Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 158.936
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Pozdrav. Poznanik se sprema na kupnju 12-ice i našao https://www.njuskalo.hr/iphone-12-pro/iphone-12-pro-128gb-garancija-racun-trgovina-oglas-35084830
Zvao i kažu uplata po ponudi i dolazi za 7 dana. Na pitanje tko garantira da će dobit mob oni odgavaraju pa upravo zbog uplate po ponudi ima dokaz. Ugl, jel itko kupovao u spomenutoj trgovini da podjeli iskustva? Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple iPhone 12

Ta tvrtka uopće ne postoji u sudskom registru..

A uplata po ponudi apsolutno nije nikakav dokaz da će dobiti mob.

 

Cijena je sumnjivo jeftina, i uglavnom ono što je predobro da bi bilo istinito tako i je.

 

Ja bi rekao da naruče pa kada dođe otišao osobno po mob. Ili uplatit eventualno par stotina kuna predujma za koje ćeš prihvatiti da ih možeš izgubiti.

 

No opet, ne mora značiti da sam u pravu, može biti sve 100% legit..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

Pozdrav!

 

Nikad nisam imao iphone uvijek sam uzimao android jer sam se pravio pametan.Da li uzeti neki od 12 modela ili cekat 13???

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 17:33 (Zec_94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Cekaj 14
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Zec_94 kaže...

Pozdrav!

 

Nikad nisam imao iphone uvijek sam uzimao android jer sam se pravio pametan.Da li uzeti neki od 12 modela ili cekat 13???

 

Hvala!

 Pozdrav. Definitnivno cekaj 13. Ja sam na XS i takoder sam prosle godine mislio preci na 12 pro. Međutim dobio bi realno bolju kameru, ostalno naravno da bi bilo bolje ali ne toliko znacajno. A XS me sluzi top osim sto je baterija postala losija (u 11 mj ce biti 3 god.).

Tako da sam odlucio pricekati 13 pro, sto zbog kamere sto zbog 120 Hz osvjezenja zaslona. 

Stripi se jos mjesec dana i neces se pokajati. 
Eto to ti je iskreni savjet od nekoga tko prati recenzije, predstavljanja novih softvera, svaku nadogradnju proucim sto je novo itd...

 

Lijepi pozdrav.

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
iDelete kaže...
Zec_94 kaže...

Pozdrav!

 

Nikad nisam imao iphone uvijek sam uzimao android jer sam se pravio pametan.Da li uzeti neki od 12 modela ili cekat 13???

 

Hvala!

 Pozdrav. Definitnivno cekaj 13. Ja sam na XS i takoder sam prosle godine mislio preci na 12 pro. Međutim dobio bi realno bolju kameru, ostalno naravno da bi bilo bolje ali ne toliko znacajno. A XS me sluzi top osim sto je baterija postala losija (u 11 mj ce biti 3 god.).

Tako da sam odlucio pricekati 13 pro, sto zbog kamere sto zbog 120 Hz osvjezenja zaslona. 

Stripi se jos mjesec dana i neces se pokajati. 
Eto to ti je iskreni savjet od nekoga tko prati recenzije, predstavljanja novih softvera, svaku nadogradnju proucim sto je novo itd...

 

Lijepi pozdrav.

 Ja sam prešao sa XS na 12 Pro i mogu ti reći - razlika je osjetna barem u brzini, s 12 Pro sam dobio 256GB storagea tako da mi se definitivno isplatilo. Obično jedan iPhone imam 2god. Što se tiče 13, ne znam još što spektakularno moraju predstaviti da bi me natjeralo. Jedino što bi moglo je ako predstave opet Rose Gold to moram imati, zadnji takav mi je bio 7ica.

 

OT: čekaj 13, nitko normalan neće mjesec dana prije predstavljanja kupiti stari model. Ako ništa past će malo cijena 12ici.

He who is brave is free.
13 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dwyane Wade kaže...
iDelete kaže...
Zec_94 kaže...

Pozdrav!

 

Nikad nisam imao iphone uvijek sam uzimao android jer sam se pravio pametan.Da li uzeti neki od 12 modela ili cekat 13???

 

Hvala!

 Pozdrav. Definitnivno cekaj 13. Ja sam na XS i takoder sam prosle godine mislio preci na 12 pro. Međutim dobio bi realno bolju kameru, ostalno naravno da bi bilo bolje ali ne toliko znacajno. A XS me sluzi top osim sto je baterija postala losija (u 11 mj ce biti 3 god.).

Tako da sam odlucio pricekati 13 pro, sto zbog kamere sto zbog 120 Hz osvjezenja zaslona. 

Stripi se jos mjesec dana i neces se pokajati. 
Eto to ti je iskreni savjet od nekoga tko prati recenzije, predstavljanja novih softvera, svaku nadogradnju proucim sto je novo itd...

 

Lijepi pozdrav.

 Ja sam prešao sa XS na 12 Pro i mogu ti reći - razlika je osjetna barem u brzini, s 12 Pro sam dobio 256GB storagea tako da mi se definitivno isplatilo. Obično jedan iPhone imam 2god. Što se tiče 13, ne znam još što spektakularno moraju predstaviti da bi me natjeralo. Jedino što bi moglo je ako predstave opet Rose Gold to moram imati, zadnji takav mi je bio 7ica.

 

OT: čekaj 13, nitko normalan neće mjesec dana prije predstavljanja kupiti stari model. Ako ništa past će malo cijena 12ici.

U slučaju iPhone 13 modela, govorim o Pro modelima primarno, imat će 120Hz ekran, koliko mi se vidi OLED display, veće senzore u kamerama, biti će nešto deblji od iP12 zbog kapacitetnije bakterije, a vjerojatno bi moglo stići još poboljšanja, što se HW strane dotikavle. 
Apropos SW strane, budem svi vidjeli kakav će biti iOS15, widgeti i tko zna što još! 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

pozz , iphone 12 64gb. Kupljen nov prije dva dana u slo. telemachu. Da li je normalno da se baterija potrosi za 12 h 65% od kojih je 3 sata bilo aktivno koristenje. Jutros skinut u 6 ujutro sa punjaca, od 6 do 12 nije se uopste koristio. Poslije 12 evo do sad 22h uz minimalno koristenje baterija je pala na 46% . Prije sam imao samsung a20 star 3 godine , koji je uz max koristenje bolje drzao bateriju. Posto se prvi put susrece sam iphonom, da li je ovo uopste normaln ?  hvalaa

Mujak
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
PiDzI kaže...

pozz , iphone 12 64gb. Kupljen nov prije dva dana u slo. telemachu. Da li je normalno da se baterija potrosi za 12 h 65% od kojih je 3 sata bilo aktivno koristenje. Jutros skinut u 6 ujutro sa punjaca, od 6 do 12 nije se uopste koristio. Poslije 12 evo do sad 22h uz minimalno koristenje baterija je pala na 46% . Prije sam imao samsung a20 star 3 godine , koji je uz max koristenje bolje drzao bateriju. Posto se prvi put susrece sam iphonom, da li je ovo uopste normaln ?  hvalaa

 probaj ugasiti Background App Refresh ja to na svakom telefonu ugasim.

 

pa vidi dal ima kakve promjene, ja imam takodjer 12 i ono baterija je skroz OK ali je daleko bolja bila na 11 pro.

9 godina
offline
Apple iPhone 12

Jedno glupo pitanje, jel mogu s iPhone 12 plaćati u trgovinama? Trenutno koristim Google pay s mzabom i radi.

Ne mogu naći konkretan odg na netu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Pa naravno, ako ti banka podržava Apple pay.
13 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Karlek_19 kaže...

Jedno glupo pitanje, jel mogu s iPhone 12 plaćati u trgovinama? Trenutno koristim Google pay s mzabom i radi.

Ne mogu naći konkretan odg na netu.

U svakom slučaju se može. 
Samo je neophodno u  pay evidentirati karticu, u iPhone gadgetu. 

HAL kaže...
Pa naravno, ako ti banka podržava Apple pay.

Nekako mi se čini da nije krucijalna činjenica, jer skenira u principu karticu, koja je ”zavedena” u iPhone. 
Možda ja griješim, ali vjerujem da je prije do mobitela i ako uopće ima aplikaciju za plaćanje! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Svaki Iphone ima wallet i nfc za plaćanje, samo je pitanje da li ti banka podržava apple pay. Npr. Otp ne podržava i ne možeš povezati karticu, u mom slučaju pbz podržava sve, sa koliko znam svim karticama - tekući, visa premium (kreditna).
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 17:16 (HAL).
9 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Meni je extra stvar kad odem u trgovinu bez novcanika i mobitela pa platim Apple Satom. Za to ga jedino i koristim. Trebate samo povezati karticu iz walleta na sat i gotovo.
Super stvar
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Yep, iskreno nisam platio karticom ništa već preko godinu dana, samo sat.
9 godina
offline
Apple iPhone 12

Hvala, našao sam mzabu u apps storeu, pa pretpostavljam da Zagrebačka radi.

 

Gledam "benefite" prelaska s Huaweia na iPhone. 

 

Još jedno pitanje, jel se može Vanced instalirati? Gledam imaju neki tutorijali, ali rado bi info iz prve ruke. Ovisim o tome da mogu slusat glazbu sa ugašenim ekranom

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 17:50 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Ne znači ti ništa to kaj ima mzaba na apple storeu. Koliko vidim zaba nije podržana, ali možda netko, tko je i toj banci može dati bolji odgovor.

3 godine
offline
Re: Apple iPhone 12
Zaba jos uvijek nema podrzan apple pay.

Sto se tice YT Vanced ima raznih nacina za sideloadanje aplikacija, ali previse zajebancije ima s tim. Najjednostavnije ti je sloziti indijski VPN i aktiviras si YT premium za 10 kn mjesecno, ako ti je bas do toga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple iPhone 12

Zaba Pa ti debili su mi uspjeli sjeb**i zatvaranje računa nakon što su napravili drugi propust pa sam im odlučio dati pedalu. Doslovno su iz tramvaja njih 3 dovukle direktoricu jer su "krivo kliknule". Da ne bi bilo, mrzim ih sve jednako ali ipak ne toleriram nesposobnost koju svima tako debelo naplaćuju. Nemaju uslugu koju želiš? Nećeš mijenjati mobitel, mijenjat ćeš banku jer je jadna i nesposobna.

He who is brave is free.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Karlek_19 kaže...

Hvala, našao sam mzabu u apps storeu, pa pretpostavljam da Zagrebačka radi.

 

Gledam "benefite" prelaska s Huaweia na iPhone. 

 

Još jedno pitanje, jel se može Vanced instalirati? Gledam imaju neki tutorijali, ali rado bi info iz prve ruke. Ovisim o tome da mogu slusat glazbu sa ugašenim ekranom

 

Ne radi mobilno plaćanje preko m-zabe na iphone, nema te opcije uopće u m-zabi na ios, samo na androidu. Ali i na njemu od prije mjesec dana ti poveže kartice na google pay pa radi isto praktički.

Pitao na m-zaba podršci na app store, kaže nisu radili, ne znam zašto, m-pay m-zabe za apple.

 

ALI - rješenje ti je izvaditi Curve karticu bespla, na nju povežeš svoje kartice zabe (mastercard i visa, maestro curve ne podržava ali zaba ga je svejedno nekidan izbacila iz upotrebe), a nju onda na apple wallet prijaviš (radi, podržava ju apple wallet, provjereno a piše i na apple stranici negdje pod popisom banaka/kartica za apple wallet).

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Može li se GPay instalirati na iOS pa preko njega koristiti Zabina kartica? Mindfuck totalni mi je da najjača banka u HR nema podršku za iOS..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
9 godina
offline
Apple iPhone 12

Ma nakon pročitanog ne isplati mi se doplatiti za iPhone, pa da gubim mogućnosti koje sad imam s doslovce dva klika.

Ajde da je doplata 500kn, možda bi mi tih pola cm manji telefon i vrijedio, ali ovako si uz najbolju volju ne mogu trošak od 2500+ kn opravdati.

Hvala svima na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

bez obzira na uredaj, aktiviraj si revolt i olaksat ces si sve moguce buduce probleme sto se mobilnog, internet placanja i usluga tice

 

a u maticnoj banci otkazi sve usluge osim one koja ti je najprakticnija za prebaciti novce na revolt i placati hrvatske racune i to je to

 

naravno ako nemas jos neke dodatne usluge vezane za tekuci

 

nase banke imaju uzasno visoke lihvarske cijene za sve usluge i stvarno je steta sto nije omogucena uplata place na revolt, inace bi skroz prestao koristiti usluge hrvatskih banaka

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Jok. Gpay zahtjeva posebne google servise i sigurnosne procedure. Recimo ekipa koja je uspjela na Hiawei mobitele instalirati gotovo sve google servise, nakon što je Huawei izgubio podršku, nije mogla nikako dobiti Gpay.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
HAL kaže...
Jok. Gpay zahtjeva posebne google servise i sigurnosne procedure. Recimo ekipa koja je uspjela na Hiawei mobitele instalirati gotovo sve google servise, nakon što je Huawei izgubio podršku, nije mogla nikako dobiti Gpay.

to je specifican problem vezan za Huawei i gubljenje GMS licence.

 

Revolt radi i sa Gpay i Apple Pay.

 

Imam ju na oba OS-a i na vise uredaja, iPhone, Samsung, Xiaomi i Huawei (uredaj koji ima GMS licencu)

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Samo sam referirao na to kako se gpay ne može instalirati na iOS, čak niti ne radi na ne podržanim Android telefonima, zato Huawei referenca.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
HAL kaže...
Samo sam referirao na to kako se gpay ne može instalirati na iOS, čak niti ne radi na ne podržanim Android telefonima, zato Huawei referenca.

 mislio sam da meni odgovaras 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
mile59 kaže...
Cekaj 14

 Ma neka ceka 20...to će biti prekretnica.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Mitohondri kaže...

bez obzira na uredaj, aktiviraj si revolt i olaksat ces si sve moguce buduce probleme sto se mobilnog, internet placanja i usluga tice

 

 Da, Revolut je super, radi na gpay i na walletu, koristim ga 2 godine ali na kćerkinom mobu (ios), kao džeparac.

Meni je još uvijek praktičnija opcija direktno s tekućeg ili kreditne kartice (biraš koja je aktivna u gpay, a donedavno direktno u m-zabi).

E sad, pošto me sve više privlači iphone, mislim da prelazim na 13icu (120Hz ekran na S21U i 60 na 12ici Pro Max su nebo i zemlja, imam ih oba paralelno sada pa iz prve ruke govorim) a onda i Curve na koji vežem kartice kao i na gpay.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 17:10 (krugerko).
13 godina
offline
Apple iPhone 12

Tko god misli da ce kvaliteta iPhonea u 2021 i 2022 biti kao i prijasnjih godina, iznenadit ce se 

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice