Plaćanje PDV-a na AdSense zaradu

poruka: 6
|
čitano: 466
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Plaćanje PDV-a na AdSense zaradu

Pozdrav,

Ako netko zna vezano uz Adsense zaradu i PDV kod paušalaca koji nisu u sustavu PDV-a.

Pitao sam knjigovotkinju ali mi je ona počela pričati da o plaćanju PDV-a na proviziju kod booking.com i da to moramu plaćati i oni koji nisu u ststavu PDV-a ali to je ipak drugačije.

Ako sam dobro pronašao i shvatio prihod od Adsense spada pod reverse charge i PDV je naplaćen od strane Googla za pružanje oglašavanja.

Google mi isplati novce, a kako nisam u sustavu PDV-a na taj iznos se ne plaća PDV

https://mr-eurodisco.com/finance/how-to-post-adsense-revenue/

Pitanje je više za financijski forum ali netko sigurno već radi na ovaj način, a vidim da knjigovođe nisu baš upućene u Adsense zaradu.

Hvala

0 0 hvala 0
4 godine
Re: Plaćanje PDV-a na AdSense zaradu

Pitaj na izvoru, one koji ti mogu doći u nadzor i stisnuti kaznu i kamate, a to je porezna služba u tvom gradu.

Moje dijete prima uplate iz amerike temeljem daljinski obavljenih usluga, i knjigovođe su isto niz gluposti predlagale oko toga zbog svog neznanja. Kada smo se obratili lokalnoj poreznoj upravi, oni su nam objasnili da se to može tretirati i kao sekundarni prihod građanima ( tako da nismo morali otvarati niti firmu niti obrt ) . Odtada samo pri svakoj uplati iz inozemstva se plate tri uplatnice koje kreira porezna i sve pet funkcionira...
11 godina
bunker kaže...

Pitaj na izvoru, one koji ti mogu doći u nadzor i stisnuti kaznu i kamate, a to je porezna služba u tvom gradu.

Moje dijete prima uplate iz amerike temeljem daljinski obavljenih usluga, i knjigovođe su isto niz gluposti predlagale oko toga zbog svog neznanja. Kada smo se obratili lokalnoj poreznoj upravi, oni su nam objasnili da se to može tretirati i kao sekundarni prihod građanima ( tako da nismo morali otvarati niti firmu niti obrt ) . Odtada samo pri svakoj uplati iz inozemstva se plate tri uplatnice koje kreira porezna i sve pet funkcionira...

Hm, zanimljivo. I koliko deru poreza na 100 kn ako se nema obrt?

4 godine

Ovak: svaki puta kada sjedne uplata od američke tvrtke, bankovnu potvrdu o tome ( izvučeš iz mzabe ) pošaljemo poreznoj na našoj općini, a oni kreiraju tri uplatnice koje platimo i potvrdu o te tri uplate im pošaljemo. Te tri uplate zajedno iznose nešto manje od 20% onoga kaj je uplaćeno ma račun, znači da ti ameri uplate 100 kn ( u dolarima ), državi bi morao po toj osnovi platiti oko 19 kn. I to moramo ponavljati kod svake uplate od američke tvrtke, ali sve ide online pa nije bed.
6 godina
Ja trenutno otvaram obrt od AdSense zarade. Kako sam trenutno nezaposlen zbog korone to mi je jedini izlaz.
Mjesas porez (pdv) i porez na dohodak. Ne placas pdv ako nije preko 80,000 godišnje. Zaradujem oko 600-1000$ i nakon otvaranja obrta moram placati 1500kn poreza na dohodak i 16000 kn doprinosa jer trenutno nisam u radnom odnosu.
Ako radis onda samo placas porez na dohodak kao samostalni porezni obveznik. Ako imas vec stalan posao onda ti je super, ako si trenutno nezaposlen obavezan si platiti i doprinose drzavi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Nisam pomjesao. Imas na linku ono o čemu pitam
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice