Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.503
|
čitano: 766.893
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Puno hvala, regao sam se, budem onda tak uzeo preko mailbox

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
ERROR1911 kaže...

Puno hvala, regao sam se, budem onda tak uzeo preko mailbox

 Molim te napiši iskustva s mailbox.de, zanima me koja je procedura itd. Hvala ti puno!

When all else fails - crowbar the fucker
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
username kaže...
ERROR1911 kaže...

Puno hvala, regao sam se, budem onda tak uzeo preko mailbox

 Molim te napiši iskustva s mailbox.de, zanima me koja je procedura itd. Hvala ti puno!

 Moze, cim isprobam javljam

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
mailbox.de radi ono za što je predviđen jako dobro.
Nikakvih loših iskustava sa njima.
Regaš se na mailbox.de pa svoju adresu sa mailboxa registriraš na amazon.de i stvari koje ne idu direktno za isporuku u RH naručiš na mailbox.de adresu.
Kad pošiljka dođe na mailbox.de odaberš način dostave, platiš i oni onda šalju pošiljku na tvoju adresu u RH.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 16:51 (tintin).
11 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Bok,

 

Prilikom kupnje Samsung televizora preko Amazona dobio sam na poklon Galaxy Buds Live slušalice.

Kako mi slušalice ne trebaju namjera mi je prodati ih.

 

S obzirom da slušalice dolaze preko Amazona mogu li ih prodati, a da kupac idalje ima garanciju i pravo na povrat preko Amazona?

Pretpostavljam da bi u tom slučaju kupcu trebao dati i kopiju računa na kojem je i TV kojeg ostavljam sebi? Je li samo račun dovoljan ili treba još nešto?

Ne znam ima li Samsung internacionalno jamstvo pa nije potrebno prilagati račun?

 

Prvi put imam ovakvu situaciju pa mi treba odgovor, a nigdje nisam naišao na slično pitanje..

 

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 12:24 (piro.80).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pa šta nejde garancija na amazonu preko accounta sa kojeg je kupljeno?

3 godine
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Evo ja sam ovaj tjedan uzeo galaxy watch active 2 plus buds+, bila dobra akcija. U toj brzini, stavio sam adresu računa isto kao i adresu dostave, a to je od frenda u Munchenu.

Brzo sam se javio na chat da mi promijene adresu računa radi garancije, i drug Miloš mi je rekao da nema potrebe. Ako se kaj desi, trebam im se javiti i to je to.

Tak da garancija u svakom slučaju vrijedi, ali moguće da ćeš morat ti preko svog acc reagirat ako se kaj desi, ali taj dio nisam sto posto siguran. Pitaj ih preko chata i sve ćeš saznati.

Btw javi mi u pp za koliko prodaješ, možda bi frend uzeo
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 14:54 (foofajter).
6 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Što točno znači status "Preparing for Dispatch"?

Jel se to misli da je item došao do amazonovog skladišta pa se treba slati dalje? Ili još nije ni stiglo od proizvođača?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Vraćam jedan paket amazonu u Njemačku. Da li netko zna čemu ovo konkretno služi s obzirom da smo u EU? 

 

Na stranici od amazona piše "Give this invoice to the carrier you select to ship your return package. The invoice is required for customs. The carrier will not be able to return your package to Amazon without it."

 

Ove na pošti nemaju pojma kaj s tim. Zalijepile su sa strane, ali ne znam čiji potpis treba, moj ili od pošte, valjda njihov kad amazon veli da to trebam dati pošti s obzirom da se ja nisam potpisao. Nadam se da mi neće vratit paket.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 17:06 (foofajter).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
foofajter kaže...

Vraćam jedan paket amazonu u Njemačku. Da li netko zna čemu ovo konkretno služi s obzirom da smo u EU? 

 

Na stranici od amazona piše "Give this invoice to the carrier you select to ship your return package. The invoice is required for customs. The carrier will not be able to return your package to Amazon without it."

 

Ove na pošti nemaju pojma kaj s tim. Zalijepile su sa strane, ali ne znam čiji potpis treba, moj ili od pošte, valjda njihov kad amazon veli da to trebam dati pošti s obzirom da se ja nisam potpisao. Nadam se da mi neće vratit paket.

 ja sam isto jednom vracao paket, ali na co.uk.

uglavnom nasi (svi) nemaju pojma ili se rade mutavim, rjesenje je vrlo jednostavno:

1. isprintaj papire koje si dobio

2. vlastorucno ih potpisi

3. spremi ih u prozirnu foliju i zalijepi na kutiju jedan primjerak (pise koji ide na kutiju)

4. drugi primjerak ide dostavnoj sluzbi

5. potvrdu sacuvaj da ti plati amazon refund

 

to je to, znam da je komplicirano, i meni je bili al na kraju krajeva poprilicno je jednostavno kad kompliciraju bez veze

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
3 godine
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Super, nisam nijedan potpisao, ali je bar jedan zalijepljen za kutiju, a drugi je kod mene. Baš su zakomplicirali. A neću dobit ni punu poštarinu natrag...

15.04.2021 Thursday 16:07:00
Item received from abroad, DELDHA, LANDSHUT A

Paket je stigao u Njemačku pa bumo vidli da li se vraća ili će ga proslijedit amazonu.

U svakom slučaju hvala, sad znam za ubuduće.
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
sad da li je to znak da ce biti i sada više robe dostupno za hrvatsku?
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ma bit ce đavla. Ja sam po mailboxu derem cak i ono kaj mogu u hr narucit. Ispadne jeftinije s njemackim pdvom i vecinom besplatnom postarinom + mailbox troskovi nego hr pdv i skuplja postarina.

10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Imam pitanje vezano za garanciju preko amazona. Nedavno sam preko amazon.it kupia Hori Split Pad Pro i vidim da ne pise nista o garanciji. Onda san trazia po amazon help siteu i nasa ovo(na talijanski je ali koristim prevoditelj). Jedino se bojim da ovi joystici ne pocmu driftat i da mi se pokvari za mjesec dana, pa je li ja prema ovome legal guaranteeu imam pravo na popravak u roku od 2 godine, ili sam nesto krivo shvatia? Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 19:01 (Bartaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Mozes u roku 30 dana besplatno vratiti.

Jamstvo ostvarujes preko proizvodjaca, i jamstvo je onakvo kakvo propise proizvodjac.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Bartaul kaže...

Imam pitanje vezano za garanciju preko amazona. Nedavno sam preko amazon.it kupia Hori Split Pad Pro i vidim da ne pise nista o garanciji. Onda san trazia po amazon help siteu i nasa ovo(na talijanski je ali koristim prevoditelj). Jedino se bojim da ovi joystici ne pocmu driftat i da mi se pokvari za mjesec dana, pa je li ja prema ovome legal guaranteeu imam pravo na popravak u roku od 2 godine, ili sam nesto krivo shvatia? Hvala!

 To ti je univerzalno tak da mozes citat i na njemackom na engleskom nije nista drugacije.

16 godina
online
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Bartaul kaže...

Imam pitanje vezano za garanciju preko amazona. Nedavno sam preko amazon.it kupia Hori Split Pad Pro i vidim da ne pise nista o garanciji. Onda san trazia po amazon help siteu i nasa ovo(na talijanski je ali koristim prevoditelj). Jedino se bojim da ovi joystici ne pocmu driftat i da mi se pokvari za mjesec dana, pa je li ja prema ovome legal guaranteeu imam pravo na popravak u roku od 2 godine, ili sam nesto krivo shvatia? Hvala!

 sry na OT

 

jesi zadovoljan s padovima?

 

ja ih isto skicam neko vrijeme na amazon.de ali nikako da ih se odlucim kupit

 

od ovih obicnih mi ruke pocnu trnut nakon duzeg igranja, dok mi se to na ds4 nikada ne desava

10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Čitatelj kaže...
Mozes u roku 30 dana besplatno vratiti.

Jamstvo ostvarujes preko proizvodjaca, i jamstvo je onakvo kakvo propise proizvodjac.

 Hvala na odgovoru. Evo vidim da na Hori stranici pise ista stvar, sad ne znam je li drift spada u stetu uzrokovanu uporabom. Jedino sta bi treba je platit dostavu do UK.

3 godine
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel se treba platiti šta dodatno ako se naručuje sa amazon.co.uk? brexit i to jel. Ili je sve uračunato u cijenu vec?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Sve bi trebalo bit na amazonu.

8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav htjeo bi naručiti nešto sa Amazon.UK ali ne znam kakva je sad situacija sa UK i onim stvarima da izlaze iz EU. Prije 3 godine sam normalno naručio napajanje preko Amazon.UK ali trenutno ne znam kakva je situacija. Znam da je na checkout-u dodan i VAT i shipping naručivao sam i prije ali ne znam zbog carine. Dali je netko imao ikakva slična iskustva ili zna neke informacije?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 20:14 (RokyFrane).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pa UK vise nije u EU...i fino pogledaj taj VAT jel ti 25%? Je, znaci HR VAT placas, a ostatak ti se mjenja 01.07 za narudbe iz trecih zemalja, nzn jel UK ima neki poseban status. Zas ne narucis iz DE? Vjeroajatno imas po slicnoj cijeni isiti proizvod.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
R4zOR229 kaže...

Pa UK vise nije u EU...i fino pogledaj taj VAT jel ti 25%? Je, znaci HR VAT placas, a ostatak ti se mjenja 01.07 za narudbe iz trecih zemalja, nzn jel UK ima neki poseban status. Zas ne narucis iz DE? Vjeroajatno imas po slicnoj cijeni isiti proizvod.

 https://i.imgur.com/5bbPjwx.png

 

Nije ista cijena to je i problem košta manje na UK Amazonu. 


Ovo mi piše na checkout-u : https://i.imgur.com/5Qse7Xy.png


Sad ne znam šta mi je najbolje radit jer ne znam kakvo je staje kod njih

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

To ti je hrvatski pdv 150*0.25=cca 37.5. Znaci PDV placas odma na amazonu, ali buduci da je ovo preko 150eura ide ti carina gore, sad kolka je carina i dal je ima do sam vidi. Al vjerojatno ces platit bar carinske troskve.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
R4zOR229 kaže...

To ti je hrvatski pdv 150*0.25=cca 37.5. Znaci PDV placas odma na amazonu, ali buduci da je ovo preko 150eura ide ti carina gore, sad kolka je carina i dal je ima do sam vidi. Al vjerojatno ces platit bar carinske troskve.

 Znači možemo lagano počet odjebat amazon.uk? baš šteta očito ću morat nadodat još 200ak kuna da uzmem kod nas..

3 godine
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
A kaj uopće naručuješ? Neke stvari su oslobođene plaćanja carine, tipa elektronika, bar kolko ja znam
8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
foofajter kaže...
A kaj uopće naručuješ? Neke stvari su oslobođene plaćanja carine, tipa elektronika, bar kolko ja znam

 Uzimam si matičnu ( https://www.amazon.co.uk/dp/B0886QMJZ9?psc=1 )

 

Nekako mi je i hitno jer ce uskoro bit out of stock a cijena je solidna

3 godine
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ja mislim da na informatičku opremu nema carine, ali da te ne bi za*ebao pričekaj da ti neko drugi odgovori. Ili nazovi carinu pa pitaj.

Pokušavam izguglat kategorije koje ne podliježu carini, ali ne uspijevam.
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ja sam isto siguran da nema poreza na informaticku opremu dok npr za mob ima zapravo nema ...meni jr zavrsio mob na carini i platio sam carinski postupak(otvaranje paketa mislim da cca 60 kn) i pdv ali ne i carinu

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 11:15 (dado16).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice