Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.503
|
čitano: 767.293
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
VladimirLem kaže...
nixass kaže...

amazon vec godinama dostavlja u hrvatsku, ovisno o predmetu jel.

 Govorimo o Amazonu.de?

sve domene, osim eventualno japan i jos pokoja egzotika

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
VladimirLem kaže...
nixass kaže...

amazon vec godinama dostavlja u hrvatsku, ovisno o predmetu jel.

 Govorimo o Amazonu.de?

 Koliko vidim na amazon.de je jako teško naći artikl koji se dostavlja u HR....

When all else fails - crowbar the fucker
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

artikli koji su sold and fulfilled by amazon gotovo sigurno idu, bar oni koje je sestra narucivala (razni artikli)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
username kaže...
VladimirLem kaže...
nixass kaže...

amazon vec godinama dostavlja u hrvatsku, ovisno o predmetu jel.

 Govorimo o Amazonu.de?

 Koliko vidim na amazon.de je jako teško naći artikl koji se dostavlja u HR....

 I nije baš, ali opet ovisi o tome kaj kupuješ.

4 godine
odjavljen
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Očito sam glup ali evo npr. ovaj artikal

https://www.amazon.de/PowerColor-Radeon-5700-Dragon-Grafikkarte/dp/B07WRVWNMY/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=rx+5700&qid=1590737175&sr=8-3

Gdje piše tko je prodavač i kako da znam jel to baš Amazon ili netko drugi?

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
VladimirLem kaže...

Očito sam glup ali evo npr. ovaj artikal

https://www.amazon.de/PowerColor-Radeon-5700-Dragon-Grafikkarte/dp/B07WRVWNMY/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=rx+5700&qid=1590737175&sr=8-3

Gdje piše tko je prodavač i kako da znam jel to baš Amazon ili netko drugi?

meni uredno prolazi sa dostavom u hrvatsku

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Također radi. 13.4 eur dostava do Varaždina.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
VladimirLem kaže...

Očito sam glup ali evo npr. ovaj artikal

https://www.amazon.de/PowerColor-Radeon-5700-Dragon-Grafikkarte/dp/B07WRVWNMY/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=rx+5700&qid=1590737175&sr=8-3

Gdje piše tko je prodavač i kako da znam jel to baš Amazon ili netko drugi?

 Imas ispod cijene "New(5) from 357", to kliknes i onda ti otvori tko prodaje, u ovom slucaju direkt amazon najjeftiniji i onda slijede ostale trgovine (koje mogu bit fake i ne moraju, tipa vjerovatno bi jedino vjerovao onima sa velikim ratingom).

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 13:39 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
hahhaajaads kaže...
VladimirLem kaže...

Očito sam glup ali evo npr. ovaj artikal

https://www.amazon.de/PowerColor-Radeon-5700-Dragon-Grafikkarte/dp/B07WRVWNMY/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=rx+5700&qid=1590737175&sr=8-3

Gdje piše tko je prodavač i kako da znam jel to baš Amazon ili netko drugi?

 Imas ispod cijene "New(5) from 357", to kliknes i onda ti otvori tko prodaje, u ovom slucaju direkt amazon najjeftiniji i onda slijede ostale trgovine (koje mogu bit fake i ne moraju, tipa vjerovatno bi jedino vjerovao onima sa velikim ratingom).

i jedino amazon kao seller garantira 30 days free return, no questions asked.

iskreno nista osim vrecica za usisavac i slicnih nebitnih stvar ni ne uzimam od 3rd party sellera :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

bok,

 

jedno pitanje ak netko zna odgovor.

Imam od Hpb- visa prepaid karticu na koju nadoplacujem lovu i sluzila mi je dosad samo za paypal placanje i ebay.

Koliko sam skuzio s njom mogu platiti nešto i na amazonu, samo me zanima dali pri kupnji na amazonu me trazi neki određeni pin ili automatski skida lovu s racuna, jer za pin kazu u HPB- da moram traziti token(ili neki smart tekuci), a to mi se samo zbog jedne kupnje ne trazi

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ja plaćam sa svojom karticom (visa electron) i uvjek me traži potvrdu za sve preko 20€, nekad i manje, ali moguće da te neće tražit. Pa ono, dođeš na plaćanje, ako prođe ok, ako ne, odstaneš od kupnje. neće te nitko ljutito zvat jer nisi dovršio checkout.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
vex3855 kaže...

bok,

 

jedno pitanje ak netko zna odgovor.

Imam od Hpb- visa prepaid karticu na koju nadoplacujem lovu i sluzila mi je dosad samo za paypal placanje i ebay.

Koliko sam skuzio s njom mogu platiti nešto i na amazonu, samo me zanima dali pri kupnji na amazonu me trazi neki određeni pin ili automatski skida lovu s racuna, jer za pin kazu u HPB- da moram traziti token(ili neki smart tekuci), a to mi se samo zbog jedne kupnje ne trazi

 Ista stvar i kod mene (RBA), prije nekoliko tjedana banka promijenila uvjete. Do sad je radilo i na Amazonu :(

Kak veli Rhodin , ak ne prođe nikome ništa.

 

Ja sad trebam ići do banke da si sredim token. Zapravo aplikaciju na mobitelu, pretpostavljam da će tak biti puno laše.

Nadam se da više nisu gužve i redovi pred bankom, zbog toga do sad to još nisam sredio.

 

(al mi je dobro za račun, u planu je bilo kupiti mobitel i monitor preko neta )

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kaj je to neš novo? Ja sam na Amazonu kupovao od sitnica pa do stvari od par tkn i nikad ali nikad nije tražilo potvrdu (a imam mtoken). Čak ne treba upisati ni one 3 znamenke s poleđine kartice, dovoljan je broj kartice..

 

Kako točno funkcionira to sad s tokenom na amazonu? Di upisujete kod s tokena (redirect na web od banke ili)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Avensac kaže...

Kaj je to neš novo? Ja sam na Amazonu kupovao od sitnica pa do stvari od par tkn i nikad ali nikad nije tražilo potvrdu (a imam mtoken). Čak ne treba upisati ni one 3 znamenke s poleđine kartice, dovoljan je broj kartice..

 

Kako točno funkcionira to sad s tokenom na amazonu? Di upisujete kod s tokena (redirect na web od banke ili)?

 Nemam hrvatsku karticu al npr meni moja njemačka kreditna tu i tamo opali verifikaciju preko tokena ako nije uobičajena transakcija.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Avensac kaže...

Kaj je to neš novo? Ja sam na Amazonu kupovao od sitnica pa do stvari od par tkn i nikad ali nikad nije tražilo potvrdu (a imam mtoken). Čak ne treba upisati ni one 3 znamenke s poleđine kartice, dovoljan je broj kartice..

 

Kako točno funkcionira to sad s tokenom na amazonu? Di upisujete kod s tokena (redirect na web od banke ili)?

 Prebaci me na web od banke, ali ništa ne mogu, vratim se na stranicu i piše da transakcija nije uspjela.

 

Btw , možda se razlikuje od korisnika do korisnika. Ja sam kupovao stvari preko VPNa u drugim državama, imao sam i poziv iz banke da provjere dal sam to bio ja jer je bilo sumnjivih kupnji :D

Pa sam im možda na nekoj listi za dodatne provjere :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav. 

 

Nešto mi je hitno trebalo , ebay nakon niza godina je dostavu s mjesec ipo čekanja smanjio na 2 do 3 tjedna, i sad opet počeli slat po starom pa se čeka mj ipo dana (valjda zbog corone)...

 

Ugl, kako sam prije dvije godine kupovao sitnice preko amazona, jer su tada (spram ebayevih mj i više dana ) brže dolazili proizvodi, opet sam se nedavno odlučio nać isti proizvod na amazonu da brže dođe. Filtrirao sam da pokazuje samo proizvode što se šalju za HR.

 

Nudilo mi je proizvode koji se šalju za hr, ali nakon procesa unošenja podataka itd (nekad čak čim se uđe u oglas) mi piše This item currently cant be shipped to Croatia. I tak već piše na 50ak proizvoda i oglasa kroz dva tjedna što sam kliknuo.

 

Oni oglasi koji ne sadrže tu napomenu, poštarina je od 45 do 55 dolara, što mi nema smisla jer se čeka po 25 do 40 dana , a sami proizvod dođe par dolara. Radi se o bluetooth transmiteru za auto. Bubam princip ,na ebayu je 3dolara , na amazonu 6 (ali kad sam kupovo prosli put je dolazio i duplo brže nego neke sitnice s ebaya sto su jeftinije). Opravdanje amazonove cijene sam uvijek nalazio u tome što prije dođe, sad mi to sve gubi smisao. Skuplji su i jednako im treba za dostavu, ako uopće nude. A da dajem 50 dolara za poštarinu isto nema smisla.

 

Jel im to isto neka mjera od početka korone il je to već duže tako?

 

Edit: sestra si narucuje kreme vec 3 god s amazona iz amerike i neki dan probala i nema nijedan seller da salje za hr (jedna od gore dvije opcije  ili uopce ne salju)

Gledo sam si isto jednu kameru koja je 50 dolara svugdje ,na amazonu 55 (ne salju za hr) a ista takva ima za 120 dolara i nju salju za Hr. Ali rijetko da se dogodi da ima i taki slučaj s napucanom cijenom a da šalju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 0:17 (Milki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

E, tih bluetooth za auto imaš u RH kupit po 60-100kn, daj si skrati muke i nađi kod nas, links, chipoteka, nešto.

Ja sam naručivao za stari Logitech G5 teflonske nožice, 2 kompleta me sa dostavom izišla oko 35kn, dostava će biti između 01.05. i 31.09.

Nije ih bilo u RH pa sam pristao na to, ali trenutno, zbog korone, nikako se ne isplati naručivati "sitnice" iz vana, uštedit ćeš možda i pola novca, ali ne vrijedi tih živaca ako šteda nije 300kn i više, a neće biti.

 

Znam da pare uvijek fale, ali stvarno, trenutno su dostave "best effort", taman da je sve idealno, da zaista pošalju sa najboljom namjerom, u bilo kojem trenu dostava može biti zaustavljena, prioritet bačen na medicinsku robu itd.

 

EDIT:

ne znam točno koji tražiš i što si gledao, ako pričamo o istoj stvari ja sam uzeo neki koji se u utučnicu za upaljač ušteka i onda imaš hands free preko auto radia (traži stanicu) , to je smeće, ne isplati se uzimat, eventualno ako imaš neki koji radi preko "AUX" ulaza, to nisam isprobao, ili ako ima vlastiti zvučnik (mislim da takvih nema, ide obično preko audio sustava vozila)

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 8:48 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Milki kaže...
..

Ugl, kako sam prije dvije godine kupovao sitnice preko amazona, jer su tada (spram ebayevih mj i više dana ) brže dolazili proizvodi, opet sam se nedavno odlučio nać isti proizvod na amazonu da brže dođe. Filtrirao sam da pokazuje samo proizvode što se šalju za HR.

Nudilo mi je proizvode koji se šalju za hr, ali nakon procesa unošenja podataka itd (nekad čak čim se uđe u oglas) mi piše This item currently cant be shipped to Croatia. I tak već piše na 50ak proizvoda i oglasa kroz dva tjedna što sam kliknuo.

...

 Nekoliko mi je neobičnih stvari u tvojoj poruci pa da pitam.

 

Znaš da je ebay samo platforma na kojoj prodaju dućani i ljudi privatno? Nešto kao Njuškalo.

Može se dogoditi da je prodavatelj tvoj susjed i paket bude sutra kod tebe, a može biti i Kinez pa ćeš paket sad čekati 2-3 mjeseca.

Ovisi na koga naletiš, kak brzo će on spakirati i odnijeti na poštu, kak je brza njegova pošta...

 

Amazon je dućan koji ima svoja skladišta, ali i dozvoljava dućanima da prodaju svoju robu.

Ako kupuješ baš s Amazona (naglašeno je na stranici), onda će uvijek trebati slično/isto vrijeme da ti stigne.

 

Amazon dućana ima mnogo. US, UK, DE, IT...

Nisi napisao o kojem pričaš? Jer mi nema smisla da paket iz Europe čekaš do 40 dana. Meni je zadnji stigao za 5 dana iz UK.

I već dugo nisam vidio neku robu s Amazon DE i UK koja se ne šalje  u HR. Istina, ja sam gledao neke "mainstream" stvari, tipa procesori ili matične.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Kupio sam si prije god dvije transmitter ,malo kvalitetniji kao. Prije toga sam imao za aux taj i spojis ga jos na napajanje (npr preko usb ili punjaca kod cigareta sto se usteka). Nije taj dobro radio (zapravo sam narucio više različitih za različito puno love), sustio je , nista strasno ali opet sustio. Problem je bio sto je aux port zauzet i sto je punjac ustekan non stop i bas me bode u oci ,posto kad je "ladica" zatvorena na to mob odlažem. S tim da u jednom autu aux stoji u ladici ispred suvozača ,znači ušteka se ,provuče kabal van i uštekaš u mob, a već tanki aux kabal se pričepi ladicom, ne još da i usb kabal za napajanje vučem tamo do toga auxa (mercedes 2006. God s takvim auxom).

 

Ovaj transmiter radi solidno, minimalno šuštanje kad glazbu do kraja pojačaš, samo je "trik" naći neku frekvenciju koja nije toliko prometna...Kako se to sad stručno zove, ne znam! Tipa kod mene su otvoreni ,orv i još neki jako blizu, nema "praznog" između. Ugl meni idealna frekvencija je 89.5. Ovaj transmiter sto imam sada ustekam u gepeku u uticnicu za kompresor, ne smeta a uvijek je upaljen.

 

Znam da ima j kod nas al sam baš ovaj model htio jer mi je provjereno dobar. Moje pitanje bilo je više općenito jel to u zadnje vrijeme opet dostave stekaju i ne salju u hr ili je vec duze tako a da nisam primjetio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 15:36 (Milki).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Upoznat sam principom rada itd. Preko amazon.com trazim vecinom jer ima puno vise izbora. Ti isti proizvodi mogu se naci kod neke trgovine na amazon.de ili uk al onda kostaju vise , a svejedno mi bude naznaceno da ce dostava dugo trajat.

 

Moje pitanje je bilo više jel se šta odužilo, posložilo po prioritetima ili da su te neke trgovine od kojih sam kupovao jednostavno prestale prodavat jer ne mogu zadovoljit norme i šta ja znam šta sve ne.

 

Prije god dvije kad sam zadnji put kupovao , sve što se isfiltrira da se šalje u hr ,bilo je dostupno i mogla se završit kupovina (iz kine ili već kojih azijskih zemalja je stizalo, ne njemacka ni eu , a ni amerika). 

 

Sada kad isfiltriram za hr dostavu , filter radi ,znači smanji broj dostupnih proizvoda s npr 3000 na 1400 koji shippaju u Hr. Ali kad uđem u proizvod crvenim slovima piše napomena gdje inače piše da je moguće slanje za Hr ,piše da se NE ŠALJE ,unatoč filteru. Ili im filter ne valja ili su trgovine obustavile dostavu za bilo koga ,a možda i za hr jer smo zadnja rupa na svirali... 

12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Aha, amazon.com!

Je, koliko sam vidio komentare, odužila se dostava i to dosta. I vjerojatno zbog toga izbačena hrpa stvari iz ponude koja se šalje iz US u HR.

Ako netko ima drugačije informacije, nek napiše.

 

Ostaju ti EU Amazoni izgleda.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Tamo nema tih gluposti (doslovno gluposti) ,nego samo nekih konkretnijih stvari. Ako se nađe ta glupost košta većinom puno više , skoro jednako kao kod nas u trgovini , radije ću onda otić uživo to kupit vamo. 

 

Pitao sam jer ne naručujem s amazona pa ne znam jel ima nekih obavjesti jer ništa nisam pronašao vezano za dostave (osim da rade svi punom parom , opterećeni itd ali ne i da ne dostavljaju za hr).

8 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozz, zelio bih naruciti ram memoriju sa amazon UK stranice posto je tamo najjeftiniji. Zna li netko placa li se carina ili nesto drugo zbog Brexita ili je isto kao i kod amazon DE recimo. Cijena robe bi bila oko 105 EUR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
HolyPotato kaže...

Pozz, zelio bih naruciti ram memoriju sa amazon UK stranice posto je tamo najjeftiniji. Zna li netko placa li se carina ili nesto drugo zbog Brexita ili je isto kao i kod amazon DE recimo. Cijena robe bi bila oko 105 EUR.

 Još su u EU, bez brige.

Dok se oni dogovore.... :D

 

EDIT: Službeno više nisu u EU, ali za sad još vrijede svi dogovori vezani uz carinjenje (i uglavnom, sve ostalo)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 11:11 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

 Hahhaha možda. Al ovo je i sramotno. Amazon u sljedećih par godina ima u planu 20tak novih logističkih centra, da za područje "balkana" se ne može napraviti jedan je smijurija. 

9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

 Ako ponude fiksnu cijenu dostave ili besplatnu dostavu kod narudžbe preko 39 €, to će biti OK. Ako naplata i dalje bude po kg, mailboxde.com će i dalje biti bolji.

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
mlado1 kaže...

 Ako ponude fiksnu cijenu dostave ili besplatnu dostavu kod narudžbe preko 39 €, to će biti OK. Ako naplata i dalje bude po kg, mailboxde.com će i dalje biti bolji.

 

 Kada plaćaš mailboxu.de? kad dođe paket u njih ili odmah "napuniš" kredit?

When all else fails - crowbar the fucker
8 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
mlado1 kaže...

 Ako ponude fiksnu cijenu dostave ili besplatnu dostavu kod narudžbe preko 39 €, to će biti OK. Ako naplata i dalje bude po kg, mailboxde.com će i dalje biti bolji.

 

Upravo tako. Cini mi se da je sada vec moguce narucivati neke stvari koji prije nije bilo moguce naruciti.

 

Bezveze sam stavio televizore od 50" u kosaricu i moguce je bilo naruciti. Doduse uz skupu dostavu.

15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Promjenio sam adresu vec kupljenog proizvoda da mi ide na mailboxde, i sad mi je amazon tamo promjenio cijenu i postarinu buduci da je manji PDV i besplatna postarina, ali mi je na racunu u banci i dalje rezerviran isti iznos(veći). To sam jucer napravio, jel to normalno i budu kasnije promjenili ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice