Problem sa web stranicama

poruka: 46
|
čitano: 8.311
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Problem sa web stranicama
bunker kaže...
microsoft nema direktne zarade od toga što bi netko sa win7 prešao na win10 jer onaj najveći dio home korisnika nikad nekupuje operativni sustav nego iznađu free način.

 Microsoft nema zarade? looool, pa ovo je provala godine.

Pa baš te "free" stvari su uvijek najskuplje... od čega živi facebook, whatsapp, instagram, google, tiktok i sve te druge špijunske kompanije?

Misliš da ti oni sve daju free i to je to? Ili žive od toga što dilaju tvojim informacija baš kao Microsoft?

Rekao sam ti već, odi na kuharica.hr jer ne razumiješ IT scenu ni najmanje.

 

Držati se Win 7 sve dok radi, a radi sve savršeno, čak i puno bolje nego na win 10.

7 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama

Uniball , površan si i isključiv a i ova tema nije mjesto za takvu raspravu.

Ja sam rekao da ms nema direktnu zaradu , naglasak je na direktnu. Ti si prije toga implicirao da Microsoftu nije u cilju prelazak sa win7 na win10 jer manje zarađuju ako više osoba ostane na win7. A ja sam ti tada pokušao pojasniti da krajnje home korisnike prelazak ne košta ništa ( znači najveći dio njih nije baš ništa platio za win10 ) što znači da tvoja teza o gubitku zarade ako se ostaje na win7 nije točna.

Nadalje, većina telemetrijskih alata je vremenom ugurana i u win7 tako da ti i špijunski dio priče pada u vodu.

Većina it kompanija već desetak godina skupljaju i trguju podacima korisnika, no ti kao krajnji korisnik nisi morao niti kune dati za korištenje chromea, firefoxa, online officea , tako da ti i taj dio priče pada u vodu.

Google i Microsoft zarađuju posredno na tebi no tebi nitko za to nije skinuo kune sa tekućeg računa, a spriječiti ih u tome možeš samo tako da u potpunosti prestaneš koristiti računala, mobitele, online accounte, mailove, društvene mreže, i u tom kontekstu je posve nebitno da li koristiš win10, win7, linux, android, iOS...tako da ti i po četvrti put priča pada u vodu.

Otvori prikladnu temu pa tamo objasni zašto je tvoje mišljenje o win7 relevantnije od Microsoftovog mišljenja, od mišljenja većine banaka i sl... EOD..
16 godina
online
Re: Problem sa web stranicama
bunker kaže...
Nadalje, većina telemetrijskih alata je vremenom ugurana i u win7 tako da ti i špijunski dio priče pada u vodu.

A da? Ovo sad i mene jako interesira! O čemu se radi, koja je to konkretno većina telemetrijskih alata ugurana u Win7?

Gledam te!
7 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama

Big brate, neradi ti pretraživač ili...??

 

https://www.google.com/search?q=telemetry+in+windows+7&oq=telemetry+in+windows+7&aqs=chrome..69i57j0i22i30l4.6864j0j7&client=ms-android-xiaomi-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

Otvori zasebnu temu o tome ako ti je to bitno jer ovde smo se već udaljili debelo od teme.

13 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama
bunker kaže...

Big brate, neradi ti pretraživač ili...??

 

https://www.google.com/search?q=telemetry+in+windows+7&oq=telemetry+in+windows+7&aqs=chrome..69i57j0i22i30l4.6864j0j7&client=ms-android-xiaomi-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

Otvori zasebnu temu o tome ako ti je to bitno jer ovde smo se već udaljili debelo od teme.

Bunker, budimo realni. Windows 7 nije imao telemetriju, dobili su ju tek nakon što je izbačena desetka. Ljudi su to onda saznali i blokirali ažuriranje koje je donosi, ali Microsoft je u nekoliko navrata slao isto ažuriranje, ali pod drugom šifrom u nadi da će ljudi nasjesti. Neke su dobili, ali neke nisu jer je na internetu bila objavljena cijela lista tih ažuriranja koja donose telemetriju.

 

Source:  jedan sam od onih koji nisu nasjeli.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 14:47 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama

Marko , budimo realni i shvatimo da telemetrija postoji puno duže nego mi to mislimo.

Da bi bio apsolutno siguran šta koji dio kojih windowsa radi, morao bi imati pristup kodu ( možda sam se krivo izrazio jer nisam programer, ali znaš na kaj mislim ). A taj pristup nemamo, zar ne...

Ok, možemo raznim alatima vidjeti koliko kb je poslano kamo, ali neznamo kaj je poslano... Prema tome, samo možemo nagađati . No kako je već rečeno, na podacima korisnika se može zaraditi, i posve razumno je pretpostaviti da telemetrija postoji na svakom komadu softvera koji koristi dovoljan broj korisnika.

Već sa prvim verzijama operativnih sustava su se pojavili unutar njih alati kojima je proizvođač mogao pratiti neke podatke i informacije ( status leglanosti, vrijeme aktivnosti, korisnički račun/mail...) Vremenom je to samo raslo pa su se prikupljanju podataka polako priključili i proizvođači aplikacija, a popis interesantnih aktivnosti se kontinuirano povećava. Prikupljači tvojih aktivnosti međusobno trguju i razmjenjuju informacije o tebi, i uzalud ti npr googleu daš krivo ime uz svoj broj telefona kada će pola onih koji imaju tvoj broj u imeniku svog mobitela te momorirati pod tvojim pravim imenom i prezimenom i tako dati Googleu nove informacije o tebi... Na osnovu tvog surfanja i gledanja tv-a se puno toga može zaključiti, pa čak i predvidjeti izborni rezultati i sl....

Pa nije telemetrija počela sa win10... 😉 Novost je samo da da će se sa sve više izvora ( mobitel, računalo, tvoj tv, tvoj auto, kamere sa prepoznavanjem lica ispred kojih prođeš, pos uređaji na kojima platiš... ) informacije slijevati u neku bazu podataka o tebi... I korištenje win7 te neće spasiti od toga niti će to ikako otežati prikupljanje podataka o tebi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:34 (bunker).
13 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama

Slažem se da je telemetrija oduvijek bila prisutna u Windowsima; s Windows 10 je samo postala obavezna za sve korisnike. Eto, to se samo promijenilo.

3 godine
protjeran
offline
Re: Problem sa web stranicama
bunker kaže...

I korištenje win7 te neće spasiti od toga niti će to ikako otežati prikupljanje podataka o tebi.

 Hoće i otežati će maksimalno.

 

Svi tvoji postovi su totalno besmisleni i kontradiktorni.

Buniš se protiv Win 7 jer je "nesiguran" i netko bi mogao zlorabiti tvoje podatke, a u isto vrijeme se zalažeš za OS koji je zapravo ZASNOVAN na tome da prikupi apsolutno sve o tebi.

Ako to nije oksimoron onda ne znam šta je.

 

Nitko ne treba prijeći na Windows 10 ako to nije nužno.

Jedino gdje se mora koristiti Win 10 su najnoviji laptopi i hardver koji ni ne rade s Win 7.

Svi ostali mogu bez problema i dalje koristiti 7 i biti totalno sigurni, kako od virusa tako i od telemetrije.

A i stabilnost samog sustava je dovedena do savršenstva.

7 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama

Uniball , nisam ja kontradiktoran nego ti čitaš i tumačiš izuzetno površno i još vadiš iz konteksta samo ono što ti odgovara ( npr zaboravio si da sam uz korist stavio riječ "direktno" i sl ).


Ako Microsoft kaže da sam korištenjem win7 izloženiji opasnostima, ako banke kažu da za internet bankarstvo koristim win10, jesi svjestan sa kakvim bi se sve izgovorima suočio ako bih od banke tražio nadoknadu radi neke zloporabe na mom računu a oni skuže da sam pristupao sa win7 ?? Neznam jesi li ikad imao takvih iskustava ( ja jesam, ali kao dio sustava koji je dobijao u rad istrage po takvim prevarama ) i znam da su pare osigurane i da banka tu ništa ne gubi, no neće te obeštetiti ako si prekršio makar i jednu od njihovih preporuka i ako oni to mogu dokumentirati... Radi takvog i još milion sličnih razloga treba win7 ostaviti u mirovini koju je itekako zaslužio kao odličan os.

Doći ćeš ti i fićekom do kine, no je li to usporedivo sa putovanjem u nekom finom novom velikom klimatiziranom terencu koji usput ima i mobilno jamstvo pa te zaboli kuki ako crkne usred šangaja jer buš dobio drugi i još buš imao plaćen smještaj dok je na popravku... E ali uz fićeka više nitko ne daje mobilno jamstvo...kao što bu ti svi rekli tvoj problem ako im se požališ da si imao show a pritom si koristio win7...
3 godine
protjeran
offline
Re: Problem sa web stranicama
bunker kaže...

jesi svjestan sa kakvim bi se sve izgovorima suočio ako bih od banke tražio nadoknadu radi neke zloporabe na mom računu a oni skuže da sam pristupao sa win7 ??

 Nemaš šta tražit od banke niti su oni odgovorni za tvoj PC.

Ako njihova webstranica, aplikacija, sustav, bilo što, radi na windows 7, onda radi i sve je sigurno.

Kad budu zabranili pristup preko Win 7, onda znači da više ne garantiraju za sigurnost.

 

Ali tu se valjda nešto pita i browsere preko kojih pristupaš internet bankarstvu... svi uredno do dana današnjeg podržavaju Windows 7 i nema naznaka da će se to promjeniti.

 

bunker kaže...

Doći ćeš ti i fićekom do kine, no je li to usporedivo sa putovanjem u nekom finom novom velikom klimatiziranom terencu koji usput ima i mobilno jamstvo pa te zaboli kuki ako crkne usred šangaja jer buš dobio drugi i još buš imao plaćen smještaj dok je na popravku... E ali uz fićeka više nitko ne daje mobilno jamstvo...kao što bu ti svi rekli tvoj problem ako im se požališ da si imao show a pritom si koristio win7...

 Nigdje veze s vezom... još jedan u nizu besmislenih postova i konstatacija.

 

Još uvijek nisi naveo apsolutno ništa što ne radi na win 7... samo lupaš bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 18:24 (uniball).
7 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama

Uniball , itekako se zna tajming , a zakaj ti za to neznaš nije moj problem...

https://support.google.com/chrome/a/answer/7100626?hl=en

Do kada će koji softver raditi pod win7 je čak i nebitno od onog trenutka kada ga je Microsoft prestao podržavati.

Trebam opet nabrajati ona 4 primjera iz kojih je vidljivo zakaj su ti priče šuplje ? Da te podsjetim da je win10 defacto free za home usere, da telemetrija postoji i u win7, te da i svi ostali bitniji proizvođači softvera skupljaju podatke o tebi makar njihove proizvode koristiš na win7...
3 godine
protjeran
offline
Re: Problem sa web stranicama

win10 nije free, plaćaš svojim podacima, telemetrija ne postoji u win7, a podaci koje neki skupljaju su vezani za njihov softver.

Korisnika ne treba zanimati podrška microsofta niti mu je ona bitna ako sve u os-u radi, a radi.

 

Ako neki proizvođač softvera i ukine podršku za Win7, uvijek će biti 150 drugih alternativa, pogotovo onih open source.

Pa tako recimo mene ne zanima chrome nego koristim firefox, i sve dok on radi meni je super.

7 godina
offline
Re: Problem sa web stranicama

Uniball , moram dodati na popis i tvoj peti biser: rekao si za browsere : "svi uredno do dana današnjeg podržavaju Windows 7 i nema naznaka da će se to promjeniti." , a većina proizvođača softvera je odavno objavila okvirne datume kada će se to promijeniti...


Veliš, win10 se plaća korisničkim podacima. Onda niti tebi firefox nije besplatan jer i oni prikupljaju podatke ( https://wiki.mozilla.org/Data_Collection ) .

Naravno da ćeš ti sada probati klasificirati tko što skuplja, no ovo kaj sada mozila navodi je isto trubio Microsoft svojevremeno, i skoro pa sam uvjeren da će i mozila ekipa vremenom sve više htjeti zaraditi na onome čega imaju u izobilju a to su tvoji surferski podaci ... No nema veze, ti ćeš tada opet naći neki novi browser , možda i neki alternativni os i život ide dalje, i vama i nama.... 😉



3 godine
protjeran
offline
Re: Problem sa web stranicama
bunker kaže...

Veliš, win10 se plaća korisničkim podacima. Onda niti tebi firefox nije besplatan jer i oni prikupljaju podatke ( https://wiki.mozilla.org/Data_Collection ) .

 Mozillina telemetrija je 100% transparentna i dostupna svakom da ju otvori u svom browseru.

Mozillina telemetrija skuplja isključivo tehnički info vezan za postavke browsera, podatke o hardveru, add-onovima i sl. poradi daljnjeg unaprijeđenja softvera.

Mozillina telemetrija se može potpuno isključiti u postavkama (slika u prilogu).

 

bunker kaže...

 i skoro pa sam uvjeren da će i mozila ekipa vremenom sve više htjeti zaraditi na onome čega imaju u izobilju a to su tvoji surferski podaci ...

 I opet ti drobiš o tome što će biti u budućnosti kao neki vidovnjak, kani se predviđanja, ja pričam kako je sada.

Mozilla je open source, nauči prvo što je to pa onda pričaj o tome kako će oni htjeti zaraditi.

Uspoređivati Mozillu i Microsoft je stvarno no comment.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 21:22 (uniball).
3 godine
neaktivan
offline
Problem sa web stranicama

Pozdrav ekipa, imam nekih čudnih problema sa web stranicom. Iz ničega mi se pojavio problem na web stranici tako što uopće ne prikazuje slovau određenom napisanom tekstu poput č, š, ć. Umjesto tih slova napiše  znak ?. To nije sve, nestali su neki poddiirektoriji na web stranici koje sam kreirao. Kako rješiti taj problem?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice