Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 159.030
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Kakva glupost… kapacitet baterije opada svakim punjenjem na svakom mobitelu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Da, zato mi na huaweiju nakon skoro 2 godine baterija traje kao prvi dan, preporodio sam se nakon iPhonea, a umalo sam kupio i treceg zaredom
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple iPhone 12

Da, Huawei je izmislio novu tehnologiju baterije i jedino njihove baterije ne gube s vremenom na kapacitetu. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
mile59 kaže...
Da, zato mi na huaweiju nakon skoro 2 godine baterija traje kao prvi dan, preporodio sam se nakon iPhonea, a umalo sam kupio i treceg zaredom

Ja sam nakon 2 i pol godine intenzivnog koristenja Huawei P20 presao na iPhone... Na Huaweiu mi je baterija u tom vremenu s 2 dana spala na pola dana (tj jedva 8 sati)

Siguran sam da bi bila ista situacija i da je obratno.

 

 

and the heavens shall tremble
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Jeste, ajfon 5s mi se zimi gasio ako mu je kapacitet bio manji od 30%, doslovce nisi smio mob koristit vani 2 min jer je crkavao, onda su popili tuzbu pa su ugradili onaj gumbic za smanjenje brzine u bateriji, il kak se vec to vise zove

Onda ja budala kupim sedmicu i u godinu i 4 mjeseca mi spadne kapacitet na 84% da je jedva izdrzavao do popodneva, tolko sam ga tlacio da je bio punjen svakih dan i pol, dva.. baterija nikad nije pala ispod 20% i svejedno se raspao, plus sto je baterija losija to mobitel pocinje lagano trzati u radu, tolko opjevane ios fluidnosti vise nema ni u tragovima

Aj da ih nisam koristio dva komada pa da ne znam sta pricam, 3,5 godine pa ce te mene uciti
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Apple iPhone 12

Ovo je SS sa iPhonea 8 Plus Max, kako se je već zvao, pa me zanima, da li je ovo virus pokupio moj mladi prijatelj ili je uključen slučajno neki"night mode"?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
mile59 kaže...
Jeste, ajfon 5s mi se zimi gasio ako mu je kapacitet bio manji od 30%, doslovce nisi smio mob koristit vani 2 min jer je crkavao, onda su popili tuzbu pa su ugradili onaj gumbic za smanjenje brzine u bateriji, il kak se vec to vise zove

Onda ja budala kupim sedmicu i u godinu i 4 mjeseca mi spadne kapacitet na 84% da je jedva izdrzavao do popodneva, tolko sam ga tlacio da je bio punjen svakih dan i pol, dva.. baterija nikad nije pala ispod 20% i svejedno se raspao, plus sto je baterija losija to mobitel pocinje lagano trzati u radu, tolko opjevane ios fluidnosti vise nema ni u tragovima

Aj da ih nisam koristio dva komada pa da ne znam sta pricam, 3,5 godine pa ce te mene uciti

 

Odličnom imao si dva komada i nisu bili dobri. Ja sam ih imao skoro sve i nemam problem s baterijom.

 

Molim te poduči nas još malo.

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Unutar godine dana koristenja je izvrstan mob, do godine i pol vec trebas imati srece.. citam i po forumima cijelo vrijeme i vidim da je to zdravlje baterije i dalje u top 3 pitanja i pokude
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Meni nisu jasni ovi sto usporeduju uređaje različitih kapaciteta baterija.
Moj 3god star iPhone X je na 85% baterije. Od ukupnih 2700 sad ima kapacitet oko 2300mah.
I sad da ga netko ide usporediti s Xiaomijem ili Huaweiem koji imaju 4000mah.
Cim uredaj ima vecu bateriju, jasno je da ce imati manje ciklusa punjenja i pražnjenja. I onda netko kaze moj mobitel od 4000 mah nakon godinu dana ima bolju bateriju od iphonea.
Pa hvala bogu kad moj mobitel ima 60% kapaciteta tvoje baterije.
Meni je cudo kako uopće i mogu izdržati veci dio dana s samo 2300 mAh koliko sad imam.
Imao sam redmi note koji bez problema izdrzi dva dana bez punjenja. Punjenje iphonea svaki dan mi ne predstavlja problem.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Apple iPhone 12
ATJLučko kaže...

Ovo je SS sa iPhonea 8 Plus Max, kako se je već zvao, pa me zanima, da li je ovo virus pokupio moj mladi prijatelj ili je uključen slučajno neki"night mode"?! 

 https://m.youtube.com/watch?v=DBIVl1trpZA

 

Tak nekak bi to bilo. Frendu je pomoglo

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Gogy7 kaže...
Meni nisu jasni ovi sto usporeduju uređaje različitih kapaciteta baterija.
Moj 3god star iPhone X je na 85% baterije. Od ukupnih 2700 sad ima kapacitet oko 2300mah.
I sad da ga netko ide usporediti s Xiaomijem ili Huaweiem koji imaju 4000mah.
Cim uredaj ima vecu bateriju, jasno je da ce imati manje ciklusa punjenja i pražnjenja. I onda netko kaze moj mobitel od 4000 mah nakon godinu dana ima bolju bateriju od iphonea.
Pa hvala bogu kad moj mobitel ima 60% kapaciteta tvoje baterije.
Meni je cudo kako uopće i mogu izdržati veci dio dana s samo 2300 mAh koliko sad imam.
Imao sam redmi note koji bez problema izdrzi dva dana bez punjenja. Punjenje iphonea svaki dan mi ne predstavlja problem.

hvala bogu da sam napisao da sam svaki svoj pametni telefon u životu punio svako dan i pol, dva.. pa čak i 5s sa baterijom od 1560 mah, isto tako punim i sadašnji P30 sa 3680 mah, samo ovdje natučem duplo veći SOT

 

I dalje stojim pri tvrdnji da Apple namjerno ugrađuje šrotne baterije u svoje preskupe telefone, na 7-ici sam je čak mijenjao, ta original baterija je neki kurac made in taiwan il tak nešto

 

Jer malo se zamisliš kad ti godinu i pol star iPhone na temperaturi mrvicu nižoj od 10 celzija neće raditi, jer mu je prehladno i jer ga nisam stigao napuniti do čepa, a mom frendu neki plastični LG vrijedan 100 eura radi bez beda.. e onda počneš jebat mamicu Appleu i jabučici

 

Zato sad imate gumbiće za usporavanje procesora u bateriji, il je bar bilo

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 22:40 (mile59).
16 godina
offline
Apple iPhone 12

Upadam padobranom.

 

Kupio bi iPhone 12 128gb kao poklon pa me zanima gdje u hrv mogu dobiti po najpovoljnijoj cijeni, a da nije polovni? Gledao sam Nabava net i mobileRi store izgleda kao najpovoljniji, ima tko iskustva s njim?

 

Uzeo bi Dinersom na 5-6 rata.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Apple iPhone 12
R36 kaže...
Dr. Vicko kaže...

Pozz ekipa,

 

Trenutno razmisljam o kupovini novog mobitela i nakon duzeg vremena koristenja Androida vec ozbiljno razmisljam da si ponovo nabavim iPhone. Ukoliko bih uzimao isao bih na 12 pro max model.

Ono sto me znaima i sto mi je bitno je da li se kod nas mogu koristiti dvije SIM kartice u jednom iPhone uredjaju ili je idalje podrska samo za jedan SIM posto u trenutnom mobu imam dvije kartice??

 

Trazio sam na netu ali koliko vidim jedino sam nasao neka objasnjenja vezana za dual SIM za regiju Kina pa da li netko ima iskustva ovdje kod nas. 

 

Unaprijed zahvalan. 

 E sim ti imaju T-com i A1. E sim ti nema - Tomato, Bonbon, Simpa, Telemach.

 

S updateom 14.5 - otključano je 5G na oba sim "utora"...

 

Tako da nemaš brige ako imaš A1 ili T-com.

 Zna li se da i će Bonbon, Simpa uvoditi eSIM na bonove?

15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Mislim da nitko nece uvodit eSIM opcenito u svijetu na prepaid...proces za aktivaciju/deaktivaciju je glup i neisplativ ljudima kad istekne racun.

 

Ja na T-mobile US imam i ne radi kako spada na 12 Pro Max.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 16:08 (Mitch).
6 godina
offline
Apple iPhone 12

ma moram priznati da nisam zadovoljan ajfonom 12, jbt imam ga od day one i baterija mi vec na 91%

 

a na 11 pro jos uvijek 100% takodjer day one. 

 

nikad vise non pro model necu uzimati!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Apple iPhone 12

Za sada je tako, iako postoji operateri i u Europi koji nude eSIM na bonove (prepaid). Za par godina, siguran sam da će ta vrsta kartice biti standard, ali trenutno kod nas samo A1 i HT imaju na pretplati tu opciju.

U Srbiji npr., postoji Globaltel.rs koji ima odličnu eSIM ponudu (koriste infrastrukturu A1) i na bonove i na pretplatu.

 

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
_itsmoriarty kaže...

ma moram priznati da nisam zadovoljan ajfonom 12, jbt imam ga od day one i baterija mi vec na 91%

 

a na 11 pro jos uvijek 100% takodjer day one. 

 

nikad vise non pro model necu uzimati!

 Zdravlje baterije a koristim ga već 8mj je i dalje na 100%. Iphone 12 Pro

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
falstaff kaže...
R36 kaže...
Dr. Vicko kaže...

Pozz ekipa,

 

Trenutno razmisljam o kupovini novog mobitela i nakon duzeg vremena koristenja Androida vec ozbiljno razmisljam da si ponovo nabavim iPhone. Ukoliko bih uzimao isao bih na 12 pro max model.

Ono sto me znaima i sto mi je bitno je da li se kod nas mogu koristiti dvije SIM kartice u jednom iPhone uredjaju ili je idalje podrska samo za jedan SIM posto u trenutnom mobu imam dvije kartice??

 

Trazio sam na netu ali koliko vidim jedino sam nasao neka objasnjenja vezana za dual SIM za regiju Kina pa da li netko ima iskustva ovdje kod nas. 

 

Unaprijed zahvalan. 

 E sim ti imaju T-com i A1. E sim ti nema - Tomato, Bonbon, Simpa, Telemach.

 

S updateom 14.5 - otključano je 5G na oba sim "utora"...

 

Tako da nemaš brige ako imaš A1 ili T-com.

 Zna li se da i će Bonbon, Simpa uvoditi eSIM na bonove?

 Ne zna se

9 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Ne moze ti bit 100% nakon 8 mjeseci ni da ga punis suzama od jednoroga 😄 Nema baterije koja ne degradira s vremenom i punjenjem.
3 godine
protjeran
offline
Re: Apple iPhone 12
Ma to sam baš komentirao na drugom forumu. Vjerodostojnost stanja baterije na ajfonu je vrlo upitna. Neki su pisali i da im je nakon dvije godine baterija na 100% 😂
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Gogy7 kaže...
Ne moze ti bit 100% nakon 8 mjeseci ni da ga punis suzama od jednoroga 😄 Nema baterije koja ne degradira s vremenom i punjenjem.

 Slika...meni tako piše., a baterija mi se ponašao kao i prvog dana.

6 godina
offline
Apple iPhone 12

da li uzrok moze biti brz punjac?

 

koristim 65W punjac ali punim mobite uvijek navecer pred spavanje, nikad preko dana.

 

mislim to sam uvijek radio sa svakim ajfonom tako i nisam nikad imao problema da mi baterija tako opada.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
_itsmoriarty kaže...

da li uzrok moze biti brz punjac?

 

koristim 65W punjac ali punim mobite uvijek navecer pred spavanje, nikad preko dana.

 

mislim to sam uvijek radio sa svakim ajfonom tako i nisam nikad imao problema da mi baterija tako opada.

 

 

 Telefon ti ne voli dnevno svjetlo? Zasto samo navece?

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
pa jer vjerojatno ima baterije tokom dana pa ga puni preko noci..
battlenet: SUGARfree#21113
6 godina
offline
Apple iPhone 12

dok sam na poslu tokom dana slusam spotify i kad dodem doma uvijek imam baterije, ali volim puniti preko noci i navikao sam na to. 

 

ponekad mi dan prodje a imam 70% i punim svejedno. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
_itsmoriarty kaže...

dok sam na poslu tokom dana slusam spotify i kad dodem doma uvijek imam baterije, ali volim puniti preko noci i navikao sam na to. 

 

ponekad mi dan prodje a imam 70% i punim svejedno. 

 pustis ga cijelo vrijeme na punjaču ili isključiš nakon sto se napuni ?

6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
MadDogMattis kaže...
_itsmoriarty kaže...

dok sam na poslu tokom dana slusam spotify i kad dodem doma uvijek imam baterije, ali volim puniti preko noci i navikao sam na to. 

 

ponekad mi dan prodje a imam 70% i punim svejedno. 

 pustis ga cijelo vrijeme na punjaču ili isključiš nakon sto se napuni ?

 pa cim se probudim maknem ga s punjaca, sve zavisi kad radim prvu, onda ga maknem u 5 ujutro, kad radim drugu onda u 8 nikad ga ne punim ovako preko dana ili za kompom. 

 

samo navecer.

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Da, ja sam isto na 100% battery health, imam mob doslovno od kada je izašao.
14 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
U novoj verziji Androida isto će biti optimizacija da se prestane puniti nakon 80%. Izgleda da je Apple opet razmišljao korak unaprije.
Ne leži mi baš iPhone ali baterija na 12 Pro je odlična. Punim s 12W punjačem za sada i dovoljno mi je brzo s obzirom da radim od kuće. I stvarno nema štekanja ni sekunde. U Chromu je scrolanje baš lijepo fluidno. Ne znam kako je na novijim Pixelima ali više ne bi mogao surfati na Pixelu 2
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple iPhone 12

Ja samo mogu reci da mi je kamera na Iphone 12 Pro živa dosada.Koliko sam slikao s P40 Pro pa to je neusporedivo.

 

Da me netko krivo ne skuzi - kamera je na IPhone 12 Pro vrh i doslovno je svaka slika fenomenalna ali mi fali kompletan setup s P40 Pro od zoom, do svi ostalih sitnica.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice