OIB

poruka: 7
|
čitano: 3.233
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OIB".
10 godina
neaktivan
OIB
svaka cast na korisnoji i pametnoji aplikaciji, ali cemu samo ios kad je u hr android daleko rasireniji?
TD za glupost

1 2 hvala 0
13 godina
Re: OIB

Postoji aplikacija iste namjene a i naziva i za Android. Prosvrljaj po Play Store-u. Ne znam da li je od istog autora ali radi kako treba. Meni je zatrebala i bila korisna u 2-3 navrata.

7 godina
OIB

Naručio sam preko interneta jednu stvar iz trgovine koja je u Hrvatskoj i čovjek mi kaže da mu trebam dati svoj oib jel je veleprodaja. Sve što sam do sad naručivao nitko nije tražio oib.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 17:10 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

-veleprodaja je za biznis, firma-firmi, preko žiroračuna.. maloprodaja malom kupcu ide kroz maloprodaju.. ne veleprodaju, osim naravno 'kod nas' jer kod nas sve može, a naravno da bi išlo mora biti neki broj, tj firma tu unosi mb-broj firme, dok je to pandan osobe tj razlika je samo pravna ili fizička), tj da si paušalac tad ti je oib upravo to, no ne treba miješati drugi važan dio, .. biznis, žiro-žiro, tj mali kupac plaća tekućim dok je za biz obavezan žiro, prati porezna itd. i svako izdavanje računa-promet je s provjerom poreza.. tj klasično za nas, gdje su trgovci 'kemičari' (navikli kemijati) .. mada ti ne smije izdati takav račun (fiskalizacija).. tj ako je to praksa tad je neobično ako uskoro ne plate neku kaznu, odnosno, tad imaju odgovarajuće zaleđe pa to recimo inpektroi ne primjećuju ..

-maloprodaja, veleprodaja.. sve može, kod nas. :)

-zamisli sad da recimo netko želi 'izbjeći' recimo fiskalizaciju? R1? ili odbiti predporez? .. kao da ti netko posudi svoju vozačku za šleper, .. pravila?

npr vidi što u definiciji kaže wiki:

Veleprodaja se definira kao prodaja dobara ili robe prodavnicama, industrijskim, komercijalnim, institucionalnim, ili drugiim poslovniim korisnicima, ili drugim trgovcima na veliko. U principu, to je prodaja robe bilo kome osim krajnjem potrošaču.

-svima osim kranjem potrošaču (kranji-mali kupac za osobne potrebe-potrošnju, maloprodaja..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina

Meni je jasno šta je maloprodaja i veleprodaja, mene zanima jel ja smijem davati oib ili ne.

13 godina
REAKTOR kaže...

Meni je jasno šta je maloprodaja i veleprodaja, mene zanima jel ja smijem davati oib ili ne.

Zašto ne bi smio?

OIB nije tajan broj.

12 godina
REAKTOR kaže...

oib i služi tome da ga možeš koristiti (za razliku od jmbg-a) jer se bez sustava-baze ne vidi ništa.. tad ovisno koji level pristupa imaš, vidiš recimo ime osobe itd.

oib možeš dijeliti, tako je zamišljeno.. kao bolje od imena-adrese + nema problem recimo imenjaka, ali..

+ problem, koristi se za sve, ugovore, recimo telekom opreratera, pa ako netko želi zloupotrijebiti kao potpis, treba oib.. ako ga ima tad može, tako da je jednako rizično bilo kome dati osobni podatak pa i oib tj ovisi želi li to druga strana zloupotrijebiti ili im recimo 'hakeri' ukradu podatke itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice