Iphone 14 - rasprava izdvojena tema

poruka: 203
|
čitano: 122.592
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
ivanoile kaže...
MasterNerdx kaže...

 Pa zar je toliko skočila prodaja svih modela? Primjera radi 14 pro imaju samo 1TB dostupan u 1 boji, Pro Max kompletno nedostupan. Jedini na kome imaš nekakvog izbora je 14+, ali on me ne interesira. Razumijem zašto su udarili popust baš u ovome trenutku, ali opet, nemaju valjda 3 mobitela od svakog modela na skladištu pa da se tako brzo rasprodaju, a možda i imaju, nebi me čudilo.

 Ne znam stanje kod nas, ali u Njemackoj je svaki dan sve niza cijena svih modela. Pokusavaju se rjesit inventara izgleda ili napadaju opasno Samsung, dostupnost je daleko od niske, bilo koje boje i modela ima, mozda su nasi imali mala skladista, pa su sada na krivoj nozi se nasli.

 

Kako god, nisam nikad i necu kupovat mobitel u HR, Njemacka je dostupna vrlo lako.

Nisam ja imao u planu uzet mobitel, ali kako sam kod njih na tarifi došla mi je ta ponuda unutar aplikacije i gledam za 13mini stvarno dobra cijena, zato sam i isao trazit i istrazivat sta imaju, sta nemaju.

 

Nego, jutros sam pričao sa prodajom iz HTa preko onog njihovog chata i rečeno mi se da ipak imaju 13 mini iako piše da nemaju. Tako da sam izmolio da mi daju cijenu iz aplikacije sa popustom(na webu je nešto viša) i uzeo sam 13 mini na pretplatu. I dalje na webu stoji da je nedostupan, a meni je obećan odnosno "prodan" midnight 128gb. Zivi bili pa vidjeli, oce li to doc i kada ce doc. Moguce da im webshop ne prikazuje realno stanje lagera.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 17:59 (MasterNerdx).
2 godine
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
MasterNerdx kaže...
Nego, jutros sam pričao sa prodajom iz HTa preko onog njihovog chata i rečeno mi se da ipak imaju 13 mini iako piše da nemaju. Tako da sam izmolio da mi daju cijenu iz aplikacije sa popustom(na webu je nešto viša) i uzeo sam 13 mini na pretplatu. I dalje na webu stoji da je nedostupan, a meni je obećan odnosno "prodan" midnight 128gb. Zivi bili pa vidjeli, oce li to doc i kada ce doc. Moguce da im webshop ne prikazuje realno stanje lagera.

Imaju , dobit ćeš, budi bez brige.

Stranica nije ažurirana.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
10 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

Jučer su poslali paket i danas bi ga trebao HP donjeti. Tako da ću ga dobiti,ali čudno kako stranicu drže ne ažuriranu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 10:41 (MasterNerdx).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
ivanoile kaže...
MasterNerdx kaže...

 Pa zar je toliko skočila prodaja svih modela? Primjera radi 14 pro imaju samo 1TB dostupan u 1 boji, Pro Max kompletno nedostupan. Jedini na kome imaš nekakvog izbora je 14+, ali on me ne interesira. Razumijem zašto su udarili popust baš u ovome trenutku, ali opet, nemaju valjda 3 mobitela od svakog modela na skladištu pa da se tako brzo rasprodaju, a možda i imaju, nebi me čudilo.

 Ne znam stanje kod nas, ali u Njemackoj je svaki dan sve niza cijena svih modela. Pokusavaju se rjesit inventara izgleda ili napadaju opasno Samsung, dostupnost je daleko od niske, bilo koje boje i modela ima, mozda su nasi imali mala skladista, pa su sada na krivoj nozi se nasli.

 

Kako god, nisam nikad i necu kupovat mobitel u HR, Njemacka je dostupna vrlo lako.

Sto se tice cijena u Njem ja se ne bi slozio. Ja sam IP 13 Pro Max (256gb) kupio prosle godine u sjecnju za 1050€ sada kada gledam na idealu i dalje ih ne vidim za ispod 1250€. Ali sto se tice dostupnosti svega ima, svih modeal i boja.
Nesto opako ne valja sa cijenama u zadnje vrijeme.

13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Beo kaže...
ivanoile kaže...

 

Kako god, nisam nikad i necu kupovat mobitel u HR, Njemacka je dostupna vrlo lako.

Sto se tice cijena u Njem ja se ne bi slozio. Ja sam IP 13 Pro Max (256gb) kupio prosle godine u sjecnju za 1050€ sada kada gledam na idealu i dalje ih ne vidim za ispod 1250€. Ali sto se tice dostupnosti svega ima, svih modeal i boja.
Nesto opako ne valja sa cijenama u zadnje vrijeme.

 "Nize svaki dan"  - doslovce na Idealu chartu je tako.

 

Ima ih i ispod 1200€ tu i tamo.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 14:00 (ivanoile).
7 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Pozdrav ekipa "otkrio "sam kako da mi dokumente i papire slika normalno. Upalio sam makro model na kameri i sada slika bez ikakvih problema bez da gubi fokus i zamućenje slike. 

 

 

 

 
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Pozdrav ekipa, molim vas za savjet oko kupnje Iphonea u trgovini. Na stranici Nabava najjeftiniji su uređaji iz trgovina "e-point", "SmartLab" i "MobiStore RI", ali ne znam koliko su pouzdane te trgovine da ne riskiram previše i malo mi "smrdi" što su cca 20% jeftinije od ostalih. Pa eto, ako je netko imao iskustva (ili ima savjet gdje još jeftinije kupiti ), molio bih vas da podijelite da se ne zeznem kod kupnje!

 

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Pozdrav!

Ako je netko imao S10e, a uz to koristio i iphone 12, 13 i sada novi 14 da li moze ocijeniti kvalitetu zvuka u slusalici prilikom razgovora. S obzirom da mi je to najvaznija stavka kod uredaja, a silom prilika moram uzeti iphone vazno mi je kakav je zvuk u slusalici. Prvenstveno koliko je jaci/slabiji zvuk u odnosu na S10e; recimo S20, S21 a bogme i S22 imaju slabiji od S10e. Preko gsmarene ne moze se ocijeniti jer su promijenili metodologiju testiranja...

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Ima ih po 1200-1250 s dostavom iz Njemacke. 14 pro max

pro i za manje
2 godine
neaktivan
offline
Iphone 14 - rasprava

Mala recenzija 14 Pro Max - vrhunski uredaj, nemam sto zamjeriti. Baterija mi traje 40ak sati uz moderate koristenje - 1 puni dan ako sam cijeli dan na njemu. Kamera je odlicna, iOS 16 rastura. Uzeo sam ga za 1250 eura iz Njemacke/eBay. Crna boja je napokon prava crna. Dynamic island je zanimljiv, iako ga ne koristim puno, ali ga je lijepo vidjeti.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
gnautix kaže...
Ima ih po 1200-1250 s dostavom iz Njemacke. 14 pro max

pro i za manje

Gdje ima pro za manje od toga?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Cordas kaže...
gnautix kaže...
Ima ih po 1200-1250 s dostavom iz Njemacke. 14 pro max

pro i za manje

Gdje ima pro za manje od toga?

 Evo eBay, 1137 eura. No, kad gledam sad realno, bolje uzeti 14 Pro Max, mala razlika u cijeni za dosta drukciji mobitel

6 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Pa ti onda i torbica treba da stavis taj max jer u dzepu bas i ne stane
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
markma kaže...
Pa ti onda i torbica treba da stavis taj max jer u dzepu bas i ne stane

U načelu, ovisi koliko ti je veliki 

Džep, naravno 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

razmišljam upiknut 14 nakon 14god androida (oh the irony!), čisto da vidim kakva je ta zelena trava sa druge strane livade,
no koliko sam šturo proučio, uparivanje i funkcionalnost sa galaxy watch 3 nije baš na razini koja je na samsuzima/androidu (duuuh).

obzirom da ne namjeravam uzimati ništa novo još par godina, gw3 mi aposlutno služi svrsi,
ima li netko takav kombo da podijeli iz prve ruke, poglavito notifikacije, pozivi, sinkronizacija,
i sitnice tipa da sat pređe u silent/vibration kada se to automatski upali na mobu (ala Do not disturb na androidu).

Fala lijepa.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

Znam da nije apple/samsung kombinacija, ali evo ja sam do nedavno imao 13 pro max, koji je bio uparen sa huawei gt2 i bas sve je radilo normalno (te sitnice da sat pređe u silent mod kad i mob, taj gt2 ne podrzava itd), ali kazem, sve funkcije su radile najnormalnije..
Sad taj isti huawei gt2 imam uparen sa s23 ultra, i imam problema sa obavjestima koje ne dolaze, najvise messenger...

10 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Imam na izbor produljenje predplate s23 ultra ili 14 max pro šta kažete??

Do sada nisam koristio iphone ali nekako me privlači.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Ako uzmes iphone. Prvih mjesec ces kukati kako ti nedostaju neke opcije sa androida i kako su neke stvari cudne. Zatim ces se naviknuti i sve sto ti je nedostalo ce ti postat nebitno. Nakon godinu ces po forumima “ratovati” protiv anti-jabucara. Nakon 2-3 godine ces biti impresioniran kako sve to radi i vise nikad se neces vratiti na android. :)
 
17 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
markma kaže...
Ako uzmes iphone. Prvih mjesec ces kukati kako ti nedostaju neke opcije sa androida i kako su neke stvari cudne. Zatim ces se naviknuti i sve sto ti je nedostalo ce ti postat nebitno. Nakon godinu ces po forumima “ratovati” protiv anti-jabucara. Nakon 2-3 godine ces biti impresioniran kako sve to radi i vise nikad se neces vratiti na android. :)

 I jos ce nakon 2-3 godine iPhone zadrzati 60% cijene, a Android 30%

15 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
markma kaže...
Ako uzmes iphone. Prvih mjesec ces kukati kako ti nedostaju neke opcije sa androida i kako su neke stvari cudne. Zatim ces se naviknuti i sve sto ti je nedostalo ce ti postat nebitno. Nakon godinu ces po forumima “ratovati” protiv anti-jabucara. Nakon 2-3 godine ces biti impresioniran kako sve to radi i vise nikad se neces vratiti na android. :)

 U mene je 4 mjeseca i prvi put Iphone, a ovo mi je vjerovatno i zadnji.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

Androide sam koristio od kad postoje, prije godinu i 4 mjeseca prvi put u zivotu sam uzeo iphone (13 pro max u mojem slucaju) i imao sam taj iphone do prije 2-3 tjedna, jer sam uzeo S23 ultra...

Otvoreno kazem da cu se definitivno ponovo vratit na iphone mozda cak vec na 15 seriji...

S23 ultra je brutalan mob, ali ios je ios...

Ako meni kao korisniku koji sam cijeli zivot koristio androide, i onda mi period od malo vise godinu dana koristenja ios-a tolko promjeni misljenje, nemam ti drugo sta rec

Mozda tebi nebude tako, mozda ti bas ios nece nikako pasat... Svatko od nas je drugaciji, nekome pase ios, nekome android...

Ugl koji god mob izmedu ta 2 izaberes, neces fulat

10 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Odlučio prestat s predplatom zadržat trenutni s21.

Realno za sve moje potrebe ovaj mobitel nema neke konkretne mane. Davat 9000kn za jedan ili drugi u mom slučaju osjetit i neću nešto značajno pomak, kad kao što kažem sam više no zadovoljan.

Prošle su dvije godine na bateriji nisam primjetio neki konkretan par performansi.

Mobitel nema neki značajni trzaja, ne vidim zašto ići na drugi.

Sa tarifom s21 me koštao 2600kn s toga i da mi mobitel za godinu dana rikne a reqlno nebi trebao nema plakanja.

Nakon toga vidit ćemo šta iphone nudi čisto iz znatiželje.

Hvala svima na korektnom odgovoru.

Radije bih tu razliku trenutno uložio u nešto mozda i kvalitetnije.

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Bero_ng95 kaže...

Odlučio prestat s predplatom zadržat trenutni s21.

Realno za sve moje potrebe ovaj mobitel nema neke konkretne mane. Davat 9000kn za jedan ili drugi u mom slučaju osjetit i neću nešto značajno pomak, kad kao što kažem sam više no zadovoljan.

Prošle su dvije godine na bateriji nisam primjetio neki konkretan par performansi.

Mobitel nema neki značajni trzaja, ne vidim zašto ići na drugi.

Sa tarifom s21 me koštao 2600kn s toga i da mi mobitel za godinu dana rikne a reqlno nebi trebao nema plakanja.

Nakon toga vidit ćemo šta iphone nudi čisto iz znatiželje.

Hvala svima na korektnom odgovoru.

Radije bih tu razliku trenutno uložio u nešto mozda i kvalitetnije.

Uopće nemam namjeru nagovarati na nešto nekoga, ovo je kolega moje skromno glasno razmišljanje o iPhone gadgetu, u nekoj skoroj budućnosti

 

Ako govorimo o iPhone 15 (u mojem slučaju isključivo Max Pro veličini) jedan od bitnijih noviteta je novi utor za punjenje, ali koji podržava nemjerljivo, ustvari je jako mjerljivo, količinu prijenosa podataka putem kabla, pod No1!
Neki drugi detalji koji bi (mogli) odlučivati o uzimanju takvog nekog mobilnog gadgeta su izmjenjenu donekle dizajn kućišta, donji rubovi zaobljeni kao u MBP i MBA laptopovima, malo unaprijeđeni ”Island” koji će biti još funkcionalniji, svakako poboljšana kamera plus Lidar senzor. Moguće je da izađe i nova Max Pro boja, neka vatreno crvena, tamno narandžasta, nešto se šuška o tome!
Ovo je recimo ono glavno, no za mene, kada sam čuo što dolazi 2024, sada puno premalo!

 

U slučaju iPhone 16, najavljen je dolazak iPhone 16 Ultra, koji će biti/trebao bi biti veći i jači i od Max Pro modela, u titan kućištu! I tu sva priča staje, osobno, čekam i Watch Ultra II, možda i III dogodine, mogla bi to biti svakako Win Win kombinacija. O specifikacijama se do sada dosta šuti, moguće rast dijagonale na 7' u komadu uz visoku rezoluciju, a interna memorija 1TB svakako, moguće i 2TB. Isto tako će i cijena biti ULTRA ali to je neka sasvim druga priča!

Nadam se da sam vam makar malo pomogao u razmišljanju, da se usmjerite u nekom kvalitetnom pravcu, pa koji god bio!  

ATJ Lučko
12 mjeseci
neaktivan
offline
Iphone 14 - rasprava

Je li moguće napraviti dva, tri Apple ID-a povezani sa istim brojem mobitela

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2023 15:00 (Ninja1994).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Ninja1994 kaže...

Je li moguće napraviti dva, tri Apple ID-a povezani sa istim brojem mobitela

NE!

ATJ Lučko
9 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Krepucnio mi iPhone 14 Pro Max, ustao jucer ujuro i mob ugašen iako se punio preko noći, probao sve i neće da se upali (više različitih punjača, držat na punjaću itd.) Poslao na servis pa ćemo vidjeti 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 17:18 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Croshadow1234 kaže...

Krepucnio mi iPhone 14 Pro Max, ustao jucer ujuro i mob ugašen iako se punio preko noći, probao sve i neće da se upali (više različitih punjača, držat na punjaću itd.) Poslao na servis pa ćemo vidjeti 

Uz moje iskustvo, greška u koracima kolega 

Moja priča od predprošle godine. Negdje u proljeće mi se iPhone XS Max počeo sam od sebe pregrijavati, a da stvarno nisam mogao niti sebi objasniti razlog/e?! Igrom slučaja, imam backup android mobilni gadget, pa sam si kazao, prošle su dvije godine odavno, pričekat ću jesen uzet ću iPhone 13! U neko Jesenje doba schoolkolege junior je smrdao svoj iP 8 Max pa ga je dao privatno na jeftin servis. Tu se ja uključujem u priču, kao neka pokuša popraviti i moga, pa da ga ne dam bez makar napunjen juhom stavim ja svojeg puniti. Kad ono, mobilno tele proradilo sasvim sam od sebe! 

Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi, uvjeren sam da vi i vaš sasvim sam i u općem redu proradio i sam samcat! 

ATJ Lučko
5 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
ATJLučko kaže...
Croshadow1234 kaže...

Krepucnio mi iPhone 14 Pro Max, ustao jucer ujuro i mob ugašen iako se punio preko noći, probao sve i neće da se upali (više različitih punjača, držat na punjaću itd.) Poslao na servis pa ćemo vidjeti 

Uz moje iskustvo, greška u koracima kolega 

Moja priča od predprošle godine. Negdje u proljeće mi se iPhone XS Max počeo sam od sebe pregrijavati, a da stvarno nisam mogao niti sebi objasniti razlog/e?! Igrom slučaja, imam backup android mobilni gadget, pa sam si kazao, prošle su dvije godine odavno, pričekat ću jesen uzet ću iPhone 13! U neko Jesenje doba schoolkolege junior je smrdao svoj iP 8 Max pa ga je dao privatno na jeftin servis. Tu se ja uključujem u priču, kao neka pokuša popraviti i moga, pa da ga ne dam bez makar napunjen juhom stavim ja svojeg puniti. Kad ono, mobilno tele proradilo sasvim sam od sebe! 

Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi, uvjeren sam da vi i vaš sasvim sam i u općem redu proradio i sam samcat! 

 taj super duper mega extra space shatlle treba nekoliko dana hladjenja? Sreca pa imas android za svaki slucaj ;)
Koliko kosta trebao bi imati cetverozonsku automatsku klimu ugradjenu ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 21:50 (Posmatrač).
9 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Ne znam kako se mogao pregrijati, napunio se do 80% i pauzirao je punjenje do 4 ujutro, u pola 7 ustao i ugašen. Ako je stvarno do pregrijavanja, servis ce ga odmah vratit jer će sam od sebe proraditi, kazu decki kojima sam dao da posalju na servis da im je dosao jedan iP 14 kome se takvo nesto desilo, cim je stigao u servis proradio i vratili ga vlasniku nazad. Vidjeti cemo kroz koji dan sve.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Posmatrač kaže...

 taj super duper mega extra space shatlle treba nekoliko dana hladjenja? Sreca pa imas android za svaki slucaj ;)
Koliko kosta trebao bi imati cetverozonsku automatsku klimu ugradjenu ;)

 A flagshipovi ostalih proizvođača koštaju 5 eura.

Nadglednik dina
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice