Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 159.027
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Brada kaže...

Vidim da se ljudi raspituju za cijene i kupovinu. Evo moje iskustvo od danas:

Dogovorim s čovjekom za 12 pro max 512 s njuškala cijenu(jako povoljnu) i mi se nađemo.

Ima račun iz HT-a. Šalje mi ga mms-om, provjeravam na internetu SN i kaže 12 pro max 512 Grey(u oglasu pise da je plavi) proizveden prije 3 mjeseca

Covjek dođe i kaže pa nije grey nego plavi haha. Dalje kažem kupujem ga ali moramo ga otvorit i isprobat i pregledat i krenemo.

Nemože se upalit, prazna baterija, stavljamo u autu na punjač i čekamo da se malo napuni, palimo pilu(stavljam svoju SIM), prolazi početne menije i pokušavam app store otvorit, traži da upišem podatke i ne prolazi autentifikaciju Apple ID. Za vrijeme rada dosta trokira, ne otvara menije fluidno. Uključim u meniju Siri i mogu odabrati komunikaciju samo na kineskom haha.Probam FaceTime poziv koji naravno nemože uspostaviti vezu. Na kraju pokazujem vlasniku fotku 12 pro max s neta i vidi se očita razlika (fake ima crni rub cca 7-8mm od ruba ako ne i više.

Eto možda nekoga spasim ovim postom (sebe već jesam)

 

sve 5 al kako račun od HT-a? kaj je i njega falsificirao?

ako prodaje fejk metodom APP, zasto je sjeo u auto s tobom? 

13 godina
offline
Apple iPhone 12

I još jedno pitanje koje će možda glupo zvučati :)

 

Da li Face ID radi normalno, recimo, po mraku budući da nema senzora za otisak prstiju? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Spike1983 kaže...

 

sve 5 al kako račun od HT-a? kaj je i njega falsificirao?

ako prodaje fejk metodom APP, zasto je sjeo u auto s tobom? 

 Našli smo se na parkingu i ja sam bio u njegovom autu. Ne želim ulaziti u to otkud je račun i zašto ovo ili ono. Na kraju mi se izvinjavao i rekao da je njegov stari prodao auto i pod račun dobio mob. Cilj mojeg posta je bio upozoriti potencijalne kupce iphonea s njuškala da su se pojavile prilično vjerne kopije i da pripaze da ne nasjednu kod kupnje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Brada kaže...
Spike1983 kaže...

 

sve 5 al kako račun od HT-a? kaj je i njega falsificirao?

ako prodaje fejk metodom APP, zasto je sjeo u auto s tobom? 

 Našli smo se na parkingu i ja sam bio u njegovom autu. Ne želim ulaziti u to otkud je račun i zašto ovo ili ono. Na kraju mi se izvinjavao i rekao da je njegov stari prodao auto i pod račun dobio mob. Cilj mojeg posta je bio upozoriti potencijalne kupce iphonea s njuškala da su se pojavile prilično vjerne kopije i da pripaze da ne nasjednu kod kupnje.

Samo da si razjasnim, taj SN koji si provjeravao je bio na računu, nije bio u uređaju pod "About"? Da li je po vanjskom izgledu kutije moguće uočiti ikakve sumnjive znakove? Ovaj način koji si ti isprobao je ok, ali to nije uvijek moguće, a također neki puta kupuješ na poklon pa nije najzgodnije.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
southy kaže...

Samo da si razjasnim, taj SN koji si provjeravao je bio na računu, nije bio u uređaju pod "About"? Da li je po vanjskom izgledu kutije moguće uočiti ikakve sumnjive znakove? Ovaj način koji si ti isprobao je ok, ali to nije uvijek moguće, a također neki puta kupuješ na poklon pa nije najzgodnije.

 Da SN je bio na računu, kutija je tanka kao i ove nove, unutar kutije isto sve kao i original. Imaš na YT par usporedbi fake i original, isplati se pogledati prije kupovine. Uređaj možeš tek kad ga upališ vidjeti da je fake.

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Radi u mraku, kao i po danu.
13 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
stef_zg kaže...

I još jedno pitanje koje će možda glupo zvučati :)

 

Da li Face ID radi normalno, recimo, po mraku budući da nema senzora za otisak prstiju? 

U principu, u noćnom modu ima kao IC kameru pa te svejedno detektira u 100/100 najčešće! 
Ako se i dogodi nekakav fail, to je fail iz razloga ili je kamera zamašćena, mokar ekran, zamagljen ili tvoje lice nije u gabaritima kako si ga postavljao kada te je "očitavao"! 
U svakom slučaju, radi mali kao "Švicarac" 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Apple iPhone 12

Nakon Iphone 12 Pro, kupio sam Apple Watch 6. Kako to dvoje u paru rado odlično. Da mi je netko rekao da ću biti oduševljen Apple Watchom - rekao bi da laže.

 

Imao Huawei GT2 i ako nije Hauwei mob - nemaš pola toga. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 22:55 (R36).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
R36 kaže...

Nakon Iphone 12 Pro, kupio sam Apple Watch 6. Kako to dvoje u paru rado odlično. Da mi je netko rekao da ću biti oduševljen Apple Watchom - rekao bi da laže.

 

Imao Huawei GT2 i ako nije Hauwei mob - nemaš pola toga. 

 Pričao sam ti o apple watchu već prije da je vrh vrhova , pa si me popljuvao da hebeš sat koji moraš puniti svaki ili svaki drugi dan. :)

 

tad si imao gt2 i najbitnije ti je bilo da ga ne moraš puniti 14 dana.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 9:25 (Dario7).
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dario7 kaže...
R36 kaže...

Nakon Iphone 12 Pro, kupio sam Apple Watch 6. Kako to dvoje u paru rado odlično. Da mi je netko rekao da ću biti oduševljen Apple Watchom - rekao bi da laže.

 

Imao Huawei GT2 i ako nije Hauwei mob - nemaš pola toga. 

 Pričao sam ti o apple watchu već prije da je vrh vrhova , pa si me popljuvao da hebeš sat koji moraš puniti svaki ili svaki drugi dan. :)

 

tad si imao gt2 i najbitnije ti je bilo da ga ne moraš puniti 14 dana.

 

HAHAHHAHA ne sjećam se toga...

 

Kad imaš Iphone više ništa nije bitno . Naučiš na tu zlatnu sredinu i nemaš brige.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
R36 kaže...

Nakon Iphone 12 Pro, kupio sam Apple Watch 6. Kako to dvoje u paru rado odlično.

 Mene taj Watch nije nešto posebno oduševio, ali s druge strane ni drugi Android watchevi mi nisu nešto posebno, tako da je "problem" u meni. 

 

Što se tiče rada u paru, Apple uređaji rade gotovo savršeno unutar svog ekosistema i onaj tko se može potpuno prebaciti na njihove proizvode će gotovo sigurno biti zadovoljan. Problem nastaje kad moraš raditi na više sistema, tipa Android, Windows, Linux kao što je slučaj kod mene, onda vidiš koliko je Apple okrenut sam sebi i dolazi do raznih problema, a naravno tu je i problem navike i nedostupnosti određenih aplikacija.

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
mzopg kaže...
R36 kaže...

Nakon Iphone 12 Pro, kupio sam Apple Watch 6. Kako to dvoje u paru rado odlično.

 Mene taj Watch nije nešto posebno oduševio, ali s druge strane ni drugi Android watchevi mi nisu nešto posebno, tako da je "problem" u meni. 

 

Što se tiče rada u paru, Apple uređaji rade gotovo savršeno unutar svog ekosistema i onaj tko se može potpuno prebaciti na njihove proizvode će gotovo sigurno biti zadovoljan. Problem nastaje kad moraš raditi na više sistema, tipa Android, Windows, Linux kao što je slučaj kod mene, onda vidiš koliko je Apple okrenut sam sebi i dolazi do raznih problema, a naravno tu je i problem navike i nedostupnosti određenih aplikacija.

 Vidiš mene je apple watch baš oduševio.

da nema njega već bi možda otišao sa iphone-a.

 

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Isto i ja, da postoji dobra alternativa apple watchu, možda bi se i vratio na android. Taj sat mi je mrak, od plaćanja, poruka, notifikacija, laganih sportskih mogućnosti.
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
R36 kaže...

 

Kad imaš Iphone više ništa nije bitno . Naučiš na tu zlatnu sredinu i nemaš brige.

 Sta je tocno najveca tebi razlika?

Ja koristim iphone i imam sat gt2 sve sto mi treba radi odlicno s njim.

Padalo mi je na pamet uzet appleov watch ali meni je osobno ruzan.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
hrka11 kaže...
R36 kaže...

 

Kad imaš Iphone više ništa nije bitno . Naučiš na tu zlatnu sredinu i nemaš brige.

 Sta je tocno najveca tebi razlika?

Ja koristim iphone i imam sat gt2 sve sto mi treba radi odlicno s njim.

Padalo mi je na pamet uzet appleov watch ali meni je osobno ruzan.

Na Huawei zdravlje aplikaciji nisam vise imao skinove, niti si ih mogao odabrati. Ono osnovno sto je bilo sa satom - ti je to.

Prebacim sat na P40 Pro - imam 150 skinova., vratim na IPhone i imam k...

 

Apple Watch 

- fluidan

- radi s aplikacijama (Gmail i ostali) odličan. Ponuđeni su ti odgovori, jako lijepo se scrola, lijepo to sve izgleda (kao da gledaš monitor).

- skinovi - možeš si složit na sve moguće načine i sve ima smisla.

- lagan na ruci + remen odlično koncipiran.

- kompletna ekosustav na visoj razini od bilo kojeg pametnog sata - najveća prednost.

- NFC plaćanje - zbog sata mi dođe da odem u PBZ otvorit tekući.

 

mana - baterija traje samo 2 dana.

 

Meni je GT2 bio odlična kad sam imao P40 Pro tako da sam ja bio zadovoljan s satom.

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
R36 kaže...
hrka11 kaže...
R36 kaže...

 

Kad imaš Iphone više ništa nije bitno . Naučiš na tu zlatnu sredinu i nemaš brige.

 Sta je tocno najveca tebi razlika?

Ja koristim iphone i imam sat gt2 sve sto mi treba radi odlicno s njim.

Padalo mi je na pamet uzet appleov watch ali meni je osobno ruzan.

Na Huawei zdravlje aplikaciji nisam vise imao skinove, niti si ih mogao odabrati. Ono osnovno sto je bilo sa satom - ti je to.

Prebacim sat na P40 Pro - imam 150 skinova., vratim na IPhone i imam k...

 

Apple Watch 

- fluidan

- radi s aplikacijama (Gmail i ostali) odličan. Ponuđeni su ti odgovori, jako lijepo se scrola, lijepo to sve izgleda (kao da gledaš monitor).

- skinovi - možeš si složit na sve moguće načine i sve ima smisla.

- lagan na ruci + remen odlično koncipiran.

- kompletna ekosustav na visoj razini od bilo kojeg pametnog sata - najveća prednost.

- NFC plaćanje - zbog sata mi dođe da odem u PBZ otvorit tekući.

 

mana - baterija traje samo 2 dana.

 

Meni je GT2 bio odlična kad sam imao P40 Pro tako da sam ja bio zadovoljan s satom.

 Znaci nista bitno...jer skinovi su mi nisu bitni koliko izgled sata...a s ovim ostalim i nemam problema ni na gt2.Ostajem onda i dalje na gt2.

hvala!

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
hrka11 kaže...
R36 kaže...
hrka11 kaže...
R36 kaže...

 

Kad imaš Iphone više ništa nije bitno . Naučiš na tu zlatnu sredinu i nemaš brige.

 Sta je tocno najveca tebi razlika?

Ja koristim iphone i imam sat gt2 sve sto mi treba radi odlicno s njim.

Padalo mi je na pamet uzet appleov watch ali meni je osobno ruzan.

Na Huawei zdravlje aplikaciji nisam vise imao skinove, niti si ih mogao odabrati. Ono osnovno sto je bilo sa satom - ti je to.

Prebacim sat na P40 Pro - imam 150 skinova., vratim na IPhone i imam k...

 

Apple Watch 

- fluidan

- radi s aplikacijama (Gmail i ostali) odličan. Ponuđeni su ti odgovori, jako lijepo se scrola, lijepo to sve izgleda (kao da gledaš monitor).

- skinovi - možeš si složit na sve moguće načine i sve ima smisla.

- lagan na ruci + remen odlično koncipiran.

- kompletna ekosustav na visoj razini od bilo kojeg pametnog sata - najveća prednost.

- NFC plaćanje - zbog sata mi dođe da odem u PBZ otvorit tekući.

 

mana - baterija traje samo 2 dana.

 

Meni je GT2 bio odlična kad sam imao P40 Pro tako da sam ja bio zadovoljan s satom.

 Znaci nista bitno...jer skinovi su mi nisu bitni koliko izgled sata...a s ovim ostalim i nemam problema ni na gt2.Ostajem onda i dalje na gt2.

hvala!

 Trebaš vidjet kako izgleda Huawei sat s Huawei mobitelom i koliko je to sve bolje snikronizirano. 

 

Spajao sam ja GT2 na Note 9 pa na kraju Iphone i to je bullshit. Pola toga nema niti radi kako spada.

 

Ako sam već kupio sat želim punu funkcionalnost a ne polovićnu jer sam onda mogao kupit i one kineske pametne noname satove s wisha za 200kn. Isto bi dobio.

 

Tako da GT2 sat jedino ima smisla s Huawei mobitelom.

 

Nastavno na Apple watch - ima AOD što mi je odlično.

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
R36 kaže...

 Trebaš vidjet kako izgleda Huawei sat s Huawei mobitelom i koliko je to sve bolje snikronizirano. 

 

Spajao sam ja GT2 na Note 9 pa na kraju Iphone i to je bullshit. Pola toga nema niti radi kako spada.

 

Ako sam već kupio sat želim punu funkcionalnost a ne polovićnu jer sam onda mogao kupit i one kineske pametne noname satove s wisha za 200kn. Isto bi dobio.

 

Tako da GT2 sat jedino ima smisla s Huawei mobitelom.

 

Nastavno na Apple watch - ima AOD što mi je odlično.

 Koristio sam android prije i imao sam skinova sto si rekao koliko oces ali mi je to nebitno...najvise mi je izgled sata bitan,a ovo sto ima od opcija meni sve radi odlicno,od notifikacija,razgovora,do pracenja...najvise ga i nosam kad trcim,vozim biciklo itd...to mi sve pokazuje dobro.Imam onaj silver model pa kad se oces spremit samo kais promjenis i eto ga.

Mislio sam da s tim dobivam puno vise,zato te i pitam jer si ti koristio ovaj gt2 prije,a aod ti ima gt i gt2 nisam 100% sigur,ali 90% mislim da ima,nije mi ovdje da provjerim.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
hrka11 kaže...
R36 kaže...

 Trebaš vidjet kako izgleda Huawei sat s Huawei mobitelom i koliko je to sve bolje snikronizirano. 

 

Spajao sam ja GT2 na Note 9 pa na kraju Iphone i to je bullshit. Pola toga nema niti radi kako spada.

 

Ako sam već kupio sat želim punu funkcionalnost a ne polovićnu jer sam onda mogao kupit i one kineske pametne noname satove s wisha za 200kn. Isto bi dobio.

 

Tako da GT2 sat jedino ima smisla s Huawei mobitelom.

 

Nastavno na Apple watch - ima AOD što mi je odlično.

 Koristio sam android prije i imao sam skinova sto si rekao koliko oces ali mi je to nebitno...najvise mi je izgled sata bitan,a ovo sto ima od opcija meni sve radi odlicno,od notifikacija,razgovora,do pracenja...najvise ga i nosam kad trcim,vozim biciklo itd...to mi sve pokazuje dobro.Imam onaj silver model pa kad se oces spremit samo kais promjenis i eto ga.

Mislio sam da s tim dobivam puno vise,zato te i pitam jer si ti koristio ovaj gt2 prije,a aod ti ima gt i gt2 nisam 100% sigur,ali 90% mislim da ima,nije mi ovdje da provjerim.

Imao sam ja i GT i GT2

GT s P30 Pro, a GT 2 s P40 Pro. I ja sam ga koristio stvarno za sve i nema zamjerke ali ja Apple watch ipak bolji i kompletniji.

 

Imaš na GT2 aod ali nisu isti skinovi. Mislim da ima 3-4 skina za Aod.

 

Ovdje je AOD na Apple watchu onaj kojeg vidiš i kad je sat upaljen.

 

Da ne spamamo više temu....

 

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
R36 kaže...

 

Tako da GT2 sat jedino ima smisla s Huawei mobitelom.

 

 

 

Koristio sam GT sa Huaweiem i sada sa Xiaomi Mi10 PRO i nema nikakve razlike u funkcionalnosti, sve radi identicno.

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 

Tako da GT2 sat jedino ima smisla s Huawei mobitelom.

 

 

 

Koristio sam GT sa Huaweiem i sada sa Xiaomi Mi10 PRO i nema nikakve razlike u funkcionalnosti, sve radi identicno.

Napisao sam par postova prije sve...

12 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

Pozdrav, imam Iphone 12 vec nekih mjesec i pol dana, i jako sam razocaran baterijom. Ne znam jel ovo normalno?

Onemogucio sam vecini aplikacija lokacijske usluge, ugasio background refresh, svjetlina ekrana mi je uglavnom na 40%. Na mobitelu najvise koristim WhatsApp, malo Instagram i Safari.

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
snake091 kaže...

Pozdrav, imam Iphone 12 vec nekih mjesec i pol dana, i jako sam razocaran baterijom. Ne znam jel ovo normalno?

Onemogucio sam vecini aplikacija lokacijske usluge, ugasio background refresh, svjetlina ekrana mi je uglavnom na 40%. Na mobitelu najvise koristim WhatsApp, malo Instagram i Safari.

 

 

 Necu da ti stajem na muku ali kupiti skupi telefon i onda pogasiti sve zivo na njemu i nema nekog smisla.....

5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
snake091 kaže...

Pozdrav, imam Iphone 12 vec nekih mjesec i pol dana, i jako sam razocaran baterijom. Ne znam jel ovo normalno?

Onemogucio sam vecini aplikacija lokacijske usluge, ugasio background refresh, svjetlina ekrana mi je uglavnom na 40%. Na mobitelu najvise koristim WhatsApp, malo Instagram i Safari.

 

 

 napuni ga na 100%, pa ga koristi do 0%

 

ovako po slikama izgleda da si ga napunio do 80%, pa kad je pao na oko 40% napunio si do 96% , to nam bas ne govori puno

 

i kao sto ti je gore napisao, nemoj nista gasti, popali sve moguce

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12

Budem i to napravio. Ovdje sam vise htio skrenuti paznju na last 10 days graf, koji mi izgleda dosta slabo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Ugasi 4G i trajat će ti baterija 2x dulje!
6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
snake091 kaže...

Pozdrav, imam Iphone 12 vec nekih mjesec i pol dana, i jako sam razocaran baterijom. Ne znam jel ovo normalno?

Onemogucio sam vecini aplikacija lokacijske usluge, ugasio background refresh, svjetlina ekrana mi je uglavnom na 40%. Na mobitelu najvise koristim WhatsApp, malo Instagram i Safari.

 

 

 kao sto su ti vec predlozili, nemoj nista gasiti, osim 5G, i napuni ga do 100% i koristi do nule

 

iPhone ti ne racuna SoT kao sto to radi Android, na kojem ti prikazuje SoT od kad si napunio do 100% pa ispraznio na 0%

 

kao sto vidis iPhone ti prikazuje samo prosjecni SoT u zadnjih 24 sata, pa tocan SoT od 100>0 moras rucno racunati

 

meni na iPhone Mini baterija traje dosta dobro, prosjek mi je oko 4h-5h ukupnog SoT-a, zavisno kako koji dan koristim mob i koju od aplikacija taj dan koristim najvise, tako da bi na iPhone 12 ti trebao imati jos bolji SoT

 

inace stand by na iPhone uredajima je neprikosnoven, recimo slika u prilogu, napunio sam ga u nedjelju na 100% u 15:54h, danas je srijeda i imam jos 15% baterije , sa prosjekom upaljenosti ekrana od 30min do 2 sata, zavisno koji dan i zavisno koja aplikacija, i ovo je uglavnom sve na WiFi posto radim od doma

 

siguran sam da bi unutar 24 sata mogao bez problema nagurati 6h SoT-a na njemu, s obzirom da su aplikacije koje najvise koristim ne zahtjevne, slack, skype, signal, mail i slicno.

7 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

Ljudi moze mala pomoć imam problem ali ne znam dali je to problem ili iPhone nema tu funkcionalnost. Kada sam u puzivu ne radi mi data mobilni internet. Znaci dok pricam sa nekem na normalnu liniju nemogu surfati, poslat mail itd jer data promet ikonica nestane iz desnog kuta cim se uspostavi poziv. Ako sam spojen na wifi uredno radi u pozivu. Imam aktivan esim na tmobile kako imao slobodan utor za dual sim. Dali je itko naišao na ovaj problem. Prije iPhona 12 sam imao Samsung i Huawei Androide nisam imao ovaj problem. Uredno sam koristio data dok sam bio u pozivu. 
hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Mora ti provider uključiti VoLTE. Meni je tako bilo, nije mi jasno zašto to provider ne radi automatski.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12

Hvala na brzom odgovoru. Nadam se da je to. Kontaktirat cu ih.

Pozdrav

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice