IPon.eu - iskustva

poruka: 160
|
čitano: 142.090
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
IPon.eu - iskustva

narucio pretprosli tjedan podlogu za mis (placanje pouzecem) - jos nije dosla

 

narucio prije nekoliko mjeseci xbox one gamepad - nije nikad dosao

 

super im je dostava..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

sažeto u jednu riječ: KATASTROFA

 

izbjegavati u širokom luku. Naručio sam printer na firmu koji se isti dan pokvario: javlja grešku sa glavnim bubnjem?! naime printer je Canon MF628Cw tako da nisam išao na neki jeftinel jer je za posao. 

Vraćanje prošlo razmjerno ok, kurir je došao u roku par dana, pokupio i od onda ni pisma ni razglednice. Naime obećanje je bilo da će ga popraviti-u roku 45dana!?!?!? ja sam slao mailove na što su mi oni samo odgovralali da se strpim. Na kraju sam čekao preko mjesec dana točnije 57 da bi dobio mail da je "popravljen" i da će ga dostaviti. OK super hvala Bogu konačno-mislim si ja, iako već mjesec dana nemam printer za posao i morao sam kupit drugi u međuvremenu. tražio sam da mi vrate novac jer je bilo unutar 14 dana od kupnje kvar na što su me izignorirali.

Printer došao, ja ga raspakiram i ISTA POGREŠKA. Printer i dalje nije popravljen. Sada više ne znam što da radim... Razmišljam o tužbi, uglavnom apsolutna katastrofa i užaš. Komunikacija preko emaila je bila "bantu" engleski. Neki mađari mi odgovraraju preko google translate rečenica. Užaš živi, možete li mi pomoći kako da zabranimo tu tvrtku na HR tržištu?

dobro se dobrima a zlo zlima vraća
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 23:23 (sootan-goo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Koja govnarija, užas! 

Extreme Digital v2, takvima bi zbilja trebalo zabraniti trgovanje u Hr.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
IPon.eu - iskustva

Oni niti ne trguju u HR, oni su u Mađarskoj ako niste primjetili, tako da mi nije jasno što bi to vas dvojica zabranjivali?

Sami ste si krivi što se cigančite za 50-100 kn pa naručujete od njih.

Eto on je išao kupovati profi printer za firmu od jedne skoro pa noname mađarske trgovine, a u HR ima 250 trgovina koje prodaju printere, i sad on tu lupeta kako bi on njma nešto zabranio.

Pa odakle ti samo ideja kupovati bilo kakav proizvod za firmu od mađarske trgovine? Valjda kad se kupuje za firmu se gleda na prvom mjestu podrška, znači renomirana trgovina.

 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Meni dosta kad vidim da imaju artikle u ponudi na Nabava.net. Zašto su onda tamo ako kažeš da ne trguju u HR?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva
vrinho kaže...

Meni dosta kad vidim da imaju artikle u ponudi na Nabava.net. Zašto su onda tamo ako kažeš da ne trguju u HR?

 Zato jer smo u EU i mogu prodavat, a i da nismo mogli su ako zele dostavljat. Totalno nebitno. 

 

Problem je kaj su oni stvarno losi i ne razumijem zasto bi tamo kupovali ako ljudi nisu spremni na cekanje i hrvanje. Nisu u stanju ni cijene tocno napisat, jedno vrijeme su bilo astronomske cifre za stvari koje nisu imale veze sa stvarnoscu.

 

 

Linux, Arch Linux.
12 godina
protjeran
offline
Re: IPon.eu - iskustva
vrinho kaže...

Meni dosta kad vidim da imaju artikle u ponudi na Nabava.net. Zašto su onda tamo ako kažeš da ne trguju u HR?

 iPon je privatna firma, nabava.net je privatna firma, i šta sad tu tebi nije jasno ako će se jedna mađarska firma oglašavati na jednom našem servisu? Šta bi ti tu zabranjivao?

Daj nemoj svašta pričat, nitko te ne tjera da tamo kupuješ, a oni imaju sva prava da šalju gdje žele.

8 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Kupio sam kod njih skoro cijeli komp .. ne odjednom, već u 2 3 navrata.. i5 4590k, GTX 950, matična, kučište, napajanje.. a SSD, HDD i sad upravo novi monitor u edigitalu.. svi djelovi i dan danas funkcioniraju.. sad vjerojatno da mi nešta rikne pao bi u depresiju s obzirom da znam šta onda sljedi, ali ugl. nije mi žao i ako rikne budući da sam uštedio sigurno 2000kn...

 

SSD je bio 300kn jeftiniji, monitor 500kn, procesor 300kn, hard oko 50kn, napajanja nije bilo u hrv, graficka ustedio 400kn, maticna 200kn.. tako da ako rikne sad jedan dio doci ce mi na isto ko da sam kupio u hrvatskoj.. ja mislim da se isplati riskirat..

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva
Dobar dan.Primijetio sam da kad odem na ipon.hr stranicu preko mobitela cijene za grafičke budu jeftinije 200kn.Zanima me hoće li cijena biti stvarno jeftinija ako narucim preko moba.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Sada sam htio naručiti dva primjerka istog artikla i žele mi naplatiti 2x dostavu.... svašta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Naručio sam 4K 32" Philips 328P6VJEB/75 i desilo se da je bio vikend, njihova komunikacija i support su blago rečeno užasni jer sam im platio 5.000+ HRK avansno pa nisu ulijevali sigurnost svojom neresponzivnošću.

 

Na pitanje oko procesa narudžbe se nisu udostojili lijepo odgovoriti nego su mi poslali link na FAQ, iako sam naveo da mi nije sve jasno i da ću kupiti kod drugog dobavljača. Iskulirali me ljudi, ali razlika od nekih 500kn za isti monitor u Hr me natjerala da naručim. Čak je i oko tracking koda koji mi je iPon dao (napisali kontaktirajte Overseas) bilo drame jer ga Overseas 2 dana nije imao u svom sustavu i rekli mi telefonski iz Overseasa da to nije njihov kod.

 

Neugodan osjećaj jer nemaš nikakvu sigurnost u cijelom procesu. Sve stiglo uredno preko Overseasa, monitor je na mom stolu i radi. Ali tek kada sam pročitao vaše komentare na ovu temu me oblio znoj, jer očito da sam imao sreće da je sve ok.

 

Danas cijeli dan pregledavam i istražujem 1080 kartice i develo su jeftiniji od svih HR shopova, ali nisam siguran da se želim kockati s iznosom od 4.500kn pa da nešto ne bude ok.

Jesus saves
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Ma stic ce to uvijek ok. Ne smije "ne stic" jer je to onda prevara i kazneno se lako dokaze. Trgovine se obicno razlikuju po, sto bi se reklo, aftermarket usluzi, kako ce se odnosit s tobom ako bude problema. Za same narudzbe si toliko osiguran da sanse da spusis pare i ne dobijes proizvod su jako male. Nisi tu trebao imat strah.

Kod trackinga je standard da treba 1-2 dana da udje u sustav.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Pozdrav svima,

 

trebam savjet, zapravo vaše iskustvo u vezi IPon trgovine. Prije više od 2 tjedna sam naručio i uplatio na račun proizvod/komponentu, idući dan sam dobio tracking broj, tj. broj prijevoznice.

Od 19.9. stoji  Country HU, Depot Zalaegerszeg, Status Outbound Gateway.

 

Navedeno je da će proizvod stići u roku od 4-5 dana, a za informacije o pošiljci da se obratim Overseas Expressu. Iz Overseasa me upućuju na trgovinu jer paket nije dobio tracking broj, već je otvorena samo prijevoznica.

Prošli tjedan sam poslao upit mailom u Ipon i dobio sam odgovor da je moj upit proslijeđen nadređenima. Već peti dan nema odgovora niti promjene u vezi statusa pošiljke.

 

Što dalje činiti, kome se obratiti i prijaviti? Društvu za zaštitu potrošača, prijaviti MUP-u, nekome trećemu i koliko uopće još čekati?

 

Da li je netko tako dugo čekao bez ikakave informacije o statusu naručenog proizvoda ili da nije uopće dobio proizvod?

Kako (da li uopće) im funkcionira povrat uplaćenih sredstava?

 

hvala

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva
Cinho kaže...

Pozdrav svima,

 

trebam savjet, zapravo vaše iskustvo u vezi IPon trgovine. Prije više od 2 tjedna sam naručio i uplatio na račun proizvod/komponentu, idući dan sam dobio tracking broj, tj. broj prijevoznice.

Od 19.9. stoji  Country HU, Depot Zalaegerszeg, Status Outbound Gateway.

 

Navedeno je da će proizvod stići u roku od 4-5 dana, a za informacije o pošiljci da se obratim Overseas Expressu. Iz Overseasa me upućuju na trgovinu jer paket nije dobio tracking broj, već je otvorena samo prijevoznica.

Prošli tjedan sam poslao upit mailom u Ipon i dobio sam odgovor da je moj upit proslijeđen nadređenima. Već peti dan nema odgovora niti promjene u vezi statusa pošiljke.

 

Što dalje činiti, kome se obratiti i prijaviti? Društvu za zaštitu potrošača, prijaviti MUP-u, nekome trećemu i koliko uopće još čekati?

 

Da li je netko tako dugo čekao bez ikakave informacije o statusu naručenog proizvoda ili da nije uopće dobio proizvod?

Kako (da li uopće) im funkcionira povrat uplaćenih sredstava?

 

hvala

 

 

 

Kolki je iznos u pitanju?

Policija ti ne reagira ispod 2000 kn.

Moj savijet pošalji ima ponovno mail.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
6 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Cca 1800kn, ha...mogu još nešto naručiti za 200kn:))  Ako sutra ne bude novosti poslat ću im još jedan mail, trojezični.

15 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Ja sam kod njih narucio kuciste za 800kn i to jos 27.9.2017 i stiglo mi je 2.10.2017. bez ikakvih problema tako da, ja sam zadovoljan.

 

I jos cu naruciti procesor 7700k i par sitnica od njih.

 

I to je dobro da se moze kod njih naruciti sa pouzecem, pa ako ne stigne roba njihova stvar :)

 

 

PS: ja sam se naucio da necu nikad vise placati robu unaprijed ako postoji pouzece :)

6 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Još nikakve promjene ni novosti. Opet sam na novi mail dobio odgovor prije 2 dana da je moj upit proslijeđen nadležnima i to je to, nadležni opet šute.

U međuvremenu sam dobio mail da ih ocijenim, kako sam zadovoljan s proizvodom!!!

3 tjedna ništa. Poslat ću im zahtjev za povratom novca jer mi je više dosta. Da sam znao da će ovako biti i da neće stići u roku od tjedan dana...pa direktno iz Kine bi već stiglo da sam iz tvornice naručio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Update situacije - paket izgubljen, vraćena uplata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Jedno pozitivno iskustvo u iPonu. ;)

Naime, naručio  monitor koji je vrijedan 2100 kn. Poslali mi krivi monitor (ima isti predznak samo je zadnje slovo različito) koji košta 2400 kn a da nisu skužili. :P

https://www.youtube.com/channel/UCHNkNjt29IcBcQaCgEsmeqw
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva
Nece biti pozitivno kad se monitor pokvari i odbiju ti garanciju jer to nije monitor koji je na racunu 😂
11 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva
blackeagle29 kaže...
Nece biti pozitivno kad se monitor pokvari i odbiju ti garanciju jer to nije monitor koji je na racunu 😂

 To si možda u pravu, ali neznamo 100%. U firmi mi je račun sad nemogu pogledat. Stvar je što na monitoru piše ista šifra na jednom i na drugom, zadnja 2 slova uopće ne pišu na jednoj ni drugoj verziji. Monitori su isti, samo je razdoblje vremensko proizvodnje različito tj. ovaj stari je skuplji jer ima brutalne ocjene dobre na Amazonu i popularan je. Ono best za tu cijenu.

 

Btw u mađarskoj sam kupio monitor, znam sve kako ide u njih garancija, ali isto tako znam da mi se monitor zadnji put pokvaria ima 15 godina.

https://www.youtube.com/channel/UCHNkNjt29IcBcQaCgEsmeqw
6 godina
protjeran
offline
Re: IPon.eu - iskustva
blackeagle29 kaže...
Nece biti pozitivno kad se monitor pokvari i odbiju ti garanciju jer to nije monitor koji je na racunu 😂

 Za ostvarivanje jamstva dovoljno je samo ovjereno jamstvo koje je najčešće zaljepljeno negdje na kutiju.

15 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Planiram uzeti  novi komp, može mi netko reći njihova iskustva sa IPonom? vidim da ovdje ima dosta losih komentara, ali  jesu li to izuzetci, da li su se popravili ili su jos gori?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva
Imsovcanin kaže...

Planiram uzeti  novi komp, može mi netko reći njihova iskustva sa IPonom? vidim da ovdje ima dosta losih komentara, ali  jesu li to izuzetci, da li su se popravili ili su jos gori?

 Ja sam od njih prije godinu dana bio naručio graficku, radi i dan danas, jedno što sam trebao čekati dostavu jedno 2 tjedna ako čak ne i tri

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 14:16 (Mate 10).
9 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Nemojte kupovati u ovom dućanu dok god Overseas dostavlja za njih. Overseas će vas zajebavati tjednima prije nego dostave paket. Par sto kuna uštede nije vrijedno vozanja i zajebavanja s njima, paket mi je kod njih već tjedan dana na 3km zračne linije, a oni ne znaju hoće li uopće ovaj tjedan ga dostaviti, ili sljedeći, ili onaj poslije... Strahota. Kupujte samo ako vam ne treba to što kupujete sljedećih mjesec dana...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Evo naručujem od njih već po zna koji puta.. najavili su dostavu najranije u petak.. nije mi hitno tako iako ne dođe nema veze.. ugl. tolko sam već uštedio para što sam kupovo kod njih.. uvijek im je sve 10-30% jeftinije.. pa nek mi se sada nešta i sjebe.. imo sam do sad sreće da je sve super radilo.. (apsolutno svi djelovi računala)

I dalje ću naručivati kod njih.. kod nas su bezobrazno više cijene.. možda da je mala razlika po 50 100kn... ali ne, to je na svaki dio 300kn razlike... evo sada što sam naručio, matična je 200kn jeftinija, procesor 400kn, rami 400kn... pa jebi ga bajo moj ne budem sigurno 1000kn pljuno da budem siguran da će mi reklamacija dobro proć... vrijedno rizika..

 

EDIT: opet sam imo sreće pa sve radi.. nadam se da će tako i ostat...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 15:58 (bero213).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Nikad brža dostava!!! 

Poslano 4.6 i stiglo 6.6. u 9 ujutro ali GLS_om.

FRACTAL DESIGN Define C

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Jel netko u posljednje vrijeme narucivao kuciste preko njihovog web shopa i koliko je sigurno da ce stici neosteceno xD ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Nakon dugog razmisljanja narucio sam nzxt s340 elite white... 

660kn sa dostavom.

Imaju jako siroku ponudu novih kucista "h" serije ali elite je zapeo za oko :3

 

Samo da dode citavo i srce na mjestu.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Koliko si cekao da dostave i kakvi su ti dojmovi?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice