Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 377.712
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav! 

 

Trebam kupiti Router Huawei e5186s-22a na Amazon.de posto ga kod nas nema! Vidim da su velike razlike u cijenama za isti Router, pa se pitam dali je to samo od ducana do ducana ili nesto trece! Jer razlika je i po 50-60eura! To ce mi biti prvi puta da cu ista kupiti van HR!   Ako netko moze pogledati i pomoci! Thx!

 

 

Link: https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=router+Huawei+e5186-22a

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Lijep pozdrav,želim naručiti novu graficku karticu sa amazon.de i zanima me kako funkcionira garancija tog proizvoda. 

Je li je pruza amazon ili proizvođač? 

 

isto tako,da li amazon odma obracuna sve troskove koje cu imati (zbog narucivanja iz druge zemlje (pdv)) i da li mi je to prikazano u cijeni koju vidim kad uđem u link od proizvoda? gledao sam jednu karticu cijena je pisala 179,4 eura i onda kad je stavim u kosaricu i krenem kao da cu platiti pise mi da je cijena 187 eura..je li mi to amazon uracunao postarinu ili me ceka jos jedno iznenadenje kad upisen broj kartice itd. ?

Nothing is more badass than treating a woman with respect.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
DukeSKY kaže...

Lijep pozdrav,želim naručiti novu graficku karticu sa amazon.de i zanima me kako funkcionira garancija tog proizvoda. 

Je li je pruza amazon ili proizvođač? 

 

isto tako,da li amazon odma obracuna sve troskove koje cu imati (zbog narucivanja iz druge zemlje (pdv)) i da li mi je to prikazano u cijeni koju vidim kad uđem u link od proizvoda? gledao sam jednu karticu cijena je pisala 179,4 eura i onda kad je stavim u kosaricu i krenem kao da cu platiti pise mi da je cijena 187 eura..je li mi to amazon uracunao postarinu ili me ceka jos jedno iznenadenje kad upisen broj kartice itd. ?

 Amazon odma preracuna sve kad odes na checkout (znaci prije placanja ce ti pisat i shipping i promjenjen pdv). Ta promjena cijene ti je vjerojatno pdv samo. Jos trebas vidit koliki je shipping.

Garancija ide na nacin da javis da nesto nevalja i posalju ti novi proizvod a ti njima to vratis natrag. Barem je meni tako dosad bilo uvijek.

15 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Prvi puta uzimam nešto preko Amazon.de i nakon stavljanja u košaricu, odaberem MasterCard kao način plaćanja, ispunim tražene podatke i završim kupnju. Dobijem e-mail potvrde narudžbe od Amazona. Ali od banke ništa ni nakon nekoliko sati čekanja. Je li to normalno? Obično kad drugdje kupujem karticom, odmah mi se oduzme s računa i na mail dobijem potvrdu naplate. Na Amazonu sam pravilno unio broj kartice, podatke o sebi (isti kao i podaci za dostavu) i datum do kojeg vrijedi kartica, bez CVC broja. Ali mi ni nakon nekoliko sati ništa ne oduzima s računa. Koliko se tu čeka naplata ili sam nešto krivo napravio?

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Amazon skida tek kad shippa item.

 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

A što ako ja u tom trenutku nemam novaca na računu, pošalju li mi račun na mail da platim ili što?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Hacker002 kaže...

A što ako ja u tom trenutku nemam novaca na računu, pošalju li mi račun na mail da platim ili što?

 Prvo ti skinu novac ako ga imaš na računu i nakon toga (isti dan) šalju narudžbu i obavijest o slanju (tako je bilo kod mene).

Ako nemaš novaca na računu, pretpostavljam da se narudžba poništava kao i kod drugih kupovina (čisto logički zaključujem, nisam imao takvu situaciju). Vjerojatno dobiješ i obavijest da ti kupnja nije prošla. Ako sam u krivu, molio bih ispravak od ljudi koji su imali takvu situaciju.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
16 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kupio sam danas ponovno, novac skinut za sat vremena s računa, bez ikakve obavijesti. Poprilično loše odigrano po meni. A poslano još nije, kupljeno je od privatnog prodavača ne od Amazona, tako da samo ostaje nadati se da će mail da je poslano doći što prije.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Racunaj da je privatni prodavatelj isto kao i na ebayu, moze te scammat i ne mora. Velika je razlika dal kupujes od amazona ili privatnog prodavatelja. Osobno, s privatnim prodavateljima na amazonu nemam iskustva, ali bi ocekivao ipak da je amazon mrvu azurniji u provjeri tko scama tko ne, tako da ce vjerojatno sve bit ok.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

A ima preko 15 tisuća prodaja u zadnjih godinu dana tako da mislim da je ok, iako je svega 88% pozitivno, ali sam primjetio da je sustav ocjenjivanja daleko rigorozniji nego eBay, tj. ljudi su nezahvalniji, a prodavači sporiji. Na eBayu nisam nikada doživio da prođe 48h od kupnje a da predmet nije poslan (a koristim ga 8 godina i imam oko 180 kupnji), a ovdje čitam dosta takvih iskustava, i ljudi odmah pucaju loš feedback, što i razumijem. Ali eto nadam se da prvo ikustvo neće biti loše, ne bih se volio natezati s njima i raditi probleme, bolje da se riješi u startu na obostranu korist.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav
Znači, namjeravam kupiti ovu grafičku karticu i vidim da je tu na nešto jeftinija nego kod nas pa me zanima sad dal je ukupno sve što ću ja platiti 208€? ili ide jos nekakva naknada na nju? Kako funkcionira ganarcija? i dostava? i da li ju ja kupujem direktno od Amazona ili nekog sellera? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Iamdanny kaže...

Pozdrav
Znači, namjeravam kupiti ovu grafičku karticu i vidim da je tu na nešto jeftinija nego kod nas pa me zanima sad dal je ukupno sve što ću ja platiti 208€? ili ide jos nekakva naknada na nju? Kako funkcionira ganarcija? i dostava? i da li ju ja kupujem direktno od Amazona ili nekog sellera? 

 Konkretno ovu kupuješ direktno od Amazona. Piše ti "Dispatched from and sold by Amazon". To ti istovremeno znači da ako se nešto s grafičkom dogodi, direktno s Amazonom rješavaš garanciju. Mislim da su iskustva u globalu pozitivna jer sam par puta pročitao da ti Amazon prvo pošalje novi proizvod, a onda ti njima šalješ svoj koji reklamiraš i to je to. Nema navlačenja sa servisom, muljaža, čekanja 100 godina... 

 

Proizvod će ti dostaviti dostavna služba. Ne znam sad 100% koriste li Overseas, GLS, HP express ili nešto deseto.  

 

Ubacio sam u basket i izbaci mi 227 eura ukupnu cijenu. 217 eura kartica jer se ako ne griješim dodaje par % zbog razlike između PDV-a kod nas i Njemaca, te 10 eura dostava. Odokativno, 200 kn manje nego da kupuješ kod nas.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Ja kad sam stavio izbacilo mi samo 217€, nije bilo ništa za dostavu, al nisam ni ništa mjenjao jer mi pisalo da bi trebalo doci izmedu 16.3 i 23.3 što mi odgovara. To isto tako onda funckionira ili ima neki razlog zbog čega bi uzeo drugu dostavu od 10€

13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Iamdanny kaže...

Ja kad sam stavio izbacilo mi samo 217€, nije bilo ništa za dostavu, al nisam ni ništa mjenjao jer mi pisalo da bi trebalo doci izmedu 16.3 i 23.3 što mi odgovara. To isto tako onda funckionira ili ima neki razlog zbog čega bi uzeo drugu dostavu od 10€

 Ta koju si ti odabrao (najjeftinija moguća) je 10 eura, ali tek u zadnjem koraku ti ustvari doda trošak dostave na cifru. Nakon što odabereš adresu, način plaćanja itd. Idi skroz do zadnjeg koraka prije potvrde plaćanja pa ćeš vidjeti. Ta standardna dostava ti je 10 eura, a ona gdje dobiješ kroz dva tri dana je bliže 2

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ave.

Koliko obično treba da mi dodje item kupljen na amazon.de ? Prodavac je bas amazon.de, kupljeno 28.2, tada je pisalo isporuke 6-10.3, u ponedjeljak dosao mail da je item krenuo na njemacku poštu i da je isporuka 14.3. To mi nekako dugo izgleda, ravno dva tjedna od narudzbe. Poštarina je bila ona najjeftinija....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
bunker kaže...

Ave.

Koliko obično treba da mi dodje item kupljen na amazon.de ? Prodavac je bas amazon.de, kupljeno 28.2, tada je pisalo isporuke 6-10.3, u ponedjeljak dosao mail da je item krenuo na njemacku poštu i da je isporuka 14.3. To mi nekako dugo izgleda, ravno dva tjedna od narudzbe. Poštarina je bila ona najjeftinija....

 Meni je item došao za nekoliko dana od kad mi je naplaćen i poslan (5 dana računajući vikend). Isto mi je stiglo dosta ranije od napisanog. Više sam čekao da krene dostava (oko tjedan dana) jer je bila super akcijska cijena i imali su velike količine narudžbi. Isto amazon.de kao prodavač.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
7 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Hvala.

Od amazona je krenuo u ponedjeljak, pa mozda bude dokraja ovog tjedna.

Koja dostavljacka sluzba u hr razvozi za amazon.de ?
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Overseas ako nije bilo promjene zadnjih par mjeseci.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Ufffff..... 😊

Puno se o njima negativno pisalo oko nove godine.... Valjda su se dosada ustabilili...

Edit:

Isporučeno mi je danas, petak, 9.3. , znači desetak dana od narudzbe.

Dostavio je naš lokalni poštar ( hp ) , uz onih 4,5 kn nadoknade.
7 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

 

Ekipa, da vas pitam, ako je netko imao ovakvo iskustvo :

 

Item naručen prekjučer ( 8.5.) na amazon.de , pisalo za njega da je in stock ( i dalje piše za taj item da je in stock ), naplaćeno za pol vure , prodavatelj je baš amazon.de, prekjučer je pisalo da će biti poslan 9.5. , i jučer je cjeli dan pisalo da će biti poslan 9.5., a od danas ujutro stoji da će biti poslan uskoro. Za prijašnje kupnje mi je poslano onaj dan kad je i pisalo prilikom narudzbe i plaćanja...

 

Jel trebam kaj reagirati ili ...?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ne kuzim sto te tocno brine? Nisu poslali jos? Pa poslat ce. Cesto i taj njihov tracking nije bas azuriran, al uglavnom stvari stizu prije nego pise da ce stici pa kad mi i posalju kasnije nego sto su rekli, ako pise stize do nekog datuma stigne prije, a to je mislim ono jedino bitno.

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Pa pitam to jer nemam previse iskustva sa amazonom. Ovo je treća kupnja kod njih, a za prve dvije je item poslan tocno onaj dan kako je i bilo navedeno prilikom narudzbe. Cisto pitam da vidim jel to mozda znaci da artikal ipak nije na zalihi, ili im je guzva....

Za dostavu sve pet dosada, obje su bile po datumu kako je i bilo najavljeno, prvi put mi je dostavio hp poštar ( platio mu 4,5 kn ) a drugi put mi dostavila tvrtka rhea ( iako je to bio kombi sa ups natpisom, ipak je to rhea koji su novi ugovorni ups partner ovdje ) i nije trebalo nikaj nadoplatiti....
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ne bi se uzrujavao oko toga, ako kasnije posalju obicno ti posalju brzom postom pa stigne i prije. Meni je po trackingu za jedan item pisalo cijelo vrijeme da je vracen posiljatelju, cak je i razlog bio naveden, kad sam kontaktirao posiljatelja je rekao da nezna zasto bi bio vracen, al da ce vratit pare ili poslat ponovo kad mu stigne item. Za par dana mi je item bio kuci. Zasto je pisalo da je vracen pojma nemam.

 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Zdravo, planiram naručiti laptop preko amazon.com.

 

Ne znam da li je netko već podijelio svoje iskustvo (ako je, ne mogu naći).

 

Uglavnom, u cijenu je uračunata dostava i Import Fee Deposit i ok sam sa svime koliko košta itd. Laptop nije direktno od Amazona, ali je "Fulfilled by Amazon".

Jedino što me zanima je dali postoji mogućnost "neočekivanih troškova" nakon što laptop dođe u HR iako platim Import Fee Deposit.

Naravno, nije baš da mi je svejedno da mi dođe neki račun sa dodatnih par stotina dolara.

 

Ako je netko naručivao nešto pa ako može dati mojoj duši mira i onda da naručim ili ne naručim. Ili ako imate link gdje je netko već podijelio iskustvo.

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Uvjek se moze desiti nepredvidjeni trosak.

 

Zasto taj laptop ne pogledas na DE/Co.Uk/IT?

 

O kojem se laptopu radi?

 

Cijene si uvjek mozes ovdje usporediti:

https://skinflint.co.uk/

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Vjeruj mi, prekopao već sve sajtove u zadnjih par mjeseci :D. Kako to već ide kada kupuješ neku tehnikaliju za malo veće pare.

 

Ovaj mi najbolje odgovara za pare koje imam.

https://www.amazon.com/Dell-i7577-5241BLK-PUS-Inspiron-Display-Gaming/dp/B0764HW117/ref=sr_1_16?s=pc&ie=UTF8&qid=1525101488&sr=1-16&keywords=dell+inspiron

(trenutni ne piše da dostavlja u HR, ali se lako nađe u listi dostavljača što šalju u HR).

 

Treba mi za rad, gejmanje tu i tamo, a i bonus je što ima thunderbolt što mi dobro dođe za snimanje glazbe. Plus, ne izgleda ko neki svemirski brod a slabija baterija i prosječan ekran je nešto što mogu pregrmiti. Razlog zašto laptop je što često idem negdje tako da mi je ovo idealna opcija.

 

Kažem, sa konačnom cijenom sam sasvim ok (izađe negdje $1200). Brine me jedino kada laptop dođe u HR, pošto nekako mislim da stupanjem u HR postoji mogućnost nepredvidljivih komplikacija. 

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Sta ti nebi bilo bolje uzeti ovako nesto:

https://www.amazon.co.uk/dp/B0765FPZYP

 

Cijena ispod 1000€, a ima sve sto i DELL + bolji 120Hz display.

 

A ako ti bas treba Thunderbolt, sta kazes na ovaj Lenovo.

https://www.amazon.de/dp/B06XJHHHKP

 

Trenutno je na akciji sa 1500€ na 1000€ (makar je stvarna prodajna cijena po trgovinama 1200€),

dakle super kupnja.

 

S tim da ti ta akcija traje jos 10h, pa pozuri ako si zainteresiran.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

E, puno hvala! Zasigurno ih uzimam u obzir! 

 

Thunderbolt je onako, zanimljiv plus ali nije neophodan, isto kao ni taj specifičan laptop.

Čisto najbolje što sam si ja uspio nači. 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Pa zato ti kazem, kupis u EU, nema carine, dostava je brza, nema dodatnih troskova uvoza,

a i servis u EU ti je osiguran u servisnim centrima proizvodjaca.

 

https://pcsupport.lenovo.com/at/de/serviceprovider

Lenovo:

    Zel Cos d o o
    Marke:Think Produkte, Lenovo Produkte, Smart
    Ulica grada Chicaga 28, 10000, Zagreb , Croatia
    (+54 11) 4309-2077
    Geschäftszeit: 08:00 AM - 17:00 PM

    Megatrend poslovna rjesenja d o o
    Marke:Think Produkte, Lenovo Produkte, Smart
    Bani 75, Buzin, HR-10010 Bani 75, Zagreb , Croatia
    (+54 11) 4309-2077
    Geschäftszeit: 08:00 AM - 17:00 PM

 

https://www.asus.com/support/Service-Center/Croatia

ASUS:

System One d.o.o.
Avenija Dubrovnik 46 (97.8km)
Notebook, Desktop PC, All-in-one PCs, Tablet, PadFone, ZenFone

 

Usput, mozda bolje da preselimo razgovor u temu za odabir gamerskih laptopa.

Ova dva su ti sa i7 procesorom i GTX 1060:

https://geizhals.at/acer-predator-helios-300-nh-q2beg-008-a1742356.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

https://geizhals.at/acer-aspire-v15-nitro-be-vn7-593g-75jf-nh-q23eg-012-a1741523.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Za gaming je bolji Predator, a klasicni izgled i veliki SSD ti je Nitro V15.

1100€ na NB stranici, ne znam kolika je postarina, nije preko 30€.

 

Ima jos gomila laptopa, al najbolje bi bilo da napises sto tocno trazis,

koja grafika, koja velicina ekrana, kakav procesor, i najbitnije, do koliko novaca,

jer ovako ja ciljam da laptope izmedju 1000-1200€, vjerujem da tako nesto trazis.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 16:02 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

@sandokan

Bio si u pravu. Item su mi poslali u petak njemackim dhl-om i u ponedjeljak ujutro mi hp poštar urucio paket. Znaci od narudzbe do isporuke ukupno 6 dana.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice