18 hrvatskih studenata započelo praksu u Huaweiju

poruka: 5
|
čitano: 2.531
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "18 hrvatskih studenata započelo praksu u Huaweiju".
13 godina
neaktivan
offline
18 hrvatskih studenata započelo praksu u Huaweiju

A što kažu roditelji studenata koji su radi Kine i kineske politike ostali bez posla i standarda?

 
0 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 18 hrvatskih studenata započelo praksu u Huawe
Rootsman kaže...

A što kažu roditelji studenata koji su radi Kine i kineske politike ostali bez posla i standarda?

 Kein Problem.

12 godina
offline
Re: 18 hrvatskih studenata započelo praksu u Huawe
To je problem politike tvoje drzave, a ne kine.
7 godina
offline
Re: 18 hrvatskih studenata započelo praksu u Huawe
Ako cemo vec govoriti o politici, koliko je obitelji ostalo bez posla i standarda zbog “good guy” zapadnih zemalja? Kina radi sranja da se razumijemo, ali ima ona stara “tko je bez grijeha neka prvi baci kamen”.

Sto se Huaweia tice, ono sto su oni pruzili za 18 studenata je odlicno iskustvo. Sasvim sigurno nece te studente privezati za stolicu i dok im kapaju kapi u oci isprati mozak da je komunisticka partija Kine svjetlo na kraju tunela.
Ja sam prije diplomiranja dobio slicnu priliku za odraditi praksu u jednoj itekako poznatoj globalnoj firmi i to iskustvo mi je itekako pomoglo u pronalasku prvog stalnog i dobro placenog posla i to bez da su trebali posredovati raznorazni kumovi, rodjaci i sl.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 18 hrvatskih studenata započelo praksu u Huawe
ivanzu kaže...
To je problem politike tvoje drzave, a ne kine.

 Ne posve, u tvrtkama tipa HuaWei majčica država drži prste i ako treba će i financirati poslovanje koje generira gubitak ako to znači infiltraciju u neko područje i/ili uništenje konkurencije koja radi po tržišnim pravilima. Tako da ako si ti u firmi koja se natječe sa HuaWei-em, ili nekom drugim kineskom firmom koja ima veze sa kineskom vlašću vrlo vjerojatno da nećeš dobiti natječaj jer si ne možeš priuštiti da ponudiš cifre koje ti generiraju gubitak. Tako da možeš na kraju zbog toga završiti na ulici ni kriv ni dužan jer je kineska tvrtka odnijela posao. To nije stvar politike tvoje države jer postoji nešto što se zove slobodno tržište.

Mada opet, pošto je u Kini pravilo da ne možeš poslovati ako nisi u dealu sa nekom domaćom tvrtkom, tako da imaju kontrolu tko je tamo i koga puste na tržište ne kužim zašto se globalno ne bi moglo napraviti i obratno. Kako vi meni, tako ja vama jer definitivno nije fer poslovanje da oni mogu u drugim državama što žele, a kod sebe drže sve uzde u rukama. Tj. od slobodnog tržišta uzimaju samo što im paše.

A da ne govorimo o svim slučajevima industrijske špijunaže i krađe. Npr. kako je sve počelo sa kloniranjem cisco routera davnih dana. Pa su se pravdali da je to slučajnost da je sve isto, uključujući i bugove u firmware-u...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice