PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 752.312
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marijanooo kaže...

Druga stvar koje me zanima - Paypal je u dolarima, dućan je u dolarima, na deviznom su dolari, račun u dućanu je 11,71 dolara, a meni s banke skine 12,02 dolara. Gdje je otišao taj 31 cent?

 

rocko9 kaže...

Mene bi samo zanimalo ako vec niste spomenuli,zasto meni paypal euro skida kao 8.00 a ne kao 7,65 ili koliko je vec trenutno.U tom slucaju treba nesto na paypal acc promijenit ili?

 

Za oba slucaja je odgovor da je to paypal provizija jer vam paypal radi konverziju.. Napravite ovo i nece ise biti toga:

 

* Svakako promjenite da vam konverziju valuta vrši banka a ne PayPal jer vam PayPal tako masno naplaćuje. To radite ovako: Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 

(Kopirano s foruma gdje je kad ikad to objašnjeno)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
9 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Koliko u prosjeku treba vremena da paypal posalje banci  one 4 brojke za vertifikaciju kartice??

evo nakon 24 sata otiso u banku na racunu pise rezervirano 13,85kn za naplatu (to je ona 2 dolara)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Bilo je riječi o tome već. Treba par dana, nekad više nekad manje. Budi strpljiv i provjeri kroz dan-dva opet. Meni je stiglo nakon 2-3 dana ako se dobro sjećam.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
majdo kaže...
marijanooo kaže...

Druga stvar koje me zanima - Paypal je u dolarima, dućan je u dolarima, na deviznom su dolari, račun u dućanu je 11,71 dolara, a meni s banke skine 12,02 dolara. Gdje je otišao taj 31 cent?

 

rocko9 kaže...

Mene bi samo zanimalo ako vec niste spomenuli,zasto meni paypal euro skida kao 8.00 a ne kao 7,65 ili koliko je vec trenutno.U tom slucaju treba nesto na paypal acc promijenit ili?

 

Za oba slucaja je odgovor da je to paypal provizija jer vam paypal radi konverziju.. Napravite ovo i nece ise biti toga:

 

* Svakako promjenite da vam konverziju valuta vrši banka a ne PayPal jer vam PayPal tako masno naplaćuje. To radite ovako: Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 

(Kopirano s foruma gdje je kad ikad to objašnjeno)

 Paypal mi ne radi konverziju, to sam već napravio. A na kraju krajeva, nikakve konverzije nije ni bilo jer je sve u dolarima...

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Evo, sad je ipak sve došlo na svoje, obračunao mi je samo jednom i to točno 11,71

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
rocko9 kaže...

Mene bi samo zanimalo ako vec niste spomenuli,zasto meni paypal euro skida kao 8.00 a ne kao 7,65 ili koliko je vec trenutno.U tom slucaju treba nesto na paypal acc promijenit ili?

 

Hvala na odgovoru.

 I mene to "muči".....nije neki problem ali ono...

16 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Registrirao sam PBZ Visu Electron na Paypal, napravio testnu transakciju.

 

Za 2 dana je došao kod i to sam upisao, ali pare nisam dobio nazad (1.95 dolara).

 

Zna tko hoću li to uopće dobiti nazad? Prošlo je već 3 dana i ništa, također PayPal balance stoji 0.00, dakle nisu ga tamo vratili pa da će mi sjesti na karticu početkom idućeg mjeseca kao što sam pročitao na par mjesta.

 

Piše da pare vraćaju u roku 24h. Zar su i oni počeli muljati na tim sitnim iznosima, nije mi jasno... Mislim tko šiša 15kn, al ak nešto napišu, zašto to i ne naprave onda tak?

 

Kako se žalit uopće?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
lllnuclearlll kaže...

Registrirao sam PBZ Visu Electron na Paypal, napravio testnu transakciju.

 

Za 2 dana je došao kod i to sam upisao, ali pare nisam dobio nazad (1.95 dolara).

 

Zna tko hoću li to uopće dobiti nazad? Prošlo je već 3 dana i ništa, također PayPal balance stoji 0.00, dakle nisu ga tamo vratili pa da će mi sjesti na karticu početkom idućeg mjeseca kao što sam pročitao na par mjesta.

 

Piše da pare vraćaju u roku 24h. Zar su i oni počeli muljati na tim sitnim iznosima, nije mi jasno... Mislim tko šiša 15kn, al ak nešto napišu, zašto to i ne naprave onda tak?

 

Kako se žalit uopće?

 možda ti vrate kad napraviš prvu kupovinu?! meni su vratili novce. koliko se sjećam.

15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
lllnuclearlll kaže...

Registrirao sam PBZ Visu Electron na Paypal, napravio testnu transakciju.

 

Za 2 dana je došao kod i to sam upisao, ali pare nisam dobio nazad (1.95 dolara).

 

Zna tko hoću li to uopće dobiti nazad? Prošlo je već 3 dana i ništa, također PayPal balance stoji 0.00, dakle nisu ga tamo vratili pa da će mi sjesti na karticu početkom idućeg mjeseca kao što sam pročitao na par mjesta.

 

Piše da pare vraćaju u roku 24h. Zar su i oni počeli muljati na tim sitnim iznosima, nije mi jasno... Mislim tko šiša 15kn, al ak nešto napišu, zašto to i ne naprave onda tak?

 

Kako se žalit uopće?

 Dobit ces pare sta se bojis, treba par dana da tvoja banka to procesuira.

8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Upravo tako ali par dana od dana kad na paypalu status bude refunded. U svakom slucaju nemas brige pare dobijes nazad a balance ce ti uvijek biti nula osim ako primis nekakvu uplatu na paypal. Refund nije uplata...

16 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
MarioVk kaže...

 Dobit ces pare sta se bojis, treba par dana da tvoja banka to procesuira.

Ma ne bojim se za 15kn 

 

btw. Vraćen je iznos na karticu, provjerio maloprije 

 

3 dana...

 

S tim da su si naravno uzeli malu proviziju zbog tečaja, negdje bliže jedne kune...

 

E sad ne još zanima, kad nešto kupujem, što napraviti da banka tečaj računa, a ne paypal, jer vidim da paypal tu gadno zarađuje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 19:17 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
lllnuclearlll kaže...

 

E sad ne još zanima, kad nešto kupujem, što napraviti da banka tečaj računa, a ne paypal, jer vidim da paypal tu gadno zarađuje...

 

Za početak, doslovno trebas uzeti miš i pokrenuti kotačić prema gore..  Prvi post na ovoj stranici je upravo o tome kako promjeniti nacin obracuna..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
9 godina
protjeran
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ovak kupil sam LCD iz kine i nije pol taca radilo,bilo je mrtvih pixela i nije pasalo dobro, e ja sam otvoril dispute na paypalu i rekel je PP da posaljem item natrag, ja sam poslal item natrag prioritetno/preporucenom posiljkom sa tracking brojem i stiglo je danas. E sad ono govno od kineza ne odgovara na moje poruke. Paypal je odlucil u njegovu korist i izgubil sam 500kn. Na koju jeb logiku on moze dobit a item je vracen u originalnom stanju? Recite mi kaj mogu sad napravit kome se tuzit, banki? Jel moze kaj banka napravit? Imam dokaz (tracking broj,invoice na paypalu) da sam platil i vratil.

Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Imam jedno pitanje, ako netko možda zna odgovor ili je imao slično iskustvo kako riješiti ovaj problem i do čega bi to moglo biti.

 

Naime, istekla mi je stara kreditna kartica koja je bila linkana na PayPal, stigla mi je nova koju sam aktivirao i uplatio gore nešto novaca (cca 20€). Krenuo sam ju aktivirati na PayPal, međutim, dobio sam poruku:

 

"We were unable to process your credit card registration at this time. We apologize for the inconvenience. Please try again at a later date."

 

To već traje tako otprilike desetak dana, dva puta sam kontaktirao njihovu službu mailom, nisam dobio nikakav odgovor, ali sam dobio survey da ocijenim rad njihove službe (ironija much).

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

U kojoj valuti ti je Paypal račun, u € ili $?

Ja sam imao situaciju da sam prilikom registracije nove kartice slučajno umjesto dolara uplatio eure i istu poruku mi je izbacivalo. Kad sam ih pretvorio u dolare normalno je registrirana.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Igzy20 kaže...

U kojoj valuti ti je Paypal račun, u € ili $?

Ja sam imao situaciju da sam prilikom registracije nove kartice slučajno umjesto dolara uplatio eure i istu poruku mi je izbacivalo. Kad sam ih pretvorio u dolare normalno je registrirana.

 E vidiš, moglo bi biti do toga... makar mi je logika da rade konverziju, taman po onim svojim tečajevima. Provjerit ću, hvala.

15 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Snalazi li se tko u ovome novome PayPal looku,sve mi pobrkano i ne mogu naci resolution center ???

 

Nasao...

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 11:22 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ovo sam odavno postavio po postupku dolje navedenom, al sam nedavno skuzio da je tecaj veci nego prije. Sad kas nasao gdje se nalazi vidim da su vratili da oni vrse konverziju. 

 

Kako do ovoga doci na novoj stranici od paypala.

 

* Svakako promjenite da vam konverziju valuta vrši banka a ne PayPal jer vam PayPal tako masno naplaćuje. To radite ovako: Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 

Hv

- Evo sam nasao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 21:27 (Dado25).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Dado25 kaže...

Ovo sam odavno postavio po postupku dolje navedenom, al sam nedavno skuzio da je tecaj veci nego prije. Sad kas nasao gdje se nalazi vidim da su vratili da oni vrse konverziju. 

 

Kako do ovoga doci na novoj stranici od paypala.

 

* Svakako promjenite da vam konverziju valuta vrši banka a ne PayPal jer vam PayPal tako masno naplaćuje. To radite ovako: Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 

Hv

- Evo sam nasao.

 Na novoj verziji stranice idete ovak:

 

"Settings", skrolaj dole do  "Payment settings".Klikni na "Preapproved payments", onda na "Set Available Funding Sources". Kraj kartice klikni "Conversion Options" i odaberes "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" i spremis.

13 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
matija410 kaže...
Dado25 kaže...

Ovo sam odavno postavio po postupku dolje navedenom, al sam nedavno skuzio da je tecaj veci nego prije. Sad kas nasao gdje se nalazi vidim da su vratili da oni vrse konverziju. 

 

Kako do ovoga doci na novoj stranici od paypala.

 

* Svakako promjenite da vam konverziju valuta vrši banka a ne PayPal jer vam PayPal tako masno naplaćuje. To radite ovako: Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 

Hv

- Evo sam nasao.

 Na novoj verziji stranice idete ovak:

 

"Settings", skrolaj dole do  "Payment settings".Klikni na "Preapproved payments", onda na "Set Available Funding Sources". Kraj kartice klikni "Conversion Options" i odaberes "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" i spremis.

 Sve napravljeno i spremljeno, al opet kad idem placati paypal vrsi konverziju pa moram rucno svaki puta prebaciti. Sinoc bas provjeravao (kupovao sitnice). Sad cu obracati paznju na to. Za $ je prije uzimao 7.3, a kad sam prebacim konverziju na banku. 7.1.

Ce da vidimo oce li biti jos kakvih nameta od banke. 

10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Imao sam visa karticu i uredno samo svakog prvog u mjesecu primao pare na racun sa paypala(ukoliko ima nesto), međutim visa mi je istekla i u banci su mi izdali mastarcard i kad sam je aktivirao pisalo je crvenim slovima da ukoliko zelim opet da mi lijezu pare na racun svakog prvog da mi treba visa ali odkada se promijenio paypal (dizajn) vise toga upozorenja nema. Sad da li je moguce da paypal salje pare na mastercard po novome ili ipak treba visa

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Više nema automatskog uplaćivanja novca sa Paypala na račun (osim ako nije u pitanju povrat novca). Za ostalo moraš platiti određeni postotak da ti se novci sa PP vrate na karticu ili jednostavnije trošiti novce sa PP računa. A koliko sam upoznat na Mastercard se ne mogu primati novci.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Iz BiH sam i 1.12 sam uredno dobio pare sa paypal-a na racun(automatski) kao i dosta puta prije. Znam da je u hr to onemoguceno, ali sad me buni ovo sa master karticom jer je prije  par dana pisalo da moram unijeti visa karticu za automatsko prosljedivanje međutim sad kako je dosao novi paypal toga upozorenja nema pa sam u dilemi da li da otvaram racun u novoj banci jer u mojoj kao vise nemaju visa karticu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Ja sam pretpostavio da si iz HR, pa sam onda napisao ovo gore, što se u tvom slučaju pokazalo krivim. Isprike sa moje strane! :)

 

Vjerojatno će netko upućeniji pomoći, pa probaj pričekati još malo dok se netko iskusniji ne javi. 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
10 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

 

 Na novoj verziji stranice idete ovak:

 

"Settings", skrolaj dole do  "Payment settings".Klikni na "Preapproved payments", onda na "Set Available Funding Sources". Kraj kartice klikni "Conversion Options" i odaberes "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" i spremis.

 

 Kada kliknem na Set Available Funding Sources otvori mi se prozor sa kartica pokraj koje su kvačice , ali nigdje mi ne pruža mogučnost da kliknem na Conversion Options i odaberem "Bill me in the currency listed on the seller's invoice . Imam samo kartice i pokraj njih kvačice i ispod opcije SAVE i CANCEL ali ne da mi opciju da nešto promjenim.

14 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa,

 

evo maloprije sam naisao na problem sa paypalom. Naime, vec duze vrijeme sasvim normalno koristim paypal, vecinom u svrhu kupovine preko neta i to najvise ebaya, i maloprije kada je trebalo platiti za nesto na ebayu paypalom ja kliknem da plati a on meni izbaci poruku da mi je kartica odbijena? Na njoj ima para i koristim tu istu karticu i paypal vec duze vremena...evo cak danas sam obavio 4 kupovine i sad odjednom mi ne zeli platiti. Zna netko u cemu je problem? iIspricavam se ako postoji odgovor negdje ranije a nisam citao.

Puos
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
chobica kaže...

Pozdrav ekipa,

 

evo maloprije sam naisao na problem sa paypalom. Naime, vec duze vrijeme sasvim normalno koristim paypal, vecinom u svrhu kupovine preko neta i to najvise ebaya, i maloprije kada je trebalo platiti za nesto na ebayu paypalom ja kliknem da plati a on meni izbaci poruku da mi je kartica odbijena? Na njoj ima para i koristim tu istu karticu i paypal vec duze vremena...evo cak danas sam obavio 4 kupovine i sad odjednom mi ne zeli platiti. Zna netko u cemu je problem? iIspricavam se ako postoji odgovor negdje ranije a nisam citao.

 Previše kupovina u jednom danu.

Probaj sutra.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Dal se povrat novaca treba vidjeti na PayPalu? Ili se vidi samo na kartici?

 

AliExpress mi je 21.12. vratio lovu za paket koji je vraćen prodavaču.

 

Na PayPal popisu transakcija nema nikakvog povrata zadnjih mjesec dana.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Treba se vidjeti uplata sa minus predznakom. To je refund. Poslije par dana lova legne na karticu.
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Torent kaže...
Treba se vidjeti uplata sa minus predznakom. To je refund. Poslije par dana lova legne na karticu.

 Hvala 

Kaj sad? Kontakirat Ali? kontaktirati Paypal? 

 

Tak mi i treba kad nemam internet bankarstvo.. idem u pon. u banku.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice