Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.160.723
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
5 godina
online
Aliexpress - pitanja i odgovori

Da li je normalno da za narudžbu od 21.5 kn platim 27,80 kn carine? Paketić je iz Uzbekistana, meni u narudžbi pose VAT included. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
FiTop kaže...

Da li je normalno da za narudžbu od 21.5 kn platim 27,80 kn carine? Paketić je iz Uzbekistana, meni u narudžbi pose VAT included. 

S kojeg sajta si to kupio robu, a da ti je poslana iz Uzbekistana?

 

27,80 kn je 18,50 kn "troškova carinjenja" (H7) + 25% PDV-a, dakle potpuno normalno i očekivano.

 

Nema veze što ti u narudžbi piše da je VAT (PDV) uključen, ako taj paket nije unesen u IOSS. A ako je unesen u IOSS, onda ti to naša pošta nije priznala i jedino što možeš je tražiti povrat PDV-a od prodavača.

13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

I meni zadnja dva mala paketića iz Uzbekistana...isto platio carinu+pdv

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Aliexpress. Izgleda da je Kinez poslao prek Uzbekistana il' kaj, jer vidi se da je ta naljepnica preko kineske.. IOSS broj je IM*****2556.. Poslat ću mu da tražim povrat PDV-a..

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Command Prompt kaže...

I meni zadnja dva mala paketića iz Uzbekistana...isto platio carinu+pdv

FiTop kaže...

Aliexpress. Izgleda da je Kinez poslao prek Uzbekistana il' kaj, jer vidi se da je ta naljepnica preko kineske..

Jel možete staviti linkove na proizvode koje ste kupili, ako nije problem, da pokušamo utvrditi koji paketi se šalju preko Uzbekistana, s ozbiromo da je to sad nešto novo?

 

FiTop kaže...

IOSS broj je IM*****2556.. Poslat ću mu da tražim povrat PDV-a..

To je neispravni broj (kao što vidiš, to nije broj), a to naša pošta više ne prizna, iako znaju da se radi o paketu s AliExpressa za kojeg je naplaćen PDV. Nije jasno šalje li se taj broj i elektroničkim putem, odnosno je li i elektroničkim putem poslan tako "zamaskiran".

5 godina
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
13 godina
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Command Prompt kaže...

I meni zadnja dva mala paketića iz Uzbekistana...isto platio carinu+pdv

FiTop kaže...

Aliexpress. Izgleda da je Kinez poslao prek Uzbekistana il' kaj, jer vidi se da je ta naljepnica preko kineske..

Jel možete staviti linkove na proizvode koje ste kupili, ako nije problem, da pokušamo utvrditi koji paketi se šalju preko Uzbekistana, s ozbiromo da je to sad nešto novo?

 

 Meni je prije ono što je slano preko Yanwen Economic Air Mail znalo doći iz Uzbekistana.

4 godine
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Također Uzbekistan i carinjeno:

 

3.14eura

https://www.aliexpress.com/item/1005004605449411.html

2.88eura

https://www.aliexpress.com/item/1005004599917615.html

 

Poslao upit trgovini + i zašto je uopće išlo preko Uzbekistana.

Čekam odgovor.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
FiTop kaže...
Mr.Inferno kaže...

Također Uzbekistan i carinjeno:

 

3.14eura

https://www.aliexpress.com/item/1005004605449411.html

2.88eura

https://www.aliexpress.com/item/1005004599917615.html

 

Poslao upit trgovini + i zašto je uopće išlo preko Uzbekistana.

Eto, odmah sve jasno: Cainiao Super Economy for Special Goods. Za to je već dulje vrijeme poznato da ne ide kroz Mađarsku ili Nizozemsku i zbog toga je podložno (ponovnom) carinjenju, jer naša pošta, navodno, ne vidi da su ti paketi prošli kroz IOSS.

 

Ako se dobro sjećam, jedan kolega se ovdje javio i rekao da je njemu Cainiao Standard for Special Goods prošao bez carinjenja pa sad vi vidite jel vam se više to isplati (jer je potrebno doplatiti) ili da vam naša pošta ocarini već ocarinjeni paket (prodavač vam vrlo vjerojatno neće vratiti PDV koji ste uplatili preko AliExpresssa, jer, pretpostavljam, taj PDV zadržava AliExpress, kako bi ga mogli uplatiti lijepoj našoj).

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 13:13 (mbaksa).
4 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Nisam obraćao pažnju na to hvala. Preko 20ak paketa je stiglo prošlih mjeseci bez ikakvih problema sa carinom. Od sada lagano doplata za poštarinu.

Dali bi bilo isto Super Economy for Special Goods naspram Super Economy i AliExpress Saver Shipping?

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Mr.Inferno kaže...

Dali bi bilo isto Super Economy for Special Goods naspram Super Economy i AliExpress Saver Shipping?

Ovo "for Special Goods" je problem, a ne Super Economy kao takvo. Kad je dostupna vrsta dostave "for Special Goods", to sugerira da se radi o nekakvoj robi koja ne može ići regularnom poštom. To je obično roba poput raznih tekućina i baterija, pogotovo Li-ionskih baterija.

 

Znači, eventualno možeš doplatiti za Cainiao Standard for Special Goods (to vjerojatno prolazi bez carinjenja - tu čini se nema veze što je for Special Goods, jer tu valjda pošta dobije IOSS broj i elektroničkim putem) ili neki prodavač možda nudi Seller's Shipping (jednom sam tako naručio bateriju za mobitel - dostavljao je Overseas no ne direktno, nego mi je dostavio na najbliži Tiskov kiosk; ne mora biti da će neki drugi prodavač napraviti isto).

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 13:44 (mbaksa).
4 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Odlično.

Također preletio sam nekoliko zadnjih paketa što sam naručio i niti jedan nije bio "Special Goods" po dostavi koji su mi stigli normalno.

Eto, nadam se da pomogne ekipi sada izbjeći dodatno carinjenje i troškove.

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Nylon Watchband Bracelet Belt | Apple Watch Ultra Alpine Loop - Loop Strap Apple - Aliexpress

 

Očito se nisam dobro informirao...Cainiao Super Economy for Special Goods znači naplaćuje PDV svaki put... 

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Command Prompt kaže...

Nylon Watchband Bracelet Belt | Apple Watch Ultra Alpine Loop - Loop Strap Apple - Aliexpress

 

Očito se nisam dobro informirao...Cainiao Super Economy for Special Goods znači naplaćuje PDV svaki put... 

Vrlo vjerojatno. Mada uopće ne kužim zašto bi to slali tom metodom, kad nije riječ o nečem problematičnom. A eto, za 38-39 centi doplate možeš izbjeći naplaćivanje 18,5 kuna + PDV.

12 mjeseci
neaktivan
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pozdrav svima,

 

koja je razlika između AliExpress Selection Standard i AliExpress Standard Shipping

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Doomguy kaže...

koja je razlika između AliExpress Selection Standard i AliExpress Standard Shipping

Možda ima razlike, možda nema, možda su u šumi.  https://alixblog.com/en/aliexpress-selection-standard/

 

Kod oba načina pošiljke imaju međunarodni tracking broj - to je valjda najbitnije, znači koja god od te opcije bolja je od načina slanja bez međunarodnog tracking broja.

13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Cainao Super Economy for Special Goods meni upravo carinili, izbjegavajte ako moguće.

Za 2eura naručio mineralno ulje za MTB disk kočnice, i došlo mi 3eur carine.

Bilo je free shipping pa nisam ni obazirao pažnju pri naručivanju, a 1eur je koštao shipping bez "special goods" koji nebi carinili

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Hi !

 

Ne piše da prima Diners, ja uredno ukucao Diners karticu i "Ali" ju je primio bez problema... 

Kupio sam si dva para polariziranih tzv "vojnih" naočala.

 

Ma, za bike su super... 16,30 € komad...

 

Inače sam koristio Visu tekući račun, ali trenutno mi rade novu jer je stara istekla, ja pokušao s Diners kreditnom i prošla je...

 

 

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2023 0:59 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Zaporožac kaže...

Inače sam koristio Visu tekući račun, ali trenutno mi rade novu jer je stara istekla, ja pokušao s Diners kreditnom i prošla je... 

Otvoriš si Revolut (ili nešto slično) pa onda na njega uplaćuješ kojom god karticom onoliko koliko očekuješ da će ti trebati u doglednoj budućnosti. A online onda plaćaš virtualnom Revolut karticom, na kojoj nikad nećeš držati previše love, koju u svakom trenutku možeš zaključati, a ako sumnjaš da je netko došao do podataka za tu karticu, ubiješ ju i kreiraš si novu virtualnu Revolut karticu.  Daleko je sigurnije. I kad istekne, ne trebaš čekati da ti naprave novu.

7 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Intel&ATI kaže...

Cainao Super Economy for Special Goods meni upravo carinili, izbjegavajte ako moguće.

Za 2eura naručio mineralno ulje za MTB disk kočnice, i došlo mi 3eur carine.

Bilo je free shipping pa nisam ni obazirao pažnju pri naručivanju, a 1eur je koštao shipping bez "special goods" koji nebi carinili

Inače, puno bolje ti je kupiti LHM+ mineralno ulje za Citroena.

Drži ga većina dućana s autodijelovima.

Znatno jeftinije, puno više vrelište, i općenito bolja sva svojstva.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Na Revolut ne možeš uplaćivati s Dinersa.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Lisac1606 kaže...

Na Revolut ne možeš uplaćivati s Dinersa.

 Ne može, nepodržavaju kreditne kartice, samo debitne. Zato si uzmeš Keksicu, ona može sa Dinersa i onda sa Keksice prebaciš na Revoluta, to ide :)

9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Potvrđujem ovo sranje s Uzbekistanom, danas kolegici na poslu stigao paket s ali expressa, išao je preko Uzbekistana, paket koštao 3 eura i platila carinu 3 eura

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Cansee kaže...

Potvrđujem ovo sranje s Uzbekistanom, danas kolegici na poslu stigao paket s ali expressa, išao je preko Uzbekistana, paket koštao 3 eura i platila carinu 3 eura

 

koja opcija dostave? Cainao?

5 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Naručio 10+ paketa unazad 3 mjeseca sa najosnovnijim Free Shippingom koji je bio ponuđen, nijedan nije bio ocarinjen

 

Od narukvica za sat, maskica, plastičnih gluposti za kuću, dodataka za auto, podloge za miš, novčanika.... uglavnom ne-tehnika i bez baterija

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Vidim sve više itema ima shipping opciju "free shipping" i nema drugih opcija shippinga: 

Pise da je VAT uključen na itemu.

Jel ima tko kakvih iskustva, jer ne bi volio da mi se još carine i dodatni troškovi pojave...

Ovo je item:

https://www.aliexpress.com/item/1005005239380332.html?spm=a2g0o.productlist.main.25.57e5480592PIrM&algo_pvid=91a74bb5-c7ad-455c-963e-a22befd032e7&algo_exp_id=91a74bb5-c7ad-455c-963e-a22befd032e7-12&pdp_npi=3%40dis%21HRK%21968.37%21475.07%21%21%21%21%21%40212240a316814738471476760d0711%2112000032325221515%21sea%21HR%21168775062&curPageLogUid=JQwtvlL1fsWb

 

thx unaprijed:)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dan1234567890 kaže...

Vidim sve više itema ima shipping opciju "free shipping" i nema drugih opcija shippinga: Pise da je VAT uključen na itemu.

Jel ima tko kakvih iskustva, jer ne bi volio da mi se još carine i dodatni troškovi pojave...

Ovo je item:

https://www.aliexpress.com/item/1005005239380332.html?spm=a2g0o.productlist.main.25.57e5480592PIrM&algo_pvid=91a74bb5-c7ad-455c-963e-a22befd032e7&algo_exp_id=91a74bb5-c7ad-455c-963e-a22befd032e7-12&pdp_npi=3%40dis%21HRK%21968.37%21475.07%21%21%21%21%21%40212240a316814738471476760d0711%2112000032325221515%21sea%21HR%21168775062&curPageLogUid=JQwtvlL1fsWb

 

thx unaprijed:)

 -ne bi volio... :) naravno, legitimna želja svih (nas) kad kupuješ-plaćaš.

-ali to ovisi o 'sreći' tj sustav ioss polovično radi, kanali dostave itd.. i postoje tri situacije:

1. -ne platiš ništa, ni carinske troškve, ni pdv.. (carina ovisi o robi, može i bez, troškovi su nešto drugo, fixni 2,5-5€ preko hp koji je dobio pravo izdavanja (usmene) carniske deklaracije-troška, dok pdv prosljedi državi)..

2. -platiš normalno-uredno ono što je predviđeno, logično, carinu, troškove + pdv .. jedanput, recimo kako je zamišljeno, ioss i sl.

3. -platiš dva puta pdv, tj ako je trgovac naplatio pdv to ne znači da ga je uredno prosljedio kroz ioss, kao npr 'neispravan' ioss broj, tad ti država-pošta opet uredno naplati sve a tvoj problem je natezanje s trgovcem za pdv.

3a.. prođe mimo hp-sortirnice-skenera pa opet ne platiš.. jer ostale dostave s tim nemaju ništa, tj to je stvar države i hp-skenera, eu roba prolazi a ponekad i zaobilazi..

 

-logičan zakljukčak kao najoptimalnije-najpoželjnije za kupca je ne platiti ništa pa tad možda jednom platiti ovisno o hp-dostavi i etiketi na paketu, dok ako platiš jednom možda ćeš i dva puta a nula puta je ipak manje-poželjnije.

.. tj ako platiš pdv tad je poželjno da je to pravi ioss, da je to sve, no često nije, jer ioss ne funkcionira, nije sustav, nema mehanizme osim papira-eu koji je to tako zamislio.. no to bi bilo ok da zamišljeno i radi, tj znao bi koliko platiš i tad bi to bilo ok, dok je najgori slučaj kad platiš više-dva puta i ne možeš ništa a smijeh za sustav što pola prođe bez ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 15:05 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dan1234567890 kaže...

Vidim sve više itema ima shipping opciju "free shipping" i nema drugih opcija shippinga: Pise da je VAT uključen na itemu.

Jel ima tko kakvih iskustva, jer ne bi volio da mi se još carine i dodatni troškovi pojave...

Ovo je item:

https://www.aliexpress.com/item/1005005239380332.html?spm=a2g0o.productlist.main.25.57e5480592PIrM&algo_pvid=91a74bb5-c7ad-455c-963e-a22befd032e7&algo_exp_id=91a74bb5-c7ad-455c-963e-a22befd032e7-12&pdp_npi=3%40dis%21HRK%21968.37%21475.07%21%21%21%21%21%40212240a316814738471476760d0711%2112000032325221515%21sea%21HR%21168775062&curPageLogUid=JQwtvlL1fsWb

 

thx unaprijed:)

S obzirom da ima međunarodni tracking broj (a to ne dolazi s Cainiao Super Economy for Special Goods, za kojeg znamo da se ponovno carini), vrlo vjerojatno će biti prenesen i IOSS broj, odnosno vrlo vjerojatno to naša carina neće cariniti.

 

Nitko ti to ne može garantirati, no iz dosadašnjih saznanja to vrlo vjerojatno (da ne kažem gotovo sigurno) neće (ponovno) cariniti. Rizik je na tebi.

2 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Gnjavator kaže...
Ne može, nepodržavaju kreditne kartice, samo debitne. Zato si uzmeš Keksicu, ona može sa Dinersa i onda sa Keksice prebaciš na Revoluta, to ide :)

Zanimljivo !

Hvala.. 

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Zaporožac kaže...
Gnjavator kaže...
Ne može, nepodržavaju kreditne kartice, samo debitne. Zato si uzmeš Keksicu, ona može sa Dinersa i onda sa Keksice prebaciš na Revoluta, to ide :)

Zanimljivo !

Hvala.. 

 a ja probo iz zajebancije... ono, imam sve te kartice pa ono, može li se Keks nadoplatiti sa Dinersa (ipak je oboje od iste banke) i može. a onda još i na revolut i prošlo.... :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice