Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

poruka: 108
|
čitano: 15.693
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Pozdrav svima i isprika unaprijed ako sam postao na krivo mjesto u forumu.

Naime, 

kupio monitor u Linksu 27.01 (na lokaciji, nije preko webshopa), prvi dan ga nisam stigao koristiti zbog obaveza. Drugi dan navečer spojim, pao mrak i naravno prostorija zamračena, gledam filmove i igram igrice i primjetim da monitor ima problema s "backlight-bleed" što bih inače možda i zanemario da nije bilo preočito. Doslovno mi na jedno 6-7 mjesta na ekranu izbija svjetlo i kao bijele "mrlje" se vide a pogotovo ak se pogleda i pod najmanjim kutem. Mislio sam da je nešto krivo spojeno, sve provjerim i upalim na youtube "backlight bleed" test i opet ista stvar.

Javim se njima u trgovinu gdje sam kupio monitor telefonom, kažu mi da oni ne znaju napamet i da je to siva zona taj "backlight bleed" te da kontaktiram njihovu podršku. Dobijem nakon 3 dana mailom odgovor da se to treba poslati na reklamaciju da oni utvrde je li to problem ili nije bez ikakvog govora o mogućnosti zamjene ili povraca novca iako je doslovno prošlo ukupno 4-5 dana od kupovine. Tu sam možda i ja pogriješio jer nisam pitao za to. 

Donesem monitor u trgovinu i objasnim problem, oni ga pošalju na servis i navodno njihov servis nije ništa primjetio, nikakav problem te je monitor poslan dodatno u ovlašteni servi. Njihov odgovor (danas), a monitor je vraćen u trgovinu 31.1.2020, na to sve je bio "skoro svaki monitor ima problem s tim a na ovom monitoru je to zanemarivo i jedva vidljivo" i u principu da nemam pravo na zamjenu niti novi monitor i da će mi taj isti vratiti u trgovinu gdje ga mogu preuzeti. Ja ne znam kako sui oni taj monitor testirali ali očito ne kako treba. Mislim naravno ako ga koristim preko dana u osvjetljenoj prostoriji i scrollam faceom da neću ništa primjetiti. Ali opet ne treba mi monitor koji mogu koristiti isključivo u osvjetljenoj prostoriji kako bi on radio 'ispravno'. Tako da pretpostavljam da nisu testirali u uvjetima u kojima se problem najviše i primjećuje.

Ja ne znam jesam li ja ovdje lud, ali evo nek mi netko kaže je li njemu monitor sa slika (lijevi), (desni je za usporedbu) izgleda ispravan i sa zanemarivim problemom i jel bi vi bili zadovoljni s njim? Ja iskreno ne. Ako je to do mene i ako ja izmišljam, evo vamo im se ispričavam odmah. 

Radi se o modelu AOC C27G1 koji je plaćen 2000kn i za tu cijenu iskreno očekujem monitor koji će imati ili minimalan jedva primjetan problem ili nikakav.

Naime zanima me je li imao tko slična iskustva i ako mi može dati savjet što bih mogao dalje učiniti po tom pitanju?

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 13:11 (twipz143).
 
1 2 hvala 0
12 godina
online
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Da, se javim. JA danas idem kod njih zbog istog problema.

 

14 dana je rok povrata za web kupovinu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

Zaboravio sam napomenuti da je monitor kupljen na lokaciji a ne preko webshopa. 

Iako mi je i to čista glupost, ni tamo kad dođem na lokaciju mi oni ne vade monitor i monitraju da mi dokažu da sve radi ispravno nego dofuraju kutiju i eto nosi kući.

Sretno s reklamacijom, ako si preko webshopa onda imaš sreće očito.

12 godina
online
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Prvo bi kao trebao raskinuti ugovor.

 

Danas mi je zadnji dan, a stranica im ne radi wow.

 

Dakle, obrazac za raskidom bi kao trebao popuniti i vratiti artikal u Svetu Nedjelju.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 13:25 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Evo komplikacija (šok i vjeverica).

 

Dakle, monitor moram slati kurirskom službom iako mi je Sveta Nedjelja doslovno pod nosom, a monitor sam osobno digao u poslovnici.

 

Cure koje rade tamo u servisu na zaprimanju su ok i uslužne, ali ova politika povrata je katastrofa.

 

Ispunjavaš obrazac (PDF btw, kojeg ne mogu editirat na poslu), onda oni tebi daju instrukcije za dalje.

 

Imam neki osjećaj da ću i ja spušit. Sutra budem dobio mail potvrde. Imaju previše zahtjeva za obradit .

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 15:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

zapakiraj, stavi etiketu, malo postambiljaj sa fake zigovima, stavi radnu kutu, odnesi sam i pravi se kurir :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
nixass kaže...

zapakiraj, stavi etiketu, malo postambiljaj sa fake zigovima, stavi radnu kutu, odnesi sam i pravi se kurir :D

 I da ga šiknem pokraj stola za dostave u neku mokru mrlju. E da, i obavezno oštetim.

 

Vjerodostojno.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
9 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
twipz143 kaže...

kupio monitor u Linksu 27.01 (na lokaciji, nije preko webshopa),

 Sad posto ti je reklamacija odbijena jedino ti ostaje prijava na mingo radi mat. nedostatka. A te stvari, mrtvi pixeli i backbleed, to je pitanje kako ce na kraju zavrsit. Ocito je da postoji, i vise je od tog drugog monitora, ali je pitanje kako se prema tome odnosi mingo. Posalji, nemas sto izgubit.

DarthMarkus kaže...

Prvo bi kao trebao raskinuti ugovor.

Danas mi je zadnji dan, a stranica im ne radi wow.

Dakle, obrazac za raskidom bi kao trebao popuniti i vratiti artikal u Svetu Nedjelju.

 Ma ne treba ti nikakav obrazac, mozes im mailom poslat samo "htio bih raskinut ugovor za prodaju tog i tog, racun taj i taj, te cu monitor vratiti danas". Ili samo odneses to i na licu mjesta "raskines ugovor".

DarthMarkus kaže...
Dakle, monitor moram slati kurirskom službom iako mi je Sveta Nedjelja doslovno pod nosom, a monitor sam osobno digao u poslovnici.

 Ne moras slat kurirskom sluzbom, to su nebuloze. Samo ti to odnesi tamo, a oni ako nece zaprimit neka ti daju napismeno da nisu htjeli zaprimit uredjaj. Jedino ako si to na skladistu digao, al onda odnesi u poslovnicu. Uglavnom, nosis tamo gdje si kupio ne moras slat kurirskom sluzbom tamo gdje si kupio.

13 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...

Evo komplikacija (šok i vjeverica).

 

Dakle, monitor moram slati kurirskom službom iako mi je Sveta Nedjelja doslovno pod nosom, a monitor sam osobno digao u poslovnici.

 

Cure koje rade tamo u servisu na zaprimanju su ok i uslužne, ali ova politika povrata je katastrofa.

 

Ispunjavaš obrazac (PDF btw, kojeg ne mogu editirat na poslu), onda oni tebi daju instrukcije za dalje.

 

Imam neki osjećaj da ću i ja spušit. Sutra budem dobio mail potvrde. Imaju previše zahtjeva za obradit .

 Ma ovi su još ok Protis traži da pošalješ ili odneseš stvar (proizvod) koji hoćeš vratiti  u Sisak.

12 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
sandokan111 kaže...
twipz143 kaže...

kupio monitor u Linksu 27.01 (na lokaciji, nije preko webshopa),

 Sad posto ti je reklamacija odbijena jedino ti ostaje prijava na mingo radi mat. nedostatka. A te stvari, mrtvi pixeli i backbleed, to je pitanje kako ce na kraju zavrsit. Ocito je da postoji, i vise je od tog drugog monitora, ali je pitanje kako se prema tome odnosi mingo. Posalji, nemas sto izgubit.

DarthMarkus kaže...

Prvo bi kao trebao raskinuti ugovor.

Danas mi je zadnji dan, a stranica im ne radi wow.

Dakle, obrazac za raskidom bi kao trebao popuniti i vratiti artikal u Svetu Nedjelju.

 Ma ne treba ti nikakav obrazac, mozes im mailom poslat samo "htio bih raskinut ugovor za prodaju tog i tog, racun taj i taj, te cu monitor vratiti danas". Ili samo odneses to i na licu mjesta "raskines ugovor".

DarthMarkus kaže...
Dakle, monitor moram slati kurirskom službom iako mi je Sveta Nedjelja doslovno pod nosom, a monitor sam osobno digao u poslovnici.

 Ne moras slat kurirskom sluzbom, to su nebuloze. Samo ti to odnesi tamo, a oni ako nece zaprimit neka ti daju napismeno da nisu htjeli zaprimit uredjaj. Jedino ako si to na skladistu digao, al onda odnesi u poslovnicu. Uglavnom, nosis tamo gdje si kupio ne moras slat kurirskom sluzbom tamo gdje si kupio.

 Digao sam na Trešnjevci u poslovnici. Veli mi ženskica da oni NE primaju ništa od web kupnje, kao ni trgovina. Dakle ima kao neka službena procedura.

 

Btw, poslao sam i takav mail, sutra kad mi ističe rok za povrat mi budu dali odgovor, lol. E, ako zbog razvlačenja me sjebu nekako poludit ću.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 16:20 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Ne smiju te sjebat, imaš čl. 73. Zakona o zaštiti potrošača, koji kaže da možeš raskinut ugovor obrascom (trgovina bi ga trebala imati na svojim web stranicama) ili bilo kojom nedvosmislenom izjavom o raskidu, koje šalješ elektroničkim putem. Dakle vidi jel imaju obrazac ili sam sastavi izjavu i pošalji mejlom - pita se datum kad si poslao ispunjeni obrazac ili izjavu (ti biraš čak i ako imaju obrazac). Kad oni pročitaju tvoj mejl je njihov problem, tvoje je samo poslati ga unutar 14 dana.
12 godina
online
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Poslao sam danas. Sad idem do Trešnjevke probati, možda ga i danas prime tamo, ali čisto sumnjam.

 

Predati ću im i isprintani, samo da budem siguran.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...

Poslao sam danas. Sad idem do Trešnjevke probati, možda ga i danas prime tamo, ali čisto sumnjam.

 

Predati ću im i isprintani, samo da budem siguran.

 

 za svaki slučaj pogledaj dobro što si poslao i koje podatke si naveo u zahtjevu za raskid ugovora, da ne bi bilo nisi naveo broj ugovora ili neka slična glupost

u krajnjem slučaju imaš njihov obrazac na stranici, pa fino popuni i pošalji ponovo - link

13 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

A ostalo kako izgleda na monitoru? Boje, tekst jel čitljiv, ima li još neke probleme?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Jbg u danasnje vrijeme je najpametnije sve preko weba kupovat radi mogucnosti povrata robe unutar 14 dana pogotovo tv, monitore i neku slicnu tehniku. Da nema te fore od 14 dana nasi ducani ne bi nista zamjenili jer njima su svi ti "mali" nedostaci normalni.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Ma, odnio u poslovnicu, predao i pisani i mail. Dečki uzeli monitor s tim da sam tamo još morao jedan zahtjev ispuniti. Računalno...hehe..Uglavnom, sad oni šalju to na servis, premda za web kupnju to ne trebaju.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...

Digao sam na Trešnjevci u poslovnici. Veli mi ženskica da oni NE primaju ništa od web kupnje, kao ni trgovina. Dakle ima kao neka službena procedura.

Btw, poslao sam i takav mail, sutra kad mi ističe rok za povrat mi budu dali odgovor, lol. E, ako zbog razvlačenja me sjebu nekako poludit ću.

 Moze ona velit sto hoce. Onda neka ti fino da napismeno da oni artikl ne zele primit, pa bi im ja to poslao na mingo. Ovo su gluposti jer nigdje u zakonu ne pise ovako nesto.

 

edit: vidim da su preuzeli. Tako i treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 21:15 (sandokan111).
12 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Da, al kao nisu trebali.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
8 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...
Da, al kao nisu trebali.

 Jesu, jesu, zato su i preuzeli.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
9 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...
Da, al kao nisu trebali.

 Kazem ti, ako "nisu trebali" fino neka ti daju napismeno da oni to ne zele preuzet. Normalno da su trebali. Opcenito, kad god cujes neku glupost s druge strane pulta, fino reces "mozete li vi to meni napismeno s pecatom firme". Ili ako nemaju pecat da se vidi da je od njih napisano.

 

Odjednom stvari postaju moguce tada.

5 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
twipz143 kaže...



Ja ne znam jesam li ja ovdje lud, ali evo nek mi netko kaže je li njemu monitor sa slika (lijevi), (desni je za usporedbu) izgleda ispravan i sa zanemarivim problemom i jel bi vi bili zadovoljni s njim? Ja iskreno ne. Ako je to do mene i ako ja izmišljam, evo vamo im se ispričavam odmah. 

Radi se o modelu AOC C27G1 koji je plaćen 2000kn i za tu cijenu iskreno očekujem monitor koji će imati ili minimalan jedva primjetan problem ili nikakav.

Naime zanima me je li imao tko slična iskustva i ako mi može dati savjet što bih mogao dalje učiniti po tom pitanju?

Hvala.

 Djaba ti usporedba. Vecinom je na vecem monitoru to vidljivije,  a AOC i nije nesto kvalitetan brand da budemo iskreni. Zato se monitor, zvucnici i slicne kerefeke kupuju online.  Cisto da se pridruzis vojsci onih koji su taj monitor vec vratili nazad

6 godina
protjeran
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Kod jeftinih Va panela BB nije nikakvo čudo. Ista stvar je s televizorima. npr kod VA sony od 8t kn teško ćeš naletjeti na BB dok kod televizora iste veličine npr 55 inch cijene 4t kn je to već jako čest problem.

Ako se probijanje ne primjeti pri gledanju filmova, igranju igara, teško ćeš dobiti novi ili ćeš dobiti drugi novi isto s BB. 

Dakle, ako su boje i ostali parametri uredni teško ćeš išta bolje dobiti. 

U najboljem slučaju zamijeni za IPS panel.

 

Ne znam kako je to u civiliziranom svijetu, no kod nas nigdje pri kupovini ne možeš izvaditi monitor ili tv iz kutije, odnijeti ga u mračnu sobu i isprobati da li sve funkcionira.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 6:03 (Anđeo bez falinge).
 
0 7 hvala 0
12 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Anđeo bez falinge kaže...

Kod jeftinih Va panela BB nije nikakvo čudo. Ista stvar je s televizorima. npr kod VA sony od 8t kn teško ćeš naletjeti na BB dok kod televizora iste veličine npr 55 inch cijene 4t kn je to već jako čest problem.

Ako se probijanje ne primjeti pri gledanju filmova, igranju igara, teško ćeš dobiti novi ili ćeš dobiti drugi novi isto s BB. 

Dakle, ako su boje i ostali parametri uredni teško ćeš išta bolje dobiti. 

U najboljem slučaju zamijeni za IPS panel.

 

Ne znam kako je to u civiliziranom svijetu, no kod nas nigdje pri kupovini ne možeš izvaditi monitor ili tv iz kutije, odnijeti ga u mračnu sobu i isprobati da li sve funkcionira.

 Točno.

 

Usporebe radi. imam baš stari FHD SonyW8, ne da nema bleeda, nego je slika savršena. Razinu crne nisam vidio ni na jednom monitoru na tom nivou. Al pazi, to je mid end iz 2014. plaćen nekih 6 soma na akciji. 

Pojest govno i uzet Oled TV pred ljeto.

 

Vjerujem da ima ljudi kojima to ne smeta. Meni za 3 keka je no go. Mislim jebote uzeo sam VA panel baš zbog mračnog sobička i ugođaja prave crne, ne IPS sive.

 

twipz143 molim te izvještavaj o razvoju događaja. Ja sam se opekao jednom kao ti, pa sad sve preko web kupnje idem.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 7:32 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Anđeo bez falinge kaže...

..

 

Ne znam kako je to u civiliziranom svijetu, no kod nas nigdje pri kupovini ne možeš izvaditi monitor ili tv iz kutije, odnijeti ga u mračnu sobu i isprobati da li sve funkcionira.

- u civiliziranom svijetu (zapad) podrazumijeva se da sve možeš vratiti i bez problema se to radi, neovisno o zakonu i sl.

- realno je problem bilo što 'testirati', no kupac može upravo to postaviti kao kriterij ako mu je to važno ilii ne kupiti.. odnosno, kad se kupuje, pita se i tad se dobije recimo generički odgovor da možeš probati doma i ako nije ok vratiti u par dana.. ili da ne možeš. Ako to trgovac kaže, na to se pozoveš, tj to je tad ugovor=zakon, odnosno, poželjno bi bilo to zatražiti na papiru ili mailu zbog dokazivanja što je tko rekao. Tad problema ne bi bilo. Tj kupac 'mora' biti odrasla osoba, svjesna i toga da je svaka odluka istovremeno njegovo pravo i da prvo on sam mora štititi svoj interes dok je zakon-pravo tek kad do problema dođe.

 

-gornji primjeri s povratom preko weba su smijurija... tj ne može trgovina ništa uvjetovati nekim papirima, kupac vraća u roku 14 dana. (točka) a sve ostalo je samo birokratska kočnica koju trgovac pokušava ubaciti dok to kupac ne treba prihvaćati tj treba ignorirati i koristiti svoje zakonsko pravo. Trgovcu ako to ne odgovara, ne mora prodavati na daljinu ili barem to jasno naznačiti prilikom kupnje (tad je opet kupac taj koji svjesno bira...).

-drugi s blidingom je problem tumačenja, jamstvo ili mat.nedostatak. Ako nije pokriveno jamstvom (ne mora biti, jamstvo proizvođača ne mora ni postojati) tad je jedino preostalo tražiti po osnovi mat.nedostatka (taj problem je upravo to). Tad do 6mj od kupnje ako trgovac (ovlašteni servis) osporava bilo što, mora to obrazložiti (navesti, konkretan serviser koji tad potpisom stoiji iza toga kao što to radi doktor-električar i sl.) odnosno, ako osporava tad u po sudskoj žalbi vještačenje-dokazivanje mora obaviti trgovac, tj mora dokazati upravo to što tvrdi. Kako bi to dokazao za konkretan monitor? Ako je slika loša, tad ne može dokazati da je dobra, može dokazati da je to stvar loše serije (da su svi monitori s istim problemom, tad je to konkretno dokazan materjialni nedostatak u proizvodnji) odnosno, može se dokazati da je to taj monitor-šakrt-neispravan, da ostali imaju normalnu sliku i to je tad direktan dokaz da je to neispravno-kvar odnosno, da neovisno jel pokrivne jamstvom proizvođača (to bi trgovcu bilo lako, nije na njegov trošak) tad to mora otkloniti trgovac o svom trošku tj time je dokazao nedostatak a time i pravo kupca na reklamaciju, zamjenu ili povrat. Nakon 6mj od kupnje je dokazivanje na teret kupca.

-sve to normalna osoba-kupac ugl ne treba prolaziti, dovoljno je držati se protokola, zatražiti svoje pravo o osnovi jamstva i zakona, tražit zamjenu, sve koliko može obaviti papirnato-meilom i prijaviti na mingo.hr ... tad se 99% riješi 'samo od sebe'. Trgovac nije taj koji tumači zakone, nego ih može samo provoditi, poštivati-kršiti, ako krši, tad idu sankcije. To čak ne znači da je u ovom slučaju kupac u pravu, trgovac u krivu, moguće je oboje.. no 99% je kupac u pravu, odnosno, to je ono s početka posta, civilizirano tržište, povrat bez kompliciranja. Tek kad krenu 'kišne gliste' tad se moramo primiti zakona i izgurati svoje pravo. Protokolom, žalbom, prijavom nadležnima. Kupac 'mora' biti svjesna osoba, mora se boriti za svoja prava i prvi korak je upravo to, zatražiti. Odnosno, nulti korak je birati trgovinu, ne samo izgled robe-monitora i cijenu i prije kupnje pitati ono što mu je važno (+ tad to tražiti na papiru, u slučaju da zatreba kao sad).. ili NE kupiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
online
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Meni su još htjeli dat reklamaciju kad sam im pokazao bleed. 

 

Kao jedan veli to je onda reklamacije, ne povrat.

 

REKO : " NE ! "

 

Povrat molim.

 

 

Da sam tražio reklamaciju, tumbali bi mi monitor po servisu i na kraju ustvrdili da je sve u redu. Rok za povrat bi mi istekao.

 

 

Čudno mi je kad te trgovci u trgovini gledaju kao šugavog ili te pokušavaju nekako odagnat od namjere :-).

 

Pa jebote njima ni iz đepa ni u đep. Čak bi i dobavljača trebao bolit kiki budući da je AOC krajnja garancija.

 

Ali ok, dečki koje rade dolje su stvarno uslužni. Vidim rade punom parom. Ne mogu ni oni kontra šefova.


Razumijem i njih.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 8:54 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Pozdrav,

čitao sam i po netu da se ljudi dosta žale na te monitore, čak sam vidio post na LinusTechTips mislim da je identični model s istim problemom. Kažem, nisam se ni ja bog zna šta potrudio da istražim o monitorima prije kupnje ali opet ako sam nešto kupio očekujem da to radi. Koji je smisao kupovine i trgovina i svega ostaloga ako kupac mora provesti tjedne da bi istražio modele i onda se odlučio na kupovinu samo kako ne bi imao problema s reklamacijama i doslovno igrao lutriju, hoće li dobiti ispravan ili ne.

Između ostaloga, odgovorio sam im na mail taj jučerašnji s očiglednom dozom nezadovoljstva te su mi rekli da će moju primjedbu proslijediti servisu i zamoliti da ponovno razmotre slučaj hah. Tako da sada čekam opet, čekam 2 tjedna već ali bitno da su pare kod njih u džepu a to što meni zjapi komp bez monitora, nije bitno :D 

Kada se jave, javim ovdje :D 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Anđeo bez falinge kaže...

Kod jeftinih Va panela BB nije nikakvo čudo. Ista stvar je s televizorima. npr kod VA sony od 8t kn teško ćeš naletjeti na BB dok kod televizora iste veličine npr 55 inch cijene 4t kn je to već jako čest problem.

Ako se probijanje ne primjeti pri gledanju filmova, igranju igara, teško ćeš dobiti novi ili ćeš dobiti drugi novi isto s BB. 

Dakle, ako su boje i ostali parametri uredni teško ćeš išta bolje dobiti. 

U najboljem slučaju zamijeni za IPS panel.

 

Ne znam kako je to u civiliziranom svijetu, no kod nas nigdje pri kupovini ne možeš izvaditi monitor ili tv iz kutije, odnijeti ga u mračnu sobu i isprobati da li sve funkcionira.

 

 

Stvar u tome i je da se primjeti kod igranja i gledanja filmova, pogotovo ak su tamnije scene. Inače ne patim od toga da mi sve mora biti savršeno ali ako smatram da nešto nije kako treba onda se naravno žalim. Niti jedan monitor mi nije imao toliko očigledno BB. A bili su i TN i IPS i VA. 

Ne bih imao problem zamjeniti za IPS jer ima maltene identičan model, nije zakrivljen i ima IPS panel ali svakako ne mogu ništa postići dok oni njega kako kažu 'testiraju'.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 9:43 (twipz143).
4 godine
protjeran
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Anđeo bez falinge kaže...

Kod jeftinih Va panela BB nije nikakvo čudo. Ista stvar je s televizorima. npr kod VA sony od 8t kn teško ćeš naletjeti na BB dok kod televizora iste veličine npr 55 inch cijene 4t kn je to već jako čest problem.

Ako se probijanje ne primjeti pri gledanju filmova, igranju igara, teško ćeš dobiti novi ili ćeš dobiti drugi novi isto s BB. 

Dakle, ako su boje i ostali parametri uredni teško ćeš išta bolje dobiti. 

U najboljem slučaju zamijeni za IPS panel.

 

Ne znam kako je to u civiliziranom svijetu, no kod nas nigdje pri kupovini ne možeš izvaditi monitor ili tv iz kutije, odnijeti ga u mračnu sobu i isprobati da li sve funkcionira.

 Aj ne pricaj gluposti, imam doma 2 va na 100% svijetline crna izgleda kao da buljis u crnu rupu, va paneli prakticki nemaju bb bio on jeftin ili skup, problem je u zakrivljenim panelima sad zasto nisam citao mozda ima veze jer su zakrivljeni u pravilu s vise herca pa je ocigledno nekako povezano. 

9 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...

Meni su još htjeli dat reklamaciju kad sam im pokazao bleed. 

Kao jedan veli to je onda reklamacije, ne povrat.

REKO : " NE ! "

Povrat molim.

Da sam tražio reklamaciju, tumbali bi mi monitor po servisu i na kraju ustvrdili da je sve u redu. Rok za povrat bi mi istekao.

 Eto, tocno to bi se i dogodilo. Pokusali su ti uvaljati app metodu, jer ti taj bleed naravno ne bi prosao, a kasnije ne bi mogao nista vratiti.

twipz143 kaže...

Između ostaloga, odgovorio sam im na mail taj jučerašnji s očiglednom dozom nezadovoljstva te su mi rekli da će moju primjedbu proslijediti servisu i zamoliti da ponovno razmotre slučaj hah. Tako da sada čekam opet, čekam 2 tjedna već ali bitno da su pare kod njih u džepu a to što meni zjapi komp bez monitora, nije bitno :D

 Ne ocekuj previse od toga :) Kazem, jedini preostali slucaj ti je prijava za nedostatak

twipz143 kaže...

Stvar u tome i je da se primjeti kod igranja i gledanja filmova, pogotovo ak su tamnije scene. Inače ne patim od toga da mi sve mora biti savršeno ali ako smatram da nešto nije kako treba onda se naravno žalim.

 Onda to slikaj u takvom scenariju ista slika na jednom i drugom monitoru ako se primjeti, jer ovako na tamno jako mnogo monitora ima taj bb i recimo ako cijela serija ima potpuno isti primjer, nisam siguran da ce to proc pod nedostatak jer jednostavno na trzistu ima inferiornijih proizvoda i boljih proizvoda. Tako nesto ce proci ako recimo drugi, treci iz te serije nema to isto. Meni lcd tv star 6g ima milion falingi kad bi sad isao testirati u nekim mracnim sobama. U normalnom gledanju nista od toga ne vidim i ne dira me. Vjerojatno ima ljudi kojima bi takva slika bila negledljiva. Ja i ukucani nista ne primjetimo.

16 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Backlight bleed je "normalna" pojava kod ekrana ali njegov primjer je bolestan. Ovo je prejak BB i to na vise lokacija na monitoru. 

Izgleda odvratno.

Moj PC  
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice