Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 769.184
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
RokyFrane kaže...
foofajter kaže...
A kaj uopće naručuješ? Neke stvari su oslobođene plaćanja carine, tipa elektronika, bar kolko ja znam

 Uzimam si matičnu ( https://www.amazon.co.uk/dp/B0886QMJZ9?psc=1 )

 

Nekako mi je i hitno jer ce uskoro bit out of stock a cijena je solidna

 Imas na MF za 200 eura sam narucis nakon ponoci i free shipping ti je do mailboxa i onda jos 15 eura od mailboxa do tebe, ispadne ti ukupno ista cijena mozda cak i jeftinije. Sta se carinskih stopa tice mislim da je to ovo

8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
R4zOR229 kaže...
RokyFrane kaže...
foofajter kaže...
A kaj uopće naručuješ? Neke stvari su oslobođene plaćanja carine, tipa elektronika, bar kolko ja znam

 Uzimam si matičnu ( https://www.amazon.co.uk/dp/B0886QMJZ9?psc=1 )

 

Nekako mi je i hitno jer ce uskoro bit out of stock a cijena je solidna

 Imas na MF za 200 eura sam narucis nakon ponoci i free shipping ti je do mailboxa i onda jos 15 eura od mailboxa do tebe, ispadne ti ukupno ista cijena mozda cak i jeftinije. Sta se carinskih stopa tice mislim da je to ovo

 Ne naručujem često pa mi je ovo prvi put da čujem za mailbox, kako to točno radi? Jel ima još koja stranica kao mindfactory iz njemačke da šalje kod nas u HR za neku normalnu shipping cijenu?

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ne bas kolko je meni poznato, imas caseking al oni su skuplji. Mailboxde ti je forwarding servis, tebi dode paket na njihovu adresu, platis im handlanje paketa 2,3,4,5... eura ovino o dimenzijama i tezini i platis postarinu od njih do sebe i to je to.

8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Da ne znam koliko je teški taj proces otvaranja adresa nikad nisam radio

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Amazon - pitanja i odgovori

S amazon.de sam naručio nekoliko knjiga, i sve osim jedne su stigle dosta brzo, nisam imao nikakvih problema jer su došle iz EU.

 

No jednu knjigu čekam već mjesec dana, i razlog tome je što prodavač s amazon.de van EU, konkrentno iz Indije, i poslao mi je taj paket preko FEDEx-a. I sad mislim da ću morati platiti troškove špedicije kod FEDEx-ova zastupnika u RH + troškove carinjena, a možda i opet PDV (iako mi je amazon.de to već naplatio), nagađam da će me to izaći barem kao cijena koju sam platio na amazon.de, ako ne i više.

 

Zato napominjem da obratite pažnju od kojeg sellera konkretno naručujute jer znam da dosta ljudi, među njima i ja do malprije, automatski misli da paketi s amazon.de dolaze iz EU.

 
0 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pozdrav, mene zanima da li je dostava AMAZONA sigurna?
Jer čitam na talijanskom da su ljudi naručili mobitele di je baš prodavač Amazon pa da su se paketi izgubili.
Kako onda to funkcionira ako se paket izgubi?
Hvala puno
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
erna123 kaže...
Pozdrav, mene zanima da li je dostava AMAZONA sigurna?
Jer čitam na talijanskom da su ljudi naručili mobitele di je baš prodavač Amazon pa da su se paketi izgubili.
Kako onda to funkcionira ako se paket izgubi?
Hvala puno

 To vjerojatno ovisi o dostavnoj službi, a ne o samom Amazonu

Ja imam stvari naručene s UK, DE i IT Amazona i sva sreća, do sad je sve stiglo, pa nemam iskustva s nedostavljenim paketima.

 

Ali koliko znam, imaju jako dobru službu za korisnike, i ako se neki paket ne pojavi kod tebe (imaju tracking), onda dobiješ lovu natrag. Nek netko potvrdi ovu izjavu, pošto je sve iz glave :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pitanje za povrat na amazon.de je li Amazon pokriva troškove slanja nazad ili ne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

da, vrate ti puni iznos.

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

možda glupo pitanje... naručio sam nešto sa Amazon.de, ali mi sredstva još nisu skinuta s kartice - da li oni to naplaćuju tek kad pošalju artikl ili kako?

 

zadnji put sam nešto sa Amazona naručivao prije 3-4 godine pa sam zaboravio kak to ide točno... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

jel moguć povrat raspakiranog i malo korištenog mobitela, sa amazon.de? planiram naručiti mob ali nisam 100% da će mi odgovarati 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pa i za njih vrijede pravila povrata online kupovine u roku 14 dana... Tako da....
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Genoxxx kaže...

jel moguć povrat raspakiranog i malo korištenog mobitela, sa amazon.de? planiram naručiti mob ali nisam 100% da će mi odgovarati 

 -vjerojatno bez problema. Ali, pojedini artikli imaju različite kriterije, naši trgovci su u tome strašni, tj većinom bi odbili takav povrat + .. često postoji disklejmer što se može i što se ne može vratiti ili pod kojim uvjetima. 'zapad' je po tome bolji-nježniji..

-problem ti može biti npr dostava, papirologija.. tj ako već sad misliš vratiti tad je to čisto tvoja odluka-želja.. i ako se nešto zakomplicira, sam si to želio-planirao.. tj ako nešto kupuješ 'za istač' tad bi trebao barem u startu misliti da ćeš kupiti i biti zadovoljan, mada je ok prije informirati se.. :) no to tad radiš tamo gdje kupuješ, ne tu jer mi (ja) možemo svašta trkeljati. Vrijedi ono što ti kaže trgovac + papir (ugovor-račun-uvjeti).

 

jocommb kaže...
Pa i za njih vrijede pravila povrata online kupovine u roku 14 dana... Tako da....

 -amazon.de daje pravo 30 dana.. (zakon je zakon, minimum.. dok je ovo zakon o ugovornim odnosima, jači, tj amazon je dovoljno jak da to može kao pozitivna reklama..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
jocommb kaže...
Pa i za njih vrijede pravila povrata online kupovine u roku 14 dana... Tako da....

 To mi je jasno, samo me zanima dali primaju povrat stvari koja je "korištena" i dali daju potpuni povrat u tom slučaju?

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Genoxxx kaže...
jocommb kaže...
Pa i za njih vrijede pravila povrata online kupovine u roku 14 dana... Tako da....

 To mi je jasno, samo me zanima dali primaju povrat stvari koja je "korištena" i dali daju potpuni povrat u tom slučaju?

 -ne postoji ''korištena'', postoje pravila, zakon + ono što trgovac daje, .. da bi bio recimo nezadovoljan, moraš uređaj otvoriti (ambalažu), moraš ga korisititi, to se podrazumijeva.. tj to samo 'naši' otežavaju, ne veliki ili zapad..

 

edit: .. ali, postoje i izuzetci od tog prava na povrat, npr karte za koncerte se ne mogu vratiti mada su kupnjene na daljinu, kaže zakon.. tj trgovac može ako želi, ne mora. To možeš provjeriti prije kupnje, pitaš i dobiješ odgovor, konkretno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 12:50 (ihush).
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Genoxxx kaže...

jel moguć povrat raspakiranog i malo korištenog mobitela, sa amazon.de? planiram naručiti mob ali nisam 100% da će mi odgovarati 

sve kaj kupis sada mozes vratiti do 31.1. - bez da navedes razlog.

naravno ovo se ne odnosi na neke ocite higijenske artikle, ali potrosna elektronika ide 100%

odi na returns i vidi do kad mozes vratiti koji kupljeni artikl

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 12:53 (nixass).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
erna123 kaže...
Pozdrav, mene zanima da li je dostava AMAZONA sigurna?
Jer čitam na talijanskom da su ljudi naručili mobitele di je baš prodavač Amazon pa da su se paketi izgubili.
Kako onda to funkcionira ako se paket izgubi?
Hvala puno

 To vjerojatno ovisi o dostavnoj službi, a ne o samom Amazonu

Ja imam stvari naručene s UK, DE i IT Amazona i sva sreća, do sad je sve stiglo, pa nemam iskustva s nedostavljenim paketima.

 

Ali koliko znam, imaju jako dobru službu za korisnike, i ako se neki paket ne pojavi kod tebe (imaju tracking), onda dobiješ lovu natrag. Nek netko potvrdi ovu izjavu, pošto je sve iz glave :)

 potvrđujem napisano.

ja sam i vracao i reklamirao robu tako da nikad problema + oni pokrivaju 100% postarinu ako nesto vracas (prvo platis, posaljes potvrdu i vrate novce)

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
3 godine
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav,

Narucio sam laptop sa amazon.es ali od ponedjeljka mi stoji da ce me obavijestiti kada krene paket, znate li mozda u cemu je problem zasto se toliko ceka da se isporuci?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ja imam isti slučaj sa francuskog amazona, naručio miš u ponedjeljak i još uvijek mi piše da ce me obavijestiti kada budu znali vrijeme dostave.Ajde sad mi je lakše kad nisam jedini

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 18:55 (popo).
5 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Radim u Austriji i vidio sam od Amazona one njihove poštanske sandučiće da tako kažem. Tamo budem u hotelu i ne bih si htio na hotel naručivati jer ih često mjenjam.
Naručio bih si Amazon Fire stick 4k da mi dođe u jedan od tih sandučića.

Trenutno sam u HR zbog lockdowna pa neznam kada ću za AT.

Ono što me zanima je koliko dugo može me čekati paket u tom sandučiću?
I kako funkcionira, ja dobijem neku šifru za njega ili?

U narudžbi mi je sve jasno, odabrao sam adresu u Beču gdje da mi dođe paket samo me zanima kako to sve funkcionira.

Ako netko ima iskustva neka podijeli, hvala kolege! 🙋
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Evo samo da te obavijestim ja sam se javio sluzbi za korisnike i rekli su mi da nemaju taj proizvod na stanju i da se strpin pa zato nisu isporucili

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 9:14 (Helix234).
15 godina
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Jel si se javio službi za korisnike na španjolskom amazonu ili nekom drugom suportu koji je za sve amazone ?

Može link od tog supporta.

Hvala

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
9 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Isprike ako je već bilo...

 

Došla mi preko Telegrama notifikacija za RX6700XT  (Radeonalert grupa) na Amazon.it i brže-bolje poklikam u uspijem "kupiti" Radeonku za 600EUR, 610EUR sa dostavom !

... onda malo pogledam (preko google translate) da trgovina ima tipa 10 feedbackova u zadnjih 12 mjeseci, za neke rukavice i slično, pa brže-bolje poništim narudžbu.

 

E sad, da li sam pogriješio, odnosno kolike su šanse da bi mi stigla cigla u paketu pa da se moram natezati mjesecima za povrat. Iskustva ?

Do sada sam kupovao sa amazon.de (laptop, firestickove, troteec odvlaživaće) i nije bilo problema, ali ovo su Talijani, i još sumnjivi feedbackovi... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
dpanijan kaže...

Isprike ako je već bilo...

 

Došla mi preko Telegrama notifikacija za RX6700XT  (Radeonalert grupa) na Amazon.it i brže-bolje poklikam u uspijem "kupiti" Radeonku za 600EUR, 610EUR sa dostavom !

... onda malo pogledam (preko google translate) da trgovina ima tipa 10 feedbackova u zadnjih 12 mjeseci, za neke rukavice i slično, pa brže-bolje poništim narudžbu.

 

E sad, da li sam pogriješio, odnosno kolike su šanse da bi mi stigla cigla u paketu pa da se moram natezati mjesecima za povrat. Iskustva ?

Do sada sam kupovao sa amazon.de (laptop, firestickove, troteec odvlaživaće) i nije bilo problema, ali ovo su Talijani, i još sumnjivi feedbackovi... 

 

Ako je seller "Emanenz-Shop" onda si dobro napravio , puno ljudi se danas uhvatilo na tog fake seller-a koliko sam procitao na discord-u . Svi ce oni dobiti novac natrag ali taktika je da kontaktira ljude kasnije sa spikom "whoops, there was an issue with the payment, send us the money again via direct bank transfer and we'll fix it for you" . 

9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
azzie kaže...
Ako je seller "Emanenz-Shop" onda si dobro napravio , puno ljudi se danas uhvatilo na tog fake seller-a koliko sam procitao na discord-u . Svi ce oni dobiti novac natrag ali taktika je da kontaktira ljude kasnije sa spikom "whoops, there was an issue with the payment, send us the money again via direct bank transfer and we'll fix it for you" . 

 

Upravo taj mačkožderac, skužio sam ga po malom broju feedbacka i za neke bez veze stvari; tako sam se prije nekoliko godina natezao sa nekim kinezima, izgleda nisam do kraja ispeglao zanat :)

 

Hvala na odgovoru, pratim dalje "dojave", ali gledam i feedback.

8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kupujem mobitel za starije s talijanskog amazona i piše u zagradi (IT) znači li to da neće raditi u HR ? Zna li netko?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

To inače stave da garancija vrijedi za IT tržište, iako ja mislim da bi naši servisi svejedno trebali prihvatiti pošto se radi o EU...

 

Ne vjerujem da ima neke hardverske razlike ili razlike u frekvencijama, oni bi trebali imati iste ko i mi...

 

O kojim se uređajima radi i za koju cijenu?

 

Ja sam nedavno iz Italije preko posrednika naručio 3xSamsung A52 po 250eur...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Amazon mi već 2 mjeseca ne šalje fire stick i echo dot kupljene na Black Friday. Kao out of stock su, a mogu se naruciti i piše mi normalno vrijeme dostave. Za ove moje narudžbe nema ni ocekivanog datuma dostave.
Do sad su mi dali 30eur kredita zbog kašnjenja, a nema naznaka da će ovo ikad biti poslano :D
Adresa je sa mailbox.de i ovo mi je prva narudžba u životu sa Amazona.

Ima netko ovakvo iskustvo?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

ja nemam iskustva sa fire stickom, ali identicna situacija oko mojih wireless slusalica.. i dalje cekam..

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

ekipa, molim vas ako moze ogromna pomoc, ostalo mi je na amazon racunu u gift kartici oko 155$ racun mi je stavljen na hold, i jedva san ja dosa do njihovih brojeva pomoci, međutim na zadnji razgovor su mi dali neki broj da nazovem međunarodnu sluzbu, ja sam zvao i tu se javio automat koji me pita da napravim verifikaciju preko sms poruke, odnosno da samo odgovorim s yes, ali ja na tu poruku ne mogu odgovorit jer mi aplikacija ne daje tu mogucnost, na slici je jasno vidljivo.. molim vas ako netko ima iskustva s ovim da pomogne..

hvala, lp

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice