eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.391
|
čitano: 5.238.654
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Hehe, kad god da plaćaš plaćaš sve. Bilo odmah ili nakon 5 dana, ili 10 ili kad god se dogovoriš sa sellerom, uglavnom plaća se sveukupno. I na to sveukpno ti ide, ako pada pod nju carina i isto tako ako ide pdv na sve to skupa sa carinom...

16 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

e samo da pitam, isplati li se uzet kljuc od retail win7, mislim tip ima 2000 pozitivnih reviewa, a cjena je 50 usd

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
josip2608 kaže...

e samo da pitam, isplati li se uzet kljuc od retail win7, mislim tip ima 2000 pozitivnih reviewa, a cjena je 50 usd

Nemoj to kupovat! To ti je ili zaheb ili prodaje od firme kljuceve ili slicno.

I'm going woo woo
14 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo naletio sam na prevaru,prodavac mi je uvalio ZIPPo koj ne radi!

Stisni HVALA nije teško.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Jesi natankao benzine u njega?

14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Jesi natankao benzine u njega?

Naravno stvar je u tome da je u rupu di ide kresić nabio nesto sto ocito nije mogao izvaditi isto ko ni ja...

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Onda mu to prijavi i ako kroz par dana ne odgovori onda ga i prijavi, samo uljudno

14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Onda mu to prijavi i ako kroz par dana ne odgovori onda ga i prijavi, samo uljudno

Javio sam mu uljudno ako ne odgovori za 2 dana prijavljujem.

 

P.S:Ne kuzim taj Ebay,masa ljudi moze primiti predmet i reci da ga nije primio te traziti novac ili moze reci da ne radi a zapravo radi?

Stisni HVALA nije teško.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 21:54 (Johnny Jump).
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Ne 2 dana nego barem 3 ili 4 čekaj, ako nije jako blizu rok.

Ne ne može to baš samo tako kako ti misliš...Ako nešto ne radi moraš poslat natrag da bi dobio novce. to je rizik koji preuzima svaki kupac. Isto tako masu pošiljki ima tracking number iako ga ti ne dobiješ, pa ako prijaviš da nisi dobio a on ima dokaz da jesi ti ćeš dobit neg feedback i prijavu ebayu pa nećeš više moć kupovat.  S druge starne ima stvarno i puno stvari koje se šalju normalnom poštom bez ikakvog trackinga i onda to ovii o tvom poštenju, srećom po prodavače i kupce nepoštenih ima jako jako malo u globalnom broju jer da ih većina nepoštenih nebi i,ali takve cijene ni takav izbor

14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Ne 2 dana nego barem 3 ili 4 čekaj, ako nije jako blizu rok.

Ne ne može to baš samo tako kako ti misliš...Ako nešto ne radi moraš poslat natrag da bi dobio novce. to je rizik koji preuzima svaki kupac. Isto tako masu pošiljki ima tracking number iako ga ti ne dobiješ, pa ako prijaviš da nisi dobio a on ima dokaz da jesi ti ćeš dobit neg feedback i prijavu ebayu pa nećeš više moć kupovat.  S druge starne ima stvarno i puno stvari koje se šalju normalnom poštom bez ikakvog trackinga i onda to ovii o tvom poštenju, srećom po prodavače i kupce nepoštenih ima jako jako malo u globalnom broju jer da ih većina nepoštenih nebi i,ali takve cijene ni takav izbor

Upaljac je placen 8.8!

 

Di cu mu ja sad slat natrag upaljac,vise ce me to kostat nego sam upaljac a i vrijeme gubim zbog njegve greške.

Stisni HVALA nije teško.
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kad odem na ebay u profil svojj pise mi da sam pozvan u ebay bucks jel mi netko moze objasnit sta je to i dal da se prijavim u to

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...

P.S:Ne kuzim taj Ebay,masa ljudi moze primiti predmet i reci da ga nije primio te traziti novac ili moze reci da ne radi a zapravo radi?

Da, al moraš razumjeti da većina ljudi ipak nije pokvarena pa se takve stvari ne dešavaju.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...

Upaljac je placen 8.8!

 

Di cu mu ja sad slat natrag upaljac,vise ce me to kostat nego sam upaljac a i vrijeme gubim zbog njegve greške.

Pa jel imaš ti svoj mozak...i šta sad napravit?...

Objasni čovjeku situaciju i pitaj kako se to može riješit, ali najvažnije je da nastupaš pošteno i uljudno na svakom koraku. Objasni mu i to da je vrijednost takva kakva je u odnosu na poštarinu., poslikaj mu tio šta ne valja da vidi da je stvarno u banani itd itd...ja sam tako riješio par puta problem sa artiklima koji su imali zanimarivu vrijednost u odnosu na poštarinu, ali daj uključi malo mozak budi fer i uljudan i riješit će se.

Najgore je što se može dogoditi da ti kaže da jednostavno neće mijenjat ništa dok ne vratiš neispravni...i na to on ima potpuno pravo. Jer kako sam i rekao već 100 puta to je jednostavno rizik koji preuzimaš kupujući preko ebaya...Ne toliko oni u USA koliko mi ovdje, zbog cijena poštarina. Ali to je tako, a greške se događaju, isto tako i kvarovi, zato imaš zaštitu ebaya i garanciju, a to što moraš dat lovu za poštarinu kad nešto vraćaš - to si znao i prije nego si kupio to nešto na ebayu i nitko te nije tjerao da kupiš. zato ne budi papak i ne plači tu zbog 200 kn ( karikirano) nego ili riješi to s njim ili kupi drugi Zippo kod nas i ostavi se ebaya.

15 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
MarioVk kaže...

Kad odem na ebay u profil svojj pise mi da sam pozvan u ebay bucks jel mi netko moze objasnit sta je to i dal da se prijavim u to

zna netko?? :D

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Mislim da to ne možeš koristit iz HR, ali nisam siguran, a tu dok čekaš odgovor već si mogao kliknut na bucks i saznao bi šta je...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže....

Jeb*e mi se za Zipo i za novac ali covjek me sa namjerom isao prevariti i to nije uredu.

 

Cist racun duga ljubav.

Stisni HVALA nije teško.
15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!!

Jel moram imati 18 god. da bi kupovao s ebay-a ili mogu samo imati karticu... i koje kartice primaju?

mislio sam napraviti neku karticu na koju stavim 200kn i to iskoristim za ebay :S ako postoji tako nešto...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...
miki1981 kaže....

Jeb*e mi se za Zipo i za novac ali covjek me sa namjerom isao prevariti i to nije uredu.

 

Cist racun duga ljubav.

 

To ne znaš, i čisto sumnjam da se to dogodilo baš tako. Pogotovo ako prodaje hrpu tih zippa i ako mu je to posao, onda je to normalna stvar da uleti negdje i neki shebani komad. A ako on to prodaje onako privatno i ima 2-3 komada i malo feedbacka onda ne znam ni zašto si išao kupovat od takvoga.

 

xDinichx kaže...

Pozdrav!!

Jel moram imati 18 god. da bi kupovao s ebay-a ili mogu samo imati karticu... i koje kartice primaju?

mislio sam napraviti neku karticu na koju stavim 200kn i to iskoristim za ebay :S ako postoji tako nešto...

Hmm...stvarno se nesjećam za godine, iako prilično sam siguran da nisu uopće bitne, samo je bitno da imaš karticu jer samim time te tvoja država/banka proglašava sposobnm da bi je koristio.

Imaš od OTP banke prepaid visa kartice, staviš gore koliko hoćeš i samo to možeš potrošit

15 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...
Johnny Jump kaže...
miki1981 kaže....

Jeb*e mi se za Zipo i za novac ali covjek me sa namjerom isao prevariti i to nije uredu.

 

Cist racun duga ljubav.

 

To ne znaš, i čisto sumnjam da se to dogodilo baš tako. Pogotovo ako prodaje hrpu tih zippa i ako mu je to posao, onda je to normalna stvar da uleti negdje i neki shebani komad. A ako on to prodaje onako privatno i ima 2-3 komada i malo feedbacka onda ne znam ni zašto si išao kupovat od takvoga.

 

xDinichx kaže...

Pozdrav!!

Jel moram imati 18 god. da bi kupovao s ebay-a ili mogu samo imati karticu... i koje kartice primaju?

mislio sam napraviti neku karticu na koju stavim 200kn i to iskoristim za ebay :S ako postoji tako nešto...

Hmm...stvarno se nesjećam za godine, iako prilično sam siguran da nisu uopće bitne, samo je bitno da imaš karticu jer samim time te tvoja država/banka proglašava sposobnm da bi je koristio.

Imaš od OTP banke prepaid visa kartice, staviš gore koliko hoćeš i samo to možeš potrošit

Ma mislio sam ako nekim čudom dobijem stipendiju od općine da mi to uplaćuju da karticu s kojom bi mogao na ebayu kupovati... jer još nisam ful siguran u online kupnju...

14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...
Johnny Jump kaže...
miki1981 kaže....

Jeb*e mi se za Zipo i za novac ali covjek me sa namjerom isao prevariti i to nije uredu.

 

Cist racun duga ljubav.

 

Ocito je da me htio prevariti,ima puno prodanih stvari ali to je ko da ti prodam miš i da kotačić ne radi...Sigurno slucajno ne radi...

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
xDinichx kaže...

Ma mislio sam ako nekim čudom dobijem stipendiju od općine da mi to uplaćuju da karticu s kojom bi mogao na ebayu kupovati... jer još nisam ful siguran u online kupnju...

Pa oni ti uplaćuju na otp banku a ti si preko netbankinga punis svoju opt web prepaid karticu kako god ti paše.

Johnny Jump kaže...

Ocito je da me htio prevariti,ima puno prodanih stvari ali to je ko da ti prodam miš i da kotačić ne radi...Sigurno slucajno ne radi...

Ma po čemu je to očito? Koliko puno? Ajd daj mi link na tog lika na ebayu pa da vidim u čemu je fora.

Ako ima puno feedbacka i ako ima masu stvari koje prodaje i ima ebay store onda je to je kao da si došao u Links i kupiš neku stvar i dodješ doma i ne radi i ti sav lud ideš im tamo srat jer kao oni su ti namjerno prodali neispravno.

14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Ocito je da me htio prevariti,ima puno prodanih stvari ali to je ko da ti prodam miš i da kotačić ne radi...Sigurno slucajno ne radi...

Ma po čemu je to očito? Koliko puno? Ajd daj mi link na tog lika na ebayu pa da vidim u čemu je fora.

Ako ima puno feedbacka i ako ima masu stvari koje prodaje i ima ebay store onda je to je kao da si došao u Links i kupiš neku stvar i dodješ doma i ne radi i ti sav lud ideš im tamo srat jer kao oni su ti namjerno prodali neispravno.

Ima skoro 10 k prodanis predmeta,ali ako idem kupit miš od tebe ti ces ga prije prodaje isti taj miš uštekati i probati dali sve radi!

A on ili nije vidio grešku ili je namjerno prodao strganu stvar!

 

http://yfrog.com/2tnewbitmapimagezdp

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...

Ima skoro 10 k prodanis predmeta,ali ako idem kupit miš od tebe ti ces ga prije prodaje isti taj miš uštekati i probati dali sve radi!

A on ili nije vidio grešku ili je namjerno prodao strganu stvar!

 

http://yfrog.com/2tnewbitmapimagezdp

Daj mi link od toga ta si kupio ili od bilo čega sta on prodaje, ovako niš ne vidim. Ne treba mi ss od tvoga ebaya, nego link od itema.

A odakle ti ovakva fora? Ako kupuješ miš od mene ja ću ga uštekati i probati da li radi???? Pa u principu neću, jer bi mi tada ti, već vidim došao natrag i vikao na mene da sam ti prodao korišteni miš, pa bi tražio drugi. Uostalom opet da se vratim na primjer, znači ti udješ u Links i tamo ti oni prije prodaje izvade sve i testiraju? Mislim da ne.

Ne znam ako ti to kužiš, ali opet kažem, ako on ima ebay store ili samo ima hrpu stvri koje prodaje, on uopće ne dolazi u doticaj s njima, samo ih sa skladišta pakira i šalje tebi, ili ono što je vjerojatnije samo svom dobavljaču šalje adrese i šifre artikala koje treba kamo poslati...

16 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel kupio neko u zadnje vrijeme nesto iz U.K. Vec cekam 2 i pol tjedna na neke artikle. Dok su neke stvari kupljene par dana prije njih dosle za 5 dana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 13:13 (Badpix3l).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Badpix3l kaže...

Jel kupio neko u zadnje vrijeme nesto iz U.K., ja vec cekam 2 i pol tjedna na neke artikle. Dok su neke stvari dosle za 5 dana prije njih.

Nema to pravila ako je posalno najobičnijom poštom. meni je zanlo dolazit i za 5 dana i za 35 dana, i iz USA i iz UK. Jedino ako si platio neku od ovih skupljih načina dostave onda se cca zna, a onda obično imaš i tracking number.

16 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ma to su uglavnom sitnice, nema razloga za nista drugo osim obicne poste.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Onda kako sam ti i rekao. Ako ne dodje za 32-33 dana onda pošalji poruku selleru da nije stiglo a da se bliži rok za dispute pa ga pitaj kako da to riješite. Samo budi uljudan i ne napadaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori
Sve u svemu moj predmet ne radi i to je to.
Stisni HVALA nije teško.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...
Sve u svemu moj predmet ne radi i to je to.

Točno tako, i to je to, a ne tu neke teorije da te je on išao namjerno prevariti. I kad predmet ne radi, šta se poduzima? Kontaktira se prvo sellera.

Samo mi nikako nije jasno zašto mi nećeš dat link na tog sellera...

14 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Jeli se isplati uzet neku Radeonku 5770 ili 4890 preko Ebaya

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice