Otvaranje trgovine informatičke opreme

poruka: 148
|
čitano: 48.875
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Evo ovako, imam problem, dosao sam na ideju, koja je za mene lako izvediva, tj. imam prostor u gradu sa cca 5000 stanovnika sto se preko ljeta digne na skoro 50000.

E sad problem je u tome sto taj prostor ne bi htio iznajmiti da neko zarađaje umjesto mene. Prostor je cca 50ak kvadrata, od kojih 15ak otpada na skladiste.

 

Te sam dosao na ideju da otvorim, trgovinu informatickom opremom.

 

Kako zivimo u vremenu u kojem sve vise i vise gadgeti mobiteli kompjuteri laptopi ulaze u nase zivote, te ih iz dana u dan sve vise dolazi na trziste rekoh sam sebi, pa ok da i ja ulovim makar komadic

tog kolača. Ne pucam sad na milione, nego jednostavno da imam svoj posao od kojeg cu zaradit 15ak tisuca kuna mjesecno cistih. 

 

Te mi treba pomoć:

 

1 - kako otvoriti trgovinu - sto mi je sve potrebno - te okvirno koliko me izađe otvaranje obrta ili kako to vec ide

 

2 - kako stupiti u kontakt s dobavljacima te koliko odgode placanja dobijem prilikom otvaranja, te na pocetku s obzirom da sam ogranicen prostorom, nemogu sve imat u trgovini, pa bi vise bazirao prodaju putem kataloga, tj, dođete i naručite. Da li ima dobavljača koji su u

   u svakom trenutku spremni poslati tu određenu stvar 

 

3 - neke nove ideje koje bi ste vi uveli, za razliku od dosadasnjih tako rec velikih trgovina racunalima i sl.

 

4 - kako su ljudi u hrvatskoj skeptični za kupovanje preko interneta, obavljao bih i to za njih, za neku proviziju od 10ak %

 

5 - kako se naplacuje to jest dal je moguce naplacivati usluge poput koristenja telefona tj. skypa. Kako ima puno turista koji se uvijek bune kako je skupo zvat kuci, te bi im naplacivao ono cca, 1kn-1min, znaci pitanje je dali moram mat poseban ugovor sa Skypom ili?

 

6 - jedna od ideja je kupovanje starih orginalnih igrica, filmova, albuma i sl. te prodavanje istih. (uz tu mogucnost bih otvorio cak i web stranicu) tu me zanima dali je to legalno, jer kao autorska prava i sl. Po mom nekom razmisljanju ako neke auto kuce mogu prodavat

   polovne automobile, zasto ja ne bih mogao to.

 

7 - također bi stavio par kompjutera (3 za pocetak) ne za lokalne za igrice nego bi se vise bazirao na facebookove ovisnike turiste koji bi uploadali slikice s odmora il statusirali da im se lajka. Neka okvirna cijena bi bila 5kn pola sata, 8kn sat, 10kn sat i pol, te 25 kn sat i pol na      vise maks 3 sata.

 

8 - dali je moguce od nase ljepe zemlje hrvatske dobiti kakvu financijsku pomoc, kao mladi poduzetnik i te spike.

 

9 - koja je skola potrebna za otvaranje takvog tipa trgovine, dali moram imat dipl.ing il nesto takvo, i kojeg smjera.

 

10 - slobodno pisite sto vas je volja, nove ideje prijedloge.

 

Unaprijed Hvala svima zainteresiranima.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 12:08 (netko0203).
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Nisi razmišljao samo Internet Caffe napravit? Ljeti će ti dolazit turisti na internet, zimi će dolazit ekipa na piće.. Ipak opet moraš razmišljat na links, adm, protis, i sl..

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
15 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme

nemam sanitarni čvor a preko zime nema posla, tj. mislim da nece bit posla. lokalci imaju internet torrente i to tako da preko zime ako uspjem zaradit dnevno za sendvič sretan cu bit, a vece trgovine su najblize mi links, kojih 80ak km

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 12:13 (netko0203).
16 godina
online
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Male trgovine propadaju jer tesko mogu konkurirat cijenama Web shopovima a ponudom i uslugom vecim trgovinama...

 

Tako da se promet malih trgovina vecinom svodi na prodaju praznih medija i tinte za printere...

 

Moj PC  
21 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Pa možda je to istina, ali ja bi osobno kao jedan informatički pismen čovjek, prije otišao  u obližnju trgovinu po konzolu, hardver ili slično nego naručivao preko interneta.Naravno, ako imate taj hardver, ali uz moje iskustvo, kao što je forumaš prije rekao, male trgovine propadaju.U mojemu kvartu, u gradu od 100 000 stanovnika, i 200 000 ljeti, propala su 2 dućana informatičkom opremom relativno brzo.Opstao je samo jedan, ali taj je bio dosta veći i privlačniji za kupce...

Radije iznajmite prostor, i imajte mjesečn finu plaću.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
AtomicBomb kaže...

Pa možda je to istina, ali ja bi osobno kao jedan informatički pismen čovjek, prije otišao  u obližnju trgovinu po konzolu, hardver ili slično nego naručivao preko interneta.Naravno, ako imate taj hardver, ali uz moje iskustvo, kao što je forumaš prije rekao, male trgovine propadaju.U mojemu kvartu, u gradu od 100 000 stanovnika, i 200 000 ljeti, propala su 2 dućana informatičkom opremom relativno brzo.Opstao je samo jedan, ali taj je bio dosta veći i privlačniji za kupce...

Radije iznajmite prostor, i imajte mjesečn finu plaću.

A gledaj ako je on jedini comp shop u gradu može mu se isplatit, ali bolje je za početak neki internet kafić ili servis konzola, jer ima dosta ljudi koji trebaju neš za konzolu, pogotovo ps2.

 

Nego reci ti meni koji je to grad?

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Zar zaista misliš da u gradiću sa 5000 stanovnika ih barem 500  ima konzolu.Uz to im ne radi, ili se pokvari.Pa onda se čovjeku više isplati biti lokalni "majstor".

Još koliko sam razumio, autor teme nije povezan sa tehničkom ili informatičkom strukom.( isprika ako sam u krivu ).

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
AtomicBomb kaže...

Zar zaista misliš da u gradiću sa 5000 stanovnika ih barem 500  ima konzolu.Uz to im ne radi, ili se pokvari.Pa onda se čovjeku više isplati biti lokalni "majstor".

Još koliko sam razumio, autor teme nije povezan sa tehničkom ili informatičkom strukom.( isprika ako sam u krivu ).

Ne da mislim nego znam da ih barem preko 100 ima, jer sam i sam ugradiću koji je opisom sličan ovome.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Oprosti, ali naše natezanje autoru teme neće pomoći.

Ma daj, kakav servis konzola, servisirati nešto što se rijetko kvari? Gdje ti tu vidiš profit? Uostalom, u manjim gradićima uvjeren sam, obitava starije stanovništvo.Poruka autoru teme:

svakako nemojte se igrati servisera konzole.

Iznajmite prostor, i ako je i to teško.Danas svi mislite da je to samo otvoriti i ono radi.Ide prodaja, jako glatko i sve po planu.Ljudi, znam što govorim, imam iskustva sa time.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
netko0203 kaže...
Ne pucam sad na milione, nego jednostavno da imam svoj posao od kojeg cu zaradit 15ak tisuca kuna mjesecno cistih. 

 

hahaha teško da ćeš moć zaradit tolko, male trgovine propadaju, jer cijenom ne mogu konkurirat velikim, nećeš dobit proizvod po jednako jeftinoj cijeni kao netko tko kupuje 200 komada a ti 5 komada nečega, tako da bolje iznajmi prostor i sviraj frulu u hladovini :D

Neću žvaku oću kusur
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
!!!!dodatak,imam ekonomsku skolu, dosta dobro poznajem te stvari, ali ipak sam vise softverski tip nego hardverski. i nije bit u zaradi prodajom konzola il kompjutera to bi vise bila usputno, vise se baziram na to kao sto neki navode internet caffe, i to samo radi ljeta kad ima ovih stranaca koliko os, i ako bi to uspjelo sa razmjenom orginala tj kupovanje starih te prodaje., a preko zime sta ja znam neznam jer lokalni nece ni izac iz kuce a kamoli potrosit kune na nesto sto imaju, ma da imam 5000 cistih al sam sam svoj sef a ne da mi neko zapovijeda mrcvari i slicno tome,

vecina ljudi bi opet rađe kupila neku stvar od 5000 kuna u linksu kod mene za 5200 jer sam im blizi, (80 km do linksa) nema blizeg, konkurencija u gradu je jedan internet caffe, koji je usputno vip centar tako da i nije bas neka ponuda u gradu sto se tice toga.

a uz to koliko se krecem po gradu i poznajem ljude ostvarilo bi se zarada i na tako zvnom kao crnom trzistu. instaliranje windowsa jean lik radi to za 400 kuna, spustim cijenu na 200. spajanje na internet, vecina ljudi oko 70% ljudi nezna nista od toga, a di su otkljucavanje mobitela. i slicnih stvari.

a to da iznajmim gubim preko sezone mogu dobit maks 5000 kuna al preko zime sta jedva 2000 kuna pa racunajte. rezije mi ne bi bile neki problem prostor je moj, jedino sto bi mi najvise pomoglo je odgode plaćanja dobavljacima jer nemam na startu toliko love kojom bih mogao sve isfinancirat.


ako imate kakvu drugu ideju, nevezano uz in. opremu slobodno recite otvoren sam za sve, al nesto novo. nesto neviđeno na našim prostorima al da je isplativo te da nije sad neki prevelik trosak maks do 50000 kuna.
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

web shop - znaci iznajmljujem prostor to mi cista zarada, al cime da odudaram od ostalih koji se bave time??? tj. kako da s time namaknem jos dodatnih 2-3k mjesecno u kucni buđet a i nije to neka lova kad moras bit tako rec 0-24 tako rec pristuan za male pare

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 13:43 (netko0203).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

o kojem je mjestu riječ?

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
znao sam da sam nesto zaboravio KRK
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Pa da.Krk je turističko središte...

Razmišljaš li nešto sezonski? Ovisno o položaju, neka shema suvenirnice i sladoleda?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
ma toga je i previse,jedina zarada bi bila u turistickim agencijama koje su vec uhodane i svi idu kod njih, to bi propao odmah
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
netko0203 kaže...
ma toga je i previse,jedina zarada bi bila u turistickim agencijama koje su vec uhodane i svi idu kod njih, to bi propao odmah

pribor za lov i ribolov mi je bio na pameti al to je vec otvoreno, uvijek kasnim.

 

zato sam rekao prije nesto novo, neviđeno šta ja znam

12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
ograničen sam na prostor od 50ak kvadrata i 50000 kuna(točnije 46000) ideje???
15 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Slažem se sa kolegom, moj prijatelj digne samo tako love na suvenirnima (koji nisu smeće i jako su dobri) jer ima prostor u gradu koji je napučen turistima preko ljeta. Da ćeš nešto prodat preko ljeta turistima od hardwarea čisto sumnjam jer kod njih je informatička oprema jeftinija (češka, njemačka). Npr. puno bi bio bolji internet caffe jer pristup internetu uvijek nekome treba. Ukratko ne savjetujem ti da otvaraš trgovinu informatičke opreme nego se okreni onome što ti može donijet stvarno dosta novaca a to je turizam a još si na Krku!

No need to run and hide It's a wonderful, wonderful life No need to hide and cry It's a wonderful, wonderful life
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
username kaže...

Slažem se sa kolegom, moj prijatelj digne samo tako love na suvenirnima (koji nisu smeće i jako su dobri) jer ima prostor u gradu koji je napučen turistima preko ljeta. Da ćeš nešto prodat preko ljeta turistima od hardwarea čisto sumnjam jer kod njih je informatička oprema jeftinija (češka, njemačka). Npr. puno bi bio bolji internet caffe jer pristup internetu uvijek nekome treba. Ukratko ne savjetujem ti da otvaraš trgovinu informatičke opreme nego se okreni onome što ti može donijet stvarno dosta novaca a to je turizam a još si na Krku!

a kakvi suveniri ima ih u krku na svakom standu, i 4 ducana jos po gradu, cak je jedan odmah do mene.

12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Slažem se.

Pa ne bi bila loša shematika da staviš par compova, štandić ispred, pokoji sladoled, škrinja sa brzim i žestokim pićem, nabijene cijene (ali jeftinije od drugih za početak) i vidi kako ide.Pazi da ne uložiš previše, da na kraju omjer rada korisnog i uloženog ne bi bio katastrofalan.Probaj pa di pukne! Moraš riskirati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
AtomicBomb kaže...

Slažem se.

Pa ne bi bila loša shematika da staviš par compova, štandić ispred, pokoji sladoled, škrinja sa brzim i žestokim pićem, nabijene cijene (ali jeftinije od drugih za početak) i vidi kako ide.Pazi da ne uložiš previše, da na kraju omjer rada korisnog i uloženog ne bi bio katastrofalan.Probaj pa di pukne! Moraš riskirati.

i skladiste u garsonjeru hahahha i eto para kolko os, nemogu nista sa hranom moras imat vc a to me dođe ufff neznam koliko al mnogo jer je u centru grada pa spajanje s kanalizacijom i te stvari

15 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme

a kakvi suveniri ima ih u krku na svakom standu, i 4 ducana jos po gradu, cak je jedan odmah do mene.

Ma to sam samo onako rekao, prodaji sladoled? Otvori fast food? Dosta je to sve ozbiljno, u igri nisu mali novci a otvaranje trgovine inf. opremom je jednostavno prerizično.

No need to run and hide It's a wonderful, wonderful life No need to hide and cry It's a wonderful, wonderful life
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

znam po sebi.

Fast food? Zašto ne ?

Riješi wc ;)

Pa po sebi znam koliko mi znači jedan nočni fast food.Preko ljeta je to neprocijenjivo.Ne radi ništa, ideš doma lagano i naletiš na fast food.Prejako, a pogotovo ljeti.Zimi ne očekuj previše, ljeti imaš novce ;)

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

evo ovak sam da nabrojim stvari koje ovako sad napamet i na brzinu znam

fast food- 4 komada + 2 kebaba
suveniri 4+ štandova koliko oš
kafici slasticarnice i ostalo tome slicno - 20 ak sigurno
zlatarnica - 8 komada
ljekarne 3 komada
kiosk- 3 komada
trgovine prehranom - 5 komada
kladionice 2

i sad da otvaram nesto slicno drugi me pojedu zacas

 

i jedan jako bitan faktor ne bih zapošljavao druge radili bi ja i žena(ekonomska također=

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 14:08 (netko0203).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Pa slušaj.Nešto slično njima, ali budi po nečem drugačiji od njih.Ekonom si.Znaš ekonomske cake...

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
AtomicBomb kaže...

Pa slušaj.Nešto slično njima, ali budi po nečem drugačiji od njih.Ekonom si.Znaš ekonomske cake...

da kazem sta ekonomsko znam, znam samo trosit pare al doc do njih teze, ko je sa skolom izasao pun ideja i da zna sve. skola ko skola 4 godine za nista 

16 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
netko0203 kaže...
ako imate kakvu drugu ideju, nevezano uz in. opremu slobodno recite otvoren sam za sve, al nesto novo. nesto neviđeno na našim prostorima al da je isplativo te da nije sad neki prevelik trosak maks do 50000 kuna.

I očekuješ da će ti to netko samo tako dati? Bez postotka u zaradi?  Nešto novo i neviđeno, ali isplativo, a bez prevelikog troška ulaganja? {#}

 

netko0203 kaže...
a kakvi suveniri ima ih u krku na svakom standu, i 4 ducana jos po gradu, cak je jedan odmah do mene.

Nije niti svaki suvenir - suvenir.  Dam ti kontakt jednog frenda koji izrađuje neke unikatne stvari, relativno puno ih naplaćuje, ali jako dobro idu. Naravno, nekih desetak posto provizije dobijem ja, a vas se dvojica podijelite kako god vam je zgodno.  :)

 

Jedino ne znam bi li on bio zainteresiran za prodaju u tako malom mjestu, ali to je već druga stvar...

Gledam te!
13 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

pa raspitaj se malo po gradu oko djece jel imaju kompjuter, igraju li neke igre i otvori si igraonicu...za pocetak stavis 10kn 1h i probaj...kod mene u zg ima jedna i tamo se okupljamo mada svi imamo kompove ali ovako znamo da netko ne cheata i cisto iz zezancije odemo po 2 sata nas 14-15 i eto ti zarade

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

I još tamo možeš prodavat raznu informatičku opremu usput i posluživat neka piča tokom igre i evo ti inovacije {#}

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 14:33 (dec54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice