Prelazak na digitalnu televiziju

poruka: 68
|
čitano: 18.305
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prelazak na digitalnu televiziju".
12 godina
neaktivan
sam malo... 30% ljudi u toj regiji od sutra iza ponoci nece mog gledat nacionalne programe?
Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna - registrirajte se i igrajte. samo 2 min dnevno!

6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
RE: Prelazak na digitalnu televiziju
jurluk kaže...
sam malo... 30% ljudi u toj regiji od sutra iza ponoci nece mog gledat nacionalne programe?

Heh, moći će, ali samo preko digitalnog signala. Ovih programa na analognom više nema (HRT1, HRT2, RTL, Nova tv)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2010 0:34 (denix).
12 godina
neaktivan
Pa nece ako nisu nabavili digitalni prijemnik

"Po nekim istraživanjima, zahvaljujući jakoj
medijskoj kampanji u zadnjih godinu dana
70% stanovnika regije D5 spremno je za
prelazak na digitalno zemaljsko emitiranje."

Znaci ovih 30% to moraju brzo rjesit...
Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna - registrirajte se i igrajte. samo 2 min dnevno!
12 godina
neaktivan
jurluk kaže...
Pa nece ako nisu nabavili digitalni prijemnik

"Po nekim istraživanjima, zahvaljujući jakoj
medijskoj kampanji u zadnjih godinu dana
70% stanovnika regije D5 spremno je za
prelazak na digitalno zemaljsko emitiranje."

Znaci ovih 30% to moraju brzo rjesit...

Dobro veliš, godinu dana dobro zastupljene medijske kampanje na prelazak DVB signala.

to se kupuje par dana prije emitiranja digitalnog signala i to to. 

Naravno osim ako nemaš več ugrađeno u tv.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
12 godina
neaktivan
Domek kaže...

Dobro veliš, godinu dana dobro zastupljene medijske kampanje na prelazak DVB signala.

to se kupuje par dana prije emitiranja digitalnog signala i to to. 

Naravno osim ako nemaš več ugrađeno u tv.

Možda si pogrešno shvatio. Trenutno se emitiraju i analogni i digitalni signal paralelno. Ne znam zašto ljudi čekaju zadnji tren za kupnju opreme, program se može pratiti preko digitalnog signala i prije nego što se analogni ugasi.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
13 godina

Puno ljudi ima problem čak i s kontrolom daljinskog upravljača, i sad kad mu u ruke gurneš još jedan, gotovi su. A takvih je opako puno sudeći prema popularnosti kolozova, kunolovaca, sapunica, farmi, bigbradera i ostalih "blagodati" moderne TV produkcije u 'rvata.

Deckard
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
Meni bas i ne radi EPG :)
11 godina
neaktivan

Neka je tako. Bilo je sasvim dovoljno vremena. Naravno da nije svakome isto dati 200 kuna i da nekome to treba za kruh dok drugi valjda dupe briše s tim novčanicama, ali ovakve promjene se mogu provesti jedino tako da ih se provede bez puno drame. Ali mislim da novac stvarno nije tolika prepreka nego jednostavno letargičnost i pasivnost ljudi prema takvim očigledno pozitivnim promjenama.

Pratim jednu informatičku emisiju preko interneta, točnije gledam je na youtubeu, inače američka produkcija. Ukratko dva lika prepričavaju novosti iz svijeta informatike. Iz te emisije sam saznao da su u Americi koju smatramo toliko tehnološki naprednijom, imali ogromnih problema sa prelaskom na digitalni signal. Da li je to zato što možda velik broj ljudi koristi kablovsku, ili zato što imaju ogroman broj lokalnih tv kuća ili se jednostavno i tamo radilo o toj letargiji teško je reći. Uglavnom oni su nekoliko puta postavljali datum konačnog prelaska na digitalni signal pa ga onda otkazivali i postavljali novi. Ne znam na kraju kako se to sve završilo. Možda je čak sve odgođeno do daljnjega.

Uglavnom definitivno pozitivna stvar po mom mišljenju. Ja navijam da se što prije pređe i na HD emitiranje. A onaj ko neće nek gleda snijeg.

0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
dado kaže...

Ja mislim da ga naši programi ni ne emitiraju.

Random chance seems to have operated in our favor.
13 godina
deckard kaže...

Puno ljudi ima problem čak i s kontrolom daljinskog upravljača, i sad kad mu u ruke gurneš još jedan, gotovi su. A takvih je opako puno sudeći prema popularnosti kolozova, kunolovaca, sapunica, farmi, bigbradera i ostalih "blagodati" moderne TV produkcije u 'rvata.

Imam i ja ovdje u svom selu takvih par ljudi. Ali kod njih dođu takvi poput mene, objasnimo im, dobijemo neku financijsku nagradu i onda oni znaju s tim daljincem! Smijeh

Baš sad da je netko tolko retardiran da nezna upalit tv i taj digitalni prijamnik onda niti ne zaslužuje da gleda tv. 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
13 godina
neaktivan

Ali ce HRT imati sad navalu poziva :D A nekak mi se cini da ce i T-COM imat tih problema jer svi nekako povezuju DIGITALNO i MAXTV... :D Stariji ljudi pogotovo...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
infinityzg kaže...

Ali ce HRT imati sad navalu poziva :D A nekak mi se cini da ce i T-COM imat tih problema jer svi nekako povezuju DIGITALNO i MAXTV... :D Stariji ljudi pogotovo...

Pa to će im dobro doći da vide kakav je odaziv, sve snimaju, bilježe i zatim opale pretplatu, još uz to će ju i poskupjeti.

A što se nacija nije educirala na vrijeme, to im dobro došlo, tako nam i treba....čestitamo!

12 godina

Emitiraju ga, ali ne ažuriraju redovito. Desi se slučaj "igrani film" i puno praznina. Uz to imaš po dva kanala za HRT-ove i RTL/NOVE-ove, i to kod jednih odašilju EPG, a kod drugih ne. Ono što mene živcira jest činjenica da mi teletext ne radi, a to ne kužim zašto - jel digitalni signal nosi samo EPG ili i teletext?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
13 godina
Godinu dana je sasvim dovoljno.
Tko je kupio, kupio je. Tko nije kupit će, a tko neće ne mora gledati TV.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
12 godina

Točno, ali baš me zanima imaju li planove za zamjenu MPEG2 u MPEG4 jer će ovo biti katastrofa? Zamisli sad su nešto uštedili državi i ljudima što nisu morali kupovati skuplje uređaje, a što će biti kad im za 2-3 godine opet kažu "sad stoko sitnog zuba kupujte MPEG4 tunere"?!? Ili kasnije misle držati aktivnim oba standarda?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
11 godina
Da li se još emitira onaj HRT HD kanal..?

0 0 hvala 0
13 godina
Spock kaže...
dado kaže...

Ja mislim da ga naši programi ni ne emitiraju.

U testnoj je fazi.

MatkoBB kaže...
Da li se još emitira onaj HRT HD kanal..?

Da.

Udaranjem glavom od zid troši se 150 kalorija po satu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2010 11:25 (klimama).
12 godina
neaktivan
genije_čudo_prirode kaže...

Točno, ali baš me zanima imaju li planove za zamjenu MPEG2 u MPEG4 jer će ovo biti katastrofa? Zamisli sad su nešto uštedili državi i ljudima što nisu morali kupovati skuplje uređaje, a što će biti kad im za 2-3 godine opet kažu "sad stoko sitnog zuba kupujte MPEG4 tunere"?!? Ili kasnije misle držati aktivnim oba standarda?

Definitivno će držat oba standarda...meni je ovo svejedno smiješno....tipa država nema za mirovine i oni se bave prijelazom......sumnjam da će uspijet s ovim amortizirat barem malo financijsko stanje....no smiješno mi je i ono sa tcom-ovim  digitalnim max tvom nije ni čudo da su svi zbunjeni :D...no dobro je Bloch rekao: Napretak nije kad tehnologija prkosi ljudskom bitku....bilo bi bolje da nam je Darth Vader predsjednik.....barem bi imali Zvijezdu smrti pa bi prije ušli u EU....:D

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2010 11:26 (Tale).
13 godina
neaktivan

samo jedno pitanje hocu li sada onda kada svi pređu na digitalni signal i ja u pozegi naprmjer moci gledati rijecku tv i tako te neke lokalne ili ce se oni i dalje emitirati samo u svojim regijama

0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan

Pohvala BUG-u! Ovo ste odlično napravili. Svaka čast.

6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan

Ne imat češ samo HRT 1 i 2 RTL NOVA te lokalnu iz tvog mjesta. Nečeš moći npr. u ZG gledati Riječku TV. Sad će biti veselo sad će se vidjeti koliko TV_ a ima u RH i koliko ljudi ne plaća pretplatu. Daj si samo zamisli da su rekli da DVBT prijamnik možeš kupit samo uz osobnu al bi bilo veselo (inaće uz osobnu su se nekad televizori i radiji kupovali i odmah si dobio i pretplatu za platit, koliko tv_a toliko pretplata)

13 godina
neaktivan

onda su stvarno gamad prava ako budu samo lokalne televizije đaba prelazka na digitalno i manjih troskova i sve ako ce me opet trovat sa samo 4 kanala bagra jedna

ma boli me mauna necu ni kupovati reciver nit placati okrenit cu antenu jednu prema bosni i jednu prema mađarskoj i milina a oni nek ....

0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
ljenjivac kaže...

Ne imat češ samo HRT 1 i 2 RTL NOVA te lokalnu iz tvog mjesta. Nečeš moći npr. u ZG gledati Riječku TV. Sad će biti veselo sad će se vidjeti koliko TV_ a ima u RH i koliko ljudi ne plaća pretplatu. Daj si samo zamisli da su rekli da DVBT prijamnik možeš kupit samo uz osobnu al bi bilo veselo (inaće uz osobnu su se nekad televizori i radiji kupovali i odmah si dobio i pretplatu za platit, koliko tv_a toliko pretplata)

Evo ja ne plaćam pretplatu niti je ikad mislim platiti.

Random chance seems to have operated in our favor.
13 godina
VoodooRain kaže...

onda su stvarno gamad prava ako budu samo lokalne televizije đaba prelazka na digitalno i manjih troskova i sve ako ce me opet trovat sa samo 4 kanala bagra jedna

ma boli me mauna necu ni kupovati reciver nit placati okrenit cu antenu jednu prema bosni i jednu prema mađarskoj i milina a oni nek ....

Neće ti pomoći okretanje antena, jer i Mađarska i BiH (malo kasni) prelaze na digitalno emitiranje.

Od lipnja 2007. godine na snazi je novi plan uporabe frekventnog spektra u Europi, Africi i dijelu Azije. Ovaj plan koji je usvojen na konferenciji u Ženevi ima snagu međunarodnog sporazuma. Uvođenje digitalne i potpuno gašenje analogne televizije u Europi, Africi i dijelu Azije planirano je 17. lipnja 2015. god. Prema preporuci Europske komisije sve članice EU-a moraju najkasnije do 2012 g. u potpunosti isključiti analogni način emitiranja i prijeći na digitalno emitiranje.

13 godina
neaktivan

ma bagra prava ta EU imam tanjur lnb je da mi je reciver crko al neci ce se za 200kn novi a kljuceva hvala bogu uvijek ima na netu i opet sam miran

0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan

He he pretplata, a šta je to?

To valjda ne bih platio ni pod prijetnjom zatvora. Puno mi u tom Zakonu i RTV pristojbi ima rupa. Koliko sam skužio prije se plaćala pretplata za svaki uređaj koji može primati radio signal. Onda su to naravno ukinuli jer su ljudi počeli masovno nabavljat radio aparate, budilice sa radiom pa i dodatne televizore. Sad se na kraju plaća po kućanstvu...

Mene zanima ako sam ja student. I živim sa dva cimera u stanu. Da li mi kao ukućani našeg ajmo reć kućanstva moramo plaćati pretplatu? Šta ako na primjer naše obitelji u mjestima odakle dolazimo plaćaju pretplatu, da li i mi moramo. Ako je tako što onda ako ja na primjer nemam ni jedan takav uređaj a cimeri imaju nekoliko televizora. Zašto bih ja plaćao za njih? Ili možda svaki od nas treba plaćat pretplatu? Dodajmo tome da po Zakonu o kaznenom postupku i Zakonu o policiji u stan ne moram pustiti nikoga osim određenih kategorija nabrojanih i tim zakonima. A inkasatori definitivno tamo nisu nabrojani. Koji su to retaći!

Uređaj koji je sposoban primati radio signal. Pravo pitanje koji uređaj više nije sposoban to primati. Pa sad i najjeftinij mobitel ima ugrađen radio. Za par godina ako budete išli kupovati frižider skoro pa nećete moći kupiti model bez radia. A šta je sa internetom.

I sad da ja plaćam pretplatu. Kako bi Tarik Filipović za 6 sati tjedno snimanja milijunaša imao 3o tisuća kuna plaću. Znam reći će mnogi nije to jedino na šta televizija troši novce. E pa ne zanima me. Ni ja svoje novce ne serem pa ih neću ni davat televizijskoj kući koju ni ne gledam. Koji debili.

2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

Nego jedno važnije pitanje.

Znate li neki dobar, jednostavan program za gledanje digitalne TV preko usb antene na kompu? Sad gledam preko Windows media centra ali bi probao nešto možda sa malo više opcija.

0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
VoodooRain kaže...

ma bagra prava ta EU imam tanjur lnb je da mi je reciver crko al neci ce se za 200kn novi a kljuceva hvala bogu uvijek ima na netu i opet sam miran

A i tih ključeva uskoro neće biti.....

Shoma
13 godina
neaktivan

ma bit ce biti u to nesumljam ni malo

0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
VoodooRain kaže...

ma bit ce biti u to nesumljam ni malo

Gle za sada je jedino piratskim putem gledljiv digi-tv a uskoro kroz par mjeseci necemo ni to moci vise gledati a nema nikakvih naznaka da su razbili neki drugi sistem kodiranja. U svjetu dvb-s-a sam jos od početaka kada se moglo pratiti jako puno i kad si imao na raspolaganju širok spektar paketa koji se moglo gledat od thora, hispasata, hotbirda astre pa sve do nekih egzoticnih satelita. Od kada se je premiere zacrnio a to je bilo mislim prije godinu dana ako ne i vise nista se novo nije desilo osim naravno CS (card sharing) ali to je vec drugi par opanaka.

Shoma
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice