10 argumenata u korist žustrog hodanja

poruka: 43
|
čitano: 32.400
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "10 argumenata u korist žustrog hodanja".
12 godina
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
guslac kaže...
Vandit kaže...

Slažem se. Ja sam 99% vremena bicikl ili hodanje/trčanje. 

 

Ako želite zdravo živjeti i biti u formi - nabavite si psa. Baš sam nedavno gledao, prosjek dnevnog hodanja prije nego sam si nabavio posla mi je bio između 3 i 4 km, sada je između 7 i 8 km. Jučer je bio relativno lijep dan, peso i ja prehodali 14km. 

 Inače nisam zagovornik toga da ljudi imaju toliko pasa, pogotovo oni koji žive u stanovima. No nakon kaj sam pročitao ovaj članak malo sam se zamislio, i promijenio mišljenje. Ako je stvarno pas takva motivacija za kretanje, a očito je, onda je to daleko najveći plus u odnosu na neke minuse koje imanje psa u stanu podrazumijeva.

Motivacija je u glavi. Pas eventualno dode kao izlika za pozitivnu promjenu. Osim toga hodanje s noge na nogu (pas je taj koji trci) nije neka osobita promjena osim ako nisi srastao s kaucem. Osobno su mi negativne strane imanja kucnih ljubimaca nepremostive u usporedbi sa potencijalnim dobrobitima, a odrastao sam sa hrpom pasa i macaka.

 

BTW nema te aktivnosti koja moze kompenzirati los input (ovo je nesto s cime se vjecno borim i redovno gubim kada zena donese veliku Milku doma).

 

6 godina
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
guslac kaže...
Vandit kaže...

Slažem se. Ja sam 99% vremena bicikl ili hodanje/trčanje. 

 

Ako želite zdravo živjeti i biti u formi - nabavite si psa. Baš sam nedavno gledao, prosjek dnevnog hodanja prije nego sam si nabavio posla mi je bio između 3 i 4 km, sada je između 7 i 8 km. Jučer je bio relativno lijep dan, peso i ja prehodali 14km. 

 Inače nisam zagovornik toga da ljudi imaju toliko pasa, pogotovo oni koji žive u stanovima. No nakon kaj sam pročitao ovaj članak malo sam se zamislio, i promijenio mišljenje. Ako je stvarno pas takva motivacija za kretanje, a očito je, onda je to daleko najveći plus u odnosu na neke minuse koje imanje psa u stanu podrazumijeva.

 I ja bi volio da imam kuću sa okućnicom gdje pas može providiti cijelo vrijeme, no nažalost nema pa smo obojica osuđeni na stan. Srećom, imam balkon gdje ga pustim za vrijeme lijepog vremena pa se on izležava na suncu, promatra aute i ljude. 

 

Upravo zbog toga što je u stanu, ujutro prije mog posla dobije kratku šetnju, u podne kod mi je pauza napravimo krug u kvartu, poslije posla slijedi glavni događaj, a to je šetnja od minimalno sat vremena gdje se istrči i izigra. I onda navečer još jedna šetnja po kvartu. Radim od kuće pa je to dosta jednostavno za organizirati, druga je stvar da moram ići u ured. 

 

Držanje pasa u stanu ima minuse i za čovjeka i za psa, ali upravo zbog minusa koje ima za psa nastojim mu to nadoknaditi energičnim šetnjama što ujedno bude dobro i za mene jer radim "uredski" posao. Na kraju win-win za obojicu. :) 

12 godina
protjeran
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
Tvpronlem kaže...

 plus je ljudima ali zivotinji ne
osobno nikad ne bi imao psa ako ne zivim u kuci, psu treba sloboda i okucnica u kojoj moze uživat.

 

Stan za psa je kao i zatvor za ljude, šetaš kad drugi žele, ideš na zrak kad drugi žele......

 

Zivim u kuci, al na drugom katu, tako je koncipirana. Uglavnom, pas (lovacki) mi voli otici u vrt, pronjuskat po dvoristu, ali vjeruj mi, da mu je zatvor ne bi cesto prije mene (kad radim po dvoristu) trazio da ode u kucu. Jednostavno obavi sto treba, iznjuska, pregleda i zeli u kucu. Dosta mu, sta ce lezat na tvrdom betonu, ako u kuci ima meki jastuk? :)

13 godina
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja

Naravno da imam automobil. i to dizla. Ne pada mi na pamet ići do spola 100km trčeći :D

12 godina
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
maximus007 kaže...

Naravno da imam automobil. i to dizla. Ne pada mi na pamet ići do spola 100km trčeći :D

Zar ne može partnerica preseliti bliže?

6 godina
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
Partnerica? Jesi li ti to upravo prejudicirao njegovu spolnu orijentaciju?
Imaš dva negativna woke-poena od mene!
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
offline
10 argumenata u korist žustrog hodanja

1. Tekst je u fino probudio ispravne stavove u nama, sve što piše, zapravo već znamo. Ne čita ga se kao predikanje nego kao... argumente, kako i naslov kaže.

2. Ova relacija pas-stan, čovijek-zatvor mogla bi se proširiti i na muškarac-brak. Meni je pas izgovor da prošetam, inače bi bilo sumnjiv di ja to toliko idem?

3. svaka čast vašim cuckima, ali moj je nakon runde oko kvarta spreman ići doma.

4. Tako da od pesa nemam kardio trening, ali zato ugodan mentalni. I postao sam glavna baba tračara, od kako frekvetno šetam, znam sve svima u susjedstvu. 

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
Ovo je kraj kaže...

 

2. Ova relacija pas-stan, čovijek-zatvor mogla bi se proširiti i na muškarac-brak. Meni je pas izgovor da prošetam, inače bi bilo sumnjiv di ja to toliko idem?

 

 Mislim da tribas poradit na komunikaciji u braku 

2 godine
online
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
Ovo je kraj kaže...

 

2. Ova relacija pas-stan, čovijek-zatvor mogla bi se proširiti i na muškarac-brak. Meni je pas izgovor da prošetam, inače bi bilo sumnjiv di ja to toliko idem?

 

Sve je jasno.

Ideš zapaliti dvije cigarete, jer ti žena ne da i popiti dva piva u kafiću...

Poznato... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
7 godina
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja

Znam ja za jednog lika kaj je tak dolazio na rakiju u birtiju, kelnerica mu točila rakiju u čašu od 2 dL, a vodu u 0.3.

Kad god mu je žena došla on samo: evo samo jednu rakijicu da popijem, a kelnerica mu stalno dotakala "vodu".

 

Ili jedan kaj kad ide s posla ostave ga kolege pred dućanom, uzme tri bombice, jednu odma rokne, drugu putem uz cestu, a treću pred ulaskom u kuću i bočicu zafitilji susedu u dvorište.

Onda uleti u kuću ko frajer: ženo, sad mlati kolko god hoćeš 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 10:00 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja
jacob33 kaže...

 

Zivim u kuci, al na drugom katu, tako je koncipirana. Uglavnom, pas (lovacki) mi voli otici u vrt, pronjuskat po dvoristu, ali vjeruj mi, da mu je zatvor ne bi cesto prije mene (kad radim po dvoristu) trazio da ode u kucu. Jednostavno obavi sto treba, iznjuska, pregleda i zeli u kucu. Dosta mu, sta ce lezat na tvrdom betonu, ako u kuci ima meki jastuk? :)

Moj je još gori. Isto kuća, na drugom katu sa vanjskim ulazom. Ima svoja mala vrata na zidu koja su mu otvorena 24/7, tak da može stalno u dvorište i neće čak ni otić šnjofat. Pajcek ide u "službene šetnje" 4 puta dnevno(dvije dulje i dvije kratke) i ne pada mu na pamet u međuvremenu hodat okolo. Doslovno se cijeli dan premješta s kauča na fotelju i van na balkon na svoj krevetić. Najdalji domet mu je garaža ispred kuće ako je jako vruće pa se odtaljiga u hladovinu. Prije je bar po vrtu ganjao sve što hoda, sad dođe, popiša i traži natrag "doma". Ako ga ne pustim onda se zavali u hladovinu i hrče ko slonče dok ne završim. Postalo nam dvorište ornitološki rezervat. Imamo gnijezda kraj ulaznih vrata, u sandučiću, u svim grmovima, ništa to njega ne dira. Njemu treba njegovih 22h beauty sleep-a.  Jedino kad prolaze ljudi sa drugim psima, e onda naglo glumi čuvara i u stanju je vrištat cijeli dan. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 11:08 (ddarknessfairyy).
12 godina
protjeran
offline
Re: 10 argumenata u korist žustrog hodanja

^^ jel ti to opisujes mog psa? Znaci, ima ih jos. Izdresirali su nas dobro. Potrebe su mu zadovoljene, a sve ostalo je opcionalno.

5 godina
offline
10 argumenata u korist žustrog hodanja


A mene samo zanimalo koliko ovih hodačkih atleta spaja ugodno s korisnim, tj. tih najčešće mizernih x ili xy urbanih kilometara do posla hodočasti pješice, bez paljenja metalnog ljubimca u koga su uložili lavovski dio svojih prihoda. Da ne spominjemo i taj nevjerojatni izum zvan bicikl koji je 4-5 puta efikasniji od hodanja.

Sreća da danas postoje automobili pa se i kilavci mogu razmnažati, pa i ponositi time što truju planet dok snube ženku... kojoj će ostaviti potomstvo koje će plaćati ceh tog snubljenja  

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2023 23:02 (Al Crane).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice