BUG ONLINE FORUM - Odlazak informatičara iz Hrvats

poruka: 274
|
čitano: 42.840
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BUG ONLINE FORUM - Odlazak informatičara iz Hrvats".
14 godina
Re: BUG ONLINE FORUM - Odlazak informatičara iz Hr
godo kaže...

Što ako je Friday stvarno prvo trebao biti puno niže rangiran

WTF? Mozda da sam poceo prvo poceo cistiti stolove kao u mcdonaldsu?

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
Friday kaže...

Ne želim raditi ništa drugo nego programirati. Svakako mi nije u planu danas-sutra voditi tim i sl. jer bih na taj način bio udaljen od onoga što zapravo ovlim raditi - programiranja. A samo programirajući uvijek ću imati dovoljno veliku plaću i dovoljno izazova da bih bio zadovoljan.

Kolega iz Amerike koji radi web dio ovog našeg EU projekta je stručnjak za C#, Javu i APS.NET. Ali, čovjek i sam kaže da mu je pun k*** više tipkanja i programiranja jer mu je već 40 godina. Osjeća se star više za taj posao, pogotovo kad uz njega rade još trojica svježe završenih studenata. Danas se to jednostavno tako radi. Poslodavci traže mlade programere (najčešće SSS) koji su bez puno razmišljanja sposobni otpikati traženi code. Takvi su im najjeftiniji, a code monkey može biti svatko jer tu nemaš što puno razmišljati osim o codu. Čak i ako dotični ne zna programirati više im se isplati poslati ga na edukaciju nego uzeti školovanog developera (bar kod nas).

A ovo što se tiče plaće si totalno promašio. Kao voditelj razvojnog tima sam uvijek imao cca 70% veću plaću od klasičnog developera. Ipak, na tebi je puno veća odgovornost jer moraš dobro isplanirati cijeli projekt. Napraviš razradu po fazama i cjelinama, za svaku od faza formirati dovoljno sposoban tim koji može napraviti traženu isporuku u traženom roku i obliku, pobrinuti se da se njihovo rješenje tehnološki može integrirati u druge dijelove projekta itd itd. I opet, nitko ti ne brani da i sam programiraš. No mislim da ti je jasno da code monkey i voditelj tima imaju sasvim različite nivoe odgovornosti i plaća tu nikako ne može biti ista jer code monkey nije kriv ako voditelj donese krivu odluku.

Friday kaže...

Nego, što se tiče ovog vođenja - to naučiš na faksu i gotovo? Čim izađeš sa faksa znaš voditi programerske timove? Mislim, tako sam shvatio iz tvog posta...

Nema potrebe za sarkazmom. Znaš ti jako dobro na što sam ja mislio. A ako misliš da je to tako sve trivijalno i može svatko samo tako malo "prolistaj":

https://www.dropbox.com/s/1mjxgrlav6op4yt/Manger%20SI-skripta-v2.pdf?dl=0

Skini si i s vremena na vrijeme malo čitaj jer pošto si u toj branši svakako može koristiti.

13 godina

zanimljivo je koliko je tu zavidnih Fridayu na mudima (da ode iz ove chingada de lobos, skupa s familijom) i plaći (koja je tamo normalna a kakva trebala bi biti i tu) i nitko ne pita (iako je čovjek eksplicite naveo) zbog čega je doista otišao. možda baš i zbog mentaliteta ovakvih koji ga tu nasitno prcaju zbog onoga što je postigao (i tek će) a oni sami nikad neće. jadno. 

p.s. ubi bene, ibi patria. od rimskog carstva naovamo i zauvijek. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
20 1 hvala 1
14 godina
TracerCPP kaže...

Nema potrebe za sarkazmom. Znaš ti jako dobro na što sam ja mislio.

Sorry, bio sam dosta nagao u svojim postovima a ovdje sam namjerno bio vrlo sarkastican. Znam na sta si mislio ali cinjenica je da svatko treba jako puno "brusenja" bez obzira kakav faks zavrsio. Ali nije slika crno-bijela. Imam frenda koji vodi informatiku u jednom od hrvatskih ISP-ova. Lik je zavrsio povijest umjetnosti. Skoro sam pao sa stolice kad mi je rekao.

A sto se tice voditelja - tu ne odstupam. Reci cu ti sto uvijek kazem - previse sam sit svojih sranja da bih i o tudjima brinuo. Ne zelim misliti sto je netko drugi napravio ili nije. Planiram kroz izvjesno vrijeme ovdje imati vise nego zadovoljavajucu placu pa mi par tisuca eura mjesecno vise definitivno nece biti zanimljivo da bih preuzeo taj horor na sebe. Osim toga, kako sam vec i rekao - obozavam programirati i ne zelim se baviti drugim stvarima.

Freak Show Inc.
14 godina
TracerCPP kaže...
Friday kaže...

Ne želim raditi ništa drugo nego programirati. Svakako mi nije u planu danas-sutra voditi tim i sl. jer bih na taj način bio udaljen od onoga što zapravo ovlim raditi - programiranja. A samo programirajući uvijek ću imati dovoljno veliku plaću i dovoljno izazova da bih bio zadovoljan.

Kolega iz Amerike koji radi web dio ovog našeg EU projekta je stručnjak za C#, Javu i APS.NET. Ali, čovjek i sam kaže da mu je pun k*** više tipkanja i programiranja jer mu je već 40 godina. Osjeća se star više za taj posao, pogotovo kad uz njega rade još trojica svježe završenih studenata. Danas se to jednostavno tako radi. Poslodavci traže mlade programere (najčešće SSS) koji su bez puno razmišljanja sposobni otpikati traženi code. (1.) Takvi su im najjeftiniji, a code monkey može biti svatko jer tu nemaš što puno razmišljati osim o codu. Čak i ako dotični ne zna programirati više im se isplati poslati ga na edukaciju nego uzeti školovanog developera (bar kod nas).

A ovo što se tiče plaće si totalno promašio. Kao voditelj razvojnog tima sam uvijek imao cca 70% veću plaću od klasičnog developera. Ipak, na tebi je puno veća odgovornost jer moraš dobro isplanirati cijeli projekt. Napraviš razradu po fazama i cjelinama, za svaku od faza formirati dovoljno sposoban tim koji može napraviti traženu isporuku u traženom roku i obliku, pobrinuti se da se njihovo rješenje tehnološki može integrirati u druge dijelove projekta itd itd. I opet, nitko ti ne brani da i sam programiraš. No mislim da ti je jasno da code monkey i voditelj tima imaju sasvim različite nivoe odgovornosti i plaća tu nikako ne može biti ista jer code monkey nije kriv ako voditelj donese krivu odluku.

Friday kaže...

Nego, što se tiče ovog vođenja - to naučiš na faksu i gotovo? Čim izađeš sa faksa znaš voditi programerske timove? Mislim, tako sam shvatio iz tvog posta...

Nema potrebe za sarkazmom. Znaš ti jako dobro na što sam ja mislio. A ako misliš da je to tako sve trivijalno i može svatko samo tako malo "prolistaj":

https://www.dropbox.com/s/1mjxgrlav6op4yt/Manger%20SI-skripta-v2.pdf?dl=0

Skini si i s vremena na vrijeme malo čitaj jer pošto si u toj branši svakako može koristiti.

nisu im (naj)jeftiniji.

firma u kojoj radim placa se ne daju na temelju strucne spremea bome nemas ni nikakvu prednost kod zaposljavanja ako imas faks.

nisam developer, ali sam u kontaktu s puno ljudi unutar firme i van nje da bih znao da to uopce nije slucaj "vani".

stvarno nemam nista protiv tebe, al nekako mislim da si jako frustriran samo ne znam tocno na kaj.

na cinjenicu da ljudi vani bez fakulteta uspijevaju kao sto doma u zatucanom okviru nikad ne bi  mogli? zar ti stvarno mislis da te fakultet naucio dodatnim vjestinama koje ne bi naucio kroz par mjeseci u jednoj ozbiljnoj firmi? mislim da te boli cinjenica da ljudi i bez faksa vani uspijevaju ono sto ljudima u hr ni sa doktoratima nije moguce.

ako oces i moj primjer.

imam nesto staza na faksu al nikad ga nisam zavrsio, vise sam bio u SC-u po nove ugovore za rad nego na samom faksu.

prvi intervju koji sam imao u irskoj je bio za najveceg cloud infrastructure providera na svijetu - i dobio posao. sluzbene papire o obrazovanju su me trazili 2 tjedna nakon kaj sam poceo raditi, mogao sam imati i osnovnu skolu i njih to ne bi bilo briga.

veci iduci dan sam poceo raditi u najvecem europskom data center clusteru sa ozbiljnom opremom i ozbiljnim situacijama gdje se downtime mjeri u basnoslovnim ciframa.

placa nije svima ista, istina, al se placa ne dijelu po principu kolko si obrazovan nego kolko si pokazao na intervjuu i onda svake godine imas rast place ovisno o tvom ucinku.

pouzdano znam da imam vecu placu od nekih ljudi s kojima radim a zavrsili su fakultete, i to ne hrvatske nego irske koji su u svijetu malo priznatiji od nasih.

kolka mi je placa? nije ko fridayu al je daleko veca od irskog prosjeka, svake godine raste (kroz karijeru nije nemoguce dogurat do 70-80ak tisuca godisnje), opcije profesionalnog rasta su nevjerojatne a da ne velim da sa poslom system engineera tu placu u hrvatskoj nikad ne bi mogo imat.

u firmi sam malo krace od godine i pol i vec mi se za par mjeseci nudi opcija premjestaja u UK na otvaranje novog clustera, zadnje kaj imaju na pameti je fakultet.

kolko god si frustriran na uspjesne ljude bez fakulteta, tak su i ovi bez fakulteta frustrirani na bogomdane pametnjakovice. svaka ti cast na trudu na faksu i svemu, al nista manji uspjeh u zivotu ne bi imao ni bez njega niti te cinjenica da si ga zavrsio stavlja na vecu poziciju u raspravi.

btw, friday ce kroz skorije vrijeme bez problema razmatrati sesteroznamenkaste (ili jako bliske) cifre za godisnju placu. kako to boli, ha? :)

imao bih jos svasta za napisat.

/frustrate_mod_off

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 12:09 (nixass).
14 godina
nixass kaže...

sluzbene papire o obrazovanju su me trazili 2 tjedna nakon kaj sam poceo raditi

LOL, mene nisu trazili NISTA! Pitam ja tajnicu sta trebam ponijeti na posao prvi dan. Kaze ona meni "Pa osobnu, nista drugo ti nece trebati"

I stvarno, nsita drugo osim osobne nisam nikada morao pokazati...

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
Friday kaže...
TracerCPP kaže...

Nema potrebe za sarkazmom. Znaš ti jako dobro na što sam ja mislio.

Sorry, bio sam dosta nagao u svojim postovima a ovdje sam namjerno bio vrlo sarkastican. Znam na sta si mislio ali cinjenica je da svatko treba jako puno "brusenja" bez obzira kakav faks zavrsio. Ali nije slika crno-bijela. Imam frenda koji vodi informatiku u jednom od hrvatskih ISP-ova. Lik je zavrsio povijest umjetnosti. Skoro sam pao sa stolice kad mi je rekao.

I sve će biti ok dok radi posao kako treba. Prvi put kad zezne prvo što će mu reći jest da ode čuvati slike u galeriju. Dakle, ili je imao dobru vezu ili je svejedno imao hrpu alternativne edukacije (certifikati i sl.).

nixass kaže...

btw, friday ce kroz skorije vrijeme bez problema razmatrati sesteroznamenkaste (ili jako bliske) cifre za godisnju placu. kako to boli, ha? :)

Ajde bar malo budi u toku i čitaj postove koje pišem. Već sam bar nekoliko puta napisao da što se tiče love meni ne treba više, a njemu želim i 100.000 kn mjesečno ako će mu dati.

14 godina
TracerCPP kaže...

nixass kaže...

Ajde bar malo budi u toku i čitaj postove koje pišem. Već sam bar nekoliko puta napisao da što se tiče love meni ne treba više, a njemu želim i 100.000 kn mjesečno ako će mu dati.

ali si kivan na covjeka. zbog cega?

jer to je jedina stvar koja se iz tvojih postova moze iscitati

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
Friday kaže...
nixass kaže...

sluzbene papire o obrazovanju su me trazili 2 tjedna nakon kaj sam poceo raditi

LOL, mene nisu trazili NISTA! Pitam ja tajnicu sta trebam ponijeti na posao prvi dan. Kaze ona meni "Pa osobnu, nista drugo ti nece trebati"

I stvarno, nsita drugo osim osobne nisam nikada morao pokazati...

ja sam mislio da cu morat ponijet kopije svega zivog im mrtvog, pripremio sve prijevode, potrosila stara u zg preko 100e na sve gluposti a na kraju nista :D

14 godina
neaktivan

Eh, što reći. Čitam malo ovaj post i kao prvi, svaka čast na hrabrosti. Kao drugo, puno želja da se napreduje u svim područjima. Samo jedno indiskretno pitanje: " s kojim godinama barataš", odnosno, koliko godina imaš (imate)? Pitam isključivo radi mogućeg novog koraka u vlastitom životu? Hehehe.

BTW, ovo što se tiče lagane diskusije s ljudima koji vjerojatno nisu u životu probali raditi, kao što kažeš, "in the wild", potpuno se slažemo u tome.

No, da ne davim, sve najbolje.... !

Kod Žnidaršića...
11 godina
neaktivan
nixass kaže...

Onda se nauči bolje čitati. Ništa ja na čovjeka nisam kivan. Fino sam mu poželio sreću i sve najbolje. Štoviše, i priznao sam pothvat kao hrabar čin jer ipak je to veliki korak odseliti se negdje drugdje sa cijelom obitelji iz egzistencijalnih razloga.

Ono što ja samo kažem da cifra od 3000€ (pa čak i više) nekome iz HR može zvučati puno, pa čak i toliko poticajno da se instantno poželiš odseliti, no konačna matematika kada oduzmeš stan, hranu, pogotovo auto osiguranje itd. ne ispadne tako bajno. Istina je da opet imaš više nego u HR, no pitanje je koliko više i da li je to zaista vrijedno odlaska. Mogu shvatiti da neki ljudi jednostavno nemaju izbora pa odu jer ovdje nema posla. I moj kum se nedavno odselio u njemačku pa sad kuka kako mu je stan 680€ mjesečno, a auto osiguranje dodatnih 90€, a ništa od toga nije imao u HR. I još povrh toga ovdje je ostavio stan za koji je plaćao kredit 10 godina, a sad samo skuplja prašinu.

Nema se tu što puno raspravljati niti je bitno ako je Friday zadovoljan cijelom pričom. I meni da je u pitanju egzistencija i uzdržavanje obitelji ne bih se dvoumio niti sekunde, no srećom nisam još došao do te granice. A ako dođem idem Down Under.

12 godina

Šta je ovo? Ja ne vidim poslove za PHP programera? Ja sam stvarno bio pod dojmom da su php programeri traženi, a ovde sam .net i naravno java...

beerhunter kaže...

Eh, što reći. Čitam malo ovaj post i kao prvi, svaka čast na hrabrosti. Kao drugo, puno želja da se napreduje u svim područjima. Samo jedno indiskretno pitanje: " s kojim godinama barataš", odnosno, koliko godina imaš (imate)? Pitam isključivo radi mogućeg novog koraka u vlastitom životu? Hehehe.

BTW, ovo što se tiče lagane diskusije s ljudima koji vjerojatno nisu u životu probali raditi, kao što kažeš, "in the wild", potpuno se slažemo u tome.

Friday je god dana stariji od mene ja mislim, znači 34-35?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 12:45 (KIKI3ooo).

0 0 hvala 0
14 godina
TracerCPP kaže...
nixass kaže...

Onda se nauči bolje čitati. Ništa ja na čovjeka nisam kivan. Fino sam mu poželio sreću i sve najbolje. Štoviše, i priznao sam pothvat kao hrabar čin jer ipak je to veliki korak odseliti se negdje drugdje sa cijelom obitelji iz egzistencijalnih razloga.

Ono što ja samo kažem da cifra od 3000€ (pa čak i više) nekome iz HR može zvučati puno, pa čak i toliko poticajno da se instantno poželiš odseliti, no konačna matematika kada oduzmeš stan, hranu, pogotovo auto osiguranje itd. ne ispadne tako bajno. Istina je da opet imaš više nego u HR, no pitanje je koliko više i da li je to zaista vrijedno odlaska. Mogu shvatiti da neki ljudi jednostavno nemaju izbora pa odu jer ovdje nema posla. I moj kum se nedavno odselio u njemačku pa sad kuka kako mu je stan 680€ mjesečno, a auto osiguranje dodatnih 90€, a ništa od toga nije imao u HR. I još povrh toga ovdje je ostavio stan za koji je plaćao kredit 10 godina, a sad samo skuplja prašinu.

Nema se tu što puno raspravljati niti je bitno ako je Friday zadovoljan cijelom pričom. I meni da je u pitanju egzistencija i uzdržavanje obitelji ne bih se dvoumio niti sekunde, no srećom nisam još došao do te granice. A ako dođem idem Down Under.

tako to izgleda kad ti citas svoje postove, a iz druge perspektive su tipicno patroniziranje.  bez uvrede

nek ti kum iznajmi stan.

ja svoj stan placam 1150e mjesecno pa ne kukam, tj volio bi da je jeftiniji al sam i dobro prosao i oko tog troska ne treba razbijat glavu.

14 godina
beerhunter kaže...

35 iduci mjesec

TracerCPP kaže...

I meni da je u pitanju egzistencija i uzdržavanje obitelji ne bih se dvoumio niti sekunde, no srećom nisam još došao do te granice. A ako dođem idem Down Under.

Pa meni nije egzistencija u pitanju bila. Zaradjivao sam vise nego pristojno u HR.

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
nixass kaže...

nek ti kum iznajmi stan.

ja svoj stan placam 1150e mjesecno pa ne kukam, tj volio bi da je jeftiniji al sam i dobro prosao i oko tog troska ne treba razbijat glavu.

Neće da iznajmi stan iz istih razloga kao i Friday

I eto, upravo o tome pričam. Na prvu svi odmah pitaju kolika je plaća na ruke umjesto da ljudi pitaju koliko tebi zaista na kraju ostane u cijeloj priči kad platiš stan od 1150€ jer to nije mala niti zanemariva cifra. I kažem, stan je tu tek jedna od stavki.

14 godina
TracerCPP kaže...
nixass kaže...

nek ti kum iznajmi stan.

I eto, upravo o tome pričam. Na prvu svi odmah pitaju kolika je plaća na ruke umjesto da ljudi pitaju koliko tebi zaista na kraju ostane u cijeloj priči kad platiš stan od 1150€ jer to nije mala niti zanemariva cifra. I kažem, stan je tu tek jedna od stavki.

evo ti otvoreno (svi smo donekle anonimusi ovdje :D), zena i ja mjesecno stavimo na stranu najmanje 1300e uz sve troskove koje imamo, nije da gledam kolko kosta to kaj kupujem (a bilo koja zena trosi na hrpu gluposti za koje ni ne znas :D). svaka 2-3 mjeseca odem na izlet van irske, auto nemam jer mi ne treba kad imam sve (posao, ducan) na 15min od stana.

1300x12mj = pristojno

s time da od netto place stavljam 100injak eura mjesecno u privatno mirovinsko (firma placa jos tolko) a i benefiti od firme su pristojni iako ih ne osjetis u novcaniku svaki mjesec, dugorocno su super (dionice npr)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 13:05 (nixass).
11 godina
neaktivan
nixass kaže...

evo ti otvoreno, zena i ja mjesecno stavimo na stranu najmanje 1300e uz sve troskove koje imamo, nije da gledam kolko kosta to kaj kupujem. svaka 2-3 mjeseca odem na izlet van irske, auto nemam jer mi ne treba kad imam sve (posao, ducan) na 15min od stana.

1300x12mj = pristojno

Da imaš auto i tu bi vam malo pojelo osiguranja, goriva i održavanja no bar nemaš tih problema. Čak i da su tu neki izvanredni troškovi sigurno bi vam ostalo bar 1000€ mjesečno. To je čisto OK.

Ali niti 1000€ nije isto tamo i ovdje.. Tamo se vjerujem ipak puno brže potroše.

12 godina

Bok ekipa,

ja sam jedan od onih koji su otišli van. Imam 32, jednu ženu i dvoje djece :-) Trenutno sam u Oslu i radim kao SW dev (C++, malo weba, TCP/IP based servisi itf...). I... Je, teško je otići pogotovo kada iza sebe imate nekoga. Trenutno sam sam gore i nije uopće lako. Uvjeti rada su dobri, ekipa solidna, radi se u miru, nema stresa, frke-panike. Ali ako imte obitelj i pogotovo male klince - stvari su puno puno teže čak i kada znate da će oni doći za vama za koji mjesec.

No u jedno sam uvjeren, da nisam probao kada sam već dobio priliku - žalio bi čitav život. Zato, ako možete, odite van pa makar se vratili za pola godine.

GIS/GEO freak

8 0 hvala 0
14 godina

Mozda ce biti cudno za nekog tko je otisao van ali ja uopce ne mastam o nekakvoj velikoj ustedjevini. Dovoljno mi je par tisuca eura sa strane za "ne daj Boze" i to je to. Ako si mogu priustiti nekakav normani GO (7 dana mora) svake godine, novi auto srednje klase svakih 7 godina i da djeci platim skolovanje - ja sretan. Cak me sve vise napusta misao o kupovini nekretnine ovdje. Ne planiram djeci ostavljati brda i doline. Zelim da se posteno namuce i izbore za sve u zivotu kao i ja. Posve je izvjesno da cu im ipak "morati" nesto ostaviti ali svakako ne zalim da se u tako sta pouzdaju i da ih to vodi. Imat ce priliku da se osamostale - to je valjda dovoljno, ne?

Freak Show Inc.
Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
TracerCPP kaže...
nixass kaže...

evo ti otvoreno, zena i ja mjesecno stavimo na stranu najmanje 1300e uz sve troskove koje imamo, nije da gledam kolko kosta to kaj kupujem. svaka 2-3 mjeseca odem na izlet van irske, auto nemam jer mi ne treba kad imam sve (posao, ducan) na 15min od stana.

1300x12mj = pristojno

Da imaš auto i tu bi vam malo pojelo osiguranja, goriva i održavanja no bar nemaš tih problema. Čak i da su tu neki izvanredni troškovi sigurno bi vam ostalo bar 1000€ mjesečno. To je čisto OK.

Ali niti 1000€ nije isto tamo i ovdje.. Tamo se vjerujem ipak puno brže potroše.

auto i sve kaj uz to ide bi moglo proci sa 250e mjesecno.

a i nemas se kaj po irskoj voziti previse, to je otok, sve prodjes za tjedan dana :D zato i gledam dal bi ga ikad kupio ovdje, jeftinije je uzet rent-a-car po potrebi.

u irskoj je sve osim stanova jednake cijene ko i u hr, ako ne i jeftniji.

izlet 3 dana u portugal, dvije osobe, s prijevozom i smjestaje (dorucak ukljucen) kosta 170e (primjera radi).

mene putovanja trenutno zanimaju, ostale troskove nemam :D

u buducnosti ce troskovi rast, al ce i placa, i to brze od tih troskova.

a imam i 2mj godisnjeg na godinu, sto je mozda i najbolje kaj firma nudi

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 13:11 (nixass).
14 godina
nixass kaže...

Skidam te na fejsu sa friend liste smrade

Sjecam se kad sam dosao ovdje, prvu noc sam prespavao kod frenda. Kaze on meni "petkom se cijela ekipa nalazi u centru i pijemo". Kazem ja njemu "ok, doci cu ali ja ne pijem" (a ubili smo se milijun puta skupa). BTW - zna da ne pusim.

On gleda u mene i nakon desetak sekundi kaze "dobro, a na sta ti mislis novce potrosit?"

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
TracerCPP kaže...
nixass kaže...

nek ti kum iznajmi stan.

Ti zaista zvučiš kao da želiš sam sebi opravdati zašto si ostao tu. Čovjeku je bolje i točka. Ti hoćeš reći da mu nije 2,5 x bolje nego samo 2,34 radi skupoće stana. 

There is no job like cron job!
11 godina
neaktivan
imilicevic kaže...

Bok ekipa,

ja sam jedan od onih koji su otišli van. Imam 32, jednu ženu i dvoje djece :-) Trenutno sam u Oslu i radim kao SW dev (C++, malo weba, TCP/IP based servisi itf...).

Ajd bar netko tko ne radi isključivo samo baze podataka .

Friday kaže...

Mozda ce biti cudno za nekog tko je otisao van ali ja uopce ne mastam o nekakvoj velikoj ustedjevini. Dovoljno mi je par tisuca eura sa strane za "ne daj Boze" i to je to. Ako si mogu priustiti nekakav normani GO (7 dana mora) svake godine, novi auto srednje klase svakih 7 godina i da djeci platim skolovanje - ja sretan. Cak me sve vise napusta misao o kupovini nekretnine ovdje. Ne planiram djeci ostavljati brda i doline. Zelim da se posteno namuce i izbore za sve u zivotu kao i ja. Posve je izvjesno da cu im ipak "morati" nesto ostaviti ali svakako ne zalim da se u tako sta pouzdaju i da ih to vodi. Imat ce priliku da se osamostale - to je valjda dovoljno, ne?

Upravo zato ja niti ne idem u Australiju. Imam sasvim dovoljno za pristojan život i za sve što mi treba. Sve ostalo bi bilo forsiranje. Imam svoju kuću, dva auta (žena i ja), veliko dvorište, siguran posao i vlastitu firmu koja solidno radi. Da hoću sigurno bi si mogao naći negdje vani puuno bolje plaćeni posao no ne vidim zašto bi to sada radio.

nixass kaže...

...a imam i 2mj godisnjeg na godinu, sto je mozda i najbolje kaj firma nudi

E sad mi je već krivo...

14 godina
Friday kaže...
nixass kaže...

Skidam te na fejsu sa friend liste smrade

Sjecam se kad sam dosao ovdje, prvu noc sam prespavao kod frenda. Kaze on meni "petkom se cijela ekipa nalazi u centru i pijemo". Kazem ja njemu "ok, doci cu ali ja ne pijem" (a ubili smo se milijun puta skupa). BTW - zna da ne pusim.

On gleda u mene i nakon desetak sekundi kaze "dobro, a na sta ti mislis novce potrosit?"

TracerCPP kaže...
imilicevic kaže...

Bok ekipa,

ja sam jedan od onih koji su otišli van. Imam 32, jednu ženu i dvoje djece :-) Trenutno sam u Oslu i radim kao SW dev (C++, malo weba, TCP/IP based servisi itf...).

nixass kaže...

...a imam i 2mj godisnjeg na godinu, sto je mozda i najbolje kaj firma nudi

E sad mi je već krivo...

smjene su 12h, 15 dana mjesecno, po ugovoru imam 25 dana godisnjeg.. iskombiniram tak da iskoristim i dio slobodnih dana koje tak i tak ne bi radio.. 2mj :D

naravno, 2mj u komadu mozes dobiti samo u teoriji, al nije bed ni 4x po 2 tjedna :D

11 godina
neaktivan
nixass kaže...
smjene su 12h, 15 dana mjesecno, po ugovoru imam 25 dana godisnjeg.. iskombiniram tak da iskoristim i dio slobodnih dana koje tak i tak ne bi radio.. 2mj :D

naravno, 2mj u komadu mozes dobiti samo u teoriji, al nije bed ni 4x po 2 tjedna :D

Povlačim ono što sam zadnje rekao...

14 godina
TracerCPP kaže...

Ja radim lijepu zensku djecu

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan

TracerCPP ti si jedan zao i ljubomoran mali čovjek. Nikoga ne zanima tvoje mišljenje, niti što ti imaš i radiš u životu, a tu omalovažavaš čovjeka (koji si je dao truda sve ono napisati) bez ikakvog razloga i dokaza. Može te sram biti.

Friday sretno i hvala na savjetima za one koji planiraju otići van.

Moj PC  
10 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
Friday kaže...
TracerCPP kaže...

Ja radim lijepu zensku djecu

I osobno imam iskustva na tom području.

West kaže...

TracerCPP ti si jedan zao i ljubomoran mali čovjek. Nikoga ne zanima tvoje mišljenje, niti što ti imaš i radiš u životu, a tu omalovažavaš čovjeka (koji si je dao truda sve ono napisati) bez ikakvog razloga i dokaza. Može te sram biti.

Daj se lupi nečim po glavi pa ćeš možda biti pametniji.

14 godina
TracerCPP kaže...
nixass kaže...

Povlačim ono što sam zadnje rekao...

Ma pusti ga, uziva covjek na poslu. Bio je dezuran kad je bio black friday. Pitam ga kako je proslo a on mi kaze "pa OK, kupio sam dva SSD-a"

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
Friday kaže...

Ma pusti ga, uziva covjek na poslu. Bio je dezuran kad je bio black friday. Pitam ga kako je proslo a on mi kaze "pa OK, kupio sam dva SSD-a"

A o kojem je poslu riječ? Čisto sumnjam da je riječ o programiranju jer 12 sati u stolici.. korijenje bi mu počelo rasti..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice