IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 419.522
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Kako da mi se svi photo albumi syncaju uvijek sa iphone-a i icloud-a?

Imam uključen iCloud Photos ali ne radi mi sync. Različiti albumi se vide na icloud-u a drugi na iphoneu. Kako to uskladiti da se svi albumi uvijek vide na obje strane?

 

Riješeno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 11:34 (makopos).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ima li tko kakvu preporuku gdje odnesti mobitel u Rijeci na zamjenu ekrana? Radi se o iPhonu XR, mobitel je pao u vožnji s auta, oštećeno je staklo i malo ekran, te mi od tad ne radi zadnja kamera iako na oko izgleda neoštećeno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Pozdrav,

 

Kupio sam u jednom shopu rabljeni iPhone X i imam problem da Face ID ne radi... Peikazuje sljedeću grešku: 

 

Detektiran je problem s TrueDepth kamerom. Face ID je onemogućen.

 

Ekran nije oštećen i btw iPhone je ažuriran na najnoviji iOS.

 

Što mislite u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Vaa123 kaže...

Pozdrav,

 

Kupio sam u jednom shopu rabljeni iPhone X i imam problem da Face ID ne radi... Peikazuje sljedeću grešku: 

 

Detektiran je problem s TrueDepth kamerom. Face ID je onemogućen.

 

Ekran nije oštećen i btw iPhone je ažuriran na najnoviji iOS.

 

Što mislite u čemu je problem?

Ja bih rekao u u senzoru te TrueDepth kamere.

Mene zanima može li se koristiti taj iPhone bez tog čuda. Valjda se mora šifra svaki put upisivati kada se treba neka app skinuti ili šta već. 

10 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Popravljen je neoriginal djelovima pa FaceID ne radi.

 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ocean77 kaže...
Naravno da je uspjesna, kroz 5 godina ce neki novi iPhone placati 14 000 Kn i sjetno se prisjecati 2017 kada je iPhone kostao samo 10 000 Kn...prodavat ce se on i za 2000E bez problema.

Da.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2022 22:43 (suzana graf).
23 mjeseca
protjeran
offline
IPhone X - [Rasprava]

Pri telefoniranju iphonom X (starim 4 godine) slabo-tiho čujem osobu s druge strane ,a osoba mene osrednje. Kad uključim zvučnik dobro se čujemo obostrano. Diktafon - ton dobar. Selfi snimanje- ton osrednji. Video snimanje prirode(npr. valovi ) - ton odličan. Video poziv preko Vibera- ton dobar. Pregledala sam desetine tema i pročitala desetke savjeta. Hrvatske, američke i njemačke forume . I Apple forume. Klizač tona lijevo -desno. Gore-dolje. Isključi blue tooth. Uključi isti. Isključi phone noise cancellation . Uključi. Isključi Air drop. Uključi. Očisti zvučnik. Očisti mikrofon komprimiranim zrakom. Prekrij stražnji mikrofon trakom. Reset mobitela. .... Ništa !!! Na novom Iphone 13 pro zvuk izvrstan. Ima li koji znalac ? Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Koji zvučnik je očišćen? S obzirom da se radi o ženskoj osobi (NHF) moguće da je i puder ušao u usni zvučnik i to je potrebno očistiti tako da se otvori telefon, skine zvučnik i ispuše s unutarnje strane. Sve ostale “metode” čišćenja neće donijeti dobre rezultate.
PSN: Carlikaa
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Hvala na brzom odgovoru. Očišćena su oba zvučnika . Čak koristila usisivač. Otvoriti mobitel zahtjevna  je stvar. Pogledala sam na Y.T.

Nešto ću smisliti . L.P.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 15:34 (suzana graf).
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
To nažalost neće pomoći. Jedan stari trik iz servisa je korištenje patafixa (ljepilo kao glinamol) koje može pokupiti čestice prašine i eventualno popraviti situaciju ali bez otvaranja nema dobrog rjesenja
PSN: Carlikaa
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ekipa, interesira me kolko se može okvirno dobit za Iphone X za prodat u djelove. Znači matična, zvučnici, kamera, utor za punjenje itd itd. Vlasnik sam mu 4 godine, al mi je nedavno pao i zadnje staklo je napuklo, kao i prvo i ima mrlju u desnom gornjem kutu. Pa čisto informativno pitam da ga se rješim da ne stoji u kutiji i skuplja prašinu. Sve radi na njemu, touch, face id, kamere itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
mazy651 kaže...

Ekipa, interesira me kolko se može okvirno dobit za Iphone X za prodat u djelove. Znači matična, zvučnici, kamera, utor za punjenje itd itd. Vlasnik sam mu 4 godine, al mi je nedavno pao i zadnje staklo je napuklo, kao i prvo i ima mrlju u desnom gornjem kutu. Pa čisto informativno pitam da ga se rješim da ne stoji u kutiji i skuplja prašinu. Sve radi na njemu, touch, face id, kamere itd.

Sad tek vidim kada je napisan post (8 mj?), tako da niš od procjene, isprike modovima

 

Nego, da li je vas koji još koristite iPhone X pogodila vijest da je novi iOS službeno nepodržan za njega (i 8-icu i 8 Plus)? Mene je naravno pogodila, jer sam ja ponosni vlasnik svog iksića (imam ga već 2 god.) i ne kanim ga mijenjat novim, ali čim sam čuo da neće više biti nadogradnje na iOS 17 za iPhoneove od prije 6 god. zbog već zastarjelog A11 chipa, tek XS pa nadalje su podržani. Svaka čast Appleu, dođe mi da bacim ispravan mob u smeće samo zato kj ga ne mogu upgradeovat na novi OS (inače takav sam - zadovoljan sam svim mobovima za koje još postoji podrška i mogu se upgradeovat na noviju verziju OS-a)

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 22:48 (Vavoom).
9 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
A čuj, ja ga imam oko 5 godina i baterija mi je na 76 posto, tako da je vrijeme za kupnju novog koji ce potrajati iducih 5 godina.
2 godine
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Vavoom kaže...
mazy651 kaže...

Ekipa, interesira me kolko se može okvirno dobit za Iphone X za prodat u djelove. Znači matična, zvučnici, kamera, utor za punjenje itd itd. Vlasnik sam mu 4 godine, al mi je nedavno pao i zadnje staklo je napuklo, kao i prvo i ima mrlju u desnom gornjem kutu. Pa čisto informativno pitam da ga se rješim da ne stoji u kutiji i skuplja prašinu. Sve radi na njemu, touch, face id, kamere itd.

Sad tek vidim kada je napisan post (8 mj?), tako da niš od procjene, isprike modovima

 

Nego, da li je vas koji još koristite iPhone X pogodila vijest da je novi iOS službeno nepodržan za njega (i 8-icu i 8 Plus)? Mene je naravno pogodila, jer sam ja ponosni vlasnik svog iksića (imam ga već 2 god.) i ne kanim ga mijenjat novim, ali čim sam čuo da neće više biti nadogradnje na iOS 17 za iPhoneove od prije 6 god. zbog već zastarjelog A11 chipa, tek XS pa nadalje su podržani. Svaka čast Appleu, dođe mi da bacim ispravan mob u smeće samo zato kj ga ne mogu upgradeovat na novi OS (inače takav sam - zadovoljan sam svim mobovima za koje još postoji podrška i mogu se upgradeovat na noviju verziju OS-a)

 Zasto ti je toliko bitan softver? Pa ja imam uvijek najnoviji model svake godine i nikad ne nadogradujem, doslovno mi je nebitno to. Imam viska XS koji je jos na iOS 14, radi ko zmaj. Mislim da je iOS 16 cak i dosta dugo da su ga drzali, zadrzi X dok ti je dobar pusti softver.

4 godine
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
gnautix kaže...

 Zasto ti je toliko bitan softver? Pa ja imam uvijek najnoviji model svake godine i nikad ne nadogradujem, doslovno mi je nebitno to. Imam viska XS koji je jos na iOS 14, radi ko zmaj. Mislim da je iOS 16 cak i dosta dugo da su ga drzali, zadrzi X dok ti je dobar pusti softver.

 Razumijem da nekome najnovija verzija OS-a nije bitna, ali meni je, zato šta mislim da će u budućnosti većina appova (koje imam instaliran na svoj X) zahtjevati noviju verziju iOS-a, isto kao šta neki appovi zahtjevaju noviju verziju Windowsa ili Mac OS-a, vidio sam da npr. Chrome zahtjeva Win10 pa nadalje, sve iznad je nekompatibilno (znam jer na poslu još uvijek imamo neke PC-eve sa Win8.1 , te svaki put u kutu stoji "We recommend Windows 10 or later for use", tako neš u tom smjeru).

 

I moj X isto radi ko uričica (mislio ga zadržati sve dok nestane podrška), nikakvih problema nemam za sad čak i na verziji 16.5 (koju trenutno imam na njemu), recimo prilikom surfanja (najviše koristim Safari i Chrome) nigdje ne koči, u sekundi učita rezultat, prilikom javljanja niš ne šteka, isto tako sa njegovim kamerama dobijaš super fotke čak i u '23 (u tom veoma jako prešiša low-end Samsung Galaxye ). Zna ponekad zabugovati i pri tom display ne funkcionira, ali to se ne dešava često, svega par puta. Isto tako, više puta mi je ispadao čak i sa visine, i ekran je osto čitav, znači ni trunka ogrebotine ni na displayu, ni nigdje po mobu (čudo od 6 god. stare rage )
Ak nekog zanima, prije ovog sam imao Huaweija P20 ("običan" model, nije Pro ni Lite), i u početku je bio super, nije nikada zabugovao (iako nisu često izlazili upgradeovi na novije verzije Android OS-a), ali zadnje 2 god. je počeo jako usporavati (vjerovatno zbog starijeg chipseta?), čak i neke appove je jedva loadao, jedino je zvanje bilo OK, tako da mi je ovaj dragi X-ić svemirski brod naspram njega (nije da pljujem po Android OS-u ), sve dok nije objavljena lista iPhoneova koji su kompatibilni sa iOS 17, i tamo pronađem da zbog zastarjelog chipseta da modeli iz 2017 (kada je i izašao X) nisu podržani . Još uvijek se jezim kj ću napraviti sa svojim X na jesen kada 17-ica izađe
P.S. Imam jednog frenda koji još uvijek fura 7-icu sa iOS 15, i zadovoljan je, nikad ga nisam vidio da se plače zato jer se njegov mob više nemre upgradeovat na noviju verziju iOS-a
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 13:00 (Vavoom).
13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Vavoom kaže...
gnautix kaže...

 Zasto ti je toliko bitan softver? Pa ja imam uvijek najnoviji model svake godine i nikad ne nadogradujem, doslovno mi je nebitno to. Imam viska XS koji je jos na iOS 14, radi ko zmaj. Mislim da je iOS 16 cak i dosta dugo da su ga drzali, zadrzi X dok ti je dobar pusti softver.

 Razumijem da nekome najnovija verzija OS-a nije bitna, ali meni je, zato šta mislim da će u budućnosti većina appova (koje imam instaliran na svoj X) zahtjevati noviju verziju iOS-a, isto kao šta neki appovi zahtjevaju noviju verziju Windowsa ili Mac OS-a, vidio sam da npr. Chrome zahtjeva minimalno Win10, dok Win8.1 nije podržan.

 

I moj X isto radi ko uričica (mislio ga zadržati sve dok nestane podrška), nikakvih problema nemam za sad čak i na verziji 16.5 (koju trenutno imam na njemu), recimo prilikom surfanja (najviše koristim Safari i Chrome) nigdje ne koči, u sekundi učita rezultat, prilikom javljanja niš ne šteka, isto tako sa njegovim kamerama dobijaš super fotke čak i u '23 (u tom veoma jako prešiša low-end Samsung Galaxye ). Zna ponekad zabugovati i pri tom display ne funkcionira, ali to se ne dešava često, svega par puta. Isto tako, više puta mi je ispadao čak i sa visine, i ekran je osto čitav, znači ni trunka ogrebotine (čudo od 6 god. stare rage )
Ak nekog zanima, prije ovog sam imao Huaweija P20 ("običan" model, nije Pro ni Lite), i u početku je bio super, nije nikada zabugovao (iako nisu često izlazili upgradeovi na novije verzije Android OS-a), ali zadnje 2 god. je počeo jako usporavati (vjerovatno zbog starijeg chipseta?), čak i neke appove je jedva teško loadao, jedino je zvanje bilo OK, tako da mi je ovaj dragi X-ić svemirski brod naspram njega (nije da pljujem po Android OS-u ), sve dok nije objavljena lista iPhoneova koji su kompatibilni sa iOS 17, i tamo pronađem da zbog zastarjelog chipseta da modeli iz 2017 (kada je i izašao X) nisu podržani . Još uvijek se jezim kj ću napraviti sa svojim X na jesen kada 17-ica izađe

 Ti razumiješ da će proći još dvije-3 godine prije nego ti se u app storu onemogući ažuriranje pojedinih aplikacija zbog preniskog softvera?

Meni je tvoj problem jednostavan za riješiti. Ako želiš ios 17, kupi 2-3 gen noviji iUređaj i rokaj dalje do ios 20 cca. Čemu ovakva drama?

4 godine
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
dax-lax kaže...

 Ti razumiješ da će proći još dvije-3 godine prije nego ti se u app storu onemogući ažuriranje pojedinih aplikacija zbog preniskog softvera?

Meni je tvoj problem jednostavan za riješiti. Ako želiš ios 17, kupi 2-3 gen noviji iUređaj i rokaj dalje do ios 20 cca. Čemu ovakva drama?

 Mrsko mi je svake 2 godine mijenjat mob upravo zbog novijeg OS-a, a imao sam ih razne 

 

 Nisam znao da se neće odmah onemogućiti update appova u App Storeu prve 2 god. nakon izlaska novije verzije iOS-a, znači da sam siguran do kupovine novog moba Znači da bez obzira kaj je iOS 17 nepodržan za moju dragu desetkicu, instalirani appovi će mi i dalje dobivati updateove, i moći ću ih i dalje koristiti na 16-ici?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 12:56 (Vavoom).
13 godina
online
IPhone X - [Rasprava]

Naravno da neće.

Kolki još koriste iph6 iz 2014. Ios 12.5.6 je zadnji a i dalje radi whatsapp, yt i takvi.

Odnosno, na ip6/6s te aplikacije primaju ažuriranja ako su instalirane dok su još bile nativno podržane. Da se uređaj pobriše na tvorničke, novi vlasnik ih neće moći instalirati na friško.

 

Uglavnom, nemaš problema s Xom još dosta vremena

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Sigurno ce biti aplikacija koje ce ili biti iOS17 only ili ce dio funkcionalnosti biti samo za iOS17, ali mislim da se ne trebas previse brinuti u sljedecih godinu ili dvije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
IPhone X - [Rasprava]

Misliš na aplikacije koje će se moći izvršavati isključivo na ios 17 po izlasku. Ako i bude, to će biti manje od 5 komada

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
dax-lax kaže...

Misliš na aplikacije koje će se moći izvršavati isključivo na ios 17 po izlasku. Ako i bude, to će biti manje od 5 komada

 Da na to sam mislio.

4 godine
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
dax-lax kaže...

Naravno da neće.

Kolki još koriste iph6 iz 2014. Ios 12.5.6 je zadnji a i dalje radi whatsapp, yt i takvi.

Odnosno, na ip6/6s te aplikacije primaju ažuriranja ako su instalirane dok su još bile nativno podržane. Da se uređaj pobriše na tvorničke, novi vlasnik ih neće moći instalirati na friško.

 

Uglavnom, nemaš problema s Xom još dosta vremena

Zapravo, drljat ću ga dok mi se još mogu appovi upgradeovat, kada se više ne mogu onda mi mob ide u penziju, a sebi kupujem novi 

 

A ja, svaki put kad uhvatim vremena, odem na trčanje i nikad nisam na ulici vidio (bar ne dosad) živu dušu koja još uvijek koristi 6-cu i starije, većinom koriste od 7-ce pa nadalje (spominjao sam jednog frenda koji je zadovoljan sa svojom). Odakle ti to? Šta većina u tvojoj familiji (i mlado i staro) koriste 6-ce? 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 18:45 (Vavoom).
13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Vavoom kaže...
dax-lax kaže...

Naravno da neće.

Kolki još koriste iph6 iz 2014. Ios 12.5.6 je zadnji a i dalje radi whatsapp, yt i takvi.

Odnosno, na ip6/6s te aplikacije primaju ažuriranja ako su instalirane dok su još bile nativno podržane. Da se uređaj pobriše na tvorničke, novi vlasnik ih neće moći instalirati na friško.

 

Uglavnom, nemaš problema s Xom još dosta vremena

Zapravo, drljat ću ga dok mi se još mogu appovi upgradeovat, kada se više ne mogu onda mi mob ide u penziju, a sebi kupujem novi 

 Taj će se onda još naradit

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice