Protis.hr - dojmovi

poruka: 372
|
čitano: 190.898
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Samo da javim zavrsne utiske:

 

1. Problem je bio "higijena" i ne mogu vratit u prodaju tastaturu

2. Trazio sam da doplatim za nesto vece  i na to su pristali(cca 300kn)

3. Kako se sad moze vratit u prodaju jao jaoo

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Pozdrav imam jednu situaciju sa reklamacijom graficke rx 580.Prije mjesec dana sam im poslao da imam problema sa karticom da bi oni meni danas javili da je u pitanju bios switch te da on nema naljepnicu na vijku i da ne mogu prihvatit reklamaciju.Jedino rijesenje je da sapphire prihvaca ali se kartica mora slat u Kinu ali zbog corona virusa to moze potrajat i do 3 mjeseca.Nije mi jasno kakva naljepnica na vijku od biosa?kartica je kupljena preko njuskala ali ima sve naljepnice na kartici i imam sve racune od nje.Sta da radim sad jel moguce da ima nekakav vijak kod bios switcha te da on nema naljepnicu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Pogledaj si malo razne unboxing snimke tog identičnog modela pa vidi ima li kakva naljepnica na tom switchu i traži ih sliku toga.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 11:44 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Alfa_R kaže...

Pogledaj si malo razne unboxing snimke tog identičnog modela pa vidi ima li kakva naljepnica na tom switchu i traži ih sliku toga.

 

 https://m.reichelt.com/be/nl/sapphire-nitro-radeon-rx-580-4gb-sap-11265-07-20g-p199802.html   Evo ovo je link koji su mi poslali gdje navodno ima ta naljepnica na bios vijku ali ja ne vidim tu nista.Kartica je kupljena preko njuskala ali ima orginalni racun i sve potrebne naljepnice na njoj.Pogledo sam i par unboxing videa identicne kartice i nijedna nema naljepnicu kod bios switcha

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 12:23 (Acex).
4 godine
protjeran
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Posalji mail sapphire suportu pa vidi kaj ce ti oni reci, ak oni kazu da nema ili da ne treba vratis protisu taj mail pa nek glabaju dalje kak znaju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 12:33 (Borealis).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

https://www.sapphirenation.net/sapphire-how-to-use-dual-bios

 

 

 

Nes' ti naljepnice (koje vjerojatno  tamo ni nema - nadji neki youtube video sa tom karticom i pogledaj unboxing pa provjeri) nad opcijom gdje biras izmedju tisine i performansi. Stvarno iz ove drzave pobjeglo sve pametno...

 P.S. Jedino, ako je prethodni vlasnik bio rudar i nesto ceprkao ispod "haube" dok je mrdao po biosu. O tome bi mogao nesto vise reci neko tko se time bavio. Mada sumnjam tu to, jer se to softwareski radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 12:57 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Protisove APP metode.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Znaci pogledo sam jedno 5 unboxinga nove kartice i nema nijedna tu naljepnicu na vijku kod bios switcha.Poslao sam i mail sapphire.de  te sam javio Protisu da sam poslao mail njima i da cekam odgovor.Stvarno ne znam sta da radim.Napisao sam im da cu doci direktno u Zagreb ako imaju identicnu karticu neka mi pokazu tu naljepnicu.Koliko frke oko obicne reklamacije

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Nema naljepnice kod bios switcha nego ima na gpu jezgri dvije naljepnice na sarafu i zbog toga nece prihvatit reklamaciju.Ne znam da li cu moc postavit sliku jer sam preko mobitela.Dakle kartica je kod njih bila skoro mjesec dana na servisu i tek mi sad jave da nema te naljepnice,sta to nisu mogli odmah uvidjeti i poslat mi.I zvao sam servis i rekli su mi da je netko vjerovatno switchao bios.Pa zar za switchanje biosa treba otvarat karticu?Jedino sto mogu  je poslat u Kinu direktno u Sapphire na popravak koji bi trajao 3 mj a mozda i duze zbog corona virusa.Kako to da Sapphire odbija garanciju zbog sumnje na switchanje biosa a istovremeno daju mogucnost popravka o njihovom trosku a ja samo trebam dati 200 kn za postarinu.Cudno mi je sve ovo i smrdi mi da me hoce sjebat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 14:43 (Acex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Protis.hr - dojmovi

Razni "znalci" šarafaju po hardveru, onda taj polovan drlog prodaju naivcima preko njuškala i onda ovi napadaju trgovca kasnije jer im je jamstvo poništeno, genijalno.

I još se drugi uključuju u linč protiv trgovca, a veze nemaju o čemu se točno radi, bitno da lupaju o APP metodi.

 
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Te naljepnice treba zabranit

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Acex kaže...

Nema naljepnice kod bios switcha nego ima na gpu jezgri dvije naljepnice na sarafu i zbog toga nece prihvatit reklamaciju.Ne znam da li cu moc postavit sliku jer sam preko mobitela.Dakle kartica je kod njih bila skoro mjesec dana na servisu i tek mi sad jave da nema te naljepnice,sta to nisu mogli odmah uvidjeti i poslat mi.I zvao sam servis i rekli su mi da je netko vjerovatno switchao bios.Pa zar za switchanje biosa treba otvarat karticu?Jedino sto mogu  je poslat u Kinu direktno u Sapphire na popravak koji bi trajao 3 mj a mozda i duze zbog corona virusa.Kako to da Sapphire odbija garanciju zbog sumnje na switchanje biosa a istovremeno daju mogucnost popravka o njihovom trosku a ja samo trebam dati 200 kn za postarinu.Cudno mi je sve ovo i smrdi mi da me hoce sjebat.

 Radi ovog razloga se stvar slika kad se salje na reklamaciju.  Ne bi bio prvi puta da je netko nekakve naljepnice ili sto vec skidao u servisu radi ne priznavanja garancije. Ne kazem da je to ovaj put jer ipak bi rekao da je veca sansa da je tebe netko preko njuskala zavaljao nego da su oni, ali eto, uvijek postoji mogucnost za sve. Stoga se stvari i slikaju kad se predaju na servis.

 

Ti sada potrazi imas li kakve slike te kartice na kojima se vidi da imaju/nemaju tu naljepnicu. Cak mislim da protis snima unboxing stvari koje dodju na servis, upravo radi ovakvih stvari, stoga zatrazi tu snimku, jer ce se i na njoj vidjet da li je imao ili nije. Ako nije, nema tu sto vise radit vjerojatno te netko s njuskala zavaljao. Iako je pitanje koliko te naljepnice same od sebe mogu ispast. Znam da se meni odljepe nakon par godina, al ok, dotad vise i nemaju garanciju :P

10 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Samo mi nije jasno kako je bios switch ostecen kad sam prije nego sto sam poslao karticu na servis probavao bios switch i radio je,jer ima onaj silent i gaming mod.A to za naljepnice na vijku stvarno nisam znao.Ali zasto bi netko tko rudari skidao hladnjak radi switchanja biosa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
sandokan111 kaže...
Acex kaže...

Nema naljepnice kod bios switcha nego ima na gpu jezgri dvije naljepnice na sarafu i zbog toga nece prihvatit reklamaciju.Ne znam da li cu moc postavit sliku jer sam preko mobitela.Dakle kartica je kod njih bila skoro mjesec dana na servisu i tek mi sad jave da nema te naljepnice,sta to nisu mogli odmah uvidjeti i poslat mi.I zvao sam servis i rekli su mi da je netko vjerovatno switchao bios.Pa zar za switchanje biosa treba otvarat karticu?Jedino sto mogu  je poslat u Kinu direktno u Sapphire na popravak koji bi trajao 3 mj a mozda i duze zbog corona virusa.Kako to da Sapphire odbija garanciju zbog sumnje na switchanje biosa a istovremeno daju mogucnost popravka o njihovom trosku a ja samo trebam dati 200 kn za postarinu.Cudno mi je sve ovo i smrdi mi da me hoce sjebat.

 Radi ovog razloga se stvar slika kad se salje na reklamaciju.  Ne bi bio prvi puta da je netko nekakve naljepnice ili sto vec skidao u servisu radi ne priznavanja garancije. Ne kazem da je to ovaj put jer ipak bi rekao da je veca sansa da je tebe netko preko njuskala zavaljao nego da su oni, ali eto, uvijek postoji mogucnost za sve. Stoga se stvari i slikaju kad se predaju na servis.

 

Ti sada potrazi imas li kakve slike te kartice na kojima se vidi da imaju/nemaju tu naljepnicu. Cak mislim da protis snima unboxing stvari koje dodju na servis, upravo radi ovakvih stvari, stoga zatrazi tu snimku, jer ce se i na njoj vidjet da li je imao ili nije. Ako nije, nema tu sto vise radit vjerojatno te netko s njuskala zavaljao. Iako je pitanje koliko te naljepnice same od sebe mogu ispast. Znam da se meni odljepe nakon par godina, al ok, dotad vise i nemaju garanciju :P

 Jedino sto sam slikao je serijski broj sastrane na kartici,nisam znao da ima na sarafima naljepnice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 15:23 (Acex).
15 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Acex kaže...

Nema naljepnice kod bios switcha nego ima na gpu jezgri dvije naljepnice na sarafu i zbog toga nece prihvatit reklamaciju.Ne znam da li cu moc postavit sliku jer sam preko mobitela.Dakle kartica je kod njih bila skoro mjesec dana na servisu i tek mi sad jave da nema te naljepnice,sta to nisu mogli odmah uvidjeti i poslat mi.I zvao sam servis i rekli su mi da je netko vjerovatno switchao bios.Pa zar za switchanje biosa treba otvarat karticu?Jedino sto mogu  je poslat u Kinu direktno u Sapphire na popravak koji bi trajao 3 mj a mozda i duze zbog corona virusa.Kako to da Sapphire odbija garanciju zbog sumnje na switchanje biosa a istovremeno daju mogucnost popravka o njihovom trosku a ja samo trebam dati 200 kn za postarinu.Cudno mi je sve ovo i smrdi mi da me hoce sjebat.

 Ako sam dobro razumio oni su utvridili da je kartica neispravna jer je netko "vjerovatno" switchao bios, a zatim su ti odbili garanciju iz razloga što nedostaju warranty stickeri na šarafićima backplatea kod GPU procesora.  Malo je smiješno da netko utvrđuje vjerovatnoću jer valjda treba pouzdano dijagnosticirati problem ili kvar. 

 

Koliko sam vidio na više slika na netu šarafić kod bios switcha nema warranty sticker, no postoje slike Sapphire RX 580 gdje warranty stickeri postoje na šarafićima backplatea kod procesora, a isto tako ima i slika te nove kartice gdje ih uopće nema. Moguće da ih stavljaju prilikom distribucije na određena tržišta, dok na drugima ih nema. 

 

 

https://www.newegg.com/sapphire-radeon-rx-580-100411nt-4g-2l/p/N82E16814202312

 

https://sg.carousell.com/p/sapphire-nitro-radeon-rx-580-8g-gddr5-overclock-ed-for-bitcoin-237661766?t-referrer_browse_type=item_item_rec&t-referrer_product_id=237661766&t-referrer_source=listing_page&t-tap_index=2

 

Moja stara R9 290 Sapphire VaporX Trix Oc npr. nije imala nikakve stickere na šarafićima. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
10 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Glupo mi je slat u Kinu i placat postarinu koja ce izac sigurno preko 400 kuna.Ne znam ako mi sapphire ne prihvati reklamaciju odustat cu i nek mi vrate karticu pa cu probat stavit drugi bios ako je stvarno mjenjan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Ako je paket ispod 2kg postarina je 135 kn.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Jakovp kaže...
Ako je paket ispod 2kg postarina je 135 kn.

 Napisali su mi da je 200 kuna

9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Acex kaže...

Glupo mi je slat u Kinu i placat postarinu koja ce izac sigurno preko 400 kuna.Ne znam ako mi sapphire ne prihvati reklamaciju odustat cu i nek mi vrate karticu pa cu probat stavit drugi bios ako je stvarno mjenjan.

 Neznam sto ti tocno placas?

Ili je pod garancijom ili nije. Ako nije, znaci da placas servis kartice, i onda bi platio postarinu, al bi platio i servis iste "xx" kuna (servisne sate + popravak). Nemozes ti platit postarinu a "servis" besplatno. Jer to znaci da je servis odradjen u garanciji, samim time, nema ni "postarine". Muljaju znaci nesto.

Nisam upoznat s tim slicicama svakako, ali bilo bi dobro da dobijes sluzbeni odgovor od proizvodjaca da li ta naljepnica mora bit tu ili ne mora, te postoji li sansa da naljepnice nema a da i dalje nista nije dirano (ovo sto navodi boxer da negdje ima negdje nema). Jer ako je tako, onda naljepnica nista ne znaci i oni moraju na drugi nacin utvrdit da li je nesto petljano po kartici ili nije.

 

Sve mirisi na prijavu inspektoratu. Ali svakako bih poslao mail proizvodjacu da utvrdim sto se dogadja s tim naljepnicama.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Acex kaže...
Jakovp kaže...
Ako je paket ispod 2kg postarina je 135 kn.

 Napisali su mi da je 200 kuna

 Gledaj, imaš na pošti ovaj kalkulator:

 

https://www.posta.hr/hrvatska-posta-cjenik-online/262

 

Pa si sam vidiš, a ne ti neke budale lažu u facu.

 

 

Osim ako nije iznad 2 kg (do 5), onda je puno više, onda mora ići paket i onda je 400 ako je prioritet.

 

Ovo 200 ne znam što bi točno bilo...

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 21:32 (Jakovp).
8 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

kartica ima samo 2 naljepnice - na backplate vijcima, jedan je oznacen sa W, drugi s D....

 

Niti jedan niti drugi nemaju veze sa bios switchem..... Nisam shvatio dali je switch fizicki ostecen, ili je problem u flesanju biosa....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Dakle ujutro sam dobio mail na kojem pise ovo 

BIOS switch je oštećen i nema warranty naljepnicu na vijku. Sapphire na konto oštećenog BIOS switcha odbija garanciju, te vam daje mogućnost ako želite da na popravak grafiku šalju u Kinu“

„Sapphire sumnja na switchanje BIOS-a od strane korisnika.“

„Kako se sve odvija oko virusa trenutno, vjerojatno će se čekati poprilično dugo da se vrati sa popravka (nece biti dva - tri mjeseca)“

 

Trošak poštarine bi bio 200,00 kn. Nakon toga sam ih nazvao i trazio ih da mi posalju sliku gdje postoji naljepnica kod bios sarafa jer sam trazio na netu i nisam nigdje vidio i poslali su mi te se ispravili da imaju dvije naljepnice w i d na vijku gpu jezgre.Pitao sam ih trebam li ja platit taj servis koji ide u Kinu i rekli su ne,samo trebam platit postarinu 200 kn a graficka bi mogla biti 2/3 mjeseca na servisu zbog korona virusa.Dakle i meni je cudno kako ne uvazavaju reklamaciju ali je mogu poslat u Kinu na servis a da nije o mom trosku.A karticu sam kupio premo njuskala i bios switch radi tako da ne znam o cemu pricaju.A problem oko kartice je da nakon pola h na svim novim driverima pokaze no signal i ventilatori odu na 100%.Jedino na driverima sa cda kartica radi normalno pod stresom i do 3/4h i nakon toga isto pokaze no display i ventilatori podivljaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 23:00 (Acex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Acex kaže...

Dakle ujutro sam dobio mail na kojem pise ovo 

BIOS switch je oštećen i nema warranty naljepnicu na vijku. Sapphire na konto oštećenog BIOS switcha odbija garanciju, te vam daje mogućnost ako želite da na popravak grafiku šalju u Kinu“

„Sapphire sumnja na switchanje BIOS-a od strane korisnika.“

„Kako se sve odvija oko virusa trenutno, vjerojatno će se čekati poprilično dugo da se vrati sa popravka (nece biti dva - tri mjeseca)“

 

Trošak poštarine bi bio 200,00 kn. Nakon toga sam ih nazvao i trazio ih da mi posalju sliku gdje postoji naljepnica kod bios sarafa jer sam trazio na netu i nisam nigdje vidio i poslali su mi te se ispravili da imaju dvije naljepnice w i d na vijku gpu jezgre.Pitao sam ih trebam li ja platit taj servis koji ide u Kinu i rekli su ne,samo trebam platit postarinu 200 kn a graficka bi mogla biti 2/3 mjeseca na servisu zbog korona virusa.Dakle i meni je cudno kako ne uvazavaju reklamaciju ali je mogu poslat u Kinu na servis a da nije o mom trosku.A karticu sam kupio premo njuskala i bios switch radi tako da ne znam o cemu pricaju.A problem oko kartice je da nakon pola h na svim novim driverima pokaze no signal i ventilatori odu na 100%.Jedino na driverima sa cda kartica radi normalno pod stresom i do 3/4h i nakon toga isto pokaze no display i ventilatori podivljaju.

 Opet ti ponavljam sto sam ti gore napisao.

 

Nemoze servis kartice bit besplatan, a postarina se placa. Ili je sve besplatno ili nije nista. Tocka. Necu ulazit u ovo oko biosa jer nisam petljao oko kartica toliko da znam. Sama cinjenica da naplacuju postarinu al ne i servis kartice je sumnjiva i dovoljna da se stvar salje na inspektorat i to je ono sto bi trebao napravit a ne dalje razglabat oko ovog.

 

1. Posalji prijavu ODMAH. Opisi sto ti nije jasno. Da te traze placanje postarine u kinu, ali da se servis ne naplacuje, te je stoga nejasno da li je garancija prihvacena ili nije. Ako je, za krajnjeg korisnika ne smije biti nikakvih dodatnih troskova, samim time, ne postoji trosak postarine "u kinu". Ako garancija nije prihvacena, onda se i servis naplacuje, a on nije iskazan. Stoga sumnjas u cinjenice koje trgovina iznosi te trazis inspekcijski nadzor. U vezi same garancije i naljepnica za koje tvrdis da ih kartica nije imala.

2. Posalji mail saphireu oko tih naljepnica da doznas da li ih moraju imat ili postoji sanse i da ih nema.

 

To je to. Cekaj odgovor od oboje.

8 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Sapphire sumnja u switchanje biosa....

Ta kartica ima dual bios, i switch sluzi upravo tome - da korisnik odabere standard ili oc mod kartice.

Dakle sasvim legitimno je da korisnik moze sam mjenjati polozaj switcha kako i koliko god zeli. A sve i da je prekidac fizicki ostecen, to nema veze s funkcionalnoscu kartice, jedino nenogucnosti da se promjeni mod kartice.... Ako je bios ispravan i odgovarajuci, kartica bi morala raditi.

Kao da kazes da je kompjuter neispravan zato sto ne mozes uci u bios zato sto ti je pokvarena del tipka.....

Ili da ne priznaju garanciju na misa zato sto je korisnik klikao s njime.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Damir22 kaže...
Sapphire sumnja u switchanje biosa....

Ta kartica ima dual bios, i switch sluzi upravo tome - da korisnik odabere standard ili oc mod kartice.

Dakle sasvim legitimno je da korisnik moze sam mjenjati polozaj switcha kako i koliko god zeli. A sve i da je prekidac fizicki ostecen, to nema veze s funkcionalnoscu kartice, jedino nenogucnosti da se promjeni mod kartice.... Ako je bios ispravan i odgovarajuci, kartica bi morala raditi.

Kao da kazes da je kompjuter neispravan zato sto ne mozes uci u bios zato sto ti je pokvarena del tipka.....

Ili da ne priznaju garanciju na misa zato sto je korisnik klikao s njime.....

 Sigurno misle da je neki drugi bios bio stavljan na karticu , a ne da je radii swiitch između ta dva

10 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Evo javilo su mi iz sapphire da su upravu i da treba biti naljepnica na sarafima.A nista pitat cu ih ako sumnjaju na bios da mi stave orginalni ako je do toga problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Protis.hr - dojmovi

Eto, opet ovi šta stalno serendaju oko nekih prijava protiv trgovca pojeli govno.

Kao da će Protis ići nekog namjerno zajebat, pa ne ide ta reklamacija njima na trošak niti imaju šta od toga da nekog odbiju.

Kanite se kupovine polovne robe od nepoznatih ljudi i neće bit problema.

 
0 2 hvala 0
12 godina
online
Re: Protis.hr - dojmovi
Pa ako će ti oni naplatiti radije si sam flashaj bios. To ti je doslovno par klikova i par minuta posla.
14 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Dobio sam od protisa čestitku za dan žena i ponudu što kupiti svojoj ženi za poklon. Malo nelogično ali ok, svi imamo ženstvenu stranu, u trendu su istospolne zajednice itd.

Boje u mailu su kao da sam ušetao u sex shop.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Acex kaže...

Evo javilo su mi iz sapphire da su upravu i da treba biti naljepnica na sarafima.A nista pitat cu ih ako sumnjaju na bios da mi stave orginalni ako je do toga problem

 Sto imaju "sumnjat" ? Pa zna se valjda koji je bios na kartici. Ili je mjenjan ili nije. Ko da pricamo o gatanju iz kave, ne o konkretnim stvarima koje se fizicki provjere.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice