12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

poruka: 79
|
čitano: 13.316
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r".
15 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

..amateri. (ja sam) s 13 bio mentor ćuk norisu i jodin (jači, ljepši, sličnih ušiju ovčara) brat.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear

amater...

 

mi smo radili barut od hrđe i šećera, radili petarde te razvalili peć u učionici...

 

bez ukora 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 9:36 (Stric_Jura).
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Stric_Jura kaže...

amater...

 

mi smo radili barut od hrđe i šećera, radili petarde te razvalili peć u učionici...

 

bez ukora 

 Hrđa, hipermangan, srebrna prašina, salitra, glave od šibica... nema što nismo koristili za eksplozive. U prošlom postu sam napisao kako smo neke stvari "posudili" iz komunalnog poduzeća no caka je u tome da smo kopirali ključ pa nam je to bila samoposluga.

Nije samo fokus bio na oružju i eksplozivima već smo svi u to vrijeme vozili nabrijane Tomose (malo kasnije MZ 250 koji sam držao u šumi). Moj APN je išao 120kmh. Nabrijavali smo čak i Tomos pente pa je bilo glisiranje s njima. Međukvartovski ratovi... nije bilo dana da nismo neko sranje napravili.

Da moj napravi 2% od onoga kakav sam ja bio....uh

12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
BlueMax kaže...
Stric_Jura kaže...

amater...

 

mi smo radili barut od hrđe i šećera, radili petarde te razvalili peć u učionici...

 

bez ukora 

 Hrđa, hipermangan, srebrna prašina, salitra, glave od šibica... nema što nismo koristili za eksplozive. U prošlom postu sam napisao kako smo neke stvari "posudili" iz komunalnog poduzeća no caka je u tome da smo kopirali ključ pa nam je to bila samoposluga.

Nije samo fokus bio na oružju i eksplozivima već smo svi u to vrijeme vozili nabrijane Tomose (malo kasnije MZ 250 koji sam držao u šumi). Moj APN je išao 120kmh. Nabrijavali smo čak i Tomos pente pa je bilo glisiranje s njima. Međukvartovski ratovi... nije bilo dana da nismo neko sranje napravili.

Da moj napravi 2% od onoga kakav sam ja bio....uh

 Najžalosnije od svega kaj današnja deca nerazumiju o čem pričaš, Tomos? Karabit? VHS ?Luk i ustrijeljeni golub? Špriherice i uplakane djevojčice?, totalno druga svjest, a nije niti 30 godina prošlo

14 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear

da, gdje su nestale te nevine dječje igre...

 

Kameno lice...

 

Jovanka i Jozo...

 

Hrvati i Srbi..

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

 

ja sam se jako nakašljao na dan godišnjice smrti josipa broza za vrijeme minute šutnje

cijeli razred me gledao

 

gdje ste sad amaterčine?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 14:53 (nemrem_stara_mi_sere).
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 

ja sam se jako nakašljao na dan godišnjice smrti josipa broza za vrijeme minure šutnje

cijeli razred me gledao

 

gdje ste sad amaterčine?

 Nažalost nemam više fotografiju s primanja u pionire. Uhvatilo me kako ljutito gazim po kapi i marami. Razlog nije bio politički nego gastronomski.

3 godine
protjeran
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
BlueMax kaže...

 Nažalost nemam više fotografiju s primanja u pionire. Uhvatilo me kako ljutito gazim po kapi i marami. Razlog nije bio politički nego gastronomski.

 "...i ja sam moju izgazio"

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 16:06 (nemrem_stara_mi_sere).
5 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
BlueMax kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 

ja sam se jako nakašljao na dan godišnjice smrti josipa broza za vrijeme minure šutnje

cijeli razred me gledao

 

gdje ste sad amaterčine?

 Nažalost nemam više fotografiju s primanja u pionire. Uhvatilo me kako ljutito gazim po kapi i marami. Razlog nije bio politički nego gastronomski.

 Koji ste vi hahari, a ja mislio da su moje čepaljke i pračke bile opasne, kad čuješ onaj FIJUUUUU kraj uha, znači da je blizu oka prošlo... Ali zato sam grmio s garburom, pljuni, zatvori, čekaj, čekaj i BUUUUM. I danas bi gruvao tu garburu da je ima. Garbura = karabit.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Stric_Jura kaže...

da, gdje su nestale te nevine dječje igre...

 

Kameno lice...

 

Jovanka i Jozo...

 

Hrvati i Srbi..

 Tuciguz - sado-mazohistička igra u kojoj se do krajnjih granica testiralo svoju fizičku i psihičku spremu. Stanemo u krug i onaj koga se prvog izbira (fli fla flus pa par-nepar na dvi dobivene) svom snagom napuca ovog ispred sebe nogom u guzicu. Onda taj ne može njemu vratiti već udara ovog ispred sebe i tako šalje mržnju u krug. Ko prvi odustane peder(ne možeš odustati kad tebe tuku nego kad te dođe red da ti udaraš).

 

Pepeljara sudbine - pošto smo s 12-13 već svi pušili, prvo bi u pepeljaru ubacili papiriće sa smišljenim zadacima (psinama), onda preko pepeljare rastegnuli najlon ili foliju i na sredinu stavili kovanicu. Onda bi redom cigaretom bušili rupe na foliji. Kome kovanica upadne u pepeljaru mora izvući jedan papirić i napraviti što na njemu piše. A pisalo je svašta. Ja sam, između ostalog, pio vodu iz fontane na kojoj su se skupljali golubovi, s barskom stolicom sjeo na sred ulice na rivi (totalna blokada prometa) i nisam se maknuo dok me nisu makli, ušao u kafić u kojem su bili poker aparati i isključio kredit onome ko je imao najviše u kasi, pokazao qrac teti konobarici (starija od matere) iz kafića u kojem smo se okupljali....

 

današnja djeca = 

13 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Kolega i ja smo (čisto iz zabave i radoznalosti)  u doba prije službenog interneta u Hrvatskoj iskopirali sadržaj HDD-a NE Krško u institut Ruđer Bošković i zapunili im disk...

Kazna: godinu dana bili Demosi iz računala 

Posljedica svi su se bolje zaštitili da im se nebi ponovilo...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
BlueMax kaže...
HCMAA kaže...
#BlueMax

uskoro očekuj ljubav prema štapovima koji grme:)

s 13 godina...plašljivac(start revolver)...izbušio cijev da maknem onu zaštitu...i onda čahuru od iskorištenog metka uguraš u cijev da bude zrno

 Amater :)

 

S 13 godina izbušio svih 6 rupa na bubnju na plašljivcu, iz cijevi izbio onu zaštitu koja ide cijelom dužinom i unutra uglavio cijev s unutrašnjim Φ 6,3mm. Za municiju umjesto klasičnih starter metaka sam stavio metke za pištolj za čavle (na slici dolje) koje smo ukrali iz skladišta komunalnog poduzeća (bilo je tu još TNT-a, brzogorećeg i sporogorećeg štapina...), a u bubanj kuglice od rastavljenog kugličnog ležaja Φ6,3mm. Probijalo je sobna vrata s 10m udaljenosti.

Jedan dan sam ga ponio u školu. Na velikom odmoru kad smo išli po marendu u obližnji dućan i prijatelj (koji je sudjelovao u izradi) ga je uzeo i raznio glavu mački koju su ispred dućana dvoje starih stranaca hranili. Njega je izbacilo iz škole a ja sam dobio ukor i pištolj smo morali predati miliciji. Još pamtim batine koje sam doma dobio ali to nas nije omelo u sljedećem projektu - puška. Od zračne puške, opet početak izbušen na kalibar za pištolj na čavle, kao udarnu iglu iskoristili mehanizam ručnog ispaljivača signalnih raketa (slika dolje - ne mogu pronaći onakakv kakav smo koristili, bio je metalni niklovani, ovo mi se čini plastično). Rezultat: s 300m probijeno duplo izo staklo na panorama baru. Puška se raspala nakon dvadesetak ispaljenih metaka ali je bila čudo.

 

 Čovječe, strah me pomisliti što bi radio da ti je stari bio lovac, kao moj. Istina, i ja sam koristio ove metke za čavle, ukradene u tatinoj garaži, ali za prizemnije realizacije: postavilo se na tramvajsku prugu u razmacima koji su emitirali 1--1--111-111-1--1--1. Problem je jedino što je tramvaj stao na pola ritma. 
puščani barut za punjenje patrona sam isprobavao za slaganje raketa koje mi uglavnom nisu baš daleko letjele. Dakako, to što sam to radio u šumi sa suhim lišćem i travom vjerojatno isto nije genijalna ideja. Ali sreća prati budale koje neznaju montirati fuser :)
E da, jednom sam prilikom skontao da tatin karabin, tj. jel, snajperska lovačka puška ima taj eto dobar dalekozor. Nakon gledanja u mjesec i traženja saturna završilo je gledanjem u susjedne prozore. Dok me netko nije spazio. Pa dok ja nisam shvatio da oni vide nekoga s usmjerenom puškom u njihovom smjeru...
Kak smo mi klinci uopće preživjeli djetinjstvo, bez kontrole mobitelima, nadzora kamerama, baby alarmima i sa zanimacijama koje nisu uključivale sjedenje pred kompjuterom, nego hardcore adventure and sports IRL? Mislim, pa prije prvog polugodišta prvog razreda osnovne, već smo svi znali hijerarhiju jer se svatko ispotukao i izutrkivao sa svakim više puta, da nebi bilo statističke greške. S 13 godina ja sam bio prekaljeni break dancer koji je samo zbog toga upisao gimnastiku i koji je glumio mutaciju glasa da ga se više ne drži prvi glas u dječjem zboru klinaca s ribnjaka, pa da imam alibi zašto više neidem na probe. Kakvi fusori i bakrači. Najbliže tome s 13 godina je kao i mnogima iz te generacije da asistiranjem starijem susjedu u "tjuniranju automatika" pa bi za nagradu dobio na posudbu pola sata đir s tim neispravnim čudom, dakako bez ikakve zaštite i pojma što radim.

BlueMax kaže...
Stric_Jura kaže...

amater...

 

mi smo radili barut od hrđe i šećera, radili petarde te razvalili peć u učionici...

 

bez ukora 

 Hrđa, hipermangan, srebrna prašina, salitra, glave od šibica... nema što nismo koristili za eksplozive. U prošlom postu sam napisao kako smo neke stvari "posudili" iz komunalnog poduzeća no caka je u tome da smo kopirali ključ pa nam je to bila samoposluga.

Nije samo fokus bio na oružju i eksplozivima već smo svi u to vrijeme vozili nabrijane Tomose (malo kasnije MZ 250 koji sam držao u šumi). Moj APN je išao 120kmh. Nabrijavali smo čak i Tomos pente pa je bilo glisiranje s njima. Međukvartovski ratovi... nije bilo dana da nismo neko sranje napravili.

Da moj napravi 2% od onoga kakav sam ja bio....uh

 E, to se i ja često podsjetim pa se prenerazim da shvatim da je potomak takav kakav sam možda ja... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 18:14 (overhaul).
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Stric_Jura kaže...

da, gdje su nestale te nevine dječje igre...

 

 

 Je... nevine. Imam marljivo skupljanih doživotnih ožiljaka po licu, rukama i nogama, uključujući i razbijene zube od pada preko neke ograde... pa sad u disko/noćnom klubu svijetlim sa onim zubnim navlakama kao da imam prometni znak u ustima. Kao što kolege kažu, nevjerojatno je čudo da uopće imam oba oka. Jednom mi je eksplodirao butan plin u lice, naravno da sam bio spaljen do ušiju, a šivan sam na podočnjaku 5 milimetara ispod oka. Klincima to valjda danas fali, pa se odu istetovirat i piercat.

7 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Kad smo već kod Tomosa, kakve ste modove radili?

Ja sam svog automatika kupio za 600 kuna s cilindrom od APN-a i nožnom kočnicom.

I pola dijelova s četrnaestice (dao mi je lik i ostatak dijelova, čak i banana sic sam imao).

Poslije mi je susjed istokario veliki cilindar (od novijeg automatica), mislim na 39 (ako se dobro sjećam), i uzeo sam onaj laser rezić (jeftini s placa, 100 kuna, a ovi kaj su imali para su imali kobre), gljivaste gume, sportski zračni filter, poriktali frgazer, našvasao sam usmjerivače zraka na prednji blatobran da puše jače na cilindar, modao sam svjetla, plastične štitnike s novijeg automatica, i na kraju farbanje na bordo crvenu i brenerom kurenje farbe za efekt).

 

A poslije toga CTX, pa mašina od APN-a na karoseriju od quada (fail), a onda ETZ 251.

To su bila vremena...

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

kad se već šamaramo glupostima, kako je ono išlo... čučneš do zida, dvadesetak puta (ne znam koji je bio točan broj) duboko udahneš i izdahneš zrak, posljednji udah zadržiš i ustaneš prislonjen leđima uz zid, tad ti kolega svom snagom s dlanovima obje ruke pritisne grudni koš... nema klinca koji nakon tog postupka nije pao u nesvijest... onesvješćivali bi se tako kao idioti dok nam jedan dan nije dosadilo

 

sad kad razmislim uopće ne razumijem mehanizam tog padanja u nesvijest, možda previše kisika u mozgu, hiperventilacija...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 18:37 (nemrem_stara_mi_sere).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
fer-de-lance kaže...

Kad smo već kod Tomosa, kakve ste modove radili?

Ja sam svog automatika kupio za 600 kuna s cilindrom od APN-a i nožnom kočnicom.

I pola dijelova s četrnaestice (dao mi je lik i ostatak dijelova, čak i banana sic sam imao).

Poslije mi je susjed istokario veliki cilindar (od novijeg automatica), mislim na 39 (ako se dobro sjećam), i uzeo sam onaj laser rezić (jeftini s placa, 100 kuna, a ovi kaj su imali para su imali kobre), gljivaste gume, sportski zračni filter, poriktali frgazer, našvasao sam usmjerivače zraka na prednji blatobran da puše jače na cilindar, modao sam svjetla, plastične štitnike s novijeg automatica, i na kraju farbanje na bordo crvenu i brenerom kurenje farbe za efekt).

 

A poslije toga CTX, pa mašina od APN-a na karoseriju od quada (fail), a onda ETZ 251.

To su bila vremena...

 

 APN 4 (onaj postarski, ali bez onih lata ko vespa) , sa L karikom,, brusen na 42 koiko se sjecam, Dellorto karb, puska sa 5 brzina, RMS reza i bez prednje kocnice (bio si brzi kroz zavoje htio ti ili ne )

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 21:58 (syncmaster245b).
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
fer-de-lance kaže...

Kad smo već kod Tomosa, kakve ste modove radili?

Ja sam svog automatika kupio za 600 kuna s cilindrom od APN-a i nožnom kočnicom.

I pola dijelova s četrnaestice (dao mi je lik i ostatak dijelova, čak i banana sic sam imao).

Poslije mi je susjed istokario veliki cilindar (od novijeg automatica), mislim na 39 (ako se dobro sjećam), i uzeo sam onaj laser rezić (jeftini s placa, 100 kuna, a ovi kaj su imali para su imali kobre), gljivaste gume, sportski zračni filter, poriktali frgazer, našvasao sam usmjerivače zraka na prednji blatobran da puše jače na cilindar, modao sam svjetla, plastične štitnike s novijeg automatica, i na kraju farbanje na bordo crvenu i brenerom kurenje farbe za efekt).

 

A poslije toga CTX, pa mašina od APN-a na karoseriju od quada (fail), a onda ETZ 251.

To su bila vremena...

 

imao sam automatika al najdalje kaj sam isao sa "modanjem" je bilo skidanje prigusivaca na auspuhu 😅

i uvijek sam kod sebe imao kljuc za svjecicu jer mi je presaugao uvijek.

ne znam kak sam ziv ostao na tom motoru..

 

kasnije (sa oko 18 godina) je stari dobio jednu Cagivu SST 125 na servis, i bila je kod nas doma godinama jer je vlasnik (susjed) bio u austriji, pa sam ga ganjao svaki dan markusevec<>sljeme po par puta..

dvotaktni 125ccm motor, ko divlja svinja je isao. sad kad gledam kak neki idioti po sumama ostavljaju sajle po preko sumskog puta, opet, dobro da sam ziv..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Fuzor, Sandro, fuzor - daleko je to od nuklearnog reaktora...

"In the original fusor design, several small particle accelerators, essentially TV tubes with the ends removed, inject ions at a relatively low voltage into a vacuum chamber."
https://en.wikipedia.org/wiki/Fusor#In_fusors

Atomski bojskauti... 

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
syncmaster245b kaže...
fer-de-lance kaže...

Kad smo već kod Tomosa, kakve ste modove radili?

Ja sam svog automatika kupio za 600 kuna s cilindrom od APN-a i nožnom kočnicom.

I pola dijelova s četrnaestice (dao mi je lik i ostatak dijelova, čak i banana sic sam imao).

Poslije mi je susjed istokario veliki cilindar (od novijeg automatica), mislim na 39 (ako se dobro sjećam), i uzeo sam onaj laser rezić (jeftini s placa, 100 kuna, a ovi kaj su imali para su imali kobre), gljivaste gume, sportski zračni filter, poriktali frgazer, našvasao sam usmjerivače zraka na prednji blatobran da puše jače na cilindar, modao sam svjetla, plastične štitnike s novijeg automatica, i na kraju farbanje na bordo crvenu i brenerom kurenje farbe za efekt).

 

A poslije toga CTX, pa mašina od APN-a na karoseriju od quada (fail), a onda ETZ 251.

To su bila vremena...

 

 APN 4 (onaj postarski, ali bez onih lata ko vespa) , sa L karikom,, brusen na 42 koiko se sjecam, Dellorto karb, puska sa 5 brzina, RMS reza i bez prednje kocnice (bio si brzi kroz zavoje htio ti ili ne )

 majke ti al su bili dosadni ovi iz prigrada s tim motorima i donošenjem dijelova na nastavu, jedan nosi karburator u džepu, drugi pilotinu od klipa, treći sav crn od ulja dolazi u tuti...

a tek priče, kad njih par stane razgovarati, pa te ugnjave s tim kako uleću u zavoj i čiji koliko potegne... ebali vas motori

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice