Sancta Domenica - Iskustva

poruka: 544
|
čitano: 370.388
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: Sancta Domenica - Iskustva
indy500 kaže...

A od kad to? Ako je kupljeno preko weba onda je to kupovina na daljinu. Način plaćanja i način dostave/preuzimanja nisu bitni.

Kako moze bit kupljeno kad nije placeno?

Kupljeno je kad platis i dobijes fiskaliziran racun, sve ostalo su narudzbe, rezervacije isl. 

3 godine
indy500 kaže...

A od kad to? Ako je kupljeno preko weba onda je to kupovina na daljinu. Način plaćanja i način dostave/preuzimanja nisu bitni.

Nije prakticki kupljeno jer cu platiti u poslovnici/trgovini, no evo u SD su se dosjetili kako narudbu nazvati rezervacijom tj kao takvom ne vrijede pravila za kupnju na daljinu! Meni je pod normalno da u trgovinama kojima narucujem vrijedi kupnja na daljinu kad platim u poslovnici prilikom preuzimanja ako sam robu narucio preko weba eto kod njih to NE vrijedi! No vidjet cemo kaj veli zakon mozda se to zaista moze tako, ako je više nebudemo kod njih narucivali da izbjegnemo moguce probleme s povratima i reklamacijama!

8 mjeseci
Boris grozni kaže...

Evo i ovdje da iskomentiram! Sancta Domenica
Vaša rezervacija je uspješno zaprimljena. Rezervacija vrijedi 3 dana od trenutka zaprimanja ove narudžbe, no ne stvara obvezu za Vas ni za Sancta Domenicu i od rezervacije možete odustati. Odluka o sklapanju ugovora o kupoprodaji donosi se u poslovnici.
I nakon posjeta u poslovnicu, proizvod možete odlučiti naručiti putem web shopa.
Proizvod(e) ćete platiti našim djelatnicima prilikom preuzimanja u poslovnici, sukladno računu koji će Vam biti tada isporučen i u tom trenutku dolazi do sklapanja kupoprodajnog ugovora.

Dakle narucio sam preko weba i odabrao da cu pokupiti u poslovnici, svugdje drugdje se ovo gleda kao kupovina na daljinu no kod njih je to kao neka rezervacija pazi ti to! Naravno ovo je pisalo u mailu no sad ispada da sam ja to kao kupio u trgovini, ovo je po meni ocigledna prevara kupca i zaobilazenje zakona?! Ja sad proizvod nemogu vratiti i uzeti drugi ili napraviti povrat novaca, pa to ima samo kod nas!

tu poruku si dobio nakon što si naručio preko weba? pokvareno od njih, ali ne vidim da su nešto prekršili, lijepo su te obavijestili, a ti si na tu poruku onda mogao odustati od te "rezervacije".

15 godina
Ne vrijedi ti ta fora. Za kupnju na daljinu trebas i platiti na daljinu, preuzeti mozes u poslovnici nakon sto si platio.
Mene je protis yebao sto sam sve platio na daljinu preko weba, a preuzeo u poslovnici. Pa su se k.urcili i popushili prijavu na Zastitu potrosaca gdje sam ja bio u pravu kada sam htio vratiti uredaj koji sam tako kupio.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice