eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.064.454
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ak se sjetiš, javi kak je ispalo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ak se sjetiš, javi kak je ispalo.

 budem, evo prepravio je na ebayu sa 10 na 20€ shipping, idem uplatiti pa cemo vidit, drzte fige :)

11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ak se sjetiš, javi kak je ispalo.

 evo stigao volan sa sjevera njemacke, sad malo prije preuzeo, sad vidit kako radi poslje posla.

9 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kako to Kinezi rade. Nisu čak sposobni ni izmijenit taj lažni tracking number

 
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Imam jedno pitanje. Koja je situacija ako želim nešto prodavati na ebay-u? Iz Hrvatske naravno, pa me interesira kako bih, u slučaju prodaje, slao paket recimo u Njemačku ili Englesku? Da li mogu ponuditi E-Bay global shipping program ili? Nažalost nisam uspio naletiti na odgovor a tema je poprilično velika. Hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

Kako to Kinezi rade. Nisu čak sposobni ni izmijenit taj lažni tracking number

 Jedini kineski tracking koji meni radi i tocno pokazuje, je onaj koji pocima sa EE - orangeconnex.... naravno, od ovih koje ne platis....

 

Kad tamo pise da je stigao u hr i da je spreman za dostavu na adresu, od 1-3 dana i postar stvarno donese paket...

 

Ostali - zaboravi... imam paketa za koji sam odavno dobio refund, ponovo narucio i paketi stigli, a po tom tracking broju kojeg kinezi valjda na wc-u smisljaju jos su "in transit"

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 21:47 (Damir22).
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Meni su dosta precizni bili i oni koji počinju sa LVS (ak se ne varam), to je išlo preko Belgije. Kad je tam pisalo da je u HR, gotovo uvijek mi je stiglo u roku par dana, mada se znalo desit, ali rijetko, da je potrajalo po 2-3 tjedna.
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nisam jos imao takav tracking broj, no i ovi ee idu preko belgije, i to su u principu paketi koji mi najbrze stignu, 7-10 dana max....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sa strane sam odabrao ITEM LOCATION  da bude Europa, stavio sam kvačicu ali mi i dalje izbacuje proizvoode recimo iz Amerike.  

 

U čemu je problem ?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jesi ulogiran u eBay?

Probaj učitati čitavu stranicu pritiskom na Ctrl+F5.

Probaj očistiti cache web-preglednika. ž

Obriši cookije za eBay.

Probaš drugi web-preglednik

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
T700 kaže...

Sa strane sam odabrao ITEM LOCATION  da bude Europa, stavio sam kvačicu ali mi i dalje izbacuje proizvoode recimo iz Amerike.  

 

U čemu je problem ?

 

 A hrpa trgovaca upisuje lažne lokacije... da trebaš biti detektiv da pogodiš gdje se nešto nalazi.

 

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Gledao sam unazad 20 stranica i nisam pronašao nešto što me zanima, a to je kako se žaliti Ebayu ako nešto dođe u moje ruke, ali je poluispravno i pored toga nekompletno. Tamo ta opcije ne postoji da je možeš izabrat. Da li se mora čekat da istekne vrijeme dolaska i tek onda pokrenut nekekv spor, ili što. U kontaktu jesam sa prodavačem, ali on mi nudi povrat od 35%.

 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ako je netko si kupovao office 2019 licencu sa ebaya i tko zna gdje tj. kod kojeg trgovca na ebayu je sigurno ili ok, za kupiti key, bio bi zahvalan da podijeli link. Ne mora biti nužno ebay, al da je što jeftinije. Hvala
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 15:01 (sage).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
sage kaže...
Ako je netko si kupovao office 2019 licencu sa ebaya i tko zna gdje tj. kod kojeg trgovca na ebayu je sigurno ili ok, za kupiti key, bio bi zahvalan da podijeli link. Ne mora biti nužno ebay, al da je što jeftinije. Hvala

To su one volume licence ili kako se to već zove, s već milijardu puta iskorištenim ključevima (koji se možebitno ionako mogu naći na webu), koje ne možeš normalno aktivirati, nego preko "telefonske" aktivacije.

 

Za nešto višu cijenu (uz ukucavanje koda za popust) mogao bi kupiti legitimni ključ za Windowse i/ili Office:

https://www.bug.hr/promo/windows-10-pro-za-8-eura-a-office-2016-pro-za-1878-eura-back-to-school-16570

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Znači za desetak eura, a da valja, mogu zaboraviti. Ne kužim otkud tolke licence onda na ebayu. Ima ih po 4-5$.
Mislio sam da se može kupiti key za desetak eura, retail ne naravno, ali bar volume al da je "pouzdano"..

Ovo za aktivaciju tih licenci što si spomenuo. Prije par godina sam kupio tako neki key jefini za office 2016, aktivacija je išla na način da se logiraš sa accountom od Microsoft-a, zatim uneseš taj key i kreneš sa downloadom office-a. Office je dugo dugo bio aktiviran, al je i nakon tog vremena se sam deaktivirao. Sad zašto ne znam. Možda jel sam često radio restore backupa gdje on već bio aktiviran u tom backupu koji sam vraćao ili možda jel je key stavljen na black listu pa zbog toga. Ne bi znao.

Al do cca 20€, ovi na ebayu bi valjda trebali biti ok. Samo što ima milijun sellera, pa ne znam kod kojeg kupit. Manje više kod svih je rating skoro 100%.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 16:10 (sage).
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
sage kaže...
Znači za desetak eura, a da valja, mogu zaboraviti. Ne kužim otkud tolke licence onda na ebayu. Ima ih po 4-5$ ko u priči. 

Ha gle, valjda će valjati, samo što moraš proći specifičnu proceduru (odabir telefonske aktivacije pa onda dobivanje ključa s odgovarajućeg Microsofotovog servisa). Valjda će valjati sad. Hoće li valjati i u budućnosti, ako ćeš zbog nekog razloga morati reinstalirati Windowse - ne znam. Poanta je da to nisu "normalni" ključevi, znači da ga ti copy&pasteaš unutra pa da ti Office kaže - OK, Office ti je aktiviran.

 

sage kaže...
Mislio sam da se može kupiti key za desetak eura, retail ne naravno, ali bar volume al da je "pouzdano"..

Ovisi što misliš pod "pouzdanim". Ako pod tim misliš to da ćeš sad kupiti i moći "telefonskom" procedurom aktivirati Office - onda je valjda pouzdano. Stvar je samo u tome što tvoj novac ne odlazi nužno onome tko je kupio taj volume paket licenci - prodavač je do ključa mogao doći bez da je išta od ikoga kupio.

 

Microsoft će to valjda tolerirati, jer ako blokiraju "telefonsku" aktivaciju takvih ključeva moguće je da će zakinuti one koji su legitimno i legalno došli do takvih ključeva. Do kad - tko zna.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Da da sve mi je jasno što pričaš. Al ovaj key što sam kupio prije par godina za office 2016, nije bila potrebna telefonska aktivacija. Znači samo sam ukucao copy paste na Microsoftovoj office stranici za download office-a i kad sam instalirao office na pc u sam office copy paste. Nije bilo telefonske aktivacije.

Dobro si to sve fino napisao, a vjerojatno ću kupiti neki do desetak eura od sellera koji je dugo na ebayu i koji ima dobar rating. Pa kolko bude trajalo. Puno mi 30€ sad za to. Što se tiče reinstalacije office-a, nakon reinstalacije windowsa, to neću nikad radit, jel kad instaliram na novo windows, instaliram i taj office, te napravim image backup. Tako i kad bi bilo potrebe za komplet reinstalacijom windows-a i office, samo vratim restore backup, tj. image backup.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
sage kaže...
Da da sve mi je jasno što pričaš. Al ovaj key što sam kupio prije par godina za office 2016, nije bila potrebna telefonska aktivacija. Znači samo sam ukucao copy paste na Microsoftovoj office stranici za download office-a i kad sam instalirao office na pc u sam office copy paste. Nije bilo telefonske aktivacije.

Vjerojatno zato jer, kad si ga ti kupio, još nije bio milijardu puta iskorišten za instalaciju. A s vremenom je Microsoft valjda taj ključ totalno prekrižio kao neispravan (tj. previše puta iskorišten).

 

sage kaže...
Dobro si to sve fino napisao, a vjerojatno ću kupiti neki do desetak eura od sellera koji je dugo na ebayu i koji ima dobar rating. Pa kolko bude trajalo. Puno mi 30€ sad za to.

Sve to je valjda ili siva ili crna zona. Siva zona ako netko kupi od Microsofta paket licenci - recimo da refurbisha PC-e. Pa onda umjesto da te licence iskoristi za refurbishane PC-e, proda ih ovako. Barem brijem da to može tako funkcionirati kod Windowsa - nisam istraživao jel vrijedi i za Office. I onda ako kupiš takvu licencu, tehnički gledano kupio si nešto od čovjeka koji je to legalno kupio od Microsofta, iako to on dalje ne bi smio tako prodavati. Ili bi? Svejedno, stvar je da je on kupio paket od X licenci. I sve će valjda biti OK dokle god s tim ključem softver instaliraju samo ljudi koji su ga tako kupili.

 

No ako ključ "procuri" na web, pa ga za par dolara prodaju i oni koji ga nisu kupili od Microsofta, jasno je da će broj instalacija drastično porasti. I brijem da onda, kad broj instalacija preraste određenu granicu, Microsoft odlučil taj ključ proglasiti neispravnim.

 

To sve su moje pretpostavke, do točnih informacija u osnovi ne možeš doći, jer nitko ne želi reći kako je došao do ključeva koje prodaje, niti će ti garantirati da će ti naknadne aktivacije proći.

12 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Naručio sam dvije led trake s eBaya. Zadnji info od trackinga je da je paket ušao u HR. To je bilo prije mjesec dana.

Do čega bi moglo biti? Shipping je standard intl tako nešto, plaćeno 1 usd.
Poslano iz Yanwena. Na pola slanja je došla informacija da paket prelazi u Uzbekistan Post zajedno s novim Tracking kodom. Taj tracking kod se ne može pronaći, a informacije su nastavile stizati na prvi Tracking kod kojeg sam dobio.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dex.pwn kaže...
Naručio sam dvije led trake s eBaya. Zadnji info od trackinga je da je paket ušao u HR. To je bilo prije mjesec dana.

Do čega bi moglo biti? Shipping je standard intl tako nešto, plaćeno 1 usd.
Poslano iz Yanwena. Na pola slanja je došla informacija da paket prelazi u Uzbekistan Post zajedno s novim Tracking kodom. Taj tracking kod se ne može pronaći, a informacije su nastavile stizati na prvi Tracking kod kojeg sam dobio.

 Imam isti problem, 12.10. paket ušao u HR i tako stoji...

12 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Poslao sam upit carini, a pštu budem slj. tjedan zvao.

Ne bi ne čudilo da su pokušali dostaviti, ali nikog nije bilo pa nisu ostavili papirić(dogodilo se jednom-dva put)

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Meni pise za 1 paket arrived to croatia vec 2mj
12 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

A nisi ga dobio? Jesi tražio novac nazad?

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Poslao opet...😅
12 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Na našoj pošti ga ne vidim. Na Yanwenu ga vidim.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dex.pwn kaže...
Na našoj pošti ga ne vidim. Na Yanwenu ga vidim.

 i kad izađe "yanwenu iz ruku" drugoj poštanskoj kompaniji više ne postoji tracking za taj broj a oni napipu da je došlo u destination country - a yanwen sigurno ne vozi do granice sa RH - znači da taj podatak ništa ne znači...

12 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Znači fejk?
12 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
UD217373523YP

Djeluje okej.

Imam još jedan koji već pola mjeseca "leži" u pošti

EE10010675035530001030003G0N

Prvi put vidim takav tracking kod.

Imao sam jedan paket sa sličnim tracking kodom koji je uredno stigao.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
https://www.17track.net/en/china/190012-yanwen

Čini se opet okej, sudeći po numbering rulu sa 17tracka
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice