IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 183.552
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Stigle su nove Apple-ove perjanice u svijetu mobitela.

 

iPhone 13 mini

iPhone 13

 

iPhone 13 Pro

 

iPhone 13 Pro Max

 

Osobno, ove godine uzimam iPhone 13 Pro Max.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 22:29 (playjob).
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

svakako to moraš učiniti što je to moguće prije. ovdje svi s nestrpljenjem to očekujemo i osmijeh na tvojem licu unijet će nesvakidašnju radost u naše živote. hvala ti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
24 1 hvala 0
Re: IPhone 13 - rasprava

Ali nisi rekao koju boju! Pa to je najveća inovacija ove godine!

I obavezno se pohvali koliki si kapacitet uzeo, kad već to spominješ pod "moj PC"!!!

 

S nestrpljenjem očekujemo vaš odabir. 

The planet broke before the Guard did!
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Naravno, ekipa, sve javim ovdje. Hoćete uzet 11 Pro Max? Kao kolege s foruma, imate 10% popusta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Da je kojim slučajem u ovoj generaciji onog"Forrest green" boje, baš bi mi legao najtaman! 

Ovako, izbor će pasti na Max Pronun"Sierra blue" boje verziju, 512GB interne memorije najvjerojatnije, 1TB malo vjerojatno! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ja si razmišljam zlatnog uzet od 1TB. Zlatna dvanaestica je prava bomba bila, ne sumnjam da će i ove godine trinaestica, o Pro Max-u govorim.
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Ali nisi rekao koju boju! Pa to je najveća inovacija ove godine!

I obavezno se pohvali koliki si kapacitet uzeo, kad već to spominješ pod "moj PC"!!!

 

S nestrpljenjem očekujemo vaš odabir. 

 

Koji si ti debos.

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Neka ga lišče, pusti ga. Toliko sam dobronamjeran da bih mu dao i da telefonski poziv uputi s mog telefona.
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Pozdrav ekipa. Mislim si uzeti 13 pro Sierra Blue 128 GB.
Ali opet me smeta sto model od 128GB ce biti zakinut za snimanje u novom modu ProsRes 4K 30 fps, moci ce snimati u 1080p 30fps. Tako da cu biti “prisiljen” uzeti 256 GB. A mozda im je to i navlakusa da prvo ljudi kupe skuplje modele pa ce poslije kroz nadogradnju dozvoliti i ovome od 128GB takvo snimanje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
iDelete kaže...
Pozdrav ekipa. Mislim si uzeti 13 pro Sierra Blue 128 GB.
Ali opet me smeta sto model od 128GB ce biti zakinut za snimanje u novom modu ProsRes 4K 30 fps, moci ce snimati u 1080p 30fps. Tako da cu biti “prisiljen” uzeti 256 GB. A mozda im je to i navlakusa da prvo ljudi kupe skuplje modele pa ce poslije kroz nadogradnju dozvoliti i ovome od 128GB takvo snimanje.

 Pa kupi 256GB - ne vidim gdje je problem.

 

Razlika je u 12 Pro 128GB - 256GB oko 1000Kn

 

Ako imaš 9600kn onda imaš i 10600kn za 256GB

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36
Ne treba mi analiticar ili financijski savjetnik. Po tvome ako dajem 12000 onda mogu i 13000, ako dam 13000 onda mogu i 14000 itd… Do kud bi me to odvelo…
Kod nekih (npr. mene) postoji granica do koje idem sa cijenom i koliko sam odprilike stedio za taj mob i ustedio. Tako da ne osjetim na placi i ostalim stvarima…
Ovim ne mislim nista lose niti ti zamjeram na tvome komentaru, samo ti pokusavam reci da moras biti u necijoj poziciji da bih znao je li 1000 kn puno za nadodati, ako je netko vec odvojio unaprijed određenu svotu za mobitel.

Zna li netko kada krece pre-order u Hrvatskoj?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 8:56 (iDelete).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
iDelete kaže...
Pozdrav ekipa. Mislim si uzeti 13 pro Sierra Blue 128 GB.
Ali opet me smeta sto model od 128GB ce biti zakinut za snimanje u novom modu ProsRes 4K 30 fps, moci ce snimati u 1080p 30fps. Tako da cu biti “prisiljen” uzeti 256 GB. A mozda im je to i navlakusa da prvo ljudi kupe skuplje modele pa ce poslije kroz nadogradnju dozvoliti i ovome od 128GB takvo snimanje.

 Za sta ces koristiti ProRes? Znas li uopste sta je to?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 9:11 (Posmatrač).
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Posmatrac (promatrac)
Molim te gledaj (posmatraj 🤣) svoja posla.
I molim te nastavi biti Posmatrac (ili ti ga promatrac).
“Ti znas tko se cime bavi i sto mu je potrebno”.

Slabo ti “posmatras”…
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 9:46 (iDelete).
 
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
iDelete kaže...
Posmatrac (promatrac)
Molim te gledaj (posmatraj 🤣) svoja posla.
I molim te nastavi biti Posmatrac (ili ti ga promatrac).
“Ti znas tko se cime bavi i sto mu je potrebno”.

Slabo ti “posmatras”…

 Znaci ne znas... OK... Tim kaze to je super cool i odmah se bez toga ne moze ;)

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Preorder u Hrvatskom telekomu poceo danas u 14h.

Sad tek vidim, za iP 13 Pro Max predvidjeno je punjenje 20 Watt-nim zidnim adapterom. Što ako ga budem punio 18 Watt-nim?
14 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Vi koji ste prije prednaručivali Iphone, jel postoji ikakva razlika u cijeni u prednarudžbi i poslije? Tipa da li je sad možda jeftinije

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
iDelete kaže...
Pozdrav ekipa. Mislim si uzeti 13 pro Sierra Blue 128 GB.
Ali opet me smeta sto model od 128GB ce biti zakinut za snimanje u novom modu ProsRes 4K 30 fps, moci ce snimati u 1080p 30fps. Tako da cu biti “prisiljen” uzeti 256 GB. A mozda im je to i navlakusa da prvo ljudi kupe skuplje modele pa ce poslije kroz nadogradnju dozvoliti i ovome od 128GB takvo snimanje.

U ovakvom slučaju kolega, ja bih vam spomenuo jednu crticu iz stvarnog života. 
Imam frenda koji je do nedavno, uzimao svaki  gadget, čim manji, što po dimenzijama što po internoj memoriji, dok je kod mene odvajkad suprotan stav, više, veće, jače je bolje. 
U mojem slučaju, ja sam uzeo iPad Pro 12.9 1TB interne memorije, što zbog RAM memorije, ekrana a i utvaram si da će dugoročno kada učine Pro aplikacije dostupne na iOS platformi on tek zasjati u punom sjaju. 
Činjenica da će te investirati nešto kunica više, može biti nemjerljivo zadovoljstvu u činjenicama da nešto imate, i da sa time nešto možete. 
Osobno ću iduće godine, počastiti bih se želio za rođendan, upiknuti jedan Pro Max najvjerojatnije 512GB interne memorije, 1TB malo vjerojatno, a sve zbog toga jer ću veliku većinu stvari stavljati na komp, pokušat editirat pa na vanjski disk pustiti. 
Dok možete, nemojte žaliti uložiti u sebe. 

Posmatrač kaže...
iDelete kaže...
Pozdrav ekipa. Mislim si uzeti 13 pro Sierra Blue 128 GB.
Ali opet me smeta sto model od 128GB ce biti zakinut za snimanje u novom modu ProsRes 4K 30 fps, moci ce snimati u 1080p 30fps. Tako da cu biti “prisiljen” uzeti 256 GB. A mozda im je to i navlakusa da prvo ljudi kupe skuplje modele pa ce poslije kroz nadogradnju dozvoliti i ovome od 128GB takvo snimanje.

 Za sta ces koristiti ProRes? Znas li uopste sta je to?

Hajde biserko, uputi nas ti veleumu što je to ProRes?!
Možda je to neka nova pašteta, pa je bitno kako se otvara poklopac, ili sa koje strane šnite kruha maže?!


Ti da si čovjek, nebi nikoga prije svega podjebavao, jer tebe ne treba brinuti niti zanimati što druge kolege žele uzeti ili uzimaju ZA SVOJE NOVCE! Ako si već toliko pametan, pametniji, budi onda i erudita i podijeli sa ovdje prisutnim IT svijetom svoje znanje. Bio bi faca, makar jedan dan. 

Unazad dvije godine, ja sam uletio u deal sa top kamerom, koju primarno koristim za uspomene sa planinarenja. Ulazili smo si u ”škare” kod razmišljanja, ali ja vama nikada nisam niti ”Per tu” niti ”Per se” predbacivao koju i kakvu ste vi sebi uzeli kameru, vaši novci su vaši gušti na kraju balade. A opet, koliko ste vi puta upadali u komentare i pitanja oko objektiva, sugerirajući svoja razmišljanja, ma skorom ste ih i probali nametati, a čovjek može i želi uzeti nešto veće, jače, bolje, neminovno skuplje. 

Ako niste voljni pomoći dobronamjernom sugestijom, savjetom, budite toliko dobri pa preskočite neke teme sa ovako  komentarima. 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Prednaručen iPhone 13 Pro Max 512GB Sierra blue. Što se tiče razlike između 18 i 20-vatnog zidnog adaptera, iP12PM niti njegov sukcesor, ne dopuštaju brzo punjenje navedenom količinom snage, što znači da se mora kupiti 20-vatni punjač za taj ,,fičer”.

Isporuka započinje sljedećeg petka.
Moj PC  
1 2 hvala 1
6 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
playjob kaže...
Prednaručen iPhone 13 Pro Max 512GB Sierra blue. Što se tiče razlike između 18 i 20-vatnog zidnog adaptera, iP12PM niti njegov sukcesor, ne dopuštaju brzo punjenje navedenom količinom snage, što znači da se mora kupiti 20-vatni punjač za taj ,,fičer”.

Isporuka započinje sljedećeg petka.

takodjer sam sebi prednarucio 13 Pro 512GB Blue Sierra, jedva cekam, svakom novom ajfonu se veselim kao dijete, ioako imam 12icu. :D

 

can't wait. 

 

sretno s prednarudzbom :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 16:45 (_itsmoriarty).
13 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Za one koji žele u miru proučiti koji je iPhone 13 najbolji za njih same, uživajte dame i gospodo  !!!!!!!

 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
IPhone 13 - rasprava
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Moram si uzeti ovo cudo. 

Samo moj ce biti 1TB model.

 

Edit:NEMA U crnoj boji a ovaj peasant model ne zelim!!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 0:18 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Decki, daje li HT neki dodatni popust na kupnju uredaja u pretprodaji ili su one cijene na netu finalne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Kolege, evo i ja sam jucer narucio tj. prednarucio iPhone 13 Pro Sierra Blue 256GB ☺️. U T-Comu su mi rekli da bi ga trebali isporuciti u sljedeci petak (u biti kada realno i krecu u prodaju). Ugl. moj XS me je dostojanstveno sluzio i jos sluzi vrhunski.
 
4 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ATJLučko kaže...

 Sviđa mi se ovo pakiranje, jer mislim da ce teze prevaranti moci otvaranu kutiju prodavati kao nikad otvorenu. 
A najjaci su mi likovi koji prodaju na oglasima mob i napisu "Potpuno novi, samo otvoren da ga vidim".

Mislim sto imas otvarati samo da vidis, pa naravno da cijena nije ista niti ce ti netko vjerovati na rijec da je samo otvoren da ga vidis. 
Imas YouTube pa gledas sadrzaj pakiranja, a osjecaj uređaja u ruci odes kod nekog operatera koji ih ima izlozene.  

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Evo i ja prednarucio iPhone 13 Pro Sierra Blue. Razmisljao sam o Graphite boji ali ova plava mi je ipak zericu ljepsa.

Prvo sam prednarucio obicnu 13-icu ali taj sam preorder otkazao i rade uzeo Pro - 3x zoom na kameri koji obicna 13-ica nema i ProMotion display su mi bili previse privlacni da ih propustim.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ogromne razlike u izdrzljivosti baterije tijekom video streaminga u odnosu na iPhone 12 modele:

iPhone 12 mini: 10 hours
iPhone 12: 11 hours
iPhone 12 Pro: 11 hours
iPhone 12 Pro Max: 12 hours

iPhone 13 Mini: 13 hours
iPhone 13: 19 hours
iPhone 13 Pro: 20 hours
iPhone 13 Pro Max: 25 hours

Dakle, osim za mini modele, skoro duplo. Pro Max cak i vise nego duplo.

https://www.macrumors.com/2021/09/17/iphone-13-battery-excels-video-streaming/
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Netko bi prodao svoj stari iPhone 12 za povoljniju cijenu za kolegu sa foruma?
★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Trenutno će kod A1 operatera bi dotupan modela Pro od 128GB, a Pro Max 256GB.

 

Pro - crna ili plava

Pro Max - crna ili srebrena

 

A 13mini  i 13 - 128GB i 256GB

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 15:27 (R36).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Situacija u HT-u je sljedeća, isporuka uređaja interne memorije 128 i 256GB počinje ovog petka, dok će ovi ostali biti isporučeni tijekom listopada. Tako mi je rečeno u WebShop-u.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice