Kako gledati nogomet u HD-u na HRT-u?

poruka: 187
|
čitano: 23.609
|
moderatori: Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako gledati nogomet u HD-u na HRT-u?".
11 godina

Već vidim kako će provideri ponuditi taj kanal, ali samo onima koji plaćaju HD paket. Makar je gledanje tog kanala potpuno besplatno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
Re: Kako gledati nogomet u HD-u na HRT-u?
@Miro Na stranicama OiV-a nalazi se tablica MUX-eva i kanala po digitalnim regijama.

http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx

Isto tako, ako netko ne zna u kojem smjeru okrenuti antenu ili ga zanima koji mu je najbliži odašiljač to može provjeriti ovdje.

https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx

6 0 hvala 5
12 godina
moderator

Znam za to Marko :D, ali i dalje mislim da je puno jednostavnije pokrenuti automatsko tražanje, nego li istraživati s kojeg odašiljača se dobiva signal i na kojem kanalu je na njemu traženi program.

Ali za one koji budu imali problema s pronalaženjem signala/kanala, mogu savjeti i informacije na ovim linkovima biti od koristi, tako da je dobro da si ih dodao!

...
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
Miro kaže...

Znam za to Marko :D, ali i dalje mislim da je puno jednostavnije pokrenuti automatsko tražanje, nego li istraživati s kojeg odašiljača se dobiva signal i na kojem kanalu je na njemu traženi program.

Zbog načina rada SFN mreže, to ni teoretski ne možeš sa 100-postotnom sigurnošću znati.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
10 godina
Mitch kaže...

Već vidim kako će provideri ponuditi taj kanal, ali samo onima koji plaćaju HD paket. Makar je gledanje tog kanala potpuno besplatno.

možda čak i opravdano, jer za gledanje hd kanala treba veća propusnost, a to ne mogu svi imati zbog stanja mreže

nemam za potpis
10 godina
tenac kaže...
Mitch kaže...

možda čak i opravdano, jer za gledanje hd kanala treba veća propusnost, a to ne mogu svi imati zbog stanja mreže

nek ponude onda na mjesec dana. nema ništa pametno za gledati u hd paketu (nema ni u drugim paketima, kad smo vec kod toga...)

Potpis!
11 godina

Napraviti ponovno pretraživanje kanala, automatski ili ručno, nađe se HRT2 HD, te kanal spremiti, za sada ima samo testnu sliku.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina

Zar sam ja jedini kojem se novi kanali na DVB-T-u pojave sami od sebe? Čak se i obrišu kada odu. 

10 godina
Što je ove godine sa providerima b-net i slično? Jesu se dogovorili? Jer za svjetsko u Brazilu su iz hrt-a tražili neku suludu lovu za hd.. Zna li se?
Zadar živi vječno!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina

Taj program imam od Sp u Brazilu...

0 0 hvala 0
11 godina

Baš sam išao pogledati: Tko je ostavio taj kanal memoriran od Svjetskog nogometnog prvenstva od prije 2 godine, ne mora ništa tražiti. Na istom kanalu je logo HRT 2 HD.

Edit: kolega je bio brži.

Btw, ako tko ima problema sa traženjem jačine signala, može se obratiti mom susjedu. Ima rašlje najnovije generacije, od hrastovog drveta, i rado će za pivo ili konjak doći tražiti odakle dolazi najjači signal. Bili su ga jedno vrijeme angažirali iz Albanske svemirske agencije da traži signale izvanzemaljske inteligencije ali im je popio svu rakiju koju su imali na zalihama pa su raskinuli ugovor s njim :)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 8:57 (Micek).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina

Svašta! HRT trazi lovu od B neta kao da mi koji imamo B net ne placamo HRTu onih 80 kuna! Ciganija teška... (Ispricavam se Romima, to oni ne bi uradili).

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
1080p i 1080i je ista rezolucija (ali različit format signala). ;-)

Prvi put čujem za ideju da se emitira u 1080p, jer broadcast je u pravilu 1080i, no možda HEVC nudi dovoljnu propusnost, mada je iskustvo pokazalo da je bitrate bitniji od rezolucije, a i da operateri vole smanjiti bitrate kako bi ugurali što više kanala, pa bi progresiva uz isti bitrate dala zapravo lošiju sliku od isprepletenosti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...

1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
Arendelle kaže...
Miro kaže...

Zbog načina rada SFN mreže, to ni teoretski ne možeš sa 100-postotnom sigurnošću znati.

Znaš gdje stanuješ i koji su ti odašiljači blizu, pa se itekako može saznati prema kojem odašiljaču moraš usmjeriti antenu jer su postavljeni tako da pokrivaju određene dijelove države ili pojedinih gradova. Tako da nije teško odrediti s kojeg odašiljača stiže signal.

EDIT: situacija je tim lakša ako se s nekog odašiljača emitira specifični lokalni program, pa je tako još lakše odrediti s kojeg odašiljača se emitira signal.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 11:07 (BudalastoStvorenje).
11 godina
Visak kaže...
1080p i 1080i je ista rezolucija (ali različit format signala). ;-)

Prvi put čujem za ideju da se emitira u 1080p, jer broadcast je u pravilu 1080i, no možda HEVC nudi dovoljnu propusnost, mada je iskustvo pokazalo da je bitrate bitniji od rezolucije, a i da operateri vole smanjiti bitrate kako bi ugurali što više kanala, pa bi progresiva uz isti bitrate dala zapravo lošiju sliku od isprepletenosti.

Tehnički nije ista rezolucija. 

1080i ima 540 vertikalnih linija, progressive ima 1080.

Ali za stream nema smisla baš 1080p zbog već ionako ograničenog bandwitha, no ako će puštat snimke iz Rio bilo bi bolje da je 1080p.

6 godina
neaktivan
Marko :D kaže...

Zar sam ja jedini kojem se novi kanali na DVB-T-u pojave sami od sebe? Čak se i obrišu kada odu. 

Ovisi o uređaju tj. softveru u njemu. Neke možeš podesiti da sami ubace novi kanal ili da obrišu nepostojeći, a neki samo jave porukom na ekranu da je na raspolaganju novi kanal.

4 godine

Nije mi jasno zašto će prelaziti na novi sustav i kodiranje ako već sada mogu emitirati u Hd rezoluciji?!

Što opravdava taj trošak i tramak?

0 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
gurusinj kaže...

Nije mi jasno zašto će prelaziti na novi sustav i kodiranje ako već sada mogu emitirati u Hd rezoluciji?!

Emitiranje HD-a je samo privremeno i trajat će od 10.6.2016. do 10.7.2016.

Izvor: http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=1918

9 godina
BudalastoStvorenje kaže...
Marko :D kaže...

Ovisi o uređaju tj. softveru u njemu. Neke možeš podesiti da sami ubace novi kanal ili da obrišu nepostojeći, a neki samo jave porukom na ekranu da je na raspolaganju novi kanal.

Meni ne izbacuje nikakvu poruku. Samo doda kanal na listu i to je to. 

9 godina

Meni Iskon kaže ovako: moći ćete ugasiti Iskon.TV i prebaciti na antenu za vrijeme utakmica. 

1 0 hvala 0
12 godina
@Mitch.
Tehnički je to ista rezolucija (fizički broj piksela). Percepcijski nije.

Dok smo na MPEG-u sigurno neće biti 1080p.

Drago mi je da će iz studija ići HD, jer bilo je mučno nakon utakmice gledati mutne face u studiju i lošu snimku upravo pogledane utakmice.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
moderator
gurusinj kaže...

Tu je riječ o strategiji daljnjeg razvoja cijelog sustava distribucije TV signala, radi se o ovome:

http://www.bug.hr/komentari/hrvatska-prelazi-dvb-t2-kodiranje-hevc-om/151634.aspx

...
12 godina
Miro kaže...

Tu je riječ o strategiji daljnjeg razvoja cijelog sustava distribucije TV signala, radi se o ovome:

http://www.bug.hr/komentari/hrvatska-prelazi-dvb-t2-kodiranje-hevc-om/151634.aspx

Strategiji daljnjeg razvoja veliš? 

Dakle strategija je emitirati SD sadtžaj u DVB-T2 tehnologiji?

E pa čestitam im svima na uspješnosti 

Ovo je sramota što mi imamo od TVa. A pogotovo nacionalna TV jer plaćamo poprilično veliku pretplatu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 12:23 (lllnuclearlll).
9 godina

Kad sam na HRTi gledao Hrvatska-San Marino u gornjem lijevom kutu frame-a uredno je pisalo HD. Stream koji je slan je bio 480p sa dovoljno slobodnog bandwidtha (t-com optika) a sadržaj je bio 16:9 SD kvalitete.

0 0 hvala 0
11 godina

Europsko nogometno prvenstvo Hrvatska radiotelevizija će, također u HD-u, prenositi i putem svoje multimedijske platforme HRTi, što znači da će gledatelji utakmice moći pratiti i na pametnim telefonima, prijenosnim računalima i tabletima na području Republike Hrvatske. Pritom je posebno važno što će gledatelji zahvaljujući platformi HRTi moći pratiti obje utakmice završnoga kola po skupinama koje se igraju u isto vrijeme.

Ali, tek iza 10. lipnja :)

8 godina
protjeran

kaj hrt nesto košta da puste do otvorenja neki hd materijal...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
Stjepanj kaže...

kaj hrt nesto košta da puste do otvorenja neki hd materijal...

šta je tebi? pa tko će sjedit u birtiji onda prek puta? o čem mu tu pričamo?

10 godina

Ekipa, ne znam kako će biti ovu godinu (pretposavljam isto), al zar nikome od vas nije problem predstavljalo kašnjenje slike u Brazilu? Da, radi se o par sekundi, al dovoljno da te iznervira.

2014. gledali smo prvu utakmicu, sa Brazilom. Potrudili se oko svega, HD projektor, HD platno, DVB TV kartica za laptop kako bi to mogli sve reproducirati ispred kuće, HRT 2 HD.... Počme utakmica, i dođe akcija za gol kad smo mi poveli 1:0. Naši igrači sa loptom negdje oko 30 metara od branke, napeto samo tako, kad u susjedstvu slavlje, delirij, spektakl... Svi se pogledamo i u tom trenutku i kod nas padne gol... Preloše... 

Iduću utakmicu gledali na običnom HRT2 programu, uzalud nam sva tehnika koju smo nabavili kad je slika kasnila.

O HRTi da i ne pričam, tu je kašnjenje i po nekoliko minuta...

Bojim se svega toga i u nedjelju. Istina je da se onda radilo o Brazilu, sada o Francuskoj, bliže je, al mislim da to neće pomoći?

Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
lujito kaže...

Bojim se svega toga i u nedjelju. Istina je da se onda radilo o Brazilu, sada o Francuskoj, bliže je, al mislim da to neće pomoći?

Joj, budalice. Radi se o kašnjenju zbog razlikâ u složenosti između MPEG-2 te MPEG-4 kompresije, a ne daljini mjesta odigravanja. Dakako da postoji kašnjenje između onoga što HRT satelitski prima na Prisavlju i događaja na terenu, ali to je kašnjenje fiksno. Na to se kašnjenje još prirodaje kašnjenje zbog OiV-a. :)

EDIT - Stjepanje, ne smiju.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 18:14 (Arendelle).
5 godina
neaktivan

Može li mi netko objasniti glavnu razliku između 1080p i 1080i, svake godine pišete i dolazi do nesporazuma, a ja nikako da shvatim? Jedna ima baš piksele 1920 x 1080, a druga drugačije ili?

0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice