Apple MacBook Pro (Retina)

poruka: 17
|
čitano: 8.775
|
moderatori: Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple MacBook Pro (Retina)".
10 godina

možete reči šta hočete ali apple bome zna kako napravit laptop 

5 7 hvala 0
9 godina
neaktivan

Za 25 000kn, katastrofa, sorry, super je to i sve, idefintiivno je premocan laptop, osim GPU-a, ali stari moj, 25 000kn, za jedan laptop, LOL!

Zbilja moras biti mazohist za kupit takvo nesto.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
Re: Apple MacBook Pro (Retina)

Ovo je jelda 15'' laptop? kako je onda Apple-ov Retina display bolji od Sony laptopa, da budemo točniji radi se o modelu Z serije koji ima 13'' veličinu a rezoluciju 1920x1080. Po tome je onda bolji Sony jer ima manji ekran sa većom rezolucijom.

12 godina
moderator
makopos kaže...

Ovo je jelda 15'' laptop? kako je onda Apple-ov Retina display bolji od Sony laptopa, da budemo točniji radi se o modelu Z serije koji ima 13'' veličinu a rezoluciju 1920x1080. Po tome je onda bolji Sony jer ima manji ekran sa većom rezolucijom.

MBP with Retina: 2880x1800 na 15"

Sony VAIO Z13: 1920x1080 na 13"

Računaj.

To po broj jedan. Pod broj dva, rezolucija nije glavni (ili jedini) parametar po kojem se ocjenjuje kvaliteta ekrana.

Selling doors, door to door.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 16:21 (Davor).
7 godina
neaktivan
Davor kaže...
makopos kaže...

MBP with Retina: 2880x1800 na 15"

Sony VAIO Z13: 1920x1080 na 13"

Računaj.

To po broj jedan. Pod broj dva, rezolucija nije glavni (ili jedini) parametar po kojem se ocjenjuje kvaliteta ekrana.

ali dobro Davore moras razumit da je rijec o Appleu pa prema tome to u startu ne moze valjati,itd.

p.s. Vaio Z 2999$ a MBP 2799$

8 godina
neaktivan

Smiješno. Tko bi u HR uopce uzeo ovo? 

Za 25,000kn kupiš povratnu kartu za SAD, odsjedneš tjedan dana u New Yorku i još ti taman ostane ~2000$ za Macbook.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
BMK kaže...

Za 25 000kn, katastrofa, sorry, super je to i sve, idefintiivno je premocan laptop, osim GPU-a, ali stari moj, 25 000kn, za jedan laptop, LOL!

Zbilja moras biti mazohist za kupit takvo nesto.

Ima uvijek neko ko ce kupiti,i to vrlo velik broj...za nas je to skupo

7 godina
neaktivan

Meni se svida ovakav tip videa od desetak minuta jer autor nije naveo samo osnovne specifikacije nego i dao neki svoj osobni dojam o proizvodu kojeg recenzira. Pohvale Šuštiću na zadnjih par videa jer su prvenstveno zanimljivi

6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan

Laptop je savršenstvo bez mane, previše mi se sviđa, samo stvarno su pretjerali s cijenom {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan

Dvoje kolega na poslu ga ima u da, laptop je zvijer!

Samo imaju dvije stvari koje mogu biti minus. Jos dosta aplikacija nije optimizirano za tu rezoluciju, pa slika u svim programima nije savrseno cista, nego je kao kada na retina iPhone-u (640x960) vrtis app za 3gs rezoluciju (320x480).

A druga je naravno cijena. Kolege su ga kupile u japanu gdje on jos dode prihvatljivo ali 25000kn je puno previse..

...Scooter Tuning is not A Crime!!...

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

Laptop je odličan, nema sumnje ali nekako mi se čini "underpowered" za tu cijenu i poprilično me smeta appleovo guranje zatvorenog kučišta tako da ti je jedina šansa da upgrejdaš komponente kupovanje još jednog laptopa od 25,000 kn! Sa gledišta financijske strategije to može biti povoljno ali za krajnjeg korisnika nimalo...

Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

Cijenu na stranu, ima puno stvari koje ja osobno ne mogu pregristi kod prijenosnika:
1. Retina je OK, ali cak se i na ovoj snimci di se pazilo na njegov polozaj, ekran djeluje ko ogledalo. Meni treba prijenosnik za prenosenje i rad vani, a ne da si moram u kuci napraviti tamnu komoru da bi mogo opce bilo sto napravit na njemu.
2. Samo 2 USBa i to na suprotnim stranama? Na kaj da skopcam   (stariji)   prijenosni HDD koji zahtjeva 2 USBa od jednom?
3. Nema opticki pogon? Ne koristim ga ni ja svaki dan, ali jednom mjesecno obavezno (backup, przenje slika - da ih mogu gledat preko DVDa itd.)
4. Baterija? To je inace meni boljka kod MacBooka. Za max 2 - 2.5 godina ce ta baterija bit za bacit, a s njom i prijenosnik.
5. Konektor za napajanje na magnet? Cemu? Jel tak tesko piknut okrugli jack u utor i biti siguran, nego da moras svima rec da ti se maknu 2 m od kabla da ga nebi slucajno neko pipnul i iskopcal.
6. Citac memorijskih kartica? Express card? Bilo kakava mogucnost prosirenja?
7. Godina dana garancije, ode jedan dio i mozes ga bacit u smece.

ZAKLJUCAK:
Vrlo, vrlo neozbiljan laptop za vrlo ozbiljnu cijenu.

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina

Apple također voli napravit odličnu grafiku odnosno UI kojim onda dobije još 50% na izgledu svog displaya, ali treba znat prodat proizvod ameri suckeri će kupit sve ako je proizvod dobro izreklamiran, a i negdje sam čitao odličao komentar nekog stručnjaka, kaže ambalaža je 50% prodanog proizvoda, a ostalih 50% je ljudski fanatičnost apple proizvodima. Odnosno ne razmišljaju prvo svojom glavom da vide što drugo ima na tržištu bolje i jeftinije nego samo kupuju nešto jer su vidjeli neznam ni ja Pamelu da reklamira proizvod...

11 godina

nova uvreda: retino jedna retinasta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Pentium100 kaže...

7. Godina dana garancije, ode jedan dio i mozes ga bacit u smece.

ZAKLJUCAK:
Vrlo, vrlo neozbiljan laptop za vrlo ozbiljnu cijenu.

To apple želi još koju kunu isčupat iz vašg novčanika,i prodati vam produženu garanciju.

8 godina
neaktivan

ne bih kupio nikad jel je sve zalemljeno na plocu jos vise.ipak mi je dream alienware bez obzira retine

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

BAAM NIGGA! problemi sa lg-jevim panelima

"Šansa da se dobije Samsungov panel u kupljenom računalu je navodno 1/3, a nezadovoljnih korisnika je sve više."

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?

0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice