U sukobu znanosti i vjere pobjednik je jasan zaključana tema

poruka: 2.305
|
čitano: 329.951
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U sukobu znanosti i vjere pobjednik je jasan".
12 godina
U sukobu znanosti i vjere pobjednik je jasan

Da bi rijec rekao....

Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

istina šta kaže u videu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Uopće ne vidim problem koegzistiranja nauke i religije, dapače  u mom slučaju nauka je potvrdila neke religijske činjenice. Možda je to zato što nisam pripadnik religije kojoj se suprotstavlja nauka u ovom videu. Čak je prva objava bila "Uči i proučavaj u ime Gospodara tvoga".

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina

religija mi samo smeta u jednoj stvari..ako nauka ista otkrije, potvrdi, religija kaze "pa pisalo je u svetoj knjizi, bog je to znao i reko prije nas"

ako se otkrije da neki naucni dokaz vise nije validan, onda pocne ova prica "mi smo to znali, jer u svetoj knjizi ne pise da je tako"

recimo teorija evolucije..dok je bila cvrsta, vjernici nisu rekli nista, cim je doslo nekoliko dokaza da ovi danasnji dokazi mozda i nisu validni, pocinje frka oko kreacionista i slicno, sad tvrde da evolucija ne postoji itd..

ako se ikad otkrije nesto cvrsto, ovi odma nadju dijelove knjige, interpretiraju ih kako im odgovara, i eto ga da je sve vec pisalo...

ako sve vec pise u knjizi, sto ni jedan naucni fenomen nije otkriven na osnovu te knjige, nego ona tek sluzi da se pljuje po necemo sto je uradjeno pogresno, ili da interpretacijom nekoliko redaka podijele slavu sa onim ko je nesto otkrio, tj. omalovazavaju njegov napor i uspjeh, jer po njima, mogo je samo procitat u knjizi..

Moj PC  
26 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

Ovaj, gledao sam neki dan nekakav dokumentarac o evoluciji i kažu ako je čovjek nastao evolucijom majmuna onda ne bi bilo majmuna više na planeti jer bi se pretvorili u ljude?

Saki Saki 5$
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2010 11:39 (El Manifico_Buster).
Moj PC  
3 9 hvala 0
11 godina
RE: U sukobu znanosti i vjere pobjednik je jasan

covjek je po evoluciji nasto od covjekolikog majmuna, ili jedne posebne vrste majmuna, koje na planeti vise i nema..

a isto tako, pas je nasto od vuka, pa opet ima i vukova..

12 godina

Žao mi je što će se ova tema pretvoriti u "sukob" vjernika i ostalih, ali poput kolege Boxera, uopće ne vidim problem koegzistencije znanosti i religije.

Zanimljivo, brojni znanstvenici koji zaslužni za velika znanstvena otkrića bili su duboko religiozni ljudi stoga je pomalo tendenciozno i neobjektivno povjerovati svim tvrdnjama izrečenim u ovom filmu.

Čini se da je autor filma zaboravio neke civilizacijske vrijednosti proistekle upravo iz religijskih struktura bez kojih današnji svijet nebi bio ovakav kakav jest.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

Fak kliknuo sam na film da vidim sisatu gospođicu, a ono šipak.

Saki Saki 5$
Moj PC  
28 0 hvala 0
12 godina
protjeran
El Manifico_Buster kaže...

Ovaj, gledao sam neki dan nekakav dokumentarac o evoluciji i kažu ako je čovjek nastao evolucijom majmuna onda ne bi bilo majmuna više na planeti jer bi se pretvorili u ljude?

nije nastao "evolucijom od majmuna", već čovjek i majmun imaju samo zajedničkog pretka.

malo sam stariji tip, al stvarno ne znam što vas danas uče u školi. :bang:

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
12 godina
El Manifico_Buster kaže...

Fak kliknuo sam na film da vidim sisatu gospođicu, a ono šipak.

HaHaHa, i ja isto.

Radio, ne radio, svira radio!
12 godina
neaktivan

Blago onima koji vjeruju...

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
12 godina
paintb0x kaže...

Blago onima koji vjeruju...

upravo tako!... neznanje je blagoslov!

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
12 godina
neaktivan

Ima jos dobrih videa sa istog kanala.  :D

Chobi's in da house!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina

O religiji je sve rekao genijalni George Carlin, odvojite koju minutu i uputite se u zanimljiv osvrt na religiju:  Smijeh

Alfa Romeo is latin for: Yes I will, but only because of your special car. Audis are mainly built for German cement salesmen.
12 godina
neaktivan

Nevinašce

Chobi's in da house!
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
VirtUoso kaže...

Nevinašce

haha, kad smo več kod post-anja videa svakako treba pogledati ovaj (kao i ostalo u tom kanalu)

12 godina

Evo jedan dobar film u s vezi religije     http://video.google.com/videoplay?docid=8652908955601247412&hl=en#.

Meni je film odličan, obavezno pogledati.

Naravno koga zanimaju takve stvari.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan

Super naslov videa. Sjećam se kada sam još ja vjerovao u Boga. Stalno dok sam saznao neki novi znanstveni podatak morao sam si interpretirati bibliju tako da bi mi podatak pasao unutra. Srećom, oslobodio sam se te užasne religiozne dogme koja ljudima pere mozak i ionako je napravila više zla nego dobra kroz povijest. (Križarski ratovi mi padaju na pamet, suniti i šijiti   ratovi npr., židovi itd.) . Zamislite koliko bi svijet bio ljepši da religija ne postoji...

http://www.youtube.com/user/sfdebris --- recenzije Star Trek epizoda
Moj PC  
18 4 hvala 2
12 godina
neaktivan

Pogledajte ovo

ima i part 2.

Također pogledajte ostale videe u tom kanalu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Kako je rekao Francis Bacon:"Istina se otkriva u radu.",tj.eksperimentiranjem.

alrighty then

0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
zoran010 kaže...

Sjećam se kada sam još ja vjerovao u Boga.

Da ne misliš na deda Mraza?

Ja uopće nemam problema s bogom, čim ga znanost dokaže - vjerovati ću.. :o)

12 godina
bed kaže...
zoran010 kaže...

Da... A kak objasnit onda sve pojave i dogadjaje koje znanost nije uspjela objasnit ?

O toj temi bi se dalo dugo razglabat jer nas ima dosta i na jednoj i na drugoj strani...

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
12 godina
neaktivan
zoran010 kaže...

Zamislite koliko bi svijet bio ljepši da religija ne postoji...

Našli bi ljudi neki drugi razlog da se kolju.

Serenity Now!
11 godina
ismar89 kaže...

covjek je po evoluciji nasto od covjekolikog majmuna, ili jedne posebne vrste majmuna, koje na planeti vise i nema..

To, na primjer, tvrdiš ti i pobornici teorije evolucije. Međutim, postoje i ljudi poput mene koji za sebe ne misle da su majmuni (ne vjeruju u teoriju evolucije). ;)

12 godina
neaktivan
Batista kaže...
bed kaže...
zoran010 kaže...

Da... A kak objasnit onda sve pojave i dogadjaje koje znanost nije uspjela objasnit ?

O toj temi bi se dalo dugo razglabat jer nas ima dosta i na jednoj i na drugoj strani...

Samo zato što to znanost još nije objasnila, ne znači da je neobjašnjivo. Ljudi nekada nisu znali objasniti vremenske pojave. Danas znaju.

EDIT:

(i
)

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2010 14:46 (zoran010).
12 godina
escobar_ kaže...
ismar89 kaže...

To, na primjer, tvrdiš ti i pobornici teorije evolucije. Međutim, postoje i ljudi poput mene koji za sebe ne misle da su majmuni (ne vjeruju u teoriju evolucije). ;)

prije bih rekao pobornici zdravog razuma!?

večina vjernika jednostavno vjeruje iz straha od neimanja ničega poslije smrti.

-e pa suočite se s time i prestanite vjerovati u bajke!

12 godina
Batista kaže...
bed kaže...
zoran010 kaže...

a kako biblija/religija objašnjava sve pojave i događaje koja je znanost odavno dokazala i svi uzimaju zdravo za gotovo a u potpunoj je suprotnosti sa biblijskim učenjem?

12 godina
zoran010 kaže...
Batista kaže...
bed kaže...
zoran010 kaže...

Samo zato što to znanost još nije objasnila, ne znači da je neobjašnjivo. Ljudi nekada nisu znali objasniti vremenske pojave. Danas znaju.

EDIT:

Dobro prvenstveno sam mislio rec na "Big Bang"... Da je i ta teorija tocna... Kak onda objasnit postanak tih cestica zbog kojih se dogodio Big Bang, zasto ne mogu dat odgovor na vjecito pitanje - jel prije bila kokos ili jaje ? Neke stvari nikad nece moc bit otkrivene i dobro je da je tako... (govorim sa stajalista kao vjernik)

Fucka se meni za Bibilju i njezino tumacenje... Pitaj Svevisnjega tko je i kolko puta prepisivao tu knjigu...

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2010 14:50 (Batista).
12 godina
zoran010 kaže...
Batista kaže...
bed kaže...
zoran010 kaže...

EDIT:

(i
)

nemoj se ni truditi. nekima jednostavno nakon što im i priložiš masu nepobitnih dokaza nikada nije dovoljno.

12 godina
neaktivan
Batista kaže...
zoran010 kaže...
Batista kaže...
bed kaže...
zoran010 kaže...

EDIT:

Dobro prvenstveno sam mislio rec na "Big Bang"... Da je i ta teorija tocna... Kak onda objasnit postanak tih cestica zbog kojih se dogodio Big Bang, zasto ne mogu dat odgovor na vjecito pitanje - jel prije bila kokos ili jaje ? Neke stvari nikad nece moc bit otkrivene i dobro je da je tako... (govorim sa stajalista kao vjernik)

Fucka se meni za Bibilju i njezino tumacenje... Pitaj Svevisnjega tko je i kolko puta prepisivao tu knjigu...

Samo zato što još nije objašnjeno zašto onda svaku je*enu rupu moramo popuniti s Bogom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice