IPhone Xs/Xs Plus, rasprava! izdvojena tema

poruka: 450
|
čitano: 105.640
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Bok, družino molim za pomoć Moj Android ne podržava micro sD karticu pa koju aplikaciju da skinem,neznam ni kako to bude funkcioniralo
Ako netko zna molim Vas pomozite
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Inače se stvarno držim van tema Apple uređaja, iPhone VS. android uređaji i tako jer je to bedasto i samo se ljudi svađaju za "svoje" preferirane proizvođače, a oni (proizvođači) se nama smiju kako smo blesavi i svi nasjedamo na njihov marketing i svake godine kupujemo sve skuplje i skuplje uređaje makar za to nema realnog razloga.

Nego da se vratimo na stvarni problem, a to je da je meni fascinantno kako se Apple obožavatelji ne mire sa činjenicom da je njihov proizvod stvarno i realno preskup spram ostalih proizvoda i da stvarno ne vrijedi ta razlika spram androida jer i jedni i drugi uređaji mogu isto raditi samo što jedni imaju Android OS, a drugi iOS i to je to. Nadalje tu dolazi do debate kao što su učestalost nadogradnji OS-a na Androidu spram iOS nadogradnji na iPhone uređajima. Istina je da iPhone ima dužu podršku OS-a na svojim uređajima, ali ja ne vidim razliku ako meni uređaj na Androidu i prestane dobivati nadogradnju nakon dvije godine jer ću ga realno zamijeniti nakon dvije godine i to mi je totalno nebitan podatak i briga. Znam da ćete reći da ima ljudi koji imaju svoje uređaje dulje od dvije godine, ali je to manjina ljudi (i to velika), većina ljudi (usudio bi se reći barem 70%) mijenja mobitel nakon dvije godine, pogotovo oni koji su na pretplati, oni svakako mijenjaju.

Idemo dalje, ovdje se je gore prikazao problem koje je lik sa unbox therapy prikazao na nasumičnim iPhone uređajima gdje se vidi problem sa punjenjem, što je stvarno problem i osobno da posjedujem novi iPhone bio bi izrazito ljut na Apple i zahvalan liku što mi je to obznanio, za uređaj koji košta 10.000 kn pa na više. Meni je nevjerojatno što se neki (ne svi) vlasnici iPhone uređaja ljute na lika koji javno obzanjuje neke stvari koje nevaljaju na određenim proizvodima, koji nisu samo Apple proizvodi, ali eto sada je to malo više zaredalo za Apple jer je sada izašla nova cijela linija iPhone-a po cijenama van pameti, pa je on to testirao da li to i vrijedi te novce (što je naravno relativna stvar - jer nekome vrijede, a većini ne vrijede), naravno ovaj navedeni video je i nastao jer je na netu vidio hrpu postova o tom problemu, a Apple dan danas nije službeno odgovorio da li uopće taj problem postoji (a očito postoji) i kako ga namjeravaju i kada riješiti.

Da se razumjemo, novi iPhone ove godine stvarno lijepo izgleda, ali stvaro i imaju neke totalno bedaste nedostatke koji su van pameti kao npr. iPhone XR ima malte ne 720p (1792 x 828) rezoluciju ekrana na 6,1" ekranu sa 326 ppi po cijeni uređaja koja sigurno neće biti ispod 6.000 kn je apsurdno, onda kabal za brzo punjenje se ne dobije standardno u kutiji kako to nude svi ostali proizvođači mobitela nego ga se mora posebno kupiti - znači daš 10.000 kn za uređaj ali posebno moraš kupiti kabal za brzo punjenje - pa tko tu koga hebe, selfie kamera ima automatski mod uljepšavanja koji se ne može isključit, dok drugi proizvođači koji imaju taj mod omogućavaju njegovo uključenje i isključenje - znači to su samo neke stvari koje stvarno nemaju smisla za uređaj koji košta 10.000 kn pa na dalje. Iskreno se nadam i vjerujem da će ti nedostatci biti popravljenim za izlaskom novih firmware-a, ali za sada je to malo zasjenjeno baš upravo time što uređaji enormno koštaju, a imaju neke "ozbiljnije" nedostatke.

Na kraju mogu reći da je Apple ove godine stvarno napravio lijepe proizvode, ali i dalje precjenjene - znajući da će njihove proizvode i dalje kupovati vijerni kupci pa koliko god oni koštali i to pokazuju njihove prodajne brojke. Uglavnom tko voli nek izvoli.

Pozdrav ekipa.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
#chargegate
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Konkurencija pomjera granice po pitanju brzog punjenja, a Apple ne uspjeva izaci na kraj ni sa obicnim..

 
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Imam jedan xs u ponudi dobio sam imei za provjeru i na appleovoj stranici kada upisem pise da je garancija aktivirana i sve te podrske ali od datuma kupnje mobitela... kaze da je mobitel vakumiran te nije aktiviran... dali ko ima iskustva jer sam ja imao iskustva do sada sa appleovim proizvodima da mi se garancija aktivirala tek na taj dan kad sam mobitel upalio i aktivirao..hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

pa znači da ga je aktivirao, i eventualno odmah pospremio u kutiju.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Tako i ja mislim
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Robi1992 kaže...
Imam jedan xs u ponudi dobio sam imei za provjeru i na appleovoj stranici kada upisem pise da je garancija aktivirana i sve te podrske ali od datuma kupnje mobitela... kaze da je mobitel vakumiran te nije aktiviran... dali ko ima iskustva jer sam ja imao iskustva do sada sa appleovim proizvodima da mi se garancija aktivirala tek na taj dan kad sam mobitel upalio i aktivirao..hvala unaprijed

Takvi su mi najžešći...kad napišu na oglasnik nov, vakumiran i sl... i onda kad se nađeš s njim - kaže : ma samo sam ga otovrio da ga vidim.

 

Rekoh jebo ga ja...odeš na prvo prodajno mjesto koje proda Iphone, pa vidiš izloženi primjerak. Čemu bezveze otvaranje ako ga ne misliš koristit.

 

Mene je tako jedan htio sjebat kad sam kupovao Iphone 8 za suprugu, pa sam mu rekao. Novo znači : vakumirano., sve ostalo nije novo.

 

 

11 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Moj primjerak Xs Max srećom nema problema sa svime ovime što se vrti po youtubu. Skup je i taman sam kupio i brzi punjač, ali ako vam novci nisu neki problem zašto ne. Ovo je moj prvi iphone i a sam zadovoljan. Posebice sa cijelim ekosustavom.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Čovjek se bavi mobitelima i imao je vise komada pa mi je poslao imei od drugog mobitela i bilo je sve kako treba..Mob sam kupio danas i to u zlatnoj boji i za mene ne postoji ljepši mobitel trenutno..
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Ja razmišljam oko kupnje Xs ili XR..gledajući njuškalo sve me više zanima Xs...ekipa nudi zapakirani Xs već za 8000 - 8200kn...nebi me čudilo da uskoro osvane oglas za 7000 - 7500kn...sjećam se kad sam uzeo s njuškala iPhone 7 odma na izlasku za 5000kn...a račun od mobitela je bio izdan na neku firmu...firma je uzela 10 iPhona za 1500kn po komadu...tak da očekujem iPhone Xs za 7000kn  ako ne bude uzimam XR svakako....mislim da je i 8000kn puno za Xs,nakon godinu dana neće vrijediti niti 4000kn  

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 15:16 (LifeisLife).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

pa sad, iPhone 7 se još prodaje na njuškalu nov za oko 3000 kn, makar mu je realna cijena do 2500 kn max.. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Već sad su se pojavila dva komada XS za 7500kn na njuškalu...

7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Nemas iphone 7 nov za 3000 ako imas slobodno mi ga nabavi... 500 eura su novi
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
I taj xs je vjerovatno varka jer svacega ima na njuskalu..stave pa se zajebavaju ... treba nazvat i pitat... kad ga nazoves ne javlja se i drugi dan nema oglasa
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Nije isitna...čovjeka sam zvao bio je iz Dubrovinika...imal je dva XS riješio ih je odma... na slovenskome njuškalu su novi već od 1000€ ili ti 7400kn...kakvih 80km od mene....

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 11:41 (LifeisLife).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Račun je bio manji zbog muljanja sa porezom. Nenoguće da su kupili za 1500kuna već je plaćeno više evo pod stolom a račun su napisali manji samo da se manji porez plati.
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Da life is life sve je to kako si ti iskombinirao i zamislio i samo tebe cekaju za 7000 kn 😊... pricekas kojih 6 mjeseci i za 7000 taman si uzmes
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Novi x je 6500-6800 kn novi a 8 plus 5500 tako da je nemoguce da xs bude 7000 ... moguce je ali tek za pola godine
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna-telefonija/pametni-mobilni-telefoni/apple-iphone/iphone-xs-64gb-gold-vakumsko-zapakiran--1338816923.html?aclct=1538571480&kw=iphone+xs 

link na oglas s "slovenskoga njuškala",,,iphone xs za 7100kn...100km od ZG....
znam da neki od vas zaluđeni cijenama u HR tipa 10000kn+.... 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Evo ja iz Dubrovnika cu se sekund zaletit do Slovenije :)))))

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Kaj nije ovo fixano u ios 12 da ih grupira skupa?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Evo jednog detalja, zbog čega su  i iPhone ubitačna kombinacija!!!! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/ios_12_adoption_picks_up_the_pace_and_even_surpasses_ios_11-news-33608.php

ATJ Lučko
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ATJLučko kaže...

Evo jednog detalja, zbog čega su  i iPhone ubitačna kombinacija!!!! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/ios_12_adoption_picks_up_the_pace_and_even_surpasses_ios_11-news-33608.php

 Imam iPhone X ali pretjeruješ, ta njihova podrška je smiješna, prije iPhonea X 2 godine nisam koristio iPhone i zapravo vidim da se ništa nije promijenilo osim Control Center-a, ostalo je više manje isto i zapravo se pitam za šta oni mijenjaju verzije. iOS 11 je najgori koji je ikad izašao, tako male promjene i oni uspiju izbacit iOS 11.

13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
PlayMaker10 kaže...
ATJLučko kaže...

Evo jednog detalja, zbog čega su  i iPhone ubitačna kombinacija!!!! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/ios_12_adoption_picks_up_the_pace_and_even_surpasses_ios_11-news-33608.php

 Imam iPhone X ali pretjeruješ, ta njihova podrška je smiješna, prije iPhonea X 2 godine nisam koristio iPhone i zapravo vidim da se ništa nije promijenilo osim Control Center-a, ostalo je više manje isto i zapravo se pitam za šta oni mijenjaju verzije. iOS 11 je najgori koji je ikad izašao, tako male promjene i oni uspiju izbacit iOS 11.

Utvaram si kolega, da ste danas bili samo malo loše volje 

 

Uvjeren sam da ne pretjerujem niti najmanje, jer kontekst na koji sam ja želio ukazati je broj gadgeta koji su ukupno prodani, a podržavaju zadnju verziju OS-a. 

Da svugdje postoji X faktor da se nešto može dogoditi, to je i vrepcima na granama jasno već odavno. 

Karikiram, BMW izbaci novu liniju serije 3, i barem deset djelova koji su tu poradi testiranja, a ako "ne riknu" prije prvog servisa odlično, a ako riknu, mjenjaju se na prvom servisu na trošak BMW-a, koji oni kao velikodušno u garanciji popravljaju 

Budite uvjereni da netko tko je odgovoran za fluidnost "zadnje" verzije iOS-a kada počne štekavati, sigurno ne dobiva bonus zbog toga. 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ATJLučko kaže...
PlayMaker10 kaže...
ATJLučko kaže...

Evo jednog detalja, zbog čega su  i iPhone ubitačna kombinacija!!!! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/ios_12_adoption_picks_up_the_pace_and_even_surpasses_ios_11-news-33608.php

 Imam iPhone X ali pretjeruješ, ta njihova podrška je smiješna, prije iPhonea X 2 godine nisam koristio iPhone i zapravo vidim da se ništa nije promijenilo osim Control Center-a, ostalo je više manje isto i zapravo se pitam za šta oni mijenjaju verzije. iOS 11 je najgori koji je ikad izašao, tako male promjene i oni uspiju izbacit iOS 11.

Utvaram si kolega, da ste danas bili samo malo loše volje 

 

Uvjeren sam da ne pretjerujem niti najmanje, jer kontekst na koji sam ja želio ukazati je broj gadgeta koji su ukupno prodani, a podržavaju zadnju verziju OS-a. 

Da svugdje postoji X faktor da se nešto može dogoditi, to je i vrepcima na granama jasno već odavno. 

Karikiram, BMW izbaci novu liniju serije 3, i barem deset djelova koji su tu poradi testiranja, a ako "ne riknu" prije prvog servisa odlično, a ako riknu, mjenjaju se na prvom servisu na trošak BMW-a, koji oni kao velikodušno u garanciji popravljaju 

Budite uvjereni da netko tko je odgovoran za fluidnost "zadnje" verzije iOS-a kada počne štekavati, sigurno ne dobiva bonus zbog toga. 

 Želim samo reći da ljudi pretjeruju s tim pohvalama za podršku od strane Applea, uređaji su im super, koštaju kao suho zlato (naš izbor da li ćemo ga kupit) ali mislim da bi ipak trebali malo riskirat a ne uvijek ići na sigurno. U iOS-u promjene su im na razini promila, kada rade promjene sa recimo verzije 11 na 12 bilo bi dobro da se vide neke stvarne promjene, a ne da nešto pokvare u jednoj verziji pa da to ispadne kao neka nova stvar u najnovijoj verziji. Imaju po meni najbolje mobitele i software ali ja istinski ne vidim nikakvu razliku između 11 i 12 osim onog dijela za bateriju i što sad mogu zatvarat aplikacije tako da ne moram držat prije zatvaranja. Mobitel je brz bio i prije i na novoj verziji nije mi ništa brži.

5 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

 koja je razlika izmedju xs i max modela sem u velicini.Znam i da max ima da odaberes animirani lik koji oponasa pokrete,x je imao samo ponudjene zivotinjice kakav je slucaj kod xs. I da li je velika razlika izmedju njih u kameri konkretno ili izmedju x ili xs modela

Nađa
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Max ima veći ekran i to je to. Ako razmisljas između x i xs onda xs, ako razmisljas o upgrade sa x na xs, ja osobno ne bi, eventualno na xs max zbog većeg ekrana
PSN: Carlikaa
13 godina
odjavljen
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Evo i ja se malo pocastio, XS Space Grey, dojmovi dobri zasada. Uskoro nesto vise

 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice