Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 159.043
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Apple iPhone 12

pitanje, jel istina da ako kupim IP12, a dolazim sa androida, necu ga moci napuniti, bez da moram kupiti novi punjac?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dobiješ usb-c na lightning kabel i ako imaš punjač sa usb-c priključkom onda ne moraš ništa kupovati, ako nemaš onda moraš.
6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Darian kaže...
Dobiješ usb-c na lightning kabel i ako imaš punjač sa usb-c priključkom onda ne moraš ništa kupovati, ako nemaš onda moraš.

 hvala

 

iam netko 12 mini, kakav je battery life, koliko sati traje baterija od 0-100% i koliko SoT dobijate u tome rezimu?

12 godina
offline
Apple iPhone 12

IPhone 12 Pro se čeka po 2-3 tjedna...

 

Skoro svakog modela ima u ograničenim količinama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple iPhone 12

Vratio 12 Pro nedavno, presao na 12 Pro Max...batka je bila losija na 12 Pro nego na 11 (obican)...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

Meni nikako nije jasno kako ti nisi bio zadovoljan s baterijom. Evo ja ga koristim skoro mjesec dana i super sam zadovoljan s baterijom.

Cijedim ga maksimalno i izdrži mi cijeli dan bez iznimke. i pazi ja koristim dual sim što ga još više opeterećuje.

Jedino i jedino ako igraš igrice, to sam testirao i stvarno ga brzo cijede zahtijevne igrice. 

I da, nelogično puno potroši po noći u stand by(15-20%), nikako ne mogu pronaći uzrok, ali to mi nije toliko ni bitno.

 

Volim sve što vole mladi, a ni ostalo mi nije mrsko
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Nije ti bitno kaj izgubiš petinu baterije u idleu? Meni je 11 obični gubio 1-2%
yippee ki-yay
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
nev75 kaže...

Meni nikako nije jasno kako ti nisi bio zadovoljan s baterijom. Evo ja ga koristim skoro mjesec dana i super sam zadovoljan s baterijom.

Cijedim ga maksimalno i izdrži mi cijeli dan bez iznimke. i pazi ja koristim dual sim što ga još više opeterećuje.

Jedino i jedino ako igraš igrice, to sam testirao i stvarno ga brzo cijede zahtijevne igrice. 

I da, nelogično puno potroši po noći u stand by(15-20%), nikako ne mogu pronaći uzrok, ali to mi nije toliko ni bitno.

 

 Ne igram uopce igrice, sluzbeni telefon...imam 5.30h screen ona po Chromeu, Slacku, Outlooku, Gmailu...na 11ci obicnoj sam mogao 8-9h komotno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Apachy kaže...
Nije ti bitno kaj izgubiš petinu baterije u idleu? Meni je 11 obični gubio 1-2%

Nebitno, jer ionako stoji na punjaču po noći. Ali da, razumijem da to može nekog iritirati.

Mitch kaže...
nev75 kaže...

Meni nikako nije jasno kako ti nisi bio zadovoljan s baterijom. Evo ja ga koristim skoro mjesec dana i super sam zadovoljan s baterijom.

Cijedim ga maksimalno i izdrži mi cijeli dan bez iznimke. i pazi ja koristim dual sim što ga još više opeterećuje.

Jedino i jedino ako igraš igrice, to sam testirao i stvarno ga brzo cijede zahtijevne igrice. 

I da, nelogično puno potroši po noći u stand by(15-20%), nikako ne mogu pronaći uzrok, ali to mi nije toliko ni bitno.

 

 Ne igram uopce igrice, sluzbeni telefon...imam 5.30h screen ona po Chromeu, Slacku, Outlooku, Gmailu...na 11ci obicnoj sam mogao 8-9h komotno.

 Dakle, po tvom je baterija na 11 oko 50 - 60% bolja nego na 12 ? Nešto nije bilo u redu s tvojim uređajem, očigledno.  

Volim sve što vole mladi, a ni ostalo mi nije mrsko
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Nije, standby je na 12 Pro bio bolji kad je na 4G. A i ima smisla kad 11ca gura bitno manje piksela.


Tako da razlika je bila vise oko 25%, a to vidim i po netu i GSMAreni kad gledas browsing testove.

Sad na Pro Max evo par dana kao na 11 + sat dva i to na 5G...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 13:24 (Mitch).
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Meni je za sada baterija na 12 pro max odlična. Zapravo sam u totalu iznimno zadovoljan sa svojim prvim Iphoneom (privatnim, službeno ga imam neko vrijeme, ali ga iskreno malo koristim).

Kamera je stvarno odlična za ono što ja trebam, a to je najčešće slikanje i snimanje jedne male dvogodišnje zvrkaste curice. 😀

Zamjerka su mi notifikacije, koje su po meni na Androidu puno bolje odrađene i naravno prilagodba home screena, tu mi nije nikako jasno da je Apple tako tvrd i ne dopušta više slobode. Također ih ne bi ubilo da su dodali fingerprint unlock na unlock button, puno bi značilo u ovo zajebano vrijeme nošenja maski.

Općenito su aplikacije bolje, tj. optimiziranije. Dobio sam sat na poklon i opčenito je nivo povezanosti tog njihovog eko sustava izniman. Mislim da će mi sljedeće home računalo biti neki Mac Air. Kako mi je kolega rekao na poslu, koji je najveći Apple fanboy ikada, prelazim na tor Apple ovaca pomalo. 😀
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

Kakva je baterija na 12 pro u usporedbi s 11 pro? Pise da je kapacitet manji, a displej veci, to mi se ne svidja nikako.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Predator003 kaže...

Kakva je baterija na 12 pro u usporedbi s 11 pro? Pise da je kapacitet manji, a displej veci, to mi se ne svidja nikako.

 Ista ili mrvu losija, proc je stedljiviji bitno nego na 11

3 godine
protjeran
offline
Re: Apple iPhone 12
Mate 20 pro - punim ga većinom do 90% , a stavljam ga punit kad je između 20 i 30%. I svejedno imam oko 6 i pol sati sot-a.

Ako bi prešao na bilo koji ajfon 12, a da nije max, onda vjerojatno mogu očekivat minimalno sat do dva manje sot-a?
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Ovisi o koristenju....mislim da je 5-7h prosjek svima
5 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

iPhone 12 mini, dosao mi nenadano u ruke. 

 

potpuno sam fasciniran, skroz sam zaboravio kako je fenomenalno imati uredaj takvih gabarita, imam S20+, nisam imao mob ispod 150mm od S8 galaxya, a zadnji iPhone koji sam koristio je bio 4S

 

nakon 2 dana koristenja minija, kada se primim S20+ shvatim kako se covjek lako navikne na svasta, S20+ i slicni, su stvarno ogromni uredaji 

 

bilo je jedno 2-3 sata vizualnog navikavanja na velicinu, te fizickog na tipkovnicu i OS, tipkovnica je dosta precizna s obzirom kako je mali prostor za tipkanje, sve ostalo je tip faking top

 

nemam nista protiv iOS kao takvog, ima sitnica koje mi ne pasu, kao ne mogucnost podesavanja nekih stvari koje Android pruza, a meni su korisne, tipa podesavanje velicine ikona, razmjestaj aplikaciju u App librabry, jer ne koristim Home screenove, to mi je jednostavno nepodnosljivo i nepregledno u odnosu na Appdrawer sistem, nepostojece geste kao na androidu, te 2-3 koraka za nesto sto je na androidu 1 korak, medutim nije sad to nista bez cega se ne moze zivjeti 

 

u ova 2 dana, punio sam ga samo jednom, sto me iznenadilo s obzirom kako ima poprilicno malu bateriju, a naravno da sam visio na njemu non stop, dok sam instalirao aplikacije, podesavao racune i koristio ga sto je vise moguce da se sto prije naviknem, vidjet cemo kako ce biti dalje, predvidam da ce biti kao S20+ ili bolje, sto bi znacilo da ocekujem 25h do 30h sa minimum 4h+ screen on time, sto je meni osobno ok.

 

dok god mi bilo koji mob izdrzi od 6h ujutro do 20h navecer sa mojim nacinom koristenja, ja sam zadovojan s baterijom

 

mislio sam ga malo koristiti i prodati, medutim stvarno sam odusevljen sto postoji tako mocan flagship u tako malom pakiranju, pa cu eto prodat S20+

 

sadrzaj nije uopce toliko puno odsjecen koliko sam mislio, to jest vidi se manje toga naravno, ali ne sad bas da je ogromna razlika, osim naravno sto je puno veci ekran na samsungu, cak mi je i velicina fonta ista kao na samsungu, tako da nemam problema prilagodbe na prikaz teksta.

 

Primjer sadrzaja na slikama u prilogu.

 

osim velicine, sve ostalo je identicno kao iPhone 12, pa nemam nista reci sto se toga tice, posto ih imate, znate i sami sve i bolje od mene

 

imam osjecaj da je 12 mini lose prihvacen i da je vrlo lako moguce da Apple ili odustane od tih dimenzija ili ce predstavljati "mini" svake 2 godine umjesto jednu, pa mi se ovo cini kao odlicna prilika za sve one koji traze mali uredaj, a da ima sve benefite kao i punokrvni flagship mobiteli

 

sve u svemu, meni je sjeo ko budali samar, i do daljneg sam na njemu, bas mi je dobro doslo osvjezenje

 

shvacam zasto ga ljudi ne kupuju, iako se na prvu cini kako je super imati tako mali uredaj, kao nekada, morate pripaziti da "nekada" nismo toliko sadrzaja konzumirali na mobitelim i na ovakve nacine, pa svatko to razmislja o nabavi 12 mini, predlazem da prvo obavezno ode negdje gdje su izlozeni i proba ih bar 10 minuta koristiti sa svime sto mislis raditi na njemu

 

5.8 modeli 11pro i 12 mi se cini kao najbolji balans mali uredaj/velki ekran

 

stvar je osobnog ukusa i naci konzumacije medija, meni je mini bas fenomenalan.

 

cisto za usporedbu, mini je manji od recimo Galaxy S7, a ima veci ekran 

 

zaboravih reci da, ako se dosta igrate na mobitelu, mini ima premali ekran za ozbiljnije igranje tipa CoD i slicno, Asfalt i Amog us su ok. 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 10:53 (Mitohondri).
Moj PC  
6 0 hvala 5
15 godina
online
Apple iPhone 12

Pozdrav svima,

imate preporuku koji punjač je najbolje uzeti za iPhone 12? Žena se trenutno šlepa preko powerbanka i koristi moj od samsunga tako da mogu i malo pričekati ako je bolje naručiti izvana. Hvala!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

Ja punim preko PC-a doma, i laptopa na poslu. Ali sam sada naručio HRK 37.11 | 15W Original Fast Charger for iPhone 12 Pro Max 12pro Magnetic Qi Wireless Charger for iPhone 12 Mini USB C PD Adapter Magsafing
https://a.aliexpress.com/_mrq0Pp3

100kn me došao sa adapterom, kad stigne javim kakav je.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
true_blue kaže...

Ja punim preko PC-a doma, i laptopa na poslu. Ali sam sada naručio HRK 37.11 | 15W Original Fast Charger for iPhone 12 Pro Max 12pro Magnetic Qi Wireless Charger for iPhone 12 Mini USB C PD Adapter Magsafing
https://a.aliexpress.com/_mrq0Pp3

100kn me došao sa adapterom, kad stigne javim kakav je.

Svaka čast kad te nije frka uređaj od 10.000kn spojiti na no name punjač od 37kn i 11lipa. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
steve90 kaže...

Pozdrav svima,

imate preporuku koji punjač je najbolje uzeti za iPhone 12? Žena se trenutno šlepa preko powerbanka i koristi moj od samsunga tako da mogu i malo pričekati ako je bolje naručiti izvana. Hvala!

 

ovo si kupi klik i miran si

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Apple iPhone 12

Evo ja sam nedavno presao s Androida (S10e) na iOS (iPhone 12mini)..

 

Jos manji mobitel mi je odlicno sjeo.

Moram priznati da mi baterija u mom rezimu koristenja traje bolje nego na Samsungu, iako prema testovima to nije trebalo bilo tako. 
Trenutno sam dosta u home officeu i Wifiju, vidjet cemo kako ce bit kad se prebacimo na data promet, ali s obzirom koliko je Sammy cucao bateriju, mislim da ce biti bolje. Idle potrosnja je ocekivano puno puno manja, ovoga komotno mogu s 20ak % ostavit preko noci, Samsung bi uvijek bio u riziku da se ugasi ako mi ostane na tako niskom postotku.

 

Spominjete punjace, to me nije puno tangiralo, doma imam tih kabela tonu, Anker 8x USB punjac odradjuje posao u boravku uz Samsung QI Fast Charger stand, u sobi isto jedan Ugreenov QI punjac. Meni je sve super ako ima QI, ovo ostalo bi mi uzrokovalo probleme. Iako, ovaj novi kabel mi je prakticki beskoristan, jedino ga na laptopu mogu koristiti, malo je ciganski potez s njihove strane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Da li ovaj punjač oko za iPhone 12 Pro?
https://www.handy-tuning.com/en/samsung-ep-ta800ebe-fast-charging-adapter-25w-usb-type-c-black_1108492851_12327

Hoće samo sporije puniti na 15W ili može iskoristiti 25W?
Orginal je Samsung pa valjda radi kako treba.
Orginal ne želim kupiti iz principa.
Inače imam fast charger od Huawei P20 Pro koji ima običan USB ulaz i 22W. Ne znam ima li kakav converter USB to type C
Hvala
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Imate Max Mobile 18W PD za cca 90kn koji uredno brzo puni. S kabelom isti dođe oko 160 kn.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple iPhone 12

pa iz principa nisi trebo kupit telefon, a ne punjac 

 

Samsung je ok, ali ove max mobile i slicne B firme, ne bi koristio nikad, ne sad zato sto je iphone vec opcenito, nemam povjerenja u jeftine proizvode koji idu u struju, pogotovo sa nasom oscilacijom strujne mreze

 

radije platim 100kn vise nego da me poslje kosta eventualna steta u stanu puno vise

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Znao sam da će biti ovakav komentar. Jesam naveo B firmu?
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 8:58 (CroDexter).
6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
CroDexter kaže...
Znao sam da će biti ovakav komentar. Jesam naveo B firmu?

pa rekao sam ti da je taj Samsung ok.

 

komentar na B firme je bio upucen maxmobile, kao sto sam i napisao

 

14 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
3dfx kaže...
CroDexter kaže...
Znao sam da će biti ovakav komentar. Jesam naveo B firmu?

pa rekao sam ti da je taj Samsung ok.

 

komentar na B firme je bio upucen maxmobile, kao sto sam i napisao

 

 

Ok. Ali vezano uz princip stvarno ne vidim razlog da kupujem orginal maskicu i slično Moj je mob, a dodaci su dodaci.
Ima masa alternativnih proizvođača dobrih punjača, a ipak se radi o standardu punjenja. Zar ne?

Recimo gledam i ovaj
https://www.anker.com/products/variant/powerport-pd-2/A2625121

6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
CroDexter kaže...

 

 

Ok. Ali vezano uz princip stvarno ne vidim razlog da kupujem orginal maskicu i slično Moj je mob, a dodaci su dodaci.
Ima masa alternativnih proizvođača dobrih punjača, a ipak se radi o standardu punjenja. Zar ne?

Recimo gledam i ovaj
https://www.anker.com/products/variant/powerport-pd-2/A2625121

slazem se apsolutno, tvoj je mob, tvoji novci kupuj i radi sto god hoces

 

nije isto maskice i dodaci koji ne idu u struju, telefon i slicno.

 

maskica od 400kn i ona od 50kn su manje vise isti vrag, smece i jedno i drugo 

 

ali kada ides nesto ustekati u struju, pa valjda zelis da si sto vise siguran da ce to raditi kako treba, da ti ne skuri telefon ili zapali stan i slicno, zasto onda tu stediti i cjepidlaciti za 100kn razlike

 

iPhone ti je 20W pa gledaj punjace koji su 20W ili vise, a ne koji su ispod jer ce ti trajat duze punjenje.

 

cini mi se da je Anker licenciran od strane Apple, pa su proizvodi provjereni da rade bez greske

8 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Ljudi daju soma i više eura za telefon i onda šparaju na punjaču. LOL
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Koristio sam oko pola godine na običnom 11, Max Mobile. Nikakvih problema nikad nije bilo. Radi svoj posao i to dobro. Pristupačno i provjereno. Mislim da im je verzija s kabelom MFI certificirana, ili samo kabel. Ne znam... Treba provjeriti.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice