Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

poruka: 108
|
čitano: 15.683
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Kefir007 kaže...

 Dobro jel mi tu rijesavamo neciji "problem" ili koji k?

 Pa rjesavamo. Jednako ga dobro mozes rjesavat s pravog nicka, ne s nicka od 0 dana. Razlog zasto se mjenja nick je jasan svima. Ti problem nisi bas rjesavao nego si utrljavao sol u ranu korisniku. I to je tvoje legitimno pravo, al barem to radi s pravog nicka. Ovako s fake nicka izgleda bas glupo.

DarthMarkus kaže...

Na kraju bi se sve svelo na moja riječ protiv njihove, a tu uvjek dođe ono ne da mi se jebavati s rogatim.

 Na nikakvu tvoju rijec protiv njihove se ne bi svelo jer argument "potrgana ambalaza" ne znaci nista. Da si dosao samo s karticom bez ikakve ambalaze ti ne mogu umanjit nesto, ne jer je kutija udrena i stiropor rastrgan, tko god ga je rastrgao. U tom je poanta. Jedino ovo s sarafima nisam skuzio al oke.

To je bit mog komentara. Kad su ti to rekli da ce ti umanjit fino trazit napismeno i s tim na mingo, a preuzimanje odbit. Nikakvi rogati ni bockanje, zakon je jasan, ambalaza nije uvjet.

SamoPitam3 kaže...

Ne znam. Meni ovaj zakon kod nas nema nikakvog smisla zbog malog trzista

 Tebi puno stvari nema smisla jer ne razumijes nista. Ostavi se onda tih stvari.

Zakon itekako ima smisla i nema veze s malim ili velikim trzistem. Ono sto je problematicno u ovim stvarima su zadrti trgovci iz 90tih kad se zakona nitko pridrzavao nije i jos i dan danas prodaju app metode ljudima koji ne znaju svoja prava. Sve ima smisla i tu je s razlogom.

5 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
sandokan111 kaže...

SamoPitam3 kaže...

Ne znam. Meni ovaj zakon kod nas nema nikakvog smisla zbog malog trzista

 Tebi puno stvari nema smisla jer ne razumijes nista. Ostavi se onda tih stvari.

Zakon itekako ima smisla i nema veze s malim ili velikim trzistem. Ono sto je problematicno u ovim stvarima su zadrti trgovci iz 90tih kad se zakona nitko pridrzavao nije i jos i dan danas prodaju app metode ljudima koji ne znaju svoja prava. Sve ima smisla i tu je s razlogom.

 Vec smo zakljucili da puno zujis, a malo meda dajes. Poprilicno si iskljuciv i nikakve koristi od tebe po pitanju kako poboljsati ono sto je problematicno. Kako kod kupaca, tako i kod trgovaca.

Kod tebe je sve u onome - se bum vas tuzil.

9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
SamoPitam3 kaže...

Vec smo zakljucili da puno zujis, a malo meda dajes.

 Tko je to zakljucio? Ti i slicni trgovci koji bi i dalje radili mimo zakona?

Samo vi "zakljucujte", vidio sam kako donosite zakljucke. IZ "PRAKSE".

12 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Dečki, da ja imam viška vremena i novca, vrlo rado bi na ovo udario kontru. ONO - nećete, govnari, al j ga. 

 

Čak brijem da je za taj monitor već jednom napravljen povrat pa su mi ga trampili.

 

Oću reć, da kad te panika ćopi jako teško je ostait racionalan i držat se zakona, migoa, udruge potrošača.

 

Ono što su njihove greške :

 

-loša dostava

-ne poznavanje zakona

-kršenje prava o povratu (ispunjavanje appa za reklamacije)

-neiformiranost

-sporost, ne javljanje

-doslovno izbjegavanje povrata i nedefinirani sistem istoga (ne možeš dostavit sam, pa možeš, pa ne možeš, pa na kraju možeš, ali ti kao oni čine uslugu tako lmao)

-nestručnost i totalna retardacija djelatnika, prišili su mi 10% na njihov idiotizam

 

Moje greške:

-oporio mi se najlon/vrećica/zaštita  od ekrana 

-što sam mali, obični, naivni, hrvatski "ćovjek", jebi ga ovo je već patologija

 

 

Poanta; jako malo ljudi bi išlo s njima u koštac. Sandokan, ako ti možeš, skidam ti kapu

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

meni su davno jednom utrapili neispravni procesor ,naime uzimo sam sve komponente i kolega mi je doma sastavljo racunalo,uglavnom saljem nazad u trgovinu da bi vratili da nije nikakav kvar

uz pomoc jednog drugog kolege dio po dio dolazimo do toga da je neispravan procesor ,uglavnom sjedam na vlak iz slavonija i dolazim u trgovinu i gle cuda odjednom i oni ustanovljuju da je neispravan procesor i daju novi

sad sve sto od njih narucujem idem drito u trgovinu ,nedavno sam uzeo od njih opet rayzena sve 5  al eto prvi puta me ispalo duplo

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om
DarthMarkus kaže...
Poanta; jako malo ljudi bi išlo s njima u koštac. Sandokan, ako ti možeš, skidam ti kapu

 Sve 5. Gle, oni s tim metodama i racunaju da ce ljudi odustat i ne da im se natezat oko toga, sto iz ne znanja, sto iz straha nekakvog "od bockanja s rogatim", sto iz nedostatka vremena i zelje za natezanjem, a nekad i radi toga jer su im tih 10% zanemarivi iznosi da se natezu. Nisi ti jedini tako da nije to nista ni cudno ni lose, tako je kako je, i oni stoga i otezavaju reklamacijski proces.

 

Poatna je samo da nema rogatog, nista se ne moze dogodit ako posaljes prijavu, al doslovno nista, najgore sto se moze dogodit je da ce ti prijavu odbit i opet si na starom da ti se umanjilo 10%. I da, potrosit ces malo vremena za prijavu i eventualno koji poziv inspektora. To je bitno da se zna. Unatoc tome, i dalje razumijem da se ljudima kroz ovo ne ide, sve 5, ali barem strah od "rogatog" treba nestat jer je nepostojec.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 11:10 (sandokan111).
 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
SamoPitam3 kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Udarenu kutiju skontam odma pri preuzimanju, ali kad te ona glad za HW-om uhvati, jednostavno ignoriraš i govoriš sve je to OK.

 

 Ti si to i vidio, ali kada narucis komponente, oni to sve stave u jednu ogromnu kartonsku kutiju, tako da niti ne znas u kakvom je stanju ono unutra.

Ne znam. Meni ovaj zakon kod nas nema nikakvog smisla zbog malog trzista. Niti je dobar za trgovce, a jos manje za kupce. Na kraju cemo svi narucivati izvana, a domaci ce propasti.

Neki ce reci dobro, neka propadnu, ali onda cemo tek naj...., jer ce sve ici preko zakona drugih drzava i svi ce to poceti iskoristavati. Odmah mi na pamet padne extreme digital.

 

 

 Ako razlika između vanjskog i domaćeg dućana nije velika, biram domaći dućan. Baš zbog reklamacija. Reklamirao sam mobitel i nakon servisa rečeno mi je da mobitel radi prema tvorničkim specifikacijama. A nije sve bilo ok. Onda sam na forumu proizvođača saznao za način kako popraviti problem koji sam imao i to sam i napravio.

15 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
SamoPitam3 kaže...
..

 Vec smo zakljucili da puno zujis, a malo meda dajes. ..

 -ovo je loš način komuniciranja, umjereno vrijeđanje.. i pitanje tebi, koliko ti meda daješ, u ovoj i sličnim temama? Jesi li ikako pomogao u rješavanju problema? Jesi li dao gram meda ili samo zujiš, stvaraš buku tj smetnje ili spam?

-zašto bi takakv način komuniciranja bio OK? Zašto bi modovi to u ovim temama trebali dozvoljavati? tj ili pitaš ili odgovaraš-pomažeš, ovako samo spamaš i vrijeđaš sa strane trgovačkog lobija drugu stranu tj potrošače koji imaju zakonsko pravo i tad je svako osporavanje takvog prava potrebno jako dobro obrazložiti.

-gdje je med? ima li neka primjerenija rečenica ili je to jedino što možeš napisati?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Quick update - dobio sam mail da je ovlašteni servis zamijenio uređaj za novi i da je na putu u poslovnicu.

Znači da se nisam žalio na njihovo prvo mišljenje da je sve u redu i da problema nema, tj. da je zanemarivo i jedva vidljivo, vratio bi mi se taj isti nazad. Jesu li oni meni "izašli u susret", krivo ga testiratli, pokušali s onim ako prođe - prođe ili sam ja trebao samo biti uporan, to je pitanje. 

U svakom slučaju, nadam se da će ovaj novi biti u redu i da završi ta cijela drama.

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
twipz143 kaže...

Quick update - dobio sam mail da je ovlašteni servis zamijenio uređaj za novi i da je na putu u poslovnicu.

Znači da se nisam žalio na njihovo prvo mišljenje da je sve u redu i da problema nema, tj. da je zanemarivo i jedva vidljivo, vratio bi mi se taj isti nazad. Jesu li oni meni "izašli u susret", krivo ga testiratli, pokušali s onim ako prođe - prođe ili sam ja trebao samo biti uporan, to je pitanje. 

U svakom slučaju, nadam se da će ovaj novi biti u redu i da završi ta cijela drama.

 I ja se nadam. Meni su danas poslali odobrenje povrata (-10 posto valjda).

 

Meni je dečko iz EZY servisa (Čakovec) rekao da će mi AOC priznati reklamaciju na prikazani bleed, ali sam totalno odustao od toga.

 

Mislim tako riskiram da dobijem još jedan curved bleeder. 

 

J ga ti nemaš izbora.

 

Na tvom mjestu bi ih tražio neku zamjenu, odnosno da ti daju neku robu pod račun ili da uzmeš noviji G2 monitor...

 

Oprosti što crnjačim.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...
twipz143 kaže...

Quick update - dobio sam mail da je ovlašteni servis zamijenio uređaj za novi i da je na putu u poslovnicu.

Znači da se nisam žalio na njihovo prvo mišljenje da je sve u redu i da problema nema, tj. da je zanemarivo i jedva vidljivo, vratio bi mi se taj isti nazad. Jesu li oni meni "izašli u susret", krivo ga testiratli, pokušali s onim ako prođe - prođe ili sam ja trebao samo biti uporan, to je pitanje. 

U svakom slučaju, nadam se da će ovaj novi biti u redu i da završi ta cijela drama.

 I ja se nadam. Meni su danas poslali odobrenje povrata (-10 posto valjda).

 

Meni je dečko iz EZY servisa (Čakovec) rekao da će mi AOC priznati reklamaciju na prikazani bleed, ali sam totalno odustao od toga.

 

Mislim tako riskiram da dobijem još jedan curved bleeder. 

 

J ga ti nemaš izbora.

 

Na tvom mjestu bi ih tražio neku zamjenu, odnosno da ti daju neku robu pod račun ili da uzmeš noviji G2 monitor...

 

Oprosti što crnjačim.

 
Ma sve u redu ;D

Da ti budem iskreno, najjradije bih možda uzeo 27g2u koji je IPS i nije zakrivljen, po cijeni su praktički isti ali očito je bolji odabir zbog tih stvari koje meni smetaju (tj. za koje smatram da su nesipravne). Nisam siguran sad samo u ovoj situaciji hoće li pristati na takvo što, ali hej, ako taj novi bude radio kako treba, ne treba mi ništa drugo :D 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 13:18 (twipz143).
9 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Došao novi monitor, preuzeo ga i činilo mi se sve u redu dok nisam pokušao spojiti display port kablom na pc (prošli je radio bez problema) i koji god refresh rate stavim, crn ekran bude i piše mi poruka na monitoru 'Input not support'. Znači maximalni RR na kojem monitor želi raditi na DP je 50hz iz nekog razloga. Na hdmi radi normalno, zna li netko u čemu je problem? Ponavljam, na prošlom sam spojio na DP i radio je bez beda.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

Dobio novi kabel sa monitorom ili?

9 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Da, jesam.

Ali izgleda da orignalni problem koji je bio na prvom monitoru je identican i na ovom.



Evo postavio sam i video na yt čisto da se vidi razlika. Očito sam ubo u govno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Eto zašto sam ja tražio povrat. Jebote stari, stvarno nemam što da ti kažem...
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

 Ma prodaj to, popušio si lovu, pomiri se s tim i AMEN. Ja sam svoju grafu (gtx 1080ti) prije ove nosio u AMD na servis zbog visoke temp. grafa mi vračena kao sve je u redu s njom. Imala garu jos 6-8 mj. prodao ju za 3000 i kupio ovo. Skup i she....n je ovo sport. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Ukratko, to je to. 

Poslao sam mail da je na ovom monitoru ista stvar i njihovo stajalište i odgovor je da to nije problem, da su oni zamolili kao ovlašteni servis da preventivno (?) zamjene uređaj iako je kao prošli radio ispravno. Backlight-bleed kažu da je nemoguće izbjeći i kako svaka osoba reagira drugačije na različite postavke, osvjetljenje itd itd. Mislim okej, ali moja reakcija na nešto nema veze s onim kako monitor radi. Moja reakcija je na šugavu kvalitetu monitora. 

Pitao sam ih jel bih mogao vratiti uređaj i uzeti skuplji i svi sretni i zadovoljni no njihov odgovor je bio: "Monitor je uređaj iz grupe proizvoda koji nakon prvog korištenja nije moguće vratiti u prvobitno stanje"? Onak WTF. Što bi to uopće trebalo značiti?

Šta ono monitor uštekam i upalim, gotovo on je sad promijenio stanje ?!?!? Pa mislim nije da sam odsjekao pola postolja. Prvi put čujem za takvo nešto. Što je onda s uređajima koji su vraćeni unutar 2 tjedna od kupovine preko webshopa? Njima stanje očito nije promijenjeno. LOL. 

Zadnja kupovina u Links-u definitivno.

Popušio sam očito, 


GL&HF vama ostalima :)

(EDIT) - Kontaktirao sam INPRO servis koji je ovlašteni za AOC čito za mišljenje i odgovor je bio da je BB normalan ali ako je pretjerano da ima osnove za povrat novca/ zamjenu i da prema priloženim slikama je očigledno prevelik. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 15:32 (twipz143).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Ti si popušio samo ako se predaš što je njima očito cilj. Dobio si defektan proizvod i imaš pravo tražiti povrat. Ako ti ne odobre, napiši im da ti ne preostaje ništa drugo nego da ih prijaviš pa ćeš vidjeti kako će se priča okrenuti. Ispunjavanje prijave te ništa ne košta (par minuta vremena), a po ovome što sam vidio, ti si u pravu. Najlakše se predat...

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
veseli777 kaže...

Ti si popušio samo ako se predaš što je njima očito cilj. Dobio si defektan proizvod i imaš pravo tražiti povrat. Ako ti ne odobre, napiši im da ti ne preostaje ništa drugo nego da ih prijaviš pa ćeš vidjeti kako će se priča okrenuti. Ispunjavanje prijave te ništa ne košta (par minuta vremena), a po ovome što sam vidio, ti si u pravu. Najlakše se predat...

 
Mislim da ću to i napraviti. Taman sam radio edit na prošlu poruku, znači i ovlašteni servis za AOC kaže da je BB prevelik i to s promjenom stanja monitora je čista glupost po meni.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 15:34 (twipz143).
12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
rokonja kaže...

 Ma prodaj to, popušio si lovu, pomiri se s tim i AMEN. Ja sam svoju grafu (gtx 1080ti) prije ove nosio u AMD na servis zbog visoke temp. grafa mi vračena kao sve je u redu s njom. Imala garu jos 6-8 mj. prodao ju za 3000 i kupio ovo. Skup i she....n je ovo sport. 

 Oprosti, zašto bi se pomirio s tim ?

 

Ako mu iz ovlaštenog AOC servisa vele da je bb prevelik, ono...

 

Ja bih tražio drugi tip monitora pod račun, npr.

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
NoDe31 kaže...

 BB nema apsolutno nikakve veze sa vrstom panela i iskreno me iznenađuje da takvu glupost uopše možeš pročitat na informatičkom forumu... BB imaš na svim monitorima jer još nisu izmislili jedan kojega bi toliko dobro sastavili da ne bi bilo apsolutno nikakvog razmaka na rubu di pozadinsko probija... Razlika je samo u detaljima, tako u onim skupljima je to svedeno na minimalnu razinu jer su i kvalitetnije sastavljeni, dok kod onih jeftinijih BB često bude intenzivniji  zbog štednje u proizvodnji... VA paneli često dolaze u zakrivljenom obliku i kad u tu kombinaciju dodaš jeftinu plastiku dobiješ poprilično jak BB na nekim monitorima...

 U stvari izmislili su odavno, ali je preskupo za ovaj budžet. To nije ovo Led osvjetljenje po rubovima, nego po cijeloj površini, a neki modeli, poput appleovih novih displaya imaju i local dimming.


No nastranu sve, valjalo bi provjeriti dakle kakva je općenito ta aoc serija. Očigledno je iz gornjih fotki da koriste jeftino border light osvjetljenje, ali dali je normalno da se to toliko vidi, ili ne, ha to neznam. 
evo par pojašnejnja o backlight bleed pregledu na Dellovoj stgranici, možda je slična i za ostale proizvođače, pa da se imate po čemu ravnati: tvornički se bb pregledava na 70 luxa za gamerski monitor i 150Luxa za uredski... https://www.dell.com/support/article/hr/en/hrbsdt1/sln304886/troubleshooting-light-leakage-bleeding-on-a-lcd-monitor-or-notebook-lcd-screen?lang=en

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

DSE i backlight bleed su dva najgora problema danasnjih škart ekrana.

Reklamirao sam Samsung IPS monitor prije nekoliko godina koji je imao backlight bleed u donjem lijevom kutu i to one žute, jako upečatljive, boje - ostatak je bio ok.

Smetalo me u početku no naviknuo sam se i rekoh reklamirat ću ga pred istek garancije za novi. Prvi ovlašteni servis je odbio reklamaciju uz napomenu da je to normalno, potom je trgovina gdje sam kupio (vemil propali) slala na drugi koji su rekli da nije normalno i da su naručili novi ekran no čekat ću minimalno mjesec dana jer mora doći iz Nizozemske a kao to je dosta sporo pa se mora čekat. Nakon nekoliko poslanih mailova servisu da nemam toliko strpljenja i molbi da mi zamjene monitor za drugi javljaju se da ipak mogu doći do trgovine izabrat novi.

Izabrao neki Samsung, dođoh doma, upalim kad ono blješti na sve strane kao ovaj AOC. Popizdio i vratio im ga nazad u roku 1h, kenjali da sam već ogrebao stalak a stalak glossy i prašina ga ogrebe čim skineš foliju. Uz malo povišenih tonova pristaju na ponovnu zamjenu, ovaj put odabrao Dell koji je bleedao u granicama normale ali je imao drugih nedostataka koji me nisu mucili.

 

Poanta price, dobro istrazi model prije sljedece kupovine monitora/tv-a. Isto tako ako kupuješ IPS/VA prihvaćaš rizik na određenu dozu bleeda dok TN-ovi nemaju problema s backlight bleedom. VA ima no manje je podložan od IPS ekrana.

Što se tiče servisa nemoj prihvacati isprike da je to u granicama normale nego inzistiraj na zamjeni/povratu love i prijeti ako treba razno raznim udrugama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

Suma sumarum... nemre i jare i pare? Jbg. mi sirotinja nikad na zelenu granu.

12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
dedaa kaže...

 

 

Poanta price, dobro istrazi model prije sljedece kupovine monitora/tv-a. Isto tako ako kupuješ IPS/VA prihvaćaš rizik na određenu dozu bleeda dok TN-ovi nemaju problema s backlight bleedom. VA ima no manje je podložan od IPS ekrana.

Što se tiče servisa nemoj prihvacati isprike da je to u granicama normale nego inzistiraj na zamjeni/povratu love i prijeti ako treba razno raznim udrugama.

 Da, međutim ima 30x bolju crnu, tako da ti bb više ide na kc nego kod IPS-a kod kojeg u startu imaš onaj njihov glow i računaš na njega.

 

Ovo kod curved ekrana baš bode oči. Imaš feel da gledaš u neravnomjernu šahovsku ploču jbte.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Momci sve se to može jako lagano riješiti ako se držite "pravila".

 

Monitor se ili kupuje preko weba gdje ima onih 14 dana za povrat ali je jako bitno da se kod otpakiravanja ne ošteti kutija i ne skidaju se folije, dakle otvoriš kutiju, lagano izvadiš ekran i upališ ga. Testiraš ako je sve ok to je to, ako nije vračaš. I mogu se hebat sa onih 10 posto. Ne drži im vodu jer nisi skidao folije, a ja čak ni kabele ne otvaram, iskoristim od starog mobitora.

 

Drugi način je da dođeš direktno u trgovinu i kažeš prodavaču ovako, uzimam taj i taj monitor ali uz jedan uvjet. Da mi ga upalite na 2 minute da se uvjerim da je sve ok jer imam dosta negativnih iskustava. U 99 posto slučajeva Vas neće odbiti.

 

Tok se držim već godinama i uvijek prolazi.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
amd freak kaže...

Momci sve se to može jako lagano riješiti ako se držite "pravila".

 

Monitor se ili kupuje preko weba gdje ima onih 14 dana za povrat ali je jako bitno da se kod otpakiravanja ne ošteti kutija i ne skidaju se folije, dakle otvoriš kutiju, lagano izvadiš ekran i upališ ga. Testiraš ako je sve ok to je to, ako nije vračaš. I mogu se hebat sa onih 10 posto. Ne drži im vodu jer nisi skidao folije, a ja čak ni kabele ne otvaram, iskoristim od starog mobitora.

 

Drugi način je da dođeš direktno u trgovinu i kažeš prodavaču ovako, uzimam taj i taj monitor ali uz jedan uvjet. Da mi ga upalite na 2 minute da se uvjerim da je sve ok jer imam dosta negativnih iskustava. U 99 posto slučajeva Vas neće odbiti.

 

Tok se držim već godinama i uvijek prolazi.

 

 

 Ni ja. Međutim kada sam radio povrat prošlo mi kroz glavu, jebote sad kad ovi vele da nisam koristio orginalne kablove i prišiju odbijenicu na osnovu toga.

 

Znam da je ovo već teška paranoja od strane mene, al nikad se ne zna.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
odjavljen
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže... 

Ni ja. Međutim kada sam radio povrat prošlo mi kroz glavu, jebote sad kad ovi vele da nisam koristio orginalne kablove i prišiju odbijenicu na osnovu toga.

 

Znam da je ovo već teška paranoja od strane mene, al nikad se ne zna.

Što se tiče zakona, ti monitor nisi trebao ni upaliti - mogao si ga izvaditi iz kutije i zaključiti "na slikama je izgledao lijepše, ne sviđa mi se, vraćam ga" ili ustanoviti da je nosač monitora veći od police na koji si ga planirao staviti. Trgovcu nisi ni dužan priopćiti razlog zašto ga vraćaš.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
MrBlc kaže...
DarthMarkus kaže... 

Ni ja. Međutim kada sam radio povrat prošlo mi kroz glavu, jebote sad kad ovi vele da nisam koristio orginalne kablove i prišiju odbijenicu na osnovu toga.

 

Znam da je ovo već teška paranoja od strane mene, al nikad se ne zna.

Što se tiče zakona, ti monitor nisi trebao ni upaliti - mogao si ga izvaditi iz kutije i zaključiti "na slikama je izgledao lijepše, ne sviđa mi se, vraćam ga" ili ustanoviti da je nosač monitora veći od police na koji si ga planirao staviti. Trgovcu nisi ni dužan priopćiti razlog zašto ga vraćaš.

 Od danas, pa nadalje i wc papir uzimam preko web-shopa 

amd freak kaže...

Momci sve se to može jako lagano riješiti ako se držite "pravila".

 

Monitor se ili kupuje preko weba gdje ima onih 14 dana za povrat ali je jako bitno da se kod otpakiravanja ne ošteti kutija i ne skidaju se folije, dakle otvoriš kutiju, lagano izvadiš ekran i upališ ga. Testiraš ako je sve ok to je to, ako nije vračaš. I mogu se hebat sa onih 10 posto. Ne drži im vodu jer nisi skidao folije, a ja čak ni kabele ne otvaram, iskoristim od starog mobitora.

 

Drugi način je da dođeš direktno u trgovinu i kažeš prodavaču ovako, uzimam taj i taj monitor ali uz jedan uvjet. Da mi ga upalite na 2 minute da se uvjerim da je sve ok jer imam dosta negativnih iskustava. U 99 posto slučajeva Vas neće odbiti.

 

Tok se držim već godinama i uvijek prolazi.

 

 

 Ja to razumije, i možda ja sad previše izmišljam ali ovako nekakve situacije ne možeš ni primjetiti u trgovini. Ja iskreno najviše monitor/komp koristim preko noći jer preko dana radim i imam obaveze i naravno da meni u takvim uvjetima to i smeta.

dedaa kaže...

DSE i backlight bleed su dva najgora problema danasnjih škart ekrana.

Reklamirao sam Samsung IPS monitor prije nekoliko godina koji je imao backlight bleed u donjem lijevom kutu i to one žute, jako upečatljive, boje - ostatak je bio ok.

Smetalo me u početku no naviknuo sam se i rekoh reklamirat ću ga pred istek garancije za novi. Prvi ovlašteni servis je odbio reklamaciju uz napomenu da je to normalno, potom je trgovina gdje sam kupio (vemil propali) slala na drugi koji su rekli da nije normalno i da su naručili novi ekran no čekat ću minimalno mjesec dana jer mora doći iz Nizozemske a kao to je dosta sporo pa se mora čekat. Nakon nekoliko poslanih mailova servisu da nemam toliko strpljenja i molbi da mi zamjene monitor za drugi javljaju se da ipak mogu doći do trgovine izabrat novi.

Izabrao neki Samsung, dođoh doma, upalim kad ono blješti na sve strane kao ovaj AOC. Popizdio i vratio im ga nazad u roku 1h, kenjali da sam već ogrebao stalak a stalak glossy i prašina ga ogrebe čim skineš foliju. Uz malo povišenih tonova pristaju na ponovnu zamjenu, ovaj put odabrao Dell koji je bleedao u granicama normale ali je imao drugih nedostataka koji me nisu mucili.

 

Poanta price, dobro istrazi model prije sljedece kupovine monitora/tv-a. Isto tako ako kupuješ IPS/VA prihvaćaš rizik na određenu dozu bleeda dok TN-ovi nemaju problema s backlight bleedom. VA ima no manje je podložan od IPS ekrana.

Što se tiče servisa nemoj prihvacati isprike da je to u granicama normale nego inzistiraj na zamjeni/povratu love i prijeti ako treba razno raznim udrugama.

 Razumijem sve. No oni meni odbijaju vratit lovu i radit zamjenu cak i za drugi skuplji za koji bi dodao pare, ocito nemam izbora nego trazit pomoc dalje.  Ali razmisljam si isto, zasto bi ja kao kupac morao provoditi 20 dana prije kupovine da istrazim monitor samo kako ne bi ubo govno, pa cak i ako ubodem da imam onda problema s reklamacijom. Zar nebi trgovina trebala izac u susret i reci 'okej, evo novac i pare' a ne ono da ja moram ko FBI istrazivati sve samo kako ne bih imao problema. Što onda netko tko se ne razumije u to, nečiji starci kupuj sinu i dobiju škart, pa mislim nemaju ni oni sad vremena i znanja da se bave s tim. 

7 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

@twipz143

Tvoja najjača moć je odluka gdje ćeš nešto kupiti. Da li ćeš istraživati proizvod prije kupnje je isključivo tvoja odgovornost. No to više nije samo vezano uz it, ista stvar ti je kod odabira hrane, automobila, ljetovanja, lijekova...

13 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

jedno je istrazivati proizvod i gledati koji je bolji, jaci itd.

 

ali ici istrazivati i gledati koji je ispravan kod kupovine ili za koji postoji sansa da bude pokvaren prilikom kupnje je po meni glupost.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice