Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 158.925
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
fromilid kaže...

Prosle god za rod dobio Iphone 11, inace sam koristio android

 

. Lista nedostataka od kojih skace tlak na 200:

 

1. nemos copy paste s kompa koristit2. hotspot se iskljuci sam od sebe nakon 2min nekoristenja3. moras instalirat itunes plus extra app za prebacivanje fileova4. nemos ni jebeni ringtone promijent bez da si registrirao pjesmu na itunes. Glazbu nisam ni pokusavao prebacivat.5. Ne mozes instalirat torrent6. Organizacija fileova po folderima je katastrofalna, jednostavno ti ne da da radis sto zelis7. Ne mozes updateat iOS na 4Gu, mora biti na WiFi, ???!! Odkud njima pravo ogranicavat odakle cemo updejtat8. Ne mozes odabrat velicinu slike u megapikselima, ne mozes jednostavno preimenivat sliku u galeriji, poredat po velicini i slicno, wtf?!9 zab sam sto jos ima jos par stvari. iOS smece. Steta jer je hardverski mob super.

Iphone je za ozbiljne ljude, ne djecu.

6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
fromilid kaže...

Prosle god za rod dobio Iphone 11, inace sam koristio android

 

. Lista nedostataka od kojih skace tlak na 200:

 

1. nemos copy paste s kompa koristit2. hotspot se iskljuci sam od sebe nakon 2min nekoristenja3. moras instalirat itunes plus extra app za prebacivanje fileova4. nemos ni jebeni ringtone promijent bez da si registrirao pjesmu na itunes. Glazbu nisam ni pokusavao prebacivat.5. Ne mozes instalirat torrent6. Organizacija fileova po folderima je katastrofalna, jednostavno ti ne da da radis sto zelis7. Ne mozes updateat iOS na 4Gu, mora biti na WiFi, ???!! Odkud njima pravo ogranicavat odakle cemo updejtat8. Ne mozes odabrat velicinu slike u megapikselima, ne mozes jednostavno preimenivat sliku u galeriji, poredat po velicini i slicno, wtf?!9 zab sam sto jos ima jos par stvari. iOS smece. Steta jer je hardverski mob super.

 sta je ovo stvarno tak?

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
3dfx kaže...
fromilid kaže...

Prosle god za rod dobio Iphone 11, inace sam koristio android

 

. Lista nedostataka od kojih skace tlak na 200:

 

1. nemos copy paste s kompa koristit2. hotspot se iskljuci sam od sebe nakon 2min nekoristenja3. moras instalirat itunes plus extra app za prebacivanje fileova4. nemos ni jebeni ringtone promijent bez da si registrirao pjesmu na itunes. Glazbu nisam ni pokusavao prebacivat.5. Ne mozes instalirat torrent6. Organizacija fileova po folderima je katastrofalna, jednostavno ti ne da da radis sto zelis7. Ne mozes updateat iOS na 4Gu, mora biti na WiFi, ???!! Odkud njima pravo ogranicavat odakle cemo updejtat8. Ne mozes odabrat velicinu slike u megapikselima, ne mozes jednostavno preimenivat sliku u galeriji, poredat po velicini i slicno, wtf?!9 zab sam sto jos ima jos par stvari. iOS smece. Steta jer je hardverski mob super.

 sta je ovo stvarno tak?

 1. možeš fotografije sa iphone-a na comp, ne možeš kontra

 2. nisam probao

 3. ne znam

 4. ringtone već imam pripremljen, samo sync-am itunes i mob

 5. ne znam ne koristim torrent na mobu

 6. imaš aplikacije za to

 7. da , samo preko wifi-a

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 15:13 (Dario7).
10 godina
offline
Apple iPhone 12

ali evo , prešao sam na iphone 11 pro sa:

oneplus 6, 6t , 7 pro,

mate 20 pro, p30 pro, p40 pro,

xiaomi mi 9t, mi 10, mix 3

galaxy s20+

iphone 11

 

i jel mi fali što od toga, ne fali.

kome nešto treba a iphone nema, neće ga kupiti i to je to.

uzet će android i svi sretni i zadovoljni.

 

ringtone stavim jednom i ne mijenjam

slike ionako syncam sa google photos

ne gledam filmove i serije na mobitelu pa mi ne treba torrent na njemu

glazba se prenosi vrlo jednostavno, copy paste u itunes i wireless syncam sa iphoneom.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 15:03 (Dario7).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
fromilid kaže...

Prosle god za rod dobio Iphone 11, inace sam koristio android

 

. Lista nedostataka od kojih skace tlak na 200:

 

1. nemos copy paste s kompa koristit2. hotspot se iskljuci sam od sebe nakon 2min nekoristenja3. moras instalirat itunes plus extra app za prebacivanje fileova4. nemos ni jebeni ringtone promijent bez da si registrirao pjesmu na itunes. Glazbu nisam ni pokusavao prebacivat.5. Ne mozes instalirat torrent6. Organizacija fileova po folderima je katastrofalna, jednostavno ti ne da da radis sto zelis7. Ne mozes updateat iOS na 4Gu, mora biti na WiFi, ???!! Odkud njima pravo ogranicavat odakle cemo updejtat8. Ne mozes odabrat velicinu slike u megapikselima, ne mozes jednostavno preimenivat sliku u galeriji, poredat po velicini i slicno, wtf?!9 zab sam sto jos ima jos par stvari. iOS smece. Steta jer je hardverski mob super.

 Ovo nije nista novo? Ocito nemas Mac i onda logicno da ti nema ni nekog pretjeranog smisla koristit iPhone. Sve ovo si mogao istraziti prije kupnje telefona

 

1. Airdrop radi fenomenalno - najveci nedostatatak meni osobno na Androidu, vise nego sto mi treba copy/paste, treba mi Airdrop. Inace se moze radit preko aplikacije za Files i racunala. (kopira se u odredeni app vrsta filea kojeg koristis - doc u Word, mp4 u VLC...)

2. Hotspot se gasi radi stednje baterije - napravi Family sharing ako oces da se automatski pali/gasi. Takoder se pali preko Maca bez interakcije s uredajem.

3. macOS Catalina na dalje ne zahtjeva nikakav app - sve je u Finderu.

4. Moze se - ima nacina

5. Mob je namijenjen americkom trzistu - logicno da nema torrenta bez JB

6. Slazem se

7. Ne vidim zasto je ovo problem? Ovo je prije osigurac za korisnika. Puno update problema moze doci od nedostatka integriteta fileova, a mobilni signal se gubi vise nego WiFi - uvijek je bolje updateat na WiFi i 100% na punjacu.

8. Imas vise gallery appova, kao i na Androidu. Ja koristim Google Photos jer uploada sve free, a stare fotke brise.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 15:09 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
don4ld kaže...
Čekaj, znači ako ja na mob skinem nešto s neta i to hoću prebacit na komp, moram imat itunes?

Na poslu ne mogu ništa skidat, a kad mi nešt treba moram koristit mob pa preko njega prebacim na komp. Ako iphone to nije u mogućnosti, onda wtf

Pa iPhone nikad nije imao mass storage, ne kuzim kako je to wtf? Drukciji file system, drukciji koncept organizacije podataka i free storagea na telefonu...closed source.

 

Probaj snapdrop mozda to mozes skinut iz browsera onda. Ja to koristim za Windowse u browseru (pa i na macu nekad) jer se ne isplati koristit iTunes, kablove syncanje itd.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
don4ld kaže...
Ma znam da nisu imali mass storage, ali sam mislio da se i to s vremenom promijenilo jer ako se ne varam prije se ni slike nisu mogle prebacit na komp bez iTunesa, a sad mogu, kaj ne

Da, to je jos davno doslo. Imas opcija ali nista nije out-of-the-box. Pogledaj snapdrop, meni odlicno radi

https://snapdrop.net/ 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple iPhone 12

kako prebaciti slike na komp kad nema usba zapravo kupiš ga nemožeš ga ni napuniti jer nema adaptera   i na kraju uzmeš top android phone za istu lovu i sve dobiješ u kompletu, apple fail opet  

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:24 (danmega).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
danmega kaže...

kako prebaciti slike na komp kad nema usba zapravo kupiš ga nemožeš ga ni napuniti jer nema adaptera   i na kraju uzmeš top android phone za istu lovu i sve dobiješ u kompletu, apple fail opet  

 Teski fail da...iPhone 11 je najprodavaniji uredaj na svijetu, s brojkama triput vecima iza iduceg na listi....A ukupno u svijetu ima milijarda aktivnih iPhonea

 

Nitko ne prebacuje slike na komp preko kabla jer Apple korisnici imaju dovoljno novaca za cloud usluge, Macbook/airdrop i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:37 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Ipak su to nedostaci sa tehnološke strane, zašto biti jednostavan ako postupak možeš zakomplicirati do kraja.

15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
danmega kaže...

Ipak su to nedostaci sa tehnološke strane, zašto biti jednostavan ako postupak možeš zakomplicirati do kraja.

 Pa postupak je full jednostavan. Dodes na sliku ili file (bilo sto sto ima share), airdrop, oznacis drugi iOS uredaj ili Mac. Prebacuje se ili WiFijem ili Bluetoothom - u oba slucaja brze nego USB 2.0.

 

U ostalom sve sto planiram uopce prebacit je vec automatski meni na iCloudu (200 GB je $3 mj) odnosno na Finderu na mom Macu u iCloud driveu

 

Meni je to bitno bolje nego na Androidu. Kablove vise ne nosim. Mass storage i koristenje iPhonea kao USB bi bilo super, ali ti dani su prosli

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:48 (Mitch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Mitch kaže...
danmega kaže...

Ipak su to nedostaci sa tehnološke strane, zašto biti jednostavan ako postupak možeš zakomplicirati do kraja.

 Pa postupak je full jednostavan. Dodes na sliku ili file (bilo sto sto ima share), airdrop, oznacis drugi iOS uredaj ili Mac. Prebacuje se ili WiFijem ili Bluetoothom - u oba slucaja brze nego USB 2.0.

 

U ostalom sve sto planiram uopce prebacit je vec automatski meni na iCloudu (200 GB je $3 mj) odnosno na Finderu na mom Macu u iCloud driveu

 

Meni je to bitno bolje nego na Androidu. Kablove vise ne nosim. Mass storage i koristenje iPhonea kao USB bi bilo super, ali ti dani su prosli

Samo jedna ispravka kolega, Android uređaji isto imaju sve to, primjer Xiaomi koji ima Mi Cloud i Mi Drop isto kao i iOS uređaji.

 

Ono što ljudi ne shvaćaju je da Apple i njegov OS imaju drugačiji pristup i organizaciju od Androida koji je puno sličniji Windowsima i njihovom pristupu.

OS korisnika ne zanima previše što se gdje kopiralo, kako i zašto, za sve postoji aplikacija preko koje se instalira/prebacuje i to je to. Pitajte nekog MacOS korisnika kad instalira program u koji folder je instalirao, neće pojma imati. Jednostavno drugačiji pristup. Dok kod Androida kao i kod Windowsa korisnici imaju pristup svemu i mogu manje više upravljati sa svim.

 

I nema tu sad prepucavanja što je bolje i što gore, to jednostavno ovisi o korisniku, ukoliko volite imati kontrolu, igrati se sa nekakvih dodatnim stvarima onda vam se iOS ili macOS neće svidjeti. Ukoliko nemate/ne želite gubiti vrijeme na stvari koje vas ne zanimaju i zanima vas samo da ono što vam treba radi kako treba, a kako to radi vas uopće ne zanima onda će vam MacOS i iOS biti super.

 

Da se vratimo na temu, planiram si uzeti iPhone 12 Pro Max, drugo me baš ne zanima. Mini je fora, ali ne patim od toga da mi mob mora biti centimetar dva manji jer ga ionako ne guram u džepove tako da ću radije uzeti verziju koja ima sve na max.

 

Ono što sam za sada vidio i nije mi se svidilo je ozbiljni problemi sa zagrijavanjem i thermal throttling na Pro verziji i to već nakon par minuta ozbiljnijeg korištenja GPUa. 22% drop in performance kad se ugrije je previše, usporedbe radi SD865 ima oko 4% drop.

 

 

Druga stvar koja me nije oduševila je baterija u odnosu na verziju 11, nadam se da će sa 12 Pro Max verzijom stanje biti bolje. 11 Pro i 11 Pro Max su napokon ozbiljno popravile dojam kad je u pitanju baterija, ali sad su sa dvanaesticom opet napravili korak unazad umjesto naprijed.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

ako je ovo za bateriju i pregrijavanje istina, onda mi je drago što sam na kraju uzeo 11 pro a ne 12.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

poz, iphone 11 pro vs iphone 12? iphone 11 pro je 300 kuna jeftiniji. za dizajn mi je svejedno, pa me cisto zanima vase misljenje sta se vise isplati? realno koji je bolji uredaj?

14 iPhone 11 Pro
10 iPhone 12
www.giftingjunction.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
asus nexus kaže...

poz, iphone 11 pro vs iphone 12? iphone 11 pro je 300 kuna jeftiniji. za dizajn mi je svejedno, pa me cisto zanima vase misljenje sta se vise isplati? realno koji je bolji uredaj?

Ja glasao za 11 Pro . Krivo kliknuo.

 

Ma 12 treba uzet...

15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
asus nexus kaže...

poz, iphone 11 pro vs iphone 12? iphone 11 pro je 300 kuna jeftiniji. za dizajn mi je svejedno, pa me cisto zanima vase misljenje sta se vise isplati? realno koji je bolji uredaj?

 11 Pro jer je batka bolja

3 godine
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12

kad Samsung i ostatak Android kompanije to isto naprave odjednom ce prestat bit problem, kao i sa removable battery i  headphone jack 

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Nakon dugo godina opiranja, odlučio sam preći na dark side i uzeo 12 pro max koji bi trebao stići nadam se danas.

Neki savjeti od iskusnih jabučara kako bezbolno preći sa Android, tj. kak prebaciti većinu stvari koje su vezane uz Google account?
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Apple iPhone 12
HAL kaže...
Nakon dugo godina opiranja, odlučio sam preći na dark side i uzeo 12 pro max koji bi trebao stići nadam se danas.

Neki savjeti od iskusnih jabučara kako bezbolno preći sa Android, tj. kak prebaciti većinu stvari koje su vezane uz Google account?

Ako se ne varam, bilo je to prije sedam osam godina već, kada pališ iPhone i skineš "Guugl Mail" aplikaciju, imaš odmah ponuđeno da sve synca, pa pričekaš nekoliko trenutaka/minuta, ovisno koliko podataka imaš! 

Za telefonske kontakte nisam 100% ziher, ali trebao bi ih moći upariti i prenijeti, ako već to sa "Guuglom" ranije ne odradi sam od sebe. Čini mi se da je meni to isto ponudio za sync, a ja blagodario pa prihvatio! 

Slike i video sadržaj nikada nisam previše kopirao syncanjem, to mi se čini da će morati ići pješice. 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Za slike i video mi nije problem, više me muče kontakti i zapravo mali milijon spremljenih lozinku na samom accountu.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Apple iPhone 12

kad radis prvi setup moba pitat ce te ako zelis importati datoteke i sve sa android telefona ili sa starijeg ajfona, tako da bi to trebalo funkcionirat, nisam nikad isprobao kad sam oduvijek na iphoneu ali znam da ima opcija

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
HAL kaže...
Za slike i video mi nije problem, više me muče kontakti i zapravo mali milijon spremljenih lozinku na samom accountu.

 samo odeš pod "account" i uneseš google email.

Tamo možeš birati što želiš syncati - kalendar,kontakte,itd..

 

15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Kad radis prvi setup imas app za skinut...


ali meni prosle god na Pixelu radilo za kurac...od poruka nista ne prebacuje, Whatsapp se ne moze jer FB ne zeli iCloud integrirat..
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dosta bezbolno, spusio sam whatsapp povijest, ostalo mi je ili na google photos ili na kompu, tak da super.

Sad jos sa li koristiti safari ili chrome?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Chrome nisam koristio niti na androidu, safari mi je odličan
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Moje preporuka je safari, jednostavno je bolje integriran u ios
yippee ki-yay
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Ok, mislim da je pro max bila greška. Širina + masa = doslovno me boli ruka nakon nalo dužeg korištenja. 😊
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 7:00 (HAL).
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Apple iPhone 12

Uvjeren sam, najzanimljiviji videjo o mobilnom gadgetu 2020 godine 

Ako može koji drugi ga nadjebat, sumnjam, vrlo teško, skorom pa nikako! 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
HAL kaže...
Ok, mislim da je pro max bila greška. Širina + masa = doslovno me boli ruka nakon nalo dužeg korištenja. 😊

 vjerojatno bi ti pro bio dovoljan :D 

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Volim velike ekrane, kaj da velim
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice