Protis.hr - dojmovi

poruka: 372
|
čitano: 190.792
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Stalker G. kaže...
Dalje "izvađen iz antistatičke vrećice i spojen na računalo." " samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo (dakle nije korišten niti sekundu)." prika ovo ti nema smisla.

Ako si ga izvadio koristio si ga.... ne vidim kako je to teško za shvati,

Isto tako nije tesko za shvatiti zakonsku regulativu koja navodi da to NIJE premisa za pretpostavku "koristenja", kao sto je ovaj iz protisa napisao pod servisnu primku. Jasno je u zakonu odvojeno da se kupljeni uredjaj moze isprobati, te svako "narusavanje" originalnog stanja koje je potrebno da bi se uredjaj isprobao (unistenje ambalaze, prikapcanje uredjaja, itd itd) se i dalje ne smatra pod "koristenje" jer je dozvoljeno vracanje istog kao da je nekoristeno. ZZP, clanak 77, stavak 6.

Ne vidim kako je to tesko za shvatiti.

Stalker G. kaže...

A pikaš čovjeka koji ti je tu da ti pomogne. A može ti pomoći i odmoći isto na 100 načina.

Jer ako si na firmu kupio, nema zaštite potrošača... to je tebi rizik poslovanja. A ni slavni zakon o zaštiti potrošača nije baš najbolje napisan. I svi servisi to znaju jako dobro iskoristiti. Tipa moguće trajanje reklamacije ti je definirano "u razumnom roku". A koji je to rok to nitko u postojanju ove države nije još dokučio. Uz to mogu ti riješiti primku kao "popravljeno" a to ubiti nije. I šta ti možeš, eventualno opet reklamirat a oni imaju još jedan "razumni rok".

Jos jedan specijalac "ruka ruku mije, ne diraj me jer cu ti otezat zivot". Nije mu dosta otezao sto je jednostavnu reklamaciju vec pretvorio u kompliciranu? Prilicno je otezao obzirom da je mogao zaprimit uredjaj i obavit to kako spada. Ove ostale price i trla baba lan "moze on tebi brajo rastegnut reklamaciju radi razumnog roka" su vec davno prozvakane, i ti i tebi slicni trebali bi odleprsat iz trgovacke branse sto prije s tim stavom, jer em ne razumijete formulaciju razumnog roka, em brijete neku velicinu dok ste iza tog pulta.

4 godine
protjeran
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

Mislim da miješamo pojmove.
Stavljam se u ulogu tog prodavača, ako ti dođe netko i kaže npr. ja sam spojio ovaj disk i on meni nešto zuji/škljoca ne vidim ga na računalu. E al to NIJE KORIŠTENO "(dakle nije korišten niti sekundu)"

OP je napisao "Nakon detaljnog vizualnog pregleda diska i spajanja na računalo utvrđeno je da disk ne funcionira" kako onda možeš reći: da ja ga nisam koristio ili nije korišten.
Npr. mogao je biti stavljen na onaj mali frižider za pića kojeg npr. ima kraj stola. Spojit ga na eksternu ladicu da si skopira podatke. Od vibracije disk ode.
Ne kažem da je dotični to napravio, ali moraš se stavit malo da drugu stranu, ljudi ima svakakvih, i vjerojatno su se već opekli.

I na kraju oni nisu tamo da vjeruju tebi. Gleda i zapiše kako vidi ti se možeš sa time složit ili ne. Sve dalje rješava ovlašteni servis. Taj čovjek u prodavani je na kraju totalno nebitan.
O čemu je OP isto pisao "Nisam htio potpisati servisnu primku koja za opis kvara navodi da je disk vidno korišten što je notorna glupost i očita laž nego sam zamolio da pod opis kvara navedu ono što se stvarno i dogodilo, da je disk izvađen iz vrećice i samo spojen na računalo. Nakon toga mi je navedeni prodavač odgovorio da ili mogu potpisati primku ili neće zaprimiti uređaj pri čemu je bio izrazito neugodan!"
Na kraju krajeva, ako ti ne paše.... eeee pa imaš jamstveni list, račun, na jamstvu piše nadležan servis... odeš tamo i riješiš stvar.

Gle ja sam bio iza takvih "sukoba" u par trgovina, ono čekajući u redu... i uvijek si mislim gle budale ne shvaća da je u krivu jer je premazan s ono malo novaca koje je dao i misli da radi tog ima neko pravo.

Sjećam se dana kad Links servis nije primke slikao fotićem pred kupcem, kad su na pultu otvarali laptope i mijenjali RAM i HDD. Kad Protis nije za svaki papir tražio osobnu i potpis, kad je Mobis ekipi na pultu ubacivao MicroSD kartice u mobitele i sređivao postavke za spremanje stvari na iste.... Al jebiga sad su se ti dućani i servisi dosta promijenili, i vjerujem da je radi određenih ljudi i radi svojih pogreška na kojim su naučili kako se zaštiti.

Daj zabri da ti tamo radiš i dojde ti neki muto-tuto i sad njemu nekaj ne radi i mora sad, mora novo, mora ovo, mora ono.... jer on je platio pa i 2000 kuna (e pola prosječne plače), a češće i puno manje.
A postoje postavljene procedure kojih se drže svi, koje su kod svih iste. Al ne i onda ti tamo izbacuješ svoje frustracije, jer to sad tebi ne radi. Prodavač tamo radi svoj job, prima fiksnu plaću i to tvoje niti njemu u džep niti iz džepa. Al brate on je glavni negativac u toj prići. I taj trgovac je najveći šupak.

A ovo što sam napisao za razuman rok ti stoji. I to sam doživio u MR servisu, nešto slično u TehDoctoru (bivši Mobis). A carevi u ZelCosu su mi bili najjači, skupa sa Lenovom i tri prijave istog kvara da bi zamijenili ploču u Laptopu... cijeli proces je trajao 6 mjeseci od kojih je laptop u radu proveo 15 dana. Kužiš njim proizvođač nije odobravao zamjenu.
U dva slučaja MR i ZelCos ni inspekcija nije pomogla, jer je zakon ne definiran i ne specificiran. Isti traljavi zakon regulira obuću, auto gume, ljekove i tehničku robu.

I da trenutno imam maleni uvid u taj posao (nevažno je kako) ali ga osobno ne radim, i na kraju svim mogu preporučit da prije reklamiranje razmisle i pročitaju jamstvene uvjete. Jer na svakom jamstvenom listu za svaku PC komponentu ima odlomak u smislu da je jamstvo valjano jedino ako to ugradi za to ovlaštena osoba.
I u 99,99% slučajeva reklamacija kupac uvijek dođe sa pričom napravio sam to i to ne radi. Kaj je najbolje šalju te "dokaze" e-mailom, pišu u online zahtjeve, papirnate zahtjeve itd. I onda se još najdu posebne duše sa zahtjevima, hoću novo, hoću odmah, ne želim da se popravlja. A može te odkantat po kratkom postupku jer nitko od nas nije ovlašten od proizvođača i davatelja jamstva da ugrađuje HDD u računalo.
Al nakraju takav smo mi narod, sjebat ćemo si i to. I počet će se oni i toga pridržavat kao i svega ostalog. Pa ćeš ako želiš sačuvat jamstvo morat ići u servis i imat račun da ti je HDD/GPU/RAM/SSD ugradila ovlaštena osoba. Mislim to su i već proizvođaći napravili sa Laptopima. Nema više onih dobrih starih vratašca za promjenu HDD-a i RAM-a. A da i ne pričam za ove jeftinije kod kojih opcija dogradnje ne postoji, jer je sve zalemljeno na MBO.

5 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Stalker G. kaže...

Mislim da miješamo pojmove.
Stavljam se u ulogu tog prodavača, ako ti dođe netko i kaže npr. ja sam spojio ovaj disk i on meni nešto zuji/škljoca ne vidim ga na računalu. E al to NIJE KORIŠTENO "(dakle nije korišten niti sekundu)"


 U ulogu ? Ja imam osjecaj da si upravo ti taj "prodavac". Samo tu malo "mutis vodu" da ne bi bilo bas tako ocigledno. Kako za ime Boga moze nesto biti vidno koristeno, ako je samo bilo spojeno ? Zato sto je potrgao foliju ? Ce da ti ja pokazem vidno koristen disk. Vec se i prasina skorila na njemu

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 0:15 (SamoPitam3).
9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Stalker G. kaže...

Mislim da miješamo pojmove.
Stavljam se u ulogu tog prodavača, ako ti dođe netko i kaže npr. ja sam spojio ovaj disk i on meni nešto zuji/škljoca ne vidim ga na računalu. E al to NIJE KORIŠTENO "(dakle nije korišten niti sekundu)"

Ne stavljas se ti u nista. Kao sto je netko naveo, a registriran si 1 dan da bi pricao o ovome, jako velika je mogucnost da si ti taj prodavac.

Stavio sam ti clanak zakona, odi, educiraj se i procitaj sto pise. Kad procitas, objasni mi kako ces provjeriti funkcionalnost proizvoda bez da ga pristekas na racunalo?

Provjera funkcionalnosti ne znaci da je disk koristen (pogotovo ako ne funkcionira otpocetka, kao sto se i tvrdi).

Stalker G. kaže...

Npr. mogao je biti stavljen na onaj mali frižider za pića kojeg npr. ima kraj stola. Spojit ga na eksternu ladicu da si skopira podatke. Od vibracije disk ode.

Kakvi frizider za pica? Ja ga nemam, niti sam tako sto ikad vidio, niti bi te "vibracije" unistile disk. A i za to nisi ti, ni prodavac nadlezan da ustanovi vec servis, niti ti mozes po tome znati i napisati na primki da je ista "koristeno".

 

Mogao ga je i kupiti pa namjerno unistiti jer je mazohist i sad se navlaci s trgovinom jer ga pale takve stvari. Svasta je mogao, ne pricamo o ludim ljudima, vec kad nesto kupis to i zelis imat/koristit, inace, jeli, to ne  bi kupio.

Stalker G. kaže...

Ne kažem da je dotični to napravio, ali moraš se stavit malo da drugu stranu, ljudi ima svakakvih, i vjerojatno su se već opekli.

Svakako ih ima, ali opet, nije na momku iz trgovine da pise na primci nesto sto nije istina.

Stalker G. kaže...

Na kraju krajeva, ako ti ne paše.... eeee pa imaš jamstveni list, račun, na jamstvu piše nadležan servis... odeš tamo i riješiš stvar.

Eeeeeeeeee, pa sad je vrijeme da se jos jednom educiras. Taj jamstveni list i zakoni izricito nalazu da se proizvod na servis nosi TAMO GDJE SI GA KUPIO. Nikakav servis/dobavljac/distributer/mali mujo. Tocno taj list nalaze da se proizvod odnese trgovcu, a trgovac dalje kome god, i trgovcevo je da stvar ima zaprimit i dalje obavljat reklamaciju ZA KUPCA.

Stalker G. kaže...

Gle ja sam bio iza takvih "sukoba" u par trgovina, ono čekajući u redu... i uvijek si mislim gle budale ne shvaća da je u krivu jer je premazan s ono malo novaca koje je dao i misli da radi tog ima neko pravo.

Eto, ti se tad mislis, zamisli kako se misle svi koji citaju tvoje gluposti "kakve budale" sto sve pises a ne kuzis koliko netocnih informacija iznosis?

 

Jel ovakve lovacke i kupcima pricas pa se nadas da ce tko u to povjerovat?

Stalker G. kaže...

Daj zabri da ti tamo radiš i dojde ti neki muto-tuto i sad njemu nekaj ne radi i mora sad, mora novo, mora ovo, mora ono.... jer on je platio pa i 2000 kuna (e pola prosječne plače), a češće i puno manje.
A postoje postavljene procedure kojih se drže svi, koje su kod svih iste. Al ne i onda ti tamo izbacuješ svoje frustracije, jer to sad tebi ne radi. Prodavač tamo radi svoj job, prima fiksnu plaću i to tvoje niti njemu u džep niti iz džepa. Al brate on je glavni negativac u toj prići. I taj trgovac je najveći šupak.

A daj zabri sad ovu pricu.

Zamisli ti tamo radis, i dodje ti neki tuto muto, i ti blage veze nemas radit svoj posao, niti poznas zakone, niti ista razumijes, i umjesto da se ili educiras o istima ako ti muto tuto pocne pricat o tome, ili pitas nekog ko zna, ili jeli, samo zaprimis taj uredjaj bez da puno filozofiras, ti umjesto toga, odlucis onak iz guzice pricat o stvarima o kojima apsolutne veze nemas. A ti si samo prodavac tamo, imas svoj job, primas fiksnu placu, ni u djep ni iz djepa ti to nije. Al brate, ti sad nakraju ispadnes najveci supak.

 

Strasno nesto. Zamisli ti samo to? Zamisli da se tako nesto dogodi...

Stalker G. kaže...

A ovo što sam napisao za razuman rok ti stoji. I to sam doživio u MR servisu, nešto slično u TehDoctoru (bivši Mobis). A carevi u ZelCosu su mi bili najjači, skupa sa Lenovom i tri prijave istog kvara da bi zamijenili ploču u Laptopu... cijeli proces je trajao 6 mjeseci od kojih je laptop u radu proveo 15 dana. Kužiš njim proizvođač nije odobravao zamjenu.
U dva slučaja MR i ZelCos ni inspekcija nije pomogla, jer je zakon ne definiran i ne specificiran. Isti traljavi zakon regulira obuću, auto gume, ljekove i tehničku robu.

6 mjeseci kazes? A samo 15 dana je radio? Jbt stvarno ti zakoni danas. Kazes i isti zakon za autogume, ljekove? Svasta.

 

Jes sigurno, i onda je svizac zamotao cokoladu.

Stalker G. kaže...

I da trenutno imam maleni uvid u taj posao (nevažno je kako) ali ga osobno ne radim

Da jasno, pa si ti nama sad dosao pokazat "kako stvari stoje" ne?

Stalker G. kaže...

i na kraju svim mogu preporučit da prije reklamiranje razmisle i pročitaju jamstvene uvjete.

Jest. Evo ja bi se prikljucio s savjetom, ako mogu, jeli, pored tvog izvrsnog strucnog savjeta, da ako mogu, svi koji se zaposle u trgovini, prouce tih par stavaka zakona, ZPP, zoo od 410 pa sljedecih 10ak, nije puno stiva, cisto onako, jeli, da ne pricaju iz guzice, sto u trgovini, sto po raznoraznim forumima.

 

Eto, ako bi i ja mogao, jeli, s nekim savjetom.

Stalker G. kaže...

mogu preporučit da prije reklamiranje razmisle i pročitaju jamstvene uvjete. Jer na svakom jamstvenom listu za svaku PC komponentu ima odlomak u smislu da je jamstvo valjano jedino ako to ugradi za to ovlaštena osoba.

Jelda? Strucna osoba? Reci ti meni, tko je propisao strucnu osobu, koje su njene ekspertize i znanja, te tko ju je ovlastio? Jel postoji jedna takva? Jel ti znas nekog ovlastenog od gigabyta za ugradbu komponenti? Sto ako ugradjujem malo intela, malo gigabytea, malo nvidie, malo noctue i slicno? Koliko mi osoba treba ovlastenih za ugradbu tih komponenti? Mozes li mi navest gdje se nalaze i koja racunala su sastavile te osobe, te kako su se tocno certificirale za ovako nesto? Takodjer, ako moze, moze neki primjer da je ijednoj ovakvoj komponenti jamstvo odbijeno radi ugradnje koja nije od "ovlastene osobe" od strane davatelja jamstva (ie. proizvodjaca)?

Stalker G. kaže...

I onda se još najdu posebne duše sa zahtjevima, hoću novo, hoću odmah, ne želim da se popravlja.

De ne reci?

Stvarno ima takvih? SVASTA.

Pa svasta li covjek cuje...

 

ili jeli, mozda postoji neki zakonski clanak koji im to omogucava..

hmmmmmmmm. Morat cu pogledat.... Hoces ti samnom?

Stalker G. kaže...

A može te odkantat po kratkom postupku jer nitko od nas nije ovlašten od proizvođača i davatelja jamstva da ugrađuje HDD u računalo.

JES VIDIO. Vidi vraga, moze ga otkantat, a ne otkanta ga. Jes vazda ti trgovci super neke duse. Vazda usluzni i pristojni. Moze ga otkantat, a ne otkanta covjeka. Svaka ima dala. Masala.

Stalker G. kaže...

Al nakraju takav smo mi narod, sjebat ćemo si i to. I počet će se oni i toga pridržavat kao i svega ostalog. Pa ćeš ako želiš sačuvat jamstvo morat ići u servis i imat račun da ti je HDD/GPU/RAM/SSD ugradila ovlaštena osoba. Mislim to su i već proizvođaći napravili sa Laptopima. Nema više onih dobrih starih vratašca za promjenu HDD-a i RAM-a. A da i ne pričam za ove jeftinije kod kojih opcija dogradnje ne postoji, jer je sve zalemljeno na MBO.

Jes. Svaka ti je na mjestu. Ovi tamo u kini, tajlandu, di sve vec ne. Neznaju oni kakva su gamad ti Hrvati. Sve sjebu je*es mi *ater. Neznaju oni na koga su se namjerili, prakticki ona kriza intela sta je bila ima par mjeseci, garant su Hrvati s svojim reklamacijama laznim to sjebali. Nema druge. Tih 0.00000001% proizvodnje intela koji odlazi u Hrvatsku ih dobro nije bankrotirao.

 

 

 

Ajd, barem sam se nasmijao sto si sve nabubao.

 

9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Stalker G. kaže...

Sve ok.
Imam ja normalan acc, ovaj je za ovu prigodu... radi ovakvih kontroverzi. I to nema veze s ničime.

Ma ko bi reko? Ides! Uvijek onaj acc od 0 dana ima veci kredibilitet od onog s par godina. Or jel, na proslom si se vec zblamirao...

Stalker G. kaže...

Da sam taj prodavač valjda ne bi davao mogućnost da se netko žali na moj rad.

Neznam kakvu si mogucnost "dao" komentirajuci u post. Netko se vec zalio na prodavacev rad bez da je prodavac ista tu napisao.

Stalker G. kaže...

Kako sam napisao imam mali uvid i naslušao sam se grozota.

Ma jasno, sve jasno. Onako s ledja, slusajuci jeli. To u standardnoj maniri obilazis pc trgovine i stojis u redovima da prikupljas iskustvo rekalmacija, i onda kad dodje na tebe red, vratis se fino na kraj linije pa opet stojis u redu ili kako to tocno funkcionira?

Stalker G. kaže...

Zakon postoji, i najvažnije je tko je uvoznik i davatelj jamstva.... svi ostali su nebitni. Protis to zasigurno nije. Links možda je jer neke stvari uvoze sami.

Apsolutno je nebitno tko je uvoznik i davatelj jamstva. Bitno je gdje si kupio, i jedino je to bitno za tebe kao potrosaca. Al jeli, ti nisi tu u funkciji potrosaca :)

Stalker G. kaže...

I doci će dan kad ćeš morat ići u MR servis da ti ugrade HDD i platit 150 kn ako želiš imat 60 mj jamstva na njega.
Jer ovakvi ratnici interneta će ih na to natjerat.

A nec. Te svjecke korporacije neznaju sto su ti Hrvati. Neznaju oni koliko su Hrvati zaguljen narod. Slazem se ja s tobom. Nije njima u cilju uopce prodat stvar vec dodatno zakomplicirat proces prodaje da slucajno ne izgube tih 0.00000000001% trzista koje Hrvati zauzimaju jer nista ti tu profita nema, vise stete nego koristi, jos malo i na rub bankrota smo ih doveli s svojim zahtjevima. Ovi zakoni koje HR ima, pa to nigdje vidjeno, to u svijetu ne postoji.

 

osim jeli u cijeloj eu...

Stalker G. kaže...
I na kraju uvijek ti je najbolje reklamirat u ovlaštenom servisu. Zbog jedne tajne. 

UUUUUUUUUUUUUUU, volim tajne!!!111

Stalker G. kaže...

Oni u dosta slučajeva rade financijska odobrenja prema trgovcu. Koji tebi tada zamjeni za drugi sličan artikl sličnih specifikacija, koji zna biti i jeftiniji a sebi pobere razliku.
A usput se rješava lagera koji mu stoji.

Kad reklamiraš u ovlaštenom servisu ti dobiješ taj info i sa riješenom primkom se odeš javit trgovcu. Tada ga možeš tražit novce ili nešto drugo.

Jel i ova tajna stigla od stajanja u redovima i slusajuci reklamacije, ili si sada stajao u bircu gdje serviseri piju pivce pa slusao sto oni za stolom pricaju? Ja to ovako samo pitam da i ja znam gdje se ovaj tajne mogu cut. Jel ima neko mjesto da se prisluskuju mozda financijske neke tajne. Mozda gdje maric i plenkovic pricaju pa da ja onako par tajni cujem?

Stalker G. kaže...
A ovako kada ideš preko trgovca u slučaju financijskog odobrenja možeš popušit artikl sličnih specifikacija koji ti možda i ne treba, a da niti nisi znao da možeš dobit nekaj drugo.

Daj ne reci? Mozes popusit slicne specifikacije? Pa jbt onda je ovo huge! HUUUUUUUUGE!!! Pa ovo nikad nismo culi tu na forumu za taj problem! Brate, hvala ti. Od tog tvog stajanja u redovima i slusanja svasta se moze naucit. Nije da smo mi to na forumu ikad susreli, raspravili, nadugo i nasiroko, davno vec apsolvirali da su to notorne gluposti, kao i hrpa drugih napisanih, dokazali i pokazali da to nije tocno. Nista od tog nije. Da ti nama nisi reko sad ovu tajnu blage veze mi ne bi sad imali o tom mozebitnom, iako nadasve netocnom, problemu.

 

 

(za ostale, nikad, ali nikad reklamirati nesto u servis).

Stalker G. kaže...
A o dobrim i ne educiranim dušama koji traže pravdu po trgovinama i servisima sam se kako kažem naslušao.

Ma sve jasno. Onako, stojeci u redovima!

Stalker G. kaže...
Jedino što si napravio je da si iživcirao osobu koja se tamo sa tobom treba bavit, i koja je uveliko potplaćena za posao koji radi.

Jest vala. I sad ce mu taj "otezat" situaciju, jer ne zaprimanje reklamacije kojoj je rjesavanje vec moglo teci sada nije uopce nezgodno, to je on onako, iz dobre volje. Zamisli sto ce sad tek napravit, on, prodavac, koji u cijelom procesu reklamacije treba samo zaprimit uredjaj i to je cijeli njegov doseg rada, koji nije obavio to jedino sto treba napravit, a na sve ostalo nema apsolutno nikakvog utjecaja. ZAMISLI SAMO sta ce mu sad taj djelatnik napravit!

Stalker G. kaže...
I još se nismo čuli sa OP-jem.

Al smo tebe dobili s tajnama cekajuci u redovima IT trgovina!

Stalker G. kaže...
Jer ja ne vidim gdje je on tu oštećen. Djelanik je tamo zaprimio i vjerojatno je poslano na servis i vjerojatno ce mu to biti riješeno. OP je samo bio uvrjeđen sa "vidno korišteno".

A normalno da ne vidis. Do tog dijela valjda nisu dosli dok si bio u redu, jer kad inspekcija dodje na teren, preskace redove i odlazi iza pulta, a tamo se ne cuje dok stojis u redu jel.

 

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Stalker G. kaže...

Bok,

si ih prijavio inspekciji, kako je to prošlo?

Vidim da promoviraš DataSector d.o.o. na drugim temama

https://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/hdd-pao-pod-ne-radi-kako-treba/139676.aspx?page=1&jumpto=2705550&sort=asc&view=flat

 

Radiš tamo ili ????

Dali si kupio disk na firmu???

Jesu li ti se javili?

S obzirom da sam namjerno napisao broj servisne primke a na osnovu toga si ti došao do imena firme na koju je oslovljena i dao si truda i vremena da se raspitaš o istoj, te da si se na forum registrirao nakon mog prvog posta u ovoj temi, vrlo su realne šanse da si upravo ti navedeni trgovac ili netko tko je u vezi sa dotičnim trgovcem ili Protisom.

Drago mi je da si se barem ovim putem aktivirao vezano za događaj i da ćeš iz svega ovoga naučiti nešto korisno.

 

Mislim da u ovom slučaju nije bitno da li sam disk kupio na firmu ili privatno. Smatram da bi odnos trgovca prema tvrkti koja kod njih mjesečno potroši 100 000kn i prema privatnoj osobi koja će možda samo jednom kod njih potrošiti iznos od 100kn trebao biti jednak.

 

Također svakako bih ti se htio zahvaliti za ovu besplatnu reklamu ;)

 

 

Pošto bi forum trebao koristiti za izmjenu iskustava, pomoć drugim članovima, iznošenje i riješavanje problema a ne prepucavanje i riješavanje stresa ja ću probati ukratko predstaviti svoju stranu priče i na kraju donijeti zaključak.

 

Kakvu uslugu sam dobio?

Nakon što sam u poslovnici Protis-a kupio HDD, izvadio ga iz statičke vrećice i spojio na računalo, disk je bio u neispravnom stanju (disk zuji i nije prepoznat od strane računala).

Odmah sam telefonskim putem kontaktirao Protis sa objašnjenjem što se događa. Nakon čega sam se uputio u Protis, sa sobom sam ponio kupljeni disk u originalnom pakiranju kao i račun koji je izdan 30 min prije.

Po dolasku trgovac je detaljno vizualno pregledao disk i testirao ga na računalu te donio zaključak da disk nije ispravan i da zuji.

Ono što me je neugodno iznenadilo je da je trgovac na servisnoj primki pod opis kvara upisao da je disk "vidno korišten". Na pitanje da mi objasni kako to misli da je disk vidno korišten a kupljen je prije 50min kod njih i samo izvađen iz vrećice i jednom spojen na računalo, dobio sam odgovor da disk ima citriram "mikroogrebotine". 

Nakon što sam odbio potpisati servisnu primku sa takvim nekorektnim opisom kvara zamolio sam da u servisnu primku pod opis kvara upiše da je disk samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo te da disk zuju i nefunkcionira. Na što je trgovac na neuljudan način rekao da ili primku mogu potpisati ili on neće zaprimiti disk.

 

Kakvu uslugu sam očekivao i kakvu uslugu klijenti očekuju?  

Nakon što sam u poslovnici Protis-a kupio HDD, izvadio ga iz statičke vrećice i spojio na računalo, disk je bio u neispravnom stanju (disk zuji i nije prepoznat od strane računala).

Nakon telefoskog kontakta disk sam u originalnoj ambalaži i zajedno sa računom donio u Protisovu poslovnicu.

Nadao sam se da će trgovac nakon što se osobno uvjerio da je disk neispravan ponuditi zamjenu diska za ispravni ili ponuditi povrat novaca. No Protis ne posluje na taj način nego svaki uređaj koji je na reklamaciji (iako je on isporučen neispravan i to 50 min prije) mora ići kod uvoznika na servis i odobrenje jamstva, što u potpunosti razumijem (to je model njihovog poslovanja). To znači da ja iako sam 50 min prije kupio disk za cca 1500kn sad moram ići u drugu trgovinu i ponovno potrošiti 1500kn za disk koji sam već trebao imati.

Vezano za netočan opis kvara na primki, od trovca sam očekivao barem objašnjenje kako za svaki uređaj izvađen iz ambalaže pod opis kvara, dobavljaču moraju napisati vidno korišten i da se ništa ne brinem jer je to samo procedura koju moraju poštivati i ispričati se na na neugodnosti te prodaji neispravnoga uređaja. 

 

 

Ovakav neprofesionalan i neljubazan odnos trgovca prema klijentu (a pogotovo prijetnje) sigurno nije koristan niti klijentima niti vlasniku dotične trgovine a siguran sam niti drugim kolegama koje se trude biti korektni i ljubazni prema klijentima.

 

 

Gledaj na ovo kao na konstruktivnu kritiku i probaj iz ovoga izvući nešto pozitivno na čemu će ti biti zahvalni i klijenti i šef a i kolege.

 

Nadam se pozitivnom riješavanju reklamacije i ove neugodne situacije.

 

Tebi želim svako dobro u privatnom životu kao i u poslovanju.

 

Srdačan pozdrav

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 12:02 (Ico007).
7 godina
protjeran
offline
Protis.hr - dojmovi

Mislim da nikome ne treba tvoj broj primke, da skuzi gdje radis.

 

Moja misljenja su slijedeca:

- Nema smisla napisati da je vidno koristen uredjaj, ako je isti dan kupljen i vracen, osim ako je ZAISTA izgreban, vide se ostecenja na povrsini etikete diska, vijaka itd.

 

- Uredjaj mora na servis, ili sluzbeni, ili direktno proizvodjacu. Tamo neka trgovina je samo peta ruka, nema nista s tim radi li uredjaj ili ne.

Posaljes i cekas. Ako je hitno - kupis novi, jos jedan, jer firme ne smiju cekati. A i kakvo je to poduzece da ima novac samo za 1 disk?

 

- Zasto jedno poduzece kupuje opce robu od webshopova? Jeste ikad radili sa enterprise sektorom? Robu kupujes ili direktno od proizvodjaca,

ili od distributera, uplacujes i enterprise jamstvo za 0-day support i miran si. - osim ako si taj disk mislio koristiti kao donor elektronike/glave, u tom slucaju

vise niti nemas jamstvo na uredjaj i spada ti pod potrosni materijal - i cemu ga onda vracati na servis?

 

Koliko sam skuzio - reklamirana Recovery firma kupuje robu u web-shopovima, a ne od Enterprise sektora. Em skuplje placa robu,

em nema nikakvu enterprise podrsku. Kako se ta firma uopce moze shvacati ozbiljnom?

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Čitatelj kaže...

Mislim da nikome ne treba tvoj broj primke, da skuzi gdje radis.

 

Moja misljenja su slijedeca:

- Nema smisla napisati da je vidno koristen uredjaj, ako je isti dan kupljen i vracen, osim ako je ZAISTA izgreban, vide se ostecenja na povrsini etikete diska, vijaka itd.

 

- Uredjaj mora na servis, ili sluzbeni, ili direktno proizvodjacu. Tamo neka trgovina je samo peta ruka, nema nista s tim radi li uredjaj ili ne.

Posaljes i cekas. Ako je hitno - kupis novi, jos jedan, jer firme ne smiju cekati. A i kakvo je to poduzece da ima novac samo za 1 disk?

 

- Zasto jedno poduzece kupuje opce robu od webshopova? Jeste ikad radili sa enterprise sektorom? Robu kupujes ili direktno od proizvodjaca,

ili od distributera, uplacujes i enterprise jamstvo za 0-day support i miran si. - osim ako si taj disk mislio koristiti kao donor elektronike/glave, u tom slucaju

vise niti nemas jamstvo na uredjaj i spada ti pod potrosni materijal - i cemu ga onda vracati na servis?

 

Koliko sam skuzio - reklamirana Recovery firma kupuje robu u web-shopovima, a ne od Enterprise sektora. Em skuplje placa robu,

em nema nikakvu enterprise podrsku. Kako se ta firma uopce moze shvacati ozbiljnom?

Dakle postoji razlog zašto je disk kupljen u navedenoj trgovini (u ovom slučaju disk na skladištu i brzina isporuke)... Nažalost stvqari su se izjalovile...

 

Nakon svega gore navedenoga vezano za odnos prema klijentima koji će nadam se u buduće biti bolji ti si došao do zaključka zašto je upoće disk kupljen u Protisu...

 

Nakon što završi procedura reklamacije napisati ću ovdje kako je sve završilo.

 

Do tada lijep pozdrav svima i ugodan dan...

 

4 godine
protjeran
offline
Protis.hr - dojmovi

@sandokan111
nema tu slušanja u redovima. Pokušavam pokrenut razgovor i navest ti neke primjere, al tebi je važnije trolanje. Ja svoje izvore i iskustvo imam, očito je da sam se ja malo više puta okrenuo oko sunca.


@Ico007
Sorry, ali imaš neku krivu osobu, nemam ti ja veze sa Protisom u bilo kojem pogledu.


Ovo je jako važno "Mislim da u ovom slučaju nije bitno da li sam disk kupio na firmu ili privatno.". Jer su šanse vrlo realne da si to kupio na firmu.
Uz to napisao si "Po dolasku doma (cca 30 min nakon kupovine)" i ako si ga kupio kao pravna osoba lažeš samog sebe i sve oko sebe.
Pozivaš se na neka prava i zaštitu kupaca, a to nemaš.
Iznašaš svoja iskustva "žrtve". Dok je tvoj jedini problem opis reklamiranog proizvoda "vidno korišteno".
Iako tvoja prava nitko nije još povrijedio. Kako stvari stoje ti si disk reklamirao, a oni su u postupku rješavanja tvoje reklamacije. Ništa ti nije odbijeno.
Pokrenuo si javni linč druge tvrtke i njihovih djelatnika iznoseći njihova imena (što si nakraju uklonio po sugestiji korisnika ovog foruma).
A za što. Gdje su tvoji dokazi? Gdje su slike savršenog HDD-a iz trenutka predaje u Protisu? Artikla na kojem se ne vidi niti buha i gdje je zločesti djelatnik i njihov vlasnik tebi naveo toliku štetu te ih opisao kao „vidno korišteno“.

I u svemu tome tebi najmanje vjerujem, jer vidim kakvo si ti ljudsko biće. Mali napuhani direktorčić koji nije dobio po svojem pa ide blatit.
Sad će on uništit Protis i uzet im kruh.
A ti i takvi kao što si ti nanose štetu svima nama. Kupuješ stvari na firmu, pravdaš PDV i onda još cviliš.
Kradeš državu za njenih 25%, dok predmete osobno koristiš. A ja zbog toga imam naftu skoro 10 kn i druge državne namete da me dobro oguli.

Jer jebiga kako ćeš pokrit minus nego preko grbače malog čovjeka. Sve zbog tebe i takvih kao što si ti. Al boli tebe briga, tebi je svaki komp jeftiniji za 25% PDV-a.


@Čitatelj
Hvala na slici i komentaru kako je lako zaključit tko je OP.

I ovo je jako točno "Nema smisla napisati da je vidno koristen uredjaj, ako je isti dan kupljen i vracen, osim ako je ZAISTA izgreban, vide se ostecenja na povrsini etikete diska, vijaka itd.", i ako OP ima slike to je vidljivo.
Ali i totalno nevažno. To služi samo da trgovac zaštiti sebe. O jamstvenom statusu može odlučivati samo ovlašteni servis.

Jer u slučaju da trgovac kod zaprimanja artikla ne navede ništa samo napiše "disk ne radi" i to tako pošalje u ovlašteni servis. Servis odnese odluku "fizički oštećen, jamstvo odbijeno". U tom slučaju kupac može reći trgovcu: pa kad sam ga donio vi niste naveli da je oštećen ili izgreban ili nešto. To je vjerojatno vam  negdje opao. Ja želim novi disk ili ja želim neogreban disk ili nešto treće.

Laički rečeno tu kupac drži trgovca za muda.

I znam da su svi sa time imali problema. Kako sam već naveo svi su postrožili uvjete i poslovanje, Links prije nije fotićem slikao artikle kod izrade reklamacije. Ali eto sad to rade.
OP-u ne vjerujem, jer sumnjam da mu namjere nisu ciste, daj ti brate slike tog diska pa mi možemo diskutirat dali je to "vidno korišteno"

 
0 4 hvala 0
13 godina
online
Re: Protis.hr - dojmovi

sta znaci OP?

optuzenik?

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

original poster

7 godina
protjeran
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
zeryx kaže...

sta znaci OP?

optuzenik?

 

 Ostecenik Protisa

13 godina
online
Re: Protis.hr - dojmovi

e bome se nisam dugo ovako nasmijao :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

Ali i totalno nevažno. To služi samo da trgovac zaštiti sebe. O jamstvenom statusu može odlučivati samo ovlašteni servis.

Jer u slučaju da trgovac kod zaprimanja artikla ne navede ništa samo napiše "disk ne radi" i to tako pošalje u ovlašteni servis. Servis odnese odluku "fizički oštećen, jamstvo odbijeno". U tom slučaju kupac može reći trgovcu: pa kad sam ga donio vi niste naveli da je oštećen ili izgreban ili nešto. To je vjerojatno vam  negdje opao. Ja želim novi disk ili ja želim neogreban disk ili nešto treće.

Laički rečeno tu kupac drži trgovca za muda.

 

 

E pa baš je u ovom stvar. Brigo moja pređi na drugoga. Ako je čovjek vratio disk koji nije "vidno korišten" onda se nema što trgovac štiti da u slučaju odbijanja reklamacije od strane servisa prebacuje trošak na kupca i to na način da dokumentira nesto sto ne postoji. Ako vam je do konkretnog dokaza u kakvom stanju je nešto došlo, e pa onda fotkajte stvari kada ih primate. Ali ni OP, ni ja, a ni bilo tko s pola mozga neće vam svojim potpisom potvrditi stanje koje nije istinito, a koje se poslije moze iskoristiti protiv njega. 

 

Ove spike od zadrzavanju PDV-a za sebe i krađi od države koju mali čovjek mora pokriti su smiješne koliko su i ne vezane za topic.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
mandrake kaže...

Ali i totalno nevažno. To služi samo da trgovac zaštiti sebe. O jamstvenom statusu može odlučivati samo ovlašteni servis.

Jer u slučaju da trgovac kod zaprimanja artikla ne navede ništa samo napiše "disk ne radi" i to tako pošalje u ovlašteni servis. Servis odnese odluku "fizički oštećen, jamstvo odbijeno". U tom slučaju kupac može reći trgovcu: pa kad sam ga donio vi niste naveli da je oštećen ili izgreban ili nešto. To je vjerojatno vam  negdje opao. Ja želim novi disk ili ja želim neogreban disk ili nešto treće.

Laički rečeno tu kupac drži trgovca za muda.

 

 

E pa baš je u ovom stvar. Brigo moja pređi na drugoga. Ako je čovjek vratio disk koji nije "vidno korišten" onda se nema što trgovac štiti da u slučaju odbijanja reklamacije od strane servisa prebacuje trošak na kupca i to na način da dokumentira nesto sto ne postoji. Ako vam je do konkretnog dokaza u kakvom stanju je nešto došlo, e pa onda fotkajte stvari kada ih primate. Ali ni OP, ni ja, a ni bilo tko s pola mozga neće vam svojim potpisom potvrditi stanje koje nije istinito, a koje se poslije moze iskoristiti protiv njega. 

 

Ove spike od zadrzavanju PDV-a za sebe i krađi od države koju mali čovjek mora pokriti su smiješne koliko su i ne vezane za topic.

 

Jao pa naravno, čovjek je komentirao post od Čitatelj-a "Nema smisla napisati da je vidno koristen uredjaj, ako je isti dan kupljen i vracen, osim ako je ZAISTA izgreban, vide se ostecenja na povrsini etikete diska, vijaka itd."

Naravno na nitko ne bi smio opisivat artikle onakvima kakvi nisu. Ne možeš napisat ima tragove od auto gume ako ih nema. Ali vjerujem da je Stalker G. samo htio objasnit zašto to rade kad na uređaju ima nekakvih znakova korištenja.

9 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Ovaj se ni ne trudi skrivat, al se onda sam sebi obraca u trecem licu. Vrijeme je za posjete psihologu...

 
6 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
sandokan111 kaže...

Ovaj se ni ne trudi skrivat, al se onda sam sebi obraca u trecem licu. Vrijeme je za posjete psihologu...

 

 

Jao, ma kako smo mi očito srodne duše sanjao sam ga ovu noć... bio je u jednoj tamnoj špilji sav tužan i jadan.

Kaže pa perma ban radi "Multiaccounta" iako toga nema u pravilima foruma. I ne zna šta će sad.

 

Ima tamo neka pravila, ali na to ocito nitko ne gleda:

 

"Privatnost - Zabranjeno je na forum postati tuđe osobne podatke kao što su ime i prezime, JMBG, tel"

SamoPitam3 kaže...

Ne znam koliko ti je pametno ovako javno iznositi njegovo ime i prezime. Jesi ti ljut, ali ja bi to ipak obrisao da ti ne prisjedne neka prijava.

 

"Reklamiranje - Reklamiranje usluga, web-stranica, trgovina i sličnog - strogo je zabranjeno..."

Ico007 kaže...

U ovom slučaju zaboravi na spašavanje podataka u kućnoj radinosti.

Radi se o fizičkom kvaru (disk pao na pod) i u ovom slučaju je potrebna čista komora i ostala oprema.

Ako su ti potrebni podaci sa diska obrati se u DataSector.

Najprofesionalniji DataRecovery laboratorij u Hrvatskoj uz definitivno najniže cijene spašavanja podataka (cijene se odnose na sve podatke s diska, bez obzira na kapacitet).

Samim time što si član Bug foruma ostvariješ dodatne popuste...

 

Sretno...

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

Nebih ja tako protumačio "čovjekov" post. Podsjetio bih te na "čovjekov" raniji post u kojem je napisao:

 

Dalje "izvađen iz antistatičke vrećice i spojen na računalo." " samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo (dakle nije korišten niti sekundu)." prika ovo ti nema smisla.

Ako si ga izvadio koristio si ga.... ne vidim kako je to teško za shvati, mogao si ga upalit i stavit na nešto što vibrira... mogao si ga sfušat na 100 načina a da on nema niti crtice.

Tako da šta oni znaju... za njih je to korišteno, postoji ovlašteni servis koju će reći svoje i oni se toga po zakonu HR moraju pridržavati.

 

Dakle, "čovjek" drži da je, bez obzira na to u kakvom je stanju predan na reklamaciju, taj disk za njih (vidno) korišten. Možda nema ni crtice ali je koristen. Poslije je "čovjek" malo reterirao pa napisao ovo što si citirao, jer je kao razuman, ali je onda opet skrenuo na spiku da je "totalno nevažno" što u ducanu napišu jer servis odlučuje. Da bi onda odmah naveo slučaj u kojem je to za kupca jako bitna razlika, a ne "totalno nevažno". 

 

Jasan je "čovjekov" stav iz njegovih postova, i jasno je da je to stav koji se ne treba tolerirati kod trgovca od strane potrošača. Slikajte kad zaprimate artikle na reklamacije i nema nesporazuma.

12 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Same pohvale dečkima u Protisu, kupujem na firmu kod njih već 3 godine i nikad problema, za svaku sitnicu su izašli u susret, još kad dođem dobro se nasmijemo, protisovci, pozdrav iz Žabac Food Outleta

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Protis.hr - dojmovi

Evo ja sam prvi puta naručio nešto u Protisu i sve je prošlo okej. Čekao sam 3 radna dana više nego što su rekli, ali kad je stiglo, dobio sam mejl, pokupio u poslovnici i to je to. Sve pet 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Pohvala za dečke iz Protisa za brzo riješenu reklamaciju 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Ljudi moji ako moze pomoc :)

 

1. Platio svojom karticom tipkovnicu razer hunstman elite (mada pise od kolege firma na racunu jos), a ostali podaci sve moji vratio sam im isti dan tipkovnicu(postom) i kazu mi HIGIJENSKI RAZLOG ne mogu mi vratiti pare.

2. Znaci sve sto je u najlonu bilo to nisam kidao niti dirao, a tipkovnicu izvadio(prstima), ne odgovara vratio spakovao i poslao(prije toga sve slikao i njima javio)

3. Sta da radim ne vracaju pare , ici tuci redom tamo sve ???

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Protis.hr - dojmovi

Kupovina na firmu ne mora biti uvazena za vracanje robe, odnosno moze,

sve po dogovoru izmedju dvije firme, uz redovni "restock fee", dakle naknadu za refurbish te iste robe.

 

A gle, mozes ti biti najcisci na svjetu, a mozes biti prljavac, to s druge strane nitko ne zna. Mozda si taman cesao

dupe prije nego sto si ju koristio, a mozda si prao ruke i dezinficirao ih. Nitko ne zna :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
psihoroba kaže...

Ljudi moji ako moze pomoc :)

 

1. Platio svojom karticom tipkovnicu razer hunstman elite (mada pise od kolege firma na racunu jos), a ostali podaci sve moji vratio sam im isti dan tipkovnicu(postom) i kazu mi HIGIJENSKI RAZLOG ne mogu mi vratiti pare.

2. Znaci sve sto je u najlonu bilo to nisam kidao niti dirao, a tipkovnicu izvadio(prstima), ne odgovara vratio spakovao i poslao(prije toga sve slikao i njima javio)

3. Sta da radim ne vracaju pare , ici tuci redom tamo sve ???

 

Bilo je već ovakvih slučajeva, baš s tom "higijenom". Uglavnom izmišljaju.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Pa nisam je drndo 10 dana, otvorio pogledao i vratio u kutiju i poslao njima(odmah im je javljeno da se salje nazad i slikano)...

Znaci placeno je mojim parama ne od firme i nije izvrsen nikakav povrat pdv-a

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 18:58 (psihoroba).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Protis.hr - dojmovi

Evo moje iskustvo sa doticnom prodavaonicom ,točnije webshop-om

 

Cijene vidim dosta prihvatljive nego u npr linksa i izbor dobar ,rekoh idem naručit ja sebi djelove za računalo(cca 6000kn).
Rekoh na rate cu, s dostavom na drugu adresu(ne onu navedenu kad sam se registrira i ne na onu od platitelja)...
I narucim ja kad .. nemogu na stranicama odmah dovrsiti kupnju nego moram najprije poslati zahtjev iz košarice za napravit ponudu.

I ništa napravin ja to tako .. dolazi mejl .. uplatite 3045 kn kako bi pokrenuli kupnju ..ja gledan koji k šta san sad falija...
I ništa ponovo traži amo tamo , napunija ja košaricu i opet ista stvar ... jbt gledan šta e sad.. i šibnen ja mejl nazad zašto mi naplacujete 3045 kn umisto 6000 ..

Brajo odgovara grafičku koju tražite nismo u mogučnosti isporučiti ... 

 

znaci nitko se ni potrudio niej napisat da je nedostupna ,a na webshobu uredno piše dobavljiva...

A samo sučelje web shopa katastrofa ..i naravno ... odustao san... nigdi nisan moga zatraziti dostavu na drugu adresu ....

Može
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
psihoroba kaže...

Pa nisam je drndo 10 dana, otvorio pogledao i vratio u kutiju i poslao njima(odmah im je javljeno da se salje nazad i slikano)...

Znaci placeno je mojim parama ne od firme i nije izvrsen nikakav povrat pdv-a

 

 

Kad si zatražio R1 odrekao si se prava iz Zakona o zaštiti potrošaća.

Samo to je bitno.

 

13 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Alfa_R kaže...
psihoroba kaže...

Pa nisam je drndo 10 dana, otvorio pogledao i vratio u kutiju i poslao njima(odmah im je javljeno da se salje nazad i slikano)...

Znaci placeno je mojim parama ne od firme i nije izvrsen nikakav povrat pdv-a

 

 

Kad si zatražio R1 odrekao si se prava iz Zakona o zaštiti potrošaća.

Samo to je bitno.

 

 Sto znaci sta?

Mogu prodat pokidano i ne mozes nista?

R1 ali nije placeno firmom niti slicno ne znam nisam pametan ...

Jedino se obratit "zastiti potrosaca" :/

9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
psihoroba kaže...

Sto znaci sta?

 Da se zakon o zastiti potrosaca ne odnosi na pravne osobe. Tako da ako si u toj kupovini pravna osoba taj zakon za tebe ne vrijedi. ZOO i dalje vrijedi however.

8 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
psihoroba kaže...
Alfa_R kaže...
psihoroba kaže...

Pa nisam je drndo 10 dana, otvorio pogledao i vratio u kutiju i poslao njima(odmah im je javljeno da se salje nazad i slikano)...

Znaci placeno je mojim parama ne od firme i nije izvrsen nikakav povrat pdv-a

 

 

Kad si zatražio R1 odrekao si se prava iz Zakona o zaštiti potrošaća.

Samo to je bitno.

 

 Sto znaci sta?

Mogu prodat pokidano i ne mozes nista?

R1 ali nije placeno firmom niti slicno ne znam nisam pametan ...

Jedino se obratit "zastiti potrosaca" :/

 

Znači da si se odrekao prava koja imaš po Zakonu o zaštiti potrošača među kojima spada i povrat kupnje na daljinu unutar 14 dana.

Dok "pokidano" tj. reklamaciju uređuje Zakon o obveznim odnosima.

 

"Zaštita potrošača" je samo udruga, možda ti i pomognu kakvim savjetom,, ali nisu ništa više. Kada su tvoja prava prekršena, onda ispunjavaš prijavu na mingo.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 1:09 (Alfa_R).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice