Extreme Digital - iskustva

poruka: 2.168
|
čitano: 537.544
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: Extreme Digital - iskustva
fer-de-lance kaže...

Bio sam glup i uzeo hard disk kod njih, rekoh kad već naručujem neke stvari, budem usput i hard.

Dalje znate...

E sad, za reklamaciju, kaj im samo pošaljem na mail da ne valja i p odtake i račun i molim se, ili?

Javiš se njima da imaš neispravan proizvod i pošalješ broj računa i/ili narudžbe, oni ti dogovore preuzimanje paketa s dostavnom službom. Meni je odmah drugi dan bila dostavna služba po paket. Sama reklamacija mi je trajala malo dulje jer je to bilo oko Božića i Nove. Moj proizvod se nije popravljao, nego je išla zamjena, pa sam dobio povrat novca.

11 godina

Ne znam, pođimo od činjenice da je kupovina posao koji je sklopljen između dvije strane: kupac i trgovac. Valjda onda ima smisla da bi se i ostala pitanja koja proizlaze iz tog posla trebala rješavati između te dvije osobe - kupca i trgovca. Ako propis kaže da roba koja je predmet kupovine mora odgovarati opisu iz oglasa (biti ispravna), tada trgovac za tu činjenicu mora i snositi odgovornost.

Pitam se je li onda legitiman čin Extreme digitala da kupce već putem weba upućuje na treću stranu (servis). Zapravo me stvarno zanima je li to uopće zakonito. Zakon o zaštiti potrošača o tom pitanju koristi neke općenite odredbe, pozivajući se između ostalog i na Zakon o obaveznim odnosima, pa nisam uspio toliko duboko istražiti, ali mi dosta smrdi. zapravo je možda ovo ipak tema za legalis.hr :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
andL kaže...

Ne znam, pođimo od činjenice da je kupovina posao koji je sklopljen između dvije strane: kupac i trgovac. Valjda onda ima smisla da bi se i ostala pitanja koja proizlaze iz tog posla trebala rješavati između te dvije osobe - kupca i trgovca. Ako propis kaže da roba koja je predmet kupovine mora odgovarati opisu iz oglasa (biti ispravna), tada trgovac za tu činjenicu mora i snositi odgovornost.

Pitam se je li onda legitiman čin Extreme digitala da kupce već putem weba upućuje na treću stranu (servis). Zapravo me stvarno zanima je li to uopće zakonito. Zakon o zaštiti potrošača o tom pitanju koristi neke općenite odredbe, pozivajući se između ostalog i na Zakon o obaveznim odnosima, pa nisam uspio toliko duboko istražiti, ali mi dosta smrdi. zapravo je možda ovo ipak tema za legalis.hr :D

Edigital nije hrvatska firma, samim time, nasi zakoni se njih ne ticu. A sve ostalo je vec receno.

10 godina
ministar kaže...
fer-de-lance kaže...

Bio sam glup i uzeo hard disk kod njih, rekoh kad već naručujem neke stvari, budem usput i hard.

Dalje znate...

E sad, za reklamaciju, kaj im samo pošaljem na mail da ne valja i p odtake i račun i molim se, ili?

Javiš se njima da imaš neispravan proizvod i pošalješ broj računa i/ili narudžbe, oni ti dogovore preuzimanje paketa s dostavnom službom. Meni je odmah drugi dan bila dostavna služba po paket. Sama reklamacija mi je trajala malo dulje jer je to bilo oko Božića i Nove. Moj proizvod se nije popravljao, nego je išla zamjena, pa sam dobio povrat novca.

andL kaže...

Netočno - pogledaj moj post iznad. Dogovore ti dostavu koja uređaj dostavlja njima i onda to oni dalje rješavaju.

12 godina

Kupio sam sinoc par tv-ova za 497 kn u trgovini Extreme Digital, tj. napravio narudzbu. Vidio sam prije da su neki ljudi imali slican slucaj i izborili se

To je bio ovaj link, ali su izbrisali
[HTML]https://edigital.hr/led-televizori/panasonic-tx-50gx820e-uhd-smart-hdr10-led-televizor-p772624[/HTML]

Ovo su prve 3 slike gdje se vidi da je 497 kn
[IMG]https://i.imgur.com/ACZeBE6.png[/IMG]
[IMG]https://i.imgur.com/TC04TUD.png[/IMG]
[IMG]https://i.imgur.com/b0sZYty.png[/IMG]

Ovo je email sto mi je prijateljica primila o otkazivanju i pozvali su se na svoj clanak 4.2
Zar njihovi uvjeti mogu biti iznad zakona? Tu je ECC, CISZP, Zastita Potrosaca, Inspektorat.
[IMG]https://i.imgur.com/HJr4nYq.jpg[/IMG]

Moja narudzba:
[IMG]https://i.imgur.com/DdcmWtW.png[/IMG]

Ovo je jedan clanak od ove godine kako su cure izborile za svoja prava jer su se pozvali na ECC, CISZP, Zastitu potrosaca i slicno.
https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/je-li-u-pravu-kupac-ili-trgovac-splicanki-stopirali-kupnju-na-snizenju-u-web-shopu-nisam-ja-kriva-sto-su-kaput-sa-200-na-20-eura-spustili-greskom-1002798

Da li se moze nesto napraviti po pitanju ovoga?
[IMG]https://i.imgur.com/LI6xCen.jpg[/IMG]

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT ||| Želiš Flixbus popust? Dođi ovdje: https://www.facebook.com/groups/KuponiHR/
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 12:38 (jojo_surf).
Moj PC  
1 8 hvala 0
23 mjeseca
Ja se nadam da ćeš dobiti što si naručio iako će biti komentara kako eto nevaljali ti iskorištavaš pogrešku nečiju. Trgovce ne treba zaliti ne žale ni oni nas. P. S Link za slučaj s tim curama je pogrešan.

1 5 hvala 0
22 mjeseca

Ciganluk na maksimum.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 17:46 (Mojojo).
4 godine
markoveliki kaže...
Ja se nadam da ćeš dobiti što si naručio iako će biti komentara kako eto nevaljali ti iskorištavaš pogrešku nečiju. Trgovce ne treba zaliti ne žale ni oni nas. P. S Link za slučaj s tim curama je pogrešan.

i ja bih isto volio da uspije dobiti ono sto je narucio, ali svi znamo da se to nece dogoditi, edigital ce se 100% pozvati na neku rupu u zakonu i otkazati mu narudzbe

12 godina

Kako da vratim proizvod u extreme digitalu? Ne vidim nikakve smjernice na stranici, zvati ih nema smisla, agenta ne možeš dobiti. Ima li tko iskustva?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Mojojo kaže...

Ciganluk na maksimum.

smatram da je okej pokušati naručiti po toj cijeni po principu app, ali sad da ih se goni preko inspektorata mi je puno previše

11 godina
sandokan111 kaže...
andL kaže...

Edigital nije hrvatska firma, samim time, nasi zakoni se njih ne ticu. A sve ostalo je vec receno.

Je, Hrvatska je. Bravophone, Bravotel, Bravostore..., svi registrirani u Kovinskoj 4A, Zagreb. Samo vlasnik i osnivač je Mađar. Naprosto je nemoguće poslovati na teritoriju RH bez da osnuješ tvrtku, a onda samim tim i spadaš pod nadležnost hrvatske legislative.

5 godina
andL kaže...

Je, Hrvatska je. Bravophone, Bravotel, Bravostore..., svi registrirani u Kovinskoj 4A, Zagreb. Samo vlasnik i osnivač je Mađar. Naprosto je nemoguće poslovati na teritoriju RH bez da osnuješ tvrtku, a onda samim tim i spadaš pod nadležnost hrvatske legislative.

Mozda su ponovno u hrvatskoj, tvoj link mi ne otvara nista pa ne mogu vidjeti, al nekoliko godina vec nisu registrirani u hrvatskoj. Bili su prije "Digitalna trgovina tehničke robe d.o.o.", pa onda "extreme digital adria doo", imali su trgovinu, onda su sve povukli i ta je firma prestala postojat. Sada rade pod

https://edigital.hr/opci_uvjeti_i_odredbe

Prodavatelj: trgovačko društvo Extreme Digital Zrt., Reményi Ede 1-23, 1033 Budimpešta.

Ne kupujem tamo da bi pratio koje sve muljaze izvode s firmama kao vjerojatno i s proizvodima.

andL kaže...

Naprosto je nemoguće poslovati na teritoriju RH bez da osnuješ tvrtku, a onda samim tim i spadaš pod nadležnost hrvatske legislative.

Molim? Kako je to nemoguce poslovati na RH bez da osnujes tvrtku? Oni nude internet prodaju, nema razlike izmedju njih i amazona i milion drugih web shopova koji dostavljaju proizvode u HR.

12 godina

ekipa. ja iman grupni chat na fejsu sto se tice ovog s tv-ovima, pa mi posaljite poruku sa svojim imenom i onda cu vas dodati. ima nas oko 60-70 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT ||| Želiš Flixbus popust? Dođi ovdje: https://www.facebook.com/groups/KuponiHR/
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
jojo_surf kaže...

ekipa. ja iman grupni chat na fejsu sto se tice ovog s tv-ovima, pa mi posaljite poruku sa svojim imenom i onda cu vas dodati. ima nas oko 60-70 

Ovo ne izgleda kao dobra ideja. Zvuci kao "pain in the ass"... doslovno

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
Čitatelj kaže...
jojo_surf kaže...

Ovo ne izgleda kao dobra ideja. Zvuci kao "pain in the ass"... doslovno

ma ovaj extreme digital je kriminal i korupcija zesca. Drzavni inspektorat nije nadlezan za poslovanje extreme digital u hr, a imaju hr domenu i OIB? Koi kurac?

ECC-croatia kaze prijavite drzavnom inspektoratu, a drzavni inspektorat prebaciva na ecc. udruga potrosac je za kurac. nemaju blage veze. 

12 godina

Čitajući posljednje stranice, ne biste preporučili kupnju TV-a preko Edigitala? Također me zanima i što se ostvarivanja jamstva tiče - je li lako ostvarivo? :D 

0 0 hvala 0
9 godina
Quaresma kaže...

Čitajući posljednje stranice, ne biste preporučili kupnju TV-a preko Edigitala? Također me zanima i što se ostvarivanja jamstva tiče - je li lako ostvarivo? :D 

Koliko sam ja pratio, najgora firma što se tiče ostvarenja garancije u HR i okolici. (jer su iz Mađarske)

Ali, ima i ljudi koji se jave da je njima garancija prošla iz prve bez ikakvih problema... tako da... Do you feel lucky?

Ja sam do sad kupio nekoliko stvar od njih. Cooler i CPU. Prije kojih 4-5 godina.

Ali poslije pročitanih iskustva, više nikad neću.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 22:50 (CyberDemonVZ).
11 godina

Nista ti nasi jadni inspektorati, udruge niti gospodarske komore ne mogu tu napraviti, oni su tu samo da uhljebi primaju placu.

Slican slucaj sam ja imao sa linksom na prosli bf/cm, tipkovnica narucena, cijena 50% off, sve normalno putrm webshopa, nije niti pogreska u pitanju, potvrda narudzbe dobijena i sve, nakon tjedan dana otkazano, navodno nemaju vise na stanju, rasprodano whatev, zalio se inspektoratu, inspekcija obavila svoje, dobio pismeno da sam u pravu i da jedino sto oni mogu je linksu dati upozorenje, koje su i dali, komedija od drzave :D

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Ha čuj, ipak je nekad i dućan u pravu.

Recimo ti imaš dućan, netko ti naruči robu, plati i onda ti dobavljač javi da više nema robe.

Što možeš napraviti osim vratiti lovu? Izmisliti artikal ne možeš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
CyberDemonVZ kaže...

Ha čuj, ipak je nekad i dućan u pravu.

Recimo ti imaš dućan, netko ti naruči robu, plati i onda ti dobavljač javi da više nema robe.

Što možeš napraviti osim vratiti lovu? Izmisliti artikal ne možeš.

upravo tako, najčešće je dobavljač taj koji zajebe jer nije updateao svoj stock pa se ti moraš ispričavat kupcu i nudit zamjenu ili popust na drugu narudžbu.

pričam iz iskustva rada u jednoj korisničkoj službi webshopa

11 godina

To se u kulturnim zemljama tako ne radi... Ako webhop u trenutku narudzbe i provjere stanja na skladistu kaze artikl je na stanju, isporuka normalna, onda se toga treba drzat i ispunit narudzbu, u slucaju problema sa strane prodavaca/upstream, to mene kao kupca nema sta zaninat te se moze ponudit nesto drugo u zamjenh ili kakav popust zbog neugodnosti i loseg iskustva...

Njihovi logisticki/organizacijski problemi na kupca ne smiju utjecati i to samo pokazuje razinu usluge...

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
3 1 hvala 0
7 mjeseci
Kupio peglu preko ED-a.
Pegla nakon godinu crkla, odneo direke u servis, dobio potvrdu da se popraviti ne može. Taj info poslao ED-u i oni rekli spakuj peglu, račun i izjavu servisera, poslar cemo dostavljaca po to. Nakon par tjedana dobio novac nazad.
Nikakvih problema nisam imao osim malo dužeg čekanja.

0 0 hvala 1
10 godina

Naručio Philipsov brijač preko njih, super radi, ljubazna usluga i brza dostava, topla preporuka 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

https://edigital.at/

Nesto su sjebali na ED AT - nema vise mogucnosti "Klanra/Sofortüberweisung", nego samo PayPal, Pouzecem ili opcom uplatnicom

preko eBankinga. I tako odaberem eBanking, i trebao bi dobiti ponudu/predracun za placanje, i nikako da dodje.

Nakon 2 dana stornirao, jer mi se nije dalo cekati na njihov support. Naci cu negdje druge artikl, kad bude dostupan,

jer je svuda rasprodan.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

Ima ko kod da mu ne treba? 

0 0 hvala 0
8 godina
849d57 5%
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

Probao za sat i nešto, neko ga pokupio, ni zahvalio se nije.

0 0 hvala 0
7 godina

Evo da napisem i moje iskustvo, narucio u Ponedjeljak navecer Panasonic Tv preko njih i Hdmi kabel doslo odvojeno kabel u srijedu ujutro a sutradan tv preko nekog obrta za prijevoz umjesto Overseas Express-a. Uglavnom prvi put narucio zasad sve radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine

ja sam preko toga kupio ugradbenu mikrovalnu i još neku tehniku i sve je uredno došlo. do sada nema ništa lošeg kod njih. 

0 0 hvala 0
9 godina
d666sermek kaže...
849d57 5%

isti kod došao za rođendan... i sve da bum ga iskoristio i sad neće... pa ima ko kakav novi?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice