Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.503
|
čitano: 767.300
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
R4zOR229 kaže...

Promjenio sam adresu vec kupljenog proizvoda da mi ide na mailboxde, i sad mi je amazon tamo promjenio cijenu i postarinu buduci da je manji PDV i besplatna postarina, ali mi je na racunu u banci i dalje rezerviran isti iznos(veći). To sam jucer napravio, jel to normalno i budu kasnije promjenili ili?

 

 Poznavajući kako Amazon funkcionira, ne treba se brinuti. Sve je razrađeno do detalja pa sigurno i ovaj scenarij.

7 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, zanima me samo ima li kakva razlika između amazon.de i amazon.co.uk što se tiče dostave, carine i sl.?

Do sada sam isključivo naručivao na .de bez ikakvih problema, ali vidim da su nekim proizvodima koji me zanimaju cijene na .uk trenutno 20-30% niže.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Snoozly kaže...

Pozdrav, zanima me samo ima li kakva razlika između amazon.de i amazon.co.uk što se tiče dostave, carine i sl.?

Do sada sam isključivo naručivao na .de bez ikakvih problema, ali vidim da su nekim proizvodima koji me zanimaju cijene na .uk trenutno 20-30% niže.

 Do 31.12. nema nikakve razlike. NEma PDV-a, cijena dosta ti se uračuna u zadnjem koraku.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ljudi... ma kupujem sa amazona.de i VAT se zaračuna tek kasnije u košarici. Pa molim vas da li mi netko može objasnit što je točno taj VAT?

 

Koliko sam ja shvatio to je porez njemačkoj i treba ga se platit. Zašto se on naknadno zaračuna, a ne prije u cijenu?  Kupujem elektronsku opremu. Ram memoriju...

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
U njemackoj je porez 19% a kod nas 25%
Zato ti se naknadno povisi cijena
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

U njemackoj je vat 16%. VAT je ono kaj mi zovemo PDV odnosno porez na dodanu virjednost

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 12:37 (R4zOR229).
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Znači plačam 6 posto razlike dodatno?

 

edit; ram je 297 eura + 9 eura poštarina, a ispadne 328 eura  sve skupa...

 

pa ne kužim što je točno tu uračunato

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 12:38 (Blader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Placas 9%, ali VAT ide na neto cijenu. Znaci skine se 16% njemackog i onda se na tu cifru dodaje 25%

5 godina
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

28.11 naručio par stvari s amazon.de, no piše da će tek u ponedjeljak doći na mailboxde adresu, razlog zašto se toliko dugo čeka?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Nis cudno, meni jedan paket nije preko prima isao i trebalo mu je 23.11 do jucer da dode. Makar na amazonu jos pise da nije doslo.

12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Moja seka bi kupila neki case za tablet s amazona i pita me jel dolaze paketi sad brže otkad je ova nova suradnja s Hp-om. ? Ili da naruči sa Ali expresa i čeka mjesec dva.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Da li netko koristi Visa prepaid karticu od HPB za Amazon? Da li ju je uopće moguće koristiti kao način plačanja? Pokušavam ju napisati u settingsu accounta za način plačanja ali mi piše da kartica ne vrijedi za njih. Tu karticu koristim i za Pay Pal i nikad problema. Na Amazon Fire stick 4K ne dopušta skidanje niti free aplikacije bez tog broja računa.  

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 17:06 (manubis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav. Planiram narucit SSD MX500 na njemackom amazonu i zanima me hocu li imate free shipping u hrvatsku ako aktiviram amazon prime free trial. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ne. Prime dostava vrijedi za Austriju i Njemačku
3 godine
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, budući da nisam iskusan ako bi mi mogao netko obajsniti na koji način plaćam PDV. Naime, htio bih kupiti nešto s amazon.com koje zajedno s dostavom dođe 142 dolara. Adresa naplate i adresa dostave se razlikuju zbog toga jer je već nekoliko puta znalo nešto nestati iz sandučića, a i nisam često kod kuće nego skoro više na poslu pa je adresa dostave adresa gdje radim. Da li mi taj PDV dolazi kao neka uplatnica na adresu naplate (kućnu adresu) koju kada platim tek dobijem proizvod ili taj dio platim dostavljaču prilikom primitka robe (platio bih karticom) ili mi to tek naknadno dođe na adresu dostave da platim ili mi taj račun bude zajedno u kutiji s proizvodom kojeg dobijem na adresi dostave. Uglavnom zbog loših susjedskih odnosa i previše znatiželjnih susjeda ne bih htio da mi ništa dolazi na adresu naplate pa me zanimaju vaša iskustva.

Unaprijed hvala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

PDV placas prilikom kupnje proizvoda.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Naručila bi nešto sa amazona de. Proizvod mi stoji u košarici već neko vrijeme pa mu se i cijena mijenja sa vremenom. Ali sad mi se i pojavila obavijest za aktiviranje voucher a i nekog coupon za popust. Ne razumijemo čemu se radi. Ne bi htijela nešto kliknit pa da me opali na kraju po džepu jer nikad nije kako se čini na prvu. Ne vjerujem baš da se radi o nekom popustu.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Lavacake kaže...
Naručila bi nešto sa amazona de. Proizvod mi stoji u košarici već neko vrijeme pa mu se i cijena mijenja sa vremenom. Ali sad mi se i pojavila obavijest za aktiviranje voucher a i nekog coupon za popust. Ne razumijemo čemu se radi. Ne bi htijela nešto kliknit pa da me opali na kraju po džepu jer nikad nije kako se čini na prvu. Ne vjerujem baš da se radi o nekom popustu.

Pa ako ti amazon nudi neki popust onda se nemaš šta brinuti. Aktiviraj kupon i vidi koja je cijena na checkoutu i to je to što ćeš platiti, osim ako kupuješ od nekog sellera koji šalje od izvan eu - onda naravno idu carin, pdv itd ovisno o cijeni proizvoda.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Evo slike
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Lavacake kaže...
Evo slike

 Nemaš brige. Klik na taj box i na plaćanju ti odbiju tu cifru koliki je popust.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Hvala na odgovoru. 👍
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Amazon me ubija. Evo prvi puta naručujem preko njih knjigu, stavim nešto više love na devizni račun, sve što su tražili napišem, na kraju mi ne mogu riješiti naplatu. I kako god, šta god da pokušam, opet neće. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
fredii kaže...

Amazon me ubija. Evo prvi puta naručujem preko njih knjigu, stavim nešto više love na devizni račun, sve što su tražili napišem, na kraju mi ne mogu riješiti naplatu. I kako god, šta god da pokušam, opet neće. 

Koja je točno kartica?

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
fredii kaže...

Amazon me ubija. Evo prvi puta naručujem preko njih knjigu, stavim nešto više love na devizni račun, sve što su tražili napišem, na kraju mi ne mogu riješiti naplatu. I kako god, šta god da pokušam, opet neće. 

Koja je točno kartica?

 

Visa Electron Debit. Sa tom istom sam plaćao na Ebayu, bez problema.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
fredii kaže...
Old Iggy kaže...

Koja je točno kartica?

 

Visa Electron Debit. Sa tom istom sam plaćao na Ebayu, bez problema.

Pitaj u banci. Možda ima kakve limite, zabrane plaćanja prema nekim regijama itd.

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
fredii kaže...
Old Iggy kaže...

Koja je točno kartica?

 

Visa Electron Debit. Sa tom istom sam plaćao na Ebayu, bez problema.

Pitaj u banci. Možda ima kakve limite, zabrane plaćanja prema nekim regijama itd.

 

Samo plaćaš u eurima. Čim sam stavio u eure, nema problema. Dobro pa me nisu tražili krvna zrnca i da se naguzim.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa, novi sam u temi imam par pitanja, narucio bih s amazona neke stvari što se tiče elektronike, no što kad sam gledao jako je velika cijena shipping čak sam naletio da nekim proizvodima je cijena 3 do 4 puta veca od cijene samog proizvoda, ako mi moze netko kao pocetniku pomoc oko tih stvari, hvala!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Dobro i?

14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Mislio sam da ima neka fora za manje placanje dostave, ispricavam se na glupim pitanjima

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Naravno da nema, mozes jedino narucivat na mailbox.de(ak se uopce sad moze registrirat)uzmes prime i shipping do tamo ti je besplatan za sve(ak su male stvari netreba ni prime jel ce vjerojatno sve bit besplatno). Onda ti oni tamo to sve preuzmu spakiraju u jedan paket koji platis ovisno o velicini al nekih 12-13eura i poslaju ga tebi u hr(platis jos rukovanje po paketu ovisno o velicini po par eura, al i dalje jefitnije dosta nego amazon postarina).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice