Temu - internet shop, iskustva

poruka: 329
|
čitano: 345.307
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Prvi sam put kupil nekaj sa te stranice i još mi naravno nije došlo, iako ima već više od tjedna kaj sam naručil.

Danas su mi poslali mail u kojem piše:

"Customs clearance completed"

Nemam pojma kaj to znači...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Armor mukaže...
Prvi sam put kupil nekaj sa te stranice i još mi naravno nije došlo, iako ima već više od tjedna kaj sam naručil.

Danas su mi poslali mail u kojem piše:

"Customs clearance completed"

Nemam pojma kaj to znači...

 

Da je ocarinjeno , tek sad će na put krenuti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 9:47 (MUĆAK).
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Armor kaže...
Prvi sam put kupil nekaj sa te stranice i još mi naravno nije došlo, iako ima već više od tjedna kaj sam naručil.

Danas su mi poslali mail u kojem piše:

"Customs clearance completed"

Nemam pojma kaj to znači...

 

više od tjedna, koliko?

neki prosjek je 10-12 dana, u ekstremnim slučajevima kad im globalno šteka dostava ne prelazi 15-16 dana (bar iz dosadašnjeg iskustva ljudi ovdje, mene samog i nekih mojih poznanika)

 

ako je prošlo više od 15 dana, a da nisi dobio paket - imaš pravo na simboličnih par dolara isprike od njih na svoj Temu račun (vidi kod svoje narudžbe ako još uvijek ne dobiješ paket u tom roku) - često se desi da dobiješ tih par dolara i da ti drugi dan dođe paket - win-win...

11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
MUĆAK kaže... 

Da je ocarinjeno , tek sad će na put krenuti.

 

prije će biti da je već na putu i da je prošlo carinsku kontrolu - bilo tamo u Kini, bilo u Mađarskoj (ili preko koje već tranzitne zemlje sad ide), bilo kod nas. Gdje točno - možemo samo nagađati pošto nemamo uvid u tracking paketa (nekad i piše u kojoj je paket trenutno zemlji)

napomena: ista poruka ne znači automatski da će se naplatiti i neka dodatna carina.

16 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Naručeno 19., evo ispod trackinga
13 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Dolazi ti negdje drugi tjedan, najkasnije onaj ponedjeljak iza. Ne može to doći za 3 dana s drugog kraja svijeta.

Moj zadnji paket s istim statusom ''Customs clearance completed'' trebalo je još 7 dana da dođe do mene.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Armor kaže...
Naručeno 19., evo ispod trackinga

 

pa di ćeš? :) tek je 7 dana prošlo, a imaš i 2 vikenda u tih 7 dana...

kaj si mislio da će doć za 5 dana? :)

to je ipak malo nemoguće jer ne ide iz EU

 

ps: na trackingu je vidljivo da je paket otišao iz Kine avionom i stigao u EU u neku od tranzitnih zemalja (Mađarska\Nizozemska) i tamo je vrlo vjerojatno taj prolazak carinske kontrole...

 

upiši tracking broj u neku tražilicu tracking brojeva jer često preciznije prikažu lokaciju paketa nego ovo na Temu (i.e. 1track, 17track...)

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 20:21 (60nine).
13 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Uvijek računam da što god naručim iz Kine stigne između 2 i 3 tjedna na moj prag. S Temu-a nemam baš puno narudžbi ali dolaze paketi u cca 2 tjedna, s Aliexpresom imam puno više iskustva, nekoliko stotina narudžbi u zadnje 4 godine, onako napamet i oni su bili takvi u početku pa je malo stalo i čekao po mjesec dana. Dolaskom Temu-a su se trznuli što se tiče brzine, neki paketi mi došli za 8 dana od narudžbe al to opet ovisi i o Mađarima jer praktički sve ide prek njih a onda dok dođe u HR tj. naše kurirske službe a tu zna zaštekati.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Kupon kod aaq06056 za nove i stare korisnike. Novi imaju 30% ali moraju ga iskoristiti unutar sat vremena od skidanja app i registracije a stari mogu dobiti popust ako ponovno instaliraju app nakon 14 dana
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Temu - internet shop, iskustva

Uzeo 3 sitnice za prvi put i paket došao za 13 dana. Primjedba jedino za pakiranje; obična plastična folija bez zaštite.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Obična plasticna folija izvani a unutra ti je sve lijepo popakirano i sigurno.
Ne vjerujem da ti je nešto došlo potrgano ili izobličeno, znači, pakiranje je funkcionalno i jeftino kakvi su i proizvodi šta si naručio! 🤡
16 godina
protjeran
offline
Temu - internet shop, iskustva

Iznutra su bile dvije male plastične vrećice i mala kartonska kutijica koja je usput bila otvorena na jednom kraju. Ništa fiksirano/zaštićeno/sigurno, ali izvana na plastičnoj foliji uredno piše oksimoron; pažnja lomljivo. Što se mene tiče od tamo mogu naručit samo nešto poput npr. tkanine, tj. nešto što nije lomljivo. 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Narucivao sam sitnice, manje stvari, vece stvari i nikad nista nije doslo polomljeno. Cak i poster.

12 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Sva sreća da sam dosta tih sitnih, ali i malo manje sitnih gluposti pokupovao na TEMU. Kao da sam znao da će nešto napravit poput ovih sada 25€. Ne znam od kada su prisutni u RH, jer sam prvu kupnju napravio u siječnju. Doznao za njih neprestanim bombadiranjem reklama na mobitelu. I kupio nešto jako povoljo i dobro, ali bili je i smeća, velikih smeća, kvalitate "0". Vratili su mi svu lovu za to. Sada baš gledam, obavio 18 kupnji i vidim da mi ostalo 7€ kredita. 25€ je daleko previsok limit. Po meni 10€ bi bila neka najviša prihvatljiva granica. Čitam okolo po mrežama i dosta njih odustaje od kupnje. Ispada da smo mogli kupovat bez limita 6 mjeseci. Sada će se barem oporaviti Overseas, koji su pukli od kada se pojavio Temu. Mene sigurno neće više vidjet kao kupca ako im i dalje ostane 25€.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 11:11 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Evo meni nakon 26. i šutnje poslali novi mail: in transit - Hrvatski Leskovac.

Došlo je znači do nas, al je sutra blagdan/praznik i petak i opet vikend...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Armor kaže...
Evo meni nakon 26. i šutnje poslali novi mail: in transit - Hrvatski Leskovac.

Došlo je znači do nas, al je sutra blagdan/praznik i petak i opet vikend...

 

možda te u petak iznenadi :)

12 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Rade oni i suborom. Prošlu subotu dobio paket od Alija preko Overseasa.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Ja kao novi korisnik narucio tablet i dobio ga uz kod za popust za 51€.
Jedva cekam da dođe da vidim kakav je
Temu pozivnica: https://temu.to/m/u9kmi7rv2wy Kod za -30% za nove korisnike: aam11835
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Cobra33 kaže...

Rade oni i suborom. Prošlu subotu dobio paket od Alija preko Overseasa.

 

zna nekad i HP express iznenadit subotom :)

16 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
I bome su iznenadili danas - dostavljeno i sve je ok, iako su tešlo mogli strgati odjeću :)
11 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Narudžba napravljena 21.5 jučer 31.5 stigla u paketomat.

 

Što se tiče pakiranja, to je dno dna, nagledao sam se loših ambalaža i genijalaca koji pakiraju stvari kao da netko prenosi pakete u bijelim rukavicama jedan po jedan ali ovo što oni rade je ispod svake razine.

Sve skupa pobacano u običnu vreću, onakva u kakvoj "aboutyou" šalje majice i ostalu robu.

 

Znači nije vrećica sa bubblewrapom omotom nego najobičnija plastična vrećica, takva pakiranja je "no GO" kada se radi skupna narudžba drangulija pa imate keramički figuricu, staklo, grablje, zubalo, tava i slično.

 

 

Zaključak ukoliko naručujete bilo što a da nije savitljivo, gumeno, mekana plastika i slično jednostavno zaboravite jer ima veliku šansu da se polomi, povrat novca malo znači ako vam nešto treba pa idete u krug dokle ne dođe čitavo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 8:59 (UncleJimbo).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

da, pakiranja su im živi užas...

iako, meni do sad ništa nije došlo oštećeno bez obzira što je sama vrećica bila izgrebana, a neke kutije unutra malo spigane...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
UncleJimbo kaže...
Znači nije vrećica sa bubblewrapom omotom nego najobičnija plastična vrećica, takva pakiranja je "no GO" kada se radi skupna narudžba drangulija pa imate keramički figuricu, staklo, grablje, zubalo, tava i slično

 Pakiranje je sasvim adekvatno i prigodno za taj jeftini crap od proizvoda koji prodaju.

15 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

meni sve ok zapakirano,u skladu sa cijenom proizvoda :)

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva

Meni stigao Tablet sa Temua,kojeg kao novi korisnik mozete dobiti za 51€.
Rijec je o Teclast M50 modelu, firmi koja kao postoji od 1999. godine kolko sam guglao.

Ja sam iznenađen tabletom.
Nikakvog bloatvera nema, samo googlove aplikacije. Totalno cist android 14.
Ima stereo zvucnike,iako zvuce kao da ima dva mono zvucnika, nije bas cist zvuk, al za tu lovu sasvim ok.
Podrška za SIM kartice i 4G mreže je tu.
6GB RAMA + do 8GB virtualnog rama, i ono sto doslovno ni jeftini Samsung nema, al tablet ima 128GB memorije.
3.5mm utor za slušalice i za memorijsku karticu.
Ekran je puno bolji od onih starih Vivax ili recimo Meanit tableta.

Procesor Unisco T606.

Budem ga istestirao pa objavio na Tik toku kao i sve ostalo vezano za Temu.

Ako je itko zainteresiran za kupnju, neka mi se javi pa mu pojasnim i posaljem pozivnicu kako dobiti po toj cijeni.

Temu pozivnica: https://temu.to/m/u9kmi7rv2wy Kod za -30% za nove korisnike: aam11835
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2024 11:12 (mp3david).
Moj PC  
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Nemoze se vise maknut limit? jos mi stoji 20€ :( btw jel se isplati jos narucivati preko aliexpressa? pitam cisto radi poreza itd s hr postom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 18:42 (Sparklystars).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Sparklystars kaže...

Nemoze se vise maknut limit? jos mi stoji 20€.

 

pričali smo o tome s limitom ne tak davno ovdje, prošla baba s kolačima, jbg.

11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Sparklystars kaže...

Nemoze se vise maknut limit? jos mi stoji 20€ :( btw jel se isplati jos narucivati preko aliexpressa? pitam cisto radi poreza itd s hr postom.

 Novi acc i onda je limit 10€, ali kolko sam skuzio jedino preko moba, na kompu mi je 20 ili 25...

12 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Do nema dugo donji limit je bio 25€. Sada je 20€. Kada dođe na 10€, počet ću opet kupovat. Do tada ništa.

 
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

nema veze a opet ima....

 

pitanje je vezano za nekakvu aircash mastercard karticuu, prepaid, koju navodno kupis na tisku za 5E..... ali mi nositelj te informacije nema pojma reci kako je nadoplacujes, gdje uplatis gotovinu na tu karticu, moze li se njome kupovati na temu i slicno? pa ako netko ima informaciju i voljan je podjeliti....tnx!

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice