nas.
Organizira preko 100 konfi svake godine, BUG je naš centar.

 

Mnoge stvari vezano za BUGove početke bili su rečeni na 25 obljetnici našega BUG.
Vrijedno je i danas to imati u vidu.


I danas BUG drži svoju liniju, te iz svakoga mjeseca u mjesec postaje sve bolji i bolji.
Nikada tako malo ljudi nije učinilo toliko mnogo za razvoj kompjuteraštva i svijest o tome na ovim prostorima.

 

Za diplomaciju nikada nije kasno. BUG je puno bolje od svake diplomacije ili tako nekoga možda naizgled "atraktivnog posla".
Biti dio IT je naljepši mogući posao na svijetu, tj. ne samo posao, nego poziv. Poslanje.

 

Sve ovdje napisano nije samo osvrt, nekog navijača BUG-a.
To je faktično, realno i činjenično stanje.

 

BUG je svjetska klasa, BUG je svjetski šampion.

Za sada je to 30 godina, mada nema sumnje, isto će biti i za 30 godina.
Točnije, ne isto. Nego, još bolje.

 

BUG roka na najjače!!
BUG, uvijek i svagdje, rula nadmoćno!!

 

Majke ti mile ovo kada sam pročitao umro sam od smijeha, kolega na čemu ste vi? Uguzivanje na najjače ili samo neka dijagnoza?

 

Jedan mali savjet, jebeš Bug get a life! ;) 

16 godina
moderator
offline
Re: 30 godina Buga
ukay1000 kaže...
Se sjeca ko ih kojeg je broja bila ona humoristicna tema kako se Bug stanca italiji ak se ne varam (i cijeli postupak). Ono, lova ispod stola... 😂

 Vjerojatno misliš na foto-strip iz Buga br. 100

 

morrisoN kaže...


P.S. Gobac je jednom prilikom zamoljen da se obrati čitateljima BUG-a rekao:
"Čitatelji baga idite do vraga!"

 Nije Gobac, nego Ripper iz Pipsa...

 

Bila je to cijela serija video spotova (na CD-ima), a uz neke su išli i posbeni pozdravi izvođača, poput ovoga kojeg spominješ.

...
12 godina
offline
30 godina Buga

Iskrene čestitke. Kroz svašta smo svi zajedno prošli u zadnja tri desetljeća (ratovi, pandemije, potresi...), no Bug je kroz sve ostao jedna od konstanti. 

 

Sve teže je mlađim generacijama danas objasniti zašto čitam tiskano izdanje i još se pretplaćujem, "kad se danas sve može naći na internetu". Ne razumiju ljudi.

 

Zbog sve veće cijene kvadrata nekretnina više ne čuvam svaki primjerak, ali jubilarni brojevi uvijek imaju svoje mjesto na polici, uključujući i legendarni prvi. Za ostalo tu je digitalna arhiva.

 

Ništa, živjeli i idemo u sljedećih 30! 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: 30 godina Buga

 
morrisoN kaže...


P.S. Gobac je jednom prilikom zamoljen da se obrati čitateljima BUG-a rekao:
"Čitatelji baga idite do vraga!"

 Nije Gobac, nego Ripper iz Pipsa...

 

Bila je to cijela serija video spotova (na CD-ima), a uz neke su išli i posbeni pozdravi izvođača, poput ovoga kojeg spominješ.

Pips, Chips and Videoclips - BUG uvod

 

 

Psihomodo Pop - BUG Uvod

 

Salud

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: 30 godina Buga
Ukucaj KakoLako na YTu pa ćeš vidjeti sam njegov put. Pancer zvan Filip zvan KakoLako
12 godina
offline
Re: 30 godina Buga
Flying Dutchman kaže...

 
morrisoN kaže...


P.S. Gobac je jednom prilikom zamoljen da se obrati čitateljima BUG-a rekao:
"Čitatelji baga idite do vraga!"

 Nije Gobac, nego Ripper iz Pipsa...

 

Bila je to cijela serija video spotova (na CD-ima), a uz neke su išli i posbeni pozdravi izvođača, poput ovoga kojeg spominješ.

Pips, Chips and Videoclips - BUG uvod

 

 

Psihomodo Pop - BUG Uvod

 

Salud

 Meni je ovo ko klincu bilo WOW !

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: 30 godina Buga
Jao, moram pretresti šupu da pročitam iznova legendarni prvi broj. Čestitke!
K
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: 30 godina Buga
Miro kaže...
morrisoN kaže...


P.S. Gobac je jednom prilikom zamoljen da se obrati čitateljima BUG-a rekao:
"Čitatelji baga idite do vraga!"

 Nije Gobac, nego Ripper iz Pipsa...

 

Bila je to cijela serija video spotova (na CD-ima), a uz neke su išli i posbeni pozdravi izvođača, poput ovoga kojeg spominješ.

 

Flying Dutchman kaže...

 
morrisoN kaže...


P.S. Gobac je jednom prilikom zamoljen da se obrati čitateljima BUG-a rekao:
"Čitatelji baga idite do vraga!"

 Nije Gobac, nego Ripper iz Pipsa...

 

Bila je to cijela serija video spotova (na CD-ima), a uz neke su išli i posbeni pozdravi izvođača, poput ovoga kojeg spominješ.

Pips, Chips and Videoclips - BUG uvod

 

 

Psihomodo Pop - BUG Uvod

 

Salud

 Da, Pipsi su u pitanju, a ne Gobac. Hvala obojici.

 

Ipak sam trebao sačuvati kolekciju. Izgleda da sjećanja više nisu tako pouzdana ;)

morrisoN
14 godina
offline
30 godina Buga

momcovi iz kazamata BUG uredništva, blagodarim na svemu!

 

svaka 3. vam dala!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 mjeseci
neaktivan
offline
30 godina Buga

Čestitke BUG-u, iako ga dulje vrijeme ne kupujem ovaj broj sam naravno morao kupiti. Prvi broj sam uzeo tamo negdje još u srednjoj školi, znači prije 20-ak godina, tako da

mi je ovakva obljetnica zbilja i povratak u neka druga, sada već davna vremena. Još jednom sve najbolje i želim vam bar još 30!

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
30 godina Buga

Sretan rođendan BUG! Živio meni 100 godina!

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
30 godina Buga

Gledam ovo tiskano izdanje i nigdje ne vidim promo kod za sudjelovanje u nagradnoj igri...
BTW hvala na BFS ulaznicu ;)

 
0 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
30 godina Buga

Sve je bilo okay dok se nije javio pzkwfhsdsjdhd.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 30 godina Buga

ma i on je dio folklora...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
30 godina Buga

Sretan rođendan.

 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice