Ukoliko imate pravo izlaska na parlamentarne izbor

poruka: 473
|
čitano: 29.210
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukoliko imate pravo izlaska na parlamentarne izbor".
13 godina
moderator

Jučer je u Zagrebu, u prostoru HUP-a održan skup: "Digitalna ekonomija i ICT - pokretači razvoja hrvatskog gospodarstva", na kojem su nastupili predstavnici niza stranaka i koalicija, predstavljajući svoje programe i odgovarajući na pitanja okupljenih predstavnika ICT zajednice.

Time inspirirani postavljamo ovu anketu, kako bismo dobili kakvu-takvu sliku "razmišljanja" informatičara i onih kojima je ICT blizak, nakon što su upoznati s programima stranaka.

Naravno, rezultati ove ankete ne mogu se promatrati kao svojevrsna projekcija izbornih rezultat 8. studenog, jer ovdje nema kontrole glasača, nisu navedene sve stranke i koalicije koje će sudjelovati na izborima, a i liste su različite po izbornim jedinicama.

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan

Moj izbor za stranku kojoj ću dati glas je jednostavan, glasat ću za stranku koja nije SDP/HDZ te koja nema bivše članove SDP-a/HDZ-a.

--------------------------------------------------------------------------------------------

24 1 hvala 0
13 godina
Re: Ukoliko imate pravo izlaska na parlamentarne i

smijesni ljudi koji izlaze na smijesne izbore u smijesnoj drzavi...

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
Obi Wan kaže...

A gle,najlakse je doma sjedit i onda 4 godine cvilit kak su ovi na vlasti nesposobni. Ovime na neki način određuješ svoju budućnost,bolje da daš glas nekoj najmanjoj stranci na listi pa da se glasovi rasipaju nego da ne izađeš na izbore i daš glas HDZ-u/SDP-u.

--------------------------------------------------------------------------------------------
7 godina

Poanta je da imamo samo dvije opcije, zna se koje, realno samo jedna od njih će pobijediti. 

Ako od dva zla moram birat ono manje, mišljenja sam da bi SDP trebao ostati na vlasti jer 

sa pobjedom HDZ-a krećemo ispočetka, kako se stvari i događaju već 25 godina..

Btw, i ovo mi se čini kao tema za lock   (ovo bi trebali biti plavi i crveni)

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

1 18 hvala 0
9 godina
gocc01 kaže...

Btw, i ovo mi se čini kao tema za lock   (ovo bi trebali biti plavi i crveni)

Nema locka,cim je Miro postao.

Ja nprm sam u dilemi,u biti nisam,jer cu glasati za zivi zid ili most,iako znam da nece pobjediti,ali necu dati glas za ove koji ocito nemaju pojma sta rade,nisu odlucni i ne znaju sta je domoljublje!

Isto tako necu niti glasati za "domoljube" koji su nas dosta dugo pljackali i imaju za presjednika stranke,vjerovatno jedan od top 5 debila sveukupno u Hrvatskoj!

Necu imenovati o koje dvije velike stranke je rijec.......tajna!

13 godina
Miro kaže...

Time inspirirani postavljamo ovu anketu,

Možda sam slijep, ali ne vidim anketu?

13 godina
zerocool12 kaže...
Obi Wan kaže...

A gle,najlakse je doma sjedit i onda 4 godine cvilit kak su ovi na vlasti nesposobni. Ovime na neki način određuješ svoju budućnost,bolje da daš glas nekoj najmanjoj stranci na listi pa da se glasovi rasipaju nego da ne izađeš na izbore i daš glas HDZ-u/SDP-u.

''male stranke'' koje su ovdje u igri imaju tzv ''prebjege'' iz ove dvi velike... tako da to ne dolazi u obzir... jedina koja nema (ako sam u pravu) je zivi zid, al ta ekipa je neozbilja.

i sad za koga da ja glasam? nula gospodarski i ekonomski program. a od dva zla da  biram ''manje'' to ne zelim niti cu ikad to uciniti...

tako da... smijesno

It's not who u are, it's who u know.
9 godina
Old Iggy kaže...

Klik     

13 godina
Milka30 kaže...
Old Iggy kaže...

Klik     

Ah, ja mislio stvarno neka anketa.

10 godina

Hoćete poslati rezultate Mislavu Bagi da prokomentira i stručno analizira kako dišu hrvatski tech geekovi

Ontopic, idem glasati ali još sam neodlučan. Samo znam da HDZ/SDP ne dolaze u obzir.

Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
neaktivan

Ja samo želim okončat svoj život na ovoj planeti jer ne vidim nigdje svjetlo oko sebe, a pogotovo ne u ovoj rvatinštini.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 20:48 (RedRocco).

2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan

Tražim HDZ na popisu i onda se sjetim da idu na izbore kao koalicija. 

Lakše bi vam bilo da ste stavili samo HDZ i SDP, ovako sa ovim koalicijama imam osjećaj da fale najveće stranke 

Why so serious?

2 2 hvala 0
5 godina
odjavljen

Činit će se da popujem, ali veznik ukoliko uvijek mora doći u paru s veznikom utoliko jer je to veznički par. Želeći ispasti pametni ili tražeći za ovu "posebnu" anketu uzvišeni stil, zapravo ste se zeznuli. Pitanje je u naslovu trebalo početi veznikom ako.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
10 14 hvala 0
7 godina
neaktivan
zerocool12 kaže...
Obi Wan kaže...

8 godina
Arendelle kaže...

Činit će se da popujem, ali veznik ukoliko uvijek mora doći u paru s veznikom utoliko jer je to veznički par. Želeći ispasti pametni ili tražeći za ovu "posebnu" anketu uzvišeni stil, zapravo ste se zeznuli. Pitanje je u naslovu trebalo početi veznikom ako.

AKO bi se mene pitalo, ti vec odavnih dana nebi tu pametovala po raznim topicima.....

11 godina
odjavljen

Prema rezultatima ankete, izgleda da forumaši žive ko bubreg u loju te da im status quo odgovara...

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 11:39 (Marko :D).

23 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
markymark099 kaže...

U svakom slucaju taj se citat krivo koristi, twain je to dobro pojasnio medutim svi trabunjaju samo o ovom izvatku...

mojpismonosa
10 godina
neaktivan

Neznam, planiram jedan dan provesti malo googlanja, malo da se informiram prije izbora. Jedno je sigurno, neću ni za HDZ ni za SDP. Jest da SDP smatram manjim zlom doduše, jer Karamarka smatram blago rečeno prijetnjom demokraciji.

Smatram se socijalnim liberalom / Anarhosocijalistom. Tako da definitivno bude nešto na lijevom spektru. Samo šteta što je jedino socijalno liberalno u HSLS-u njihovo ime i da su se oženili za najveće zlo(HDZ).

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
Miro kaže...

kako bismo dobili kakvu-takvu sliku "razmišljanja" informatičara i onih kojima je ICT blizak, nakon što su upoznati s programima stranaka.

... kakvim "programima stranaka"? Tko temelji danas kampanju na programu? Pa ne glasuju penzići za stranke jer su se upoznali i slažu se sa "programima stranaka". Pljuješ po drugima, po mogućnosti u rimi i doskočici, obećaš ljudima gluposti tipa "dragi rvati kad mi budmo vlast, bićmo nova švajcarska", ako si sad na vlasti, pred izbore pokloniš penzićima (glavnom glasačkom tijelu) sto kuna iz proračnskog deficita, na trgu daš majce, kuhane kobase i jabuke, ako 
si Bandić, smanjiš cijenu zet karte, ili obećaš djeci nacionalne manjine iz Kozari boka plaćanje školarine za privatnu gimnaziju i perideri.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
overhaul kaže...
Miro kaže...

kako bismo dobili kakvu-takvu sliku "razmišljanja" informatičara i onih kojima je ICT blizak, nakon što su upoznati s programima stranaka.

... kakvim "programima stranaka"? Tko temelji danas kampanju na programu? Pa ne glasuju penzići za stranke jer su se upoznali i slažu se sa "programima stranaka". Pljuješ po drugima, po mogućnosti u rimi i doskočici, obećaš ljudima gluposti tipa "dragi rvati kad mi budmo vlast, bićmo nova švajcarska", ako si sad na vlasti, pred izbore pokloniš penzićima (glavnom glasačkom tijelu) sto kuna iz proračnskog deficita, na trgu daš majce, kuhane kobase i jabuke, ako 
si Bandić, smanjiš cijenu zet karte, ili obećaš djeci nacionalne manjine iz Kozari boka plaćanje školarine za privatnu gimnaziju i perideri.

Ili dođeš u Međimurje i djeliš kobasice po Piškorovcu.

@g12... kaj to i vi anarhisti izlazite na izbore? Ja sam mislio da vi birate samo revolucijom :P

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 23:23 (zerocool12).

Kratko i jasno, glasam za Hrvatska raste.

Drzim da idemo u dobrom smjeru, polagano doduse, ali ipak se krecemo.

Takodjer se ideoloski slazem s politikom ljevice, jer kad ti neke jako drage osobe spadaju u manjinu, onda ne mozes vise reci da nije tvoj problem, i zelis im maksimalno olaksati.

usto, velicanje ustastva, ... really?! 

Moj PC  
8 10 hvala 1
13 godina

zivi zid naravno

Moj PC  
12 4 hvala 0
12 godina

Za Živi zid zato jer su jedina stranka protiv ovog neoliberalnog fašizma. Jedina stranka koja se protivi dužničkoj doktrini u kojoj novac nastaje isključivo kao dug; protiv mjera štednje, rezanja i privatizacije. Također se jedini zalažu za ukidanje valutne klauzule i uvođenje realnog tečaja kune koji je trenutno precjenjen, i u ovom modelu čini uvozne proizvode jeftinijima od domaćih, čime naša proizvodnja propada i naša roba prodaje u bescjenje. Zanimljivo je kako zadnjih dana ostale stranke kradu iz njihovog programa. Recimo Bandić koji kaže da bi trebalo ukinut HRT pretplatu. Sigurno bi njegov šef Hanžeković, koji mu je uzgred rečeno platio jamčevinu za izlazak iz zatvora, bio presretan kad ne bi mogao lihvarit ljude pomoću svojih ovrha. Vrhunac svega je sustavna cenzura režimskih medija, pogotovo HRT-a, koji nije pozvao Živi zid  na sučeljavanje u petak, iako su 3. stranka u RH. Njihova cenzura i obmanjivanje javnosti lažnim anketama su na rubu kriminalnoj djela.

MOST s druge strane ne može biti nikakva alternativa jer su za mjere štednje, EU i euroizaciju kune. Dakle provodilli bi istu politiku kao HDZSDP. Tu su likovi poput Prgometa kojem 20 g. gledat pljačku HDZ-a nije smetalo, a sad se najednom pobunio, i Petrine koji je do nedavno Petrova zvao "HDZ-ovim trojancem" a sad im se priključuje. Ako pogledate u I. izbornoj na 5. mjestu njihove liste vidjet ćete ime Josip Jelić koji je predsjednik Područnog odbora HDZ Črnomerec. Zanimljivo je primjetiti čim im se priključio Progmet odmah su probili medijsku cenzuru, ima ih po svuda, 5 stranica u večernjem dobili itd. Uglavnom, lažna alternativa kao Kujundžić.

Moj PC  
18 3 hvala 0
9 godina

Nisam nikada izlazio na izbore jer uvijek je isto hdz ili sdp , ovaj put ponosno cu glasati za ZIVI ZID jer su mi vratili vjeru u ljude , vratili su mi vjeru u bolje sutra !! Jedina stranka koja zasluzuje voditi i ovo malo zemlje sta je ostalo.

8 4 hvala 0
11 godina

Ja ne bih nikad mogao glasati za zivi zid, kad vidim onog sincica autista dodje mi muka. Radije most. Sve je na kraju bolje od HDZ/SDP.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
14 15 hvala 0
12 godina

Povrh toga, Živi zid je jedini koji će stati na stranu ljudi kad ih bankarski karteli dođu deložirati. Ulaskom u sabor doći će do obustave svih deložacija jer će imati zastupnički imunitet i konačno će se zaustavit haračenje bankstera. Sve ostale stranke su na strani tlačiteljskog sustava i prešutno podržavaju deložacije. Da dodam samo jedan citat njihov :)

"Mi smo samo obični ljudi koji su stali na stranu istine i usudili se izazvati sustav. Hoćete li vi stati uz nas ili ne to je vaša odluka. Mi smo već odlučili stati na vašu stranu."

Moj PC  
10 1 hvala 0
12 godina
neaktivan

Ne znam za živi zid (doduše sigurno je bolje glasat za njih nego ove HDZ/SDP), kad malo gledam akcije jedino koga "spašavaju" su bivši poduzetnici koji su negdje zahebali (često se događa s pohlepnim ljudima) i sad ih se kao treba spašavati. Sorry ako sam u krivu,volio bih vidjeti drugi dokaz. A i Sinčić mi djeluje ko neki onaj junkie/zeleni aktivist/hipik koji bez svoje doze ne može preživjet dan.

Al kao što rekoh,radije bih glasao za njih nego SDP ili HDZ.

Na žalost nadam se da ovaj put opet nebude ispalo ono "ustaše protiv partizana" jer fakat je vrijeme da prestanemo živjeti u prošlom stoljeću i boriti se protiv nekog (nepostojećeg) fašizma odnosno komunizma, trebamo gledati što će biti najbolje ne samo za nas osobno nego i za cijelu državu. Jer SDP su socijalisti u istoj mjeri koliko su HDZ domoljubi - samo kada su u pitanju izbori i kada treba puno govorit,djela im ukazuju drugačije.

Kaj se tiče tehnologije,moramo shvatit da je to svim strankama u drugom planu. Što zbog toga kaj ih vode "stariji" ljudi koji nemaju veze sa tehnologijama a što zbog toga jer je večina stanovništva ionako slabo informatički nepismena te to ne donosi nikakve političke bodove,tak da nikoga na vlasti ne zanima kad će hrvati dobiti optiku (to su ionako shebali kod privatizacije telekoma) ili bilo što sličnog, to se prepušta HAKOM-u.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 1:14 (zerocool12).

2 2 hvala 0
11 godina

Nisu bitni pojedinci nego sustav u kojima su krediti neotplativi, pa dolazi do sve više blokada i deložacija. Ukazati na to je njihov cilj. Uostalom, od tih poduzetnika koje deložiraju nije se nitko okoristio osim banaka. Ako se nešto ne promjeni, hdzsdp odvesti će nas u bankrot a tek smo onda svi na.ebali. Glas za živi zid je glas za spas hrvatske od bankarske mafije. 5 do 12 je.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 1:13 (ojpi).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice