Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

poruka: 108
|
čitano: 15.683
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Baš.

 

Što, trebali bi voditi statistiku u kolko slučaja monitor bleeda i u kojem omjeru.

 

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
zeryx kaže...

jedno je istrazivati proizvod i gledati koji je bolji, jaci itd.

 

ali ici istrazivati i gledati koji je ispravan kod kupovine ili za koji postoji sansa da bude pokvaren prilikom kupnje je po meni glupost.

 Točno na to sam mislio, samo što nisam to dobro sročio :D

9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
MrBlc kaže...
DarthMarkus kaže... 

Ni ja. Međutim kada sam radio povrat prošlo mi kroz glavu, jebote sad kad ovi vele da nisam koristio orginalne kablove i prišiju odbijenicu na osnovu toga.

 

Znam da je ovo već teška paranoja od strane mene, al nikad se ne zna.

Što se tiče zakona, ti monitor nisi trebao ni upaliti - mogao si ga izvaditi iz kutije i zaključiti "na slikama je izgledao lijepše, ne sviđa mi se, vraćam ga" ili ustanoviti da je nosač monitora veći od police na koji si ga planirao staviti. Trgovcu nisi ni dužan priopćiti razlog zašto ga vraćaš.

 Mene samo zanima logika toga svega, webshop ili ne. Ja se iskreno ne razumijem u to ali pokušavam shvatiti. Zašto kod webshop kupovine postoji taj rok od 14 dana a inače u poslovnicama ne postoji? Okej može se sad reći "pa možeš pitati da ti ga pokažu i uključe itd, itd...' ali to ti onda moraš pitati. Ja iskreno do sada što god da sam kupovao, nikad mi nitko nije svojom voljom ili nekim zakonom vadio i dokazivao išta. Ako je to već tako, onda nek postoji i neki zakon da ti oni u poslovnici moraju dokazati da to radi kako je i očekivano i amen.  

12 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Zato što rok od 14 dana preko weba vjerovatno kači EU zakon/norma. Tu ne mogu muljat i sakrivat.

 

Kad kupuješ u poslovnici kači te zakon vukojebine.

 

My 2 cents

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

kupovao sam laptop davno u .de i zamolio da ga probam prije kupovine. bez problema.

 

kupovao sam tv kod nas u elipsu takoder zamolio da ga probamo direktno tamo.

i to je jos bio od 125cm. ne znam moraju li prodavaci nama kupcima ista dokazivati ali nisam imao problema niti jednom. ali mislim da je i njima u interesu da se uvjerim da tv/laptop ili blo sto slicno radi i da prodaju taj artikal.

 

isto tako ne mogu reci kad sam dosao doma e tv sad ne radi.

 

dok online nemam tu mogucnost probavanja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
zeryx kaže...

jedno je istrazivati proizvod i gledati koji je bolji, jaci itd.

 

ali ici istrazivati i gledati koji je ispravan kod kupovine ili za koji postoji sansa da bude pokvaren prilikom kupnje je po meni glupost.

 Pa dobro kad se zajebeš prvi put neće ti više bit glupost.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

Nije samo webshop, već se radi o ugovoru zaključenom na daljinu.

 

Kad uđeš u trgovinu ili prodajno mjesto operatera, ti si ušao s namjerom, imaš izložene uređaje, možeš zamoliti i da se testira, provjeriti što te zanima i slično.

 

Kad ugovaraš na daljinu, slika može biti zavaravajuća, prodajni predstavnik u trgovačkom centru može uvaliti mom starom MaxTv jer ovaj misli da je to internet i slično.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
twipz143 kaže...

Mene samo zanima logika toga svega, webshop ili ne. Ja se iskreno ne razumijem u to ali pokušavam shvatiti.

 Sto imas ne razumijet tocno? To je uvedeno jer potice prodaju. Veca prodaja -> bolja ekonomija. Neznam sto tu tocno nije jasno. Kad je jaca ekonomija vise se sredstava obrce i svima je bolje. Zakoni se pisu opcenito, nece pisat za svaki proizvod koji postoji na planeti posebno. Samim time, ako recimo hoces kupit odjecu, rjetko tko bi tako nesto uzeo na daljinu. I hrpu robe na isti nacin. A kako je cilj da se potakne potrosnja, onda su smislili zakon da ti kao kupac imas odjedjenu sigurnost za takvu akciju. I stoga eto, zakon, da nas zastiti, a u biti da poveca potrosnju. I dalje je broj onih koji kupuju na daljinu daleko veci i potrosnja je daleko povecana u odnosu na one koji obave povrat u 14 dana. I tu je sva filozofija. Ne treba previse premisljati. Isto tako, "ulaz" trgovca na web je mnogo jeftiniji od toga ako treba otvoriti fizicki trgovinu, zaposliti x djelatnika, imati skladiste i sto sve vec ne...

9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
twipz143 kaže...

 Mene samo zanima logika toga svega, webshop ili ne. Ja se iskreno ne razumijem u to ali pokušavam shvatiti. Zašto kod webshop kupovine postoji taj rok od 14 dana a inače u poslovnicama ne postoji? Okej može se sad reći "pa možeš pitati da ti ga pokažu i uključe itd, itd...' ali to ti onda moraš pitati. Ja iskreno do sada što god da sam kupovao, nikad mi nitko nije svojom voljom ili nekim zakonom vadio i dokazivao išta. Ako je to već tako, onda nek postoji i neki zakon da ti oni u poslovnici moraju dokazati da to radi kako je i očekivano i amen.  

 Stvar je u tome da, kad kupuješ u poslovnici, onda se primjenjuje princip (mislim da je uzanca - običaj koji vrijedi kao zakon) "viđeno-kupljeno" dok kod kupnje da daljinu nisi u mogućnosti RL vidjeti proizvod pa imaš nekakav (u ovom slučaju 14 dana) "grace period".

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 14:29 (miki_the_pirat).
9 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Okej, jasno mi je. Uživo možeš pogledai proizvod, zamoliti ih da ti ga uključe i da pogledaš itd itd, vidiš to što kupuješ.

2 tjedna na webshopu isto shvaćam. Nije da mi je pojam toga neshvatljiv. Mislim da sam više samo iziritiran što tih 2 tjedna ne postoje pri kupovini u poslovnici i to je to. 
Opet razumijem i drugu stranu priče. Samo sam frustiran jer da postoje tih 2 tjedna, lako bi se rješavali neki problemi i svi bi bili zadovoljni. 

Opet kažem, u svakom slučaju ima sad prednosti i mana i za kupca i trgovca da ne duljim priču oko toga jer se o tome može zauvijek. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

@twipz143

Nažalost, proizvodnja svega je postala konfekcijska, proizvođači nastoje srezati troškove maximalno, kontrola skoro pa nikakva ili krajnje površna, i svi svjedočimo sve manjoj trajnosti kupljenih uređaja te sve većoj kvarljivosti.

Srećom, internet je dostupan skoro pa svima, i uz malo istraživanja prije kupnje se lako dođe do negativnih recenzija nekog proizvoda.

Ja i moja kuma smo kupovali isti automobil, davno, oba su bila ganz nova iz dućana. Ista marka, isti model, isti motor, mome je u knjižnici pisala njemačka kao država proizvodnje a njoj Mađarska. Mene je moj odlično služio 5 god, tada sam ga prodao, no njen je zezao od početka, od prvog tjedna kada joj je riknulo centralno zaključavanje i podizači prozora. U jednom trenutku je njen bio na popravku u istom servisu gdje sam ja doveo svoga na redovni servis, pa smo pitali šefa mehaničara da nam malo usporedi aute. U par minuta nam je čovjek pokazao koji kompjuter je u mom autu a koji u njenom, ista stvar je bila sa pumpom goriva, diznama i još par vitalnih dijelova. Garancija je njoj pokrivala popravke no potrošene živce i izgubljeno vrijeme joj nije nitko nikada mogao nadoknaditi. Od tada i ja i ona dobro proučimo sve pozitivne i negativne kritike za tako skuplje proizvode prije kupnje...

13 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
dedaa kaže...
zeryx kaže...

jedno je istrazivati proizvod i gledati koji je bolji, jaci itd.

 

ali ici istrazivati i gledati koji je ispravan kod kupovine ili za koji postoji sansa da bude pokvaren prilikom kupnje je po meni glupost.

 Pa dobro kad se zajebeš prvi put neće ti više bit glupost.

 nisam mislio na to da je provjeravanje necega glupost.

 

nego zar smo do toga dosli da prvo trebam na internetu istrazivati koji proizvod bi mogao biti neispravan prilikom kupnje?

 

ako kupim proizvod onda on treba biti 100% ispravan.

 

kad sam kupovao PC, mobitel, auto itd. gledao sam sta mi se svida ili ne svida kod tog proizvoda a ne jel ispravan ili nije.

 

a uskoro ce doci do toga da ti prodavac kaze: a jbg nisi imao srece pa si kupio polupokvareni proizvod. sljedeci put guglaj. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
bunker kaže...

@twipz143

Nažalost, proizvodnja svega je postala konfekcijska, proizvođači nastoje srezati troškove maximalno, kontrola skoro pa nikakva ili krajnje površna, i svi svjedočimo sve manjoj trajnosti kupljenih uređaja te sve većoj kvarljivosti.

Srećom, internet je dostupan skoro pa svima, i uz malo istraživanja prije kupnje se lako dođe do negativnih recenzija nekog proizvoda.

Ja i moja kuma smo kupovali isti automobil, davno, oba su bila ganz nova iz dućana. Ista marka, isti model, isti motor, mome je u knjižnici pisala njemačka kao država proizvodnje a njoj Mađarska. Mene je moj odlično služio 5 god, tada sam ga prodao, no njen je zezao od početka, od prvog tjedna kada joj je riknulo centralno zaključavanje i podizači prozora. U jednom trenutku je njen bio na popravku u istom servisu gdje sam ja doveo svoga na redovni servis, pa smo pitali šefa mehaničara da nam malo usporedi aute. U par minuta nam je čovjek pokazao koji kompjuter je u mom autu a koji u njenom, ista stvar je bila sa pumpom goriva, diznama i još par vitalnih dijelova. Garancija je njoj pokrivala popravke no potrošene živce i izgubljeno vrijeme joj nije nitko nikada mogao nadoknaditi. Od tada i ja i ona dobro proučimo sve pozitivne i negativne kritike za tako skuplje proizvode prije kupnje...

 Već sam dosta puta na ovom thread-u pročitao o tome da se treba raspitati i proučiti itd. itd. i bio je gore odgovor da je okej proučiti i usporediti jel ovaj jači, bolji po boji i slično. Nemam problema s tim niti s proučavanjem kod  kojih je bleed učestaliji, jači ili manji. I nakon proučavanja nitko ne garantira da neki XYZ monitor kojeg svi hvale, neće imati problema. Vjerojatnost je da neće ali nije garancija. Ali imam problem s tim da se moram angažirati danima prije i razmišljati s kojim artiklom ću izgubiti najmanje živaca i novaca ako dođe do reklamacije. Najviše od svega me živcira postupak ove reklamacije i uvjerenje kako je on potpuno ispravan i kako su oni meni "preventivno" izašli u susret, kako svi doživljavamo boje drugačije i pi***ije te da probam namjestiti postavke. I najviše od svega kako monitor nakon prvog korištenja nije moguće vratiti u prvobitno stanje (?). Mislim nije to ćevap koji ispečem i očekujem da bude sirov opet. Iskreno ne vidim što se to na monitoru promijeni nakon što ga ja ili njihov zaposlenik tamo u poslovnici ušteka u komp.  

I još najbolje od svega, pošaljem sve iste slike OVLAŠTENOM servisu za AOC i njihov odogovr je da je to prevelik bleed i ako je to već drugi artikl istog modela da se javim trgovini i zatražim reklamaciju u smislu povrata ili zamjene za drugi model. Tako da, ako ovlašteni servis tako misli, ja smatram onda da nisam lud i da s pravom se žalim.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
zeryx kaže...
dedaa kaže...
zeryx kaže...

jedno je istrazivati proizvod i gledati koji je bolji, jaci itd.

 

ali ici istrazivati i gledati koji je ispravan kod kupovine ili za koji postoji sansa da bude pokvaren prilikom kupnje je po meni glupost.

 Pa dobro kad se zajebeš prvi put neće ti više bit glupost.

 nisam mislio na to da je provjeravanje necega glupost.

 

nego zar smo do toga dosli da prvo trebam na internetu istrazivati koji proizvod bi mogao biti neispravan prilikom kupnje?

 

ako kupim proizvod onda on treba biti 100% ispravan.

 

kad sam kupovao PC, mobitel, auto itd. gledao sam sta mi se svida ili ne svida kod tog proizvoda a ne jel ispravan ili nije.

 

a uskoro ce doci do toga da ti prodavac kaze: a jbg nisi imao srece pa si kupio polupokvareni proizvod. sljedeci put guglaj. 

 Moje misli doslovno.

7 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

@twipz143

Kolega, ja uopće neosporavam tvoje pravo kao potrošača, i želim ti da čim prije ostvariš ta prava.

Moja namjera je bila upozoriti na opći pad kvalitete proizvoda, te da malo istraživanja prije kupnje može te poštediti ovakve gnjavaže u kojoj si ti sada.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
bunker kaže...

@twipz143

Kolega, ja uopće neosporavam tvoje pravo kao potrošača, i želim ti da čim prije ostvariš ta prava.

Moja namjera je bila upozoriti na opći pad kvalitete proizvoda, te da malo istraživanja prije kupnje može te poštediti ovakve gnjavaže u kojoj si ti sada.

 Ma znam, nije nikakav bed nego samo kažem :) I siguran sam da ću se sljedeći put više raspitati svakako i definitivno preko web-a kupiti jer to je očito god-tier garancija.

Žalosno mi je samo to da ti ne možeš doći kao neki laik u trgovinu i očekivati ispravan proizvod (sudeći prema komentarima) i da je sasvim normalno ako dobiješ polu-ispravan jer eto, nisi se dovoljno informirao. Zašto bi to bilo okej?  

Recimo u situaciji recimo gdje imaš već jedan takav proizvod sad teoretski, u ovom slučaju monitor i želiš dual monitor setup. Ovaj prvi radio okej i onda uzmeš drugi i vidiš ovako nešto. Naravno da nećeš biti zadovoljan iako si se možda informirao prije i naravno da ćeš zahtjevati da radi kako očekuješ da radi. Ja vjerujem da postoje osobe koje su kupila ovakav proizvod i njima radi savršeno i sad zamišljam takav scenarij koji sam opisao sad jel.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 15:34 (twipz143).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
zeryx kaže...
dedaa kaže...
zeryx kaže...

jedno je istrazivati proizvod i gledati koji je bolji, jaci itd.

 

ali ici istrazivati i gledati koji je ispravan kod kupovine ili za koji postoji sansa da bude pokvaren prilikom kupnje je po meni glupost.

 Pa dobro kad se zajebeš prvi put neće ti više bit glupost.

 nisam mislio na to da je provjeravanje necega glupost.

 

nego zar smo do toga dosli da prvo trebam na internetu istrazivati koji proizvod bi mogao biti neispravan prilikom kupnje?

 

ako kupim proizvod onda on treba biti 100% ispravan.

 

kad sam kupovao PC, mobitel, auto itd. gledao sam sta mi se svida ili ne svida kod tog proizvoda a ne jel ispravan ili nije.

 

a uskoro ce doci do toga da ti prodavac kaze: a jbg nisi imao srece pa si kupio polupokvareni proizvod. sljedeci put guglaj. 

 

Pa evo npr asus je izbacio neispravne (loš dizajn) grafičke, 5700 i 5700xt TUF. Memorija na njima radi van specifikacije (pregrijava se). Svejedno je dobro pročitati ili pogledati koji review kad se troši veća suma novaca.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
zeryx kaže...

 nisam mislio na to da je provjeravanje necega glupost.

 

nego zar smo do toga dosli da prvo trebam na internetu istrazivati koji proizvod bi mogao biti neispravan prilikom kupnje?

 

ako kupim proizvod onda on treba biti 100% ispravan.

 

kad sam kupovao PC, mobitel, auto itd. gledao sam sta mi se svida ili ne svida kod tog proizvoda a ne jel ispravan ili nije.

 

a uskoro ce doci do toga da ti prodavac kaze: a jbg nisi imao srece pa si kupio polupokvareni proizvod. sljedeci put guglaj. 

 Do toga je došlo već odavno. Elektronika koja se prodaje u ovom dijelu Europe je škart blago rečeno, samo zato jer je QA ne postojeći.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice