Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 475.201
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

 

 

Pozdrav svima !

 

 

Vidim da hvalite Futuru pa bih možda uzeo od njih novi komp.

 

Još si nisam složio konf (to ću na drugom topicu), ali me zanima ovo: nakon što ću znat sve komponente, je li bolje registrirat se na njihovom web shopu i naručit sve komponente (ako je to uopće moguće) pa odmah u ponedjeljak otić kod njih platit ili jednostavno doć do njih u ponedjeljak s popisom i platit ?

 

To pitam jer bih volio uštedjet malo vremena, da mi komp stigne eventualno prije Božiča.

 

Drugo pitanje, vidim da za članove foruma daju 2% popusta, a da za kupnju na rate ne daju popust (kao zapravi i svi ostali). Jel imaju svejedno praksu da i za kupnju na rate daju nekad još nekakav dodatan popust, pogotovo ako je cijena konf recimo 7.000,00 kn ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Sandstormer kaže...

 

 

Pozdrav svima !

 

 

Vidim da hvalite Futuru pa bih možda uzeo od njih novi komp.

 

Još si nisam složio konf (to ću na drugom topicu), ali me zanima ovo: nakon što ću znat sve komponente, je li bolje registrirat se na njihovom web shopu i naručit sve komponente (ako je to uopće moguće) pa odmah u ponedjeljak otić kod njih platit ili jednostavno doć do njih u ponedjeljak s popisom i platit ?

 

To pitam jer bih volio uštedjet malo vremena, da mi komp stigne eventualno prije Božiča.

 

Drugo pitanje, vidim da za članove foruma daju 2% popusta, a da za kupnju na rate ne daju popust (kao zapravi i svi ostali). Jel imaju svejedno praksu da i za kupnju na rate daju nekad još nekakav dodatan popust, pogotovo ako je cijena konf recimo 7.000,00 kn ?

 

 

 

Pa najbolje ti je prvo naruciti pa otici po to kad ti jave da je konfa gotova.

Ne moras se registrirat, mozes se javiti sa listom preko fb, maila, skypa i sl (sta vec sve imaju ponudjeno za kontakt).

Popust ti ide i za placanje na rate.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
ibme74 kaže...
Sandstormer kaže...

 

 

Pozdrav svima !

 

 

Vidim da hvalite Futuru pa bih možda uzeo od njih novi komp.

 

Još si nisam složio konf (to ću na drugom topicu), ali me zanima ovo: nakon što ću znat sve komponente, je li bolje registrirat se na njihovom web shopu i naručit sve komponente (ako je to uopće moguće) pa odmah u ponedjeljak otić kod njih platit ili jednostavno doć do njih u ponedjeljak s popisom i platit ?

 

To pitam jer bih volio uštedjet malo vremena, da mi komp stigne eventualno prije Božiča.

 

Drugo pitanje, vidim da za članove foruma daju 2% popusta, a da za kupnju na rate ne daju popust (kao zapravi i svi ostali). Jel imaju svejedno praksu da i za kupnju na rate daju nekad još nekakav dodatan popust, pogotovo ako je cijena konf recimo 7.000,00 kn ?

 

 

 

Pa najbolje ti je prvo naruciti pa otici po to kad ti jave da je konfa gotova.

Ne moras se registrirat, mozes se javiti sa listom preko fb, maila, skypa i sl (sta vec sve imaju ponudjeno za kontakt).

Popust ti ide i za placanje na rate.

 

 

Hvala na odgovoru ! 

 

Sad sam pogledao detaljnije na njihovoj stranici, nema popusta ak uzimas na rate. Budem još to kod njih malo provjerio.

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Zato sto ga ni nema na stranici, to je dodatni popust koji dobijaju clanovi foruma, moras ga samo napomenuti prilikom javljanja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
ibme74 kaže...

Zato sto ga ni nema na stranici, to je dodatni popust koji dobijaju clanovi foruma, moras ga samo napomenuti prilikom javljanja.

 

 

Ok, kužim, znači to je tih 2% popusta koji je ekipa spominjala ?

13 godina
online
Re: Futura it - iskustva
Da. Samo kazes da si na forumu i svoj nick.
Vrijedi samo za cijele konfiguracije.
12 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

 

 

Ok, sad mi je sve jasno, budem tak napravio, i 2% je dobro.

 

Hvala svima na pomoći !

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Futura it - iskustva

Još jedno pozitivno iskustvo prošli tjedan - naručio Gigabyte G27QC monitor u utorak poslijepodne, te je u četvrtak prijepodne već bio u uporabi :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

https://www.facebook.com/229669453730694/posts/3810681385629465/

Da li je ova konfiguracija OK ili bi trebalo nešto promjeniti.čini se dobra cijena za ovu konfig.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Futura it - iskustva

Osim procesora za niti jednu drugu komponentu nije navedeno, odnosno ne zna se koji je konkretno model komponente, tako da si sastavi računalo od vlastitog izbora komponenata.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
verdi007 kaže...

https://www.facebook.com/229669453730694/posts/3810681385629465/

Da li je ova konfiguracija OK ili bi trebalo nešto promjeniti.čini se dobra cijena za ovu konfig.

 Pa i je dobra cijena, jer kad se sam sastavi po komponentama ispada skuplje (veliku ulogu igra grafa tj. nedostpunost iste pa kad je kupujes solo kosta dosta vise nego sto je kostala prije par mjeseci, a i oni imaju malo skupljeg dobavljaca bar sto se tice 1660s). Eventualno mozes pitat o kojoj se ploci i napajanju radi (iako napajanje je ovdje najbitniji faktor, sve ostalo se cini normalno bez obzira sto nema marku, b450 ploce su sve ok tj. nema niti jedne koja je jako losa da nemre gurat 1600AF ili nesto jace). Jedino je mozda kuciste losije (i dolazi sa jednim ventom) pa bi bilo najbolje njega zamjenit (tipa za Zalman T7, ali sumnjam da ce to radit) ili pak nadodat jos jedan vent i kupis neki cooler za procesor. Grafa je vjerovatno sa jednim ventom (iako ne mora znacit) tak da ti bude i toplija i bucnija.

Vader kaže...

Osim procesora za niti jednu drugu komponentu nije navedeno, odnosno ne zna se koji je konkretno model komponente, tako da si sastavi računalo od vlastitog izbora komponenata.

 Futura slaze solidna gotova racunala, jedino ovdje za brigu je napajanje (mislim, 80+ je u nazivu pa valjda nije najgore) i ono sto nema veze sa icim tj. kuciste koje nit bog zna sta ako se radi o ovom sa slike.

13 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva


1 chris-pc1 FiT Xmas Edition Komad 1,000 5.998,89 10,000 599,89 5.399,00
PROCESOR: AMD Ryzen 5 1600 AF, 6 jezgri, 3.2GHz - 36mj.
HLADNJAK: AMD Certified - 36 mj.
MATICNA PLOCA: Asrock B450 HDV, 2XDDR4, Sata3, USB3.0 - 24mj.
MEMORIJA: G.skill 16GB (2x8GB) 3200MHz - 36mj.
GRAFICKA: PNY GTX 1660 Super 6GB GDDR6 - 36mj.
SISTEMSKI DISK: SX600 SSD 256GB NVMe M.2 - 60mj.
HDD: Toshiba 3.5" 1TB, 7200rpm SATAIII) - 24mj.
NAPAJANJE: nJoy Titan 500W, 80+, Active PFC, 12cm - 36mj.
KUCIŠTE: BitForce ATG-2, 1x120mm, RGB - 24mj.
Free DOS 

Ovo je konfiguracija za ono gore što sam sinoć pitao.kako vam se sad sviđa ili ne sviđa.jel vrijedi za te novce ili se mora nešto drastično mijenjati kao matična,grafička,napajanje,kučište ili SSD.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Futura it - iskustva

Mislim da ces bolje/vise odgovora dobit u temi za slaganje konfiguracije gdje su ljudi koji bas prate te sve stvari.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
verdi007 kaže...


1 chris-pc1 FiT Xmas Edition Komad 1,000 5.998,89 10,000 599,89 5.399,00
PROCESOR: AMD Ryzen 5 1600 AF, 6 jezgri, 3.2GHz - 36mj.
HLADNJAK: AMD Certified - 36 mj.
MATICNA PLOCA: Asrock B450 HDV, 2XDDR4, Sata3, USB3.0 - 24mj.
MEMORIJA: G.skill 16GB (2x8GB) 3200MHz - 36mj.
GRAFICKA: PNY GTX 1660 Super 6GB GDDR6 - 36mj.
SISTEMSKI DISK: SX600 SSD 256GB NVMe M.2 - 60mj.
HDD: Toshiba 3.5" 1TB, 7200rpm SATAIII) - 24mj.
NAPAJANJE: nJoy Titan 500W, 80+, Active PFC, 12cm - 36mj.
KUCIŠTE: BitForce ATG-2, 1x120mm, RGB - 24mj.
Free DOS 

Ovo je konfiguracija za ono gore što sam sinoć pitao.kako vam se sad sviđa ili ne sviđa.jel vrijedi za te novce ili se mora nešto drastično mijenjati kao matična,grafička,napajanje,kučište ili SSD.

 

to zapravo nije lose, sad sam pobacao identične komponente u košaricu i ispadne 5.749kn dok je ovdje 5.399kn, dakle 350kn jeftinije.
Jedino što bi ja tražio da mi zamjene je to napajanje, za 50kn vise ima ovo https://www.futura-it.hr/napajanje-gigabyte-p550b-550w-80-bronze-120mm-hyb-fan-eu-plug/71207/product/

btw na to imas jos 2% popusta za forumase, dakle 5.291kn te ispadne to računalo (eventualno 50kn vise za ono drugo napajanje).

8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
hahhaajaads kaže...

Osim procesora za niti jednu drugu komponentu nije navedeno, odnosno ne zna se koji je konkretno model komponente, tako da si sastavi računalo od vlastitog izbora komponenata.

 Futura slaze solidna gotova racunala, jedino ovdje za brigu je napajanje (mislim, 80+ je u nazivu pa valjda nije najgore) i ono sto nema veze sa icim tj. kuciste koje nit bog zna sta ako se radi o ovom sa slike.

 Eto vidiš da je napajanje smeće

10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Vader kaže...
hahhaajaads kaže...

Osim procesora za niti jednu drugu komponentu nije navedeno, odnosno ne zna se koji je konkretno model komponente, tako da si sastavi računalo od vlastitog izbora komponenata.

 Futura slaze solidna gotova racunala, jedino ovdje za brigu je napajanje (mislim, 80+ je u nazivu pa valjda nije najgore) i ono sto nema veze sa icim tj. kuciste koje nit bog zna sta ako se radi o ovom sa slike.

 Eto vidiš da je napajanje smeće

 Bravo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Hvala ibme74!znači ostalo,matična,kučište,ssd i grafička su u redu.netko je spominjao da ako ima samo jedan vent da se grije i da je bučna.s obzirom da ne znam kakva je ova grafička,jel bi se ona grijala i bučila.

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

ta je sa dva ventra

9 godina
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, 

kolegi je danas stigao komp i ne radi nažalost. Sklopljen i složen. Ne pronalazi monitor. I svijetli cpu lampica crveno. Ne prepoznaje monitor sa HDMI DP, čak smo 2 monitora probali. Gdje bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Baldric kaže...

Izvadi RAM i bateriju s matične ploče na par minuta, vrati natrag sve i probaj.

ps. napiši u detalje modele komponenata koje su kupljene.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 16:31 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Probao gore navedeno. Evo i popis: 

 

-MSI Main Board Desktop MAG B550 TOMAHAWK (AM4, 4xDDR4, 2xPCI-E x16, 2xPCI-E x1, 2xM.2, 6xSATA3, 2xUSB3.2Gen2, 5xUSB3.2 Gen1, RAID, HDMI, DP, 2xGLAN) ATX

-KnHladnjak za procesor Thermaltake UX200 CL-P065-AL12SW-A

-Kućište BIT FORCE Mid Tower ARGB Gaming PC GALAXY ARGB-4

-Kingston SSD 240GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height), TBW: 80TB, EAN: 740617261219

-Palit GF RTX3060Ti Dual, 8GB

-Kingston DDR4 HX Fury, 16GB(2x 8GB), 3200MHz, CL16 HX432C16FB3K2/16

-GIGABYTE P750GM Power Supply 750W, Modular, 80 PLUS Gold, Japanese capacitors, 120mm smart control fan, EU plug

-AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 3600 (4.2GHz,36MB,65W,AM4) box with Wraith Stealth cooler

12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Rastavi sve i ponvno sastavi sa samo osnovnim djelovima.

9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
MGloc kaže...

Rastavi sve i ponvno sastavi sa samo osnovnim djelovima.

Ili posalje futuri da oni provjeravaju sto nevalja..

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Baldric kaže...

Isprobaj jedan po jedan modul memorije u svim utorima.

Probaj za test ubaciti drugu grafičku karticu, svoju npr. ako možeš.

Ta ploča ima i BIOS flash tipku, probaj staviti zadnji BIOS.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 18:05 (Valentin17).
12 godina
offline
Futura it - iskustva

Jel se vrti cpu ventilator?

Ovo je vec drugi pc da nece bootat iz future u jednom tjednu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Da,bas sam htio pitati dali je to isti kolega, iz druge teme?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

nije onaj je imao 1600AF ovaj ima 3600.

9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Ma svi se ventilatori vrte sav rgb svijetli.Probali smo s jednim keksom. S dva keksa. S ramima iz druge konfiguracije. Izvaditi bateriju. Različite monitore. Stavit grafičku u drugi slot. Probat bez harda i ssd-a. Pregledano sve po uputama iz knjižice što dođe uz matičnu i sve je dobro spojeno - nigdje ništa ne klima. Nisam stigao izvaditi hladnjak i pegledati CPU ali teško da je krivo stavljen. Zbilja čudna situacija. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 18:30 (Baldric).
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Baldric kaže...

Ubaci svoj GPU u to računalo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Futura it - iskustva

Ovaj....

 

kabl od monitora spajate u graficku?

 

Sjetio sam se jednog slucaja gdje su sve probali, nista nije radilo, da bi se ispostavilo da su cijelo vrijeme ubadali vga kabl u maticnu, umjesto u graficku....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice