Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.158.776
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
DarK.xy kaže...

Isprike svima.. otkrio sam u čemu je problem.. taj dan je došao paket iz Kine i paket iz Španjolske.. Izgleda da su carinili paket iz Španjolske (Canary Islands) što me totalno zbunilo jer je Španjolska u EU, no ispada da Tenereife i Kanarski otoci imaju posebne carinske regulacije :/

 eee, prodavač te zavaljo - zaobišo Ali centre u Mađarskoj i Nizozmskoj u kojima se obavlja carinjenje, a sad od njega traži da vrati barem porez koji ti je naplaćen... onih 2,5€ možeš bataliti.

15 mjeseci
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

A šta AE shere sa refundom? Imam 2 refunda koja su prošla ( oštećena roba došla) - AE priznaje refund, seller je dao adresu za povrat i sad mi piše da ću dobiti povrat novca tek kad seller potvrdi da je primio oštećene pakete od mene.. Vrijednosti su 2,35€ i 5,43€  a pi HP pošti ispadne cijena slanja u Kinu preko 30€.. i da je moguće da neću dobiti kompletan iznos moje poštarine vraćen, već samo dio i to u obliku AE kupona... 

 

Kakve su to cake? AE ima samo onog robota za chat, i tamo se apsolutno ništa neda riješit jer su to unaprijed napisane sheme

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja ili imam srece ili nez... Svaki put mi paketi idu prek mađara i nikad nista ne moram platit, sad evo 2x IEM u vrijednosti 45$ i opet ide preko mađara, jos sam ne znam dal ide preko HPa ili GLSa, ak je prek HPa javim dal budu carinili posiljku iz mađarske...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
hahhaajaads kaže...

Ja ili imam srece ili nez... Svaki put mi paketi idu prek mađara i nikad nista ne moram platit, sad evo 2x IEM u vrijednosti 45$ i opet ide preko mađara, jos sam ne znam dal ide preko HPa ili GLSa, ak je prek HPa javim dal budu carinili posiljku iz mađarske...

 meni eto zadnjih tjedan dana došla dva paketa preko NL i jedan preko HU - poštar doneo i na nijedan se ništa nije platilo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 18:12 (Gnjavator).
10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Gnjavator kaže...
hahhaajaads kaže...

Ja ili imam srece ili nez... Svaki put mi paketi idu prek mađara i nikad nista ne moram platit, sad evo 2x IEM u vrijednosti 45$ i opet ide preko mađara, jos sam ne znam dal ide preko HPa ili GLSa, ak je prek HPa javim dal budu carinili posiljku iz mađarske...

 meni eto zadnjih tjedan dana došla dva paketa preko NL i jedan preko HU - poštar doneo i na nijedan se ništa nije platilo.

 NL ali kina i nije se naplatilo ? Ajd da i to prolazi, to se inace uvijek naplacivalo... Problem jos uvijek sta HP jako sporo to dostavlja iako nisam daleko od poste, znaci sad evo iz kine do hr dodje za 8 dana, ali brate mili iz HR do moje adrese bar 3 tjedna, dok GLS zvoni drugi dan.

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
darek5cro kaže...

A šta AE shere sa refundom? Imam 2 refunda koja su prošla ( oštećena roba došla) - AE priznaje refund, seller je dao adresu za povrat i sad mi piše da ću dobiti povrat novca tek kad seller potvrdi da je primio oštećene pakete od mene.. Vrijednosti su 2,35€ i 5,43€  a pi HP pošti ispadne cijena slanja u Kinu preko 30€.. i da je moguće da neću dobiti kompletan iznos moje poštarine vraćen, već samo dio i to u obliku AE kupona... 

 

Kakve su to cake? AE ima samo onog robota za chat, i tamo se apsolutno ništa neda riješit jer su to unaprijed napisane sheme

 

 

 Koliko ja znam trosak postarine se na Aliju nikad ne vraca ukoliko saljes zbog povrata il refunda. To sam snosis. 

11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
hahhaajaads kaže...

 Problem jos uvijek sta HP jako sporo to dostavlja iako nisam daleko od poste, znaci sad evo iz kine do hr dodje za 8 dana, ali brate mili iz HR do moje adrese bar 3 tjedna, dok GLS zvoni drugi dan.

 Kojih 8 dana? Daj nemoj svašta pričat.

I kakav te GLS spopao? 

Ova tema je prepuna besmislenih postova i dezinformacija...

5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
hahhaajaads kaže...
Gnjavator kaže...
hahhaajaads kaže...

Ja ili imam srece ili nez... Svaki put mi paketi idu prek mađara i nikad nista ne moram platit, sad evo 2x IEM u vrijednosti 45$ i opet ide preko mađara, jos sam ne znam dal ide preko HPa ili GLSa, ak je prek HPa javim dal budu carinili posiljku iz mađarske...

 meni eto zadnjih tjedan dana došla dva paketa preko NL i jedan preko HU - poštar doneo i na nijedan se ništa nije platilo.

 NL ali kina i nije se naplatilo ? Ajd da i to prolazi, to se inace uvijek naplacivalo... Problem jos uvijek sta HP jako sporo to dostavlja iako nisam daleko od poste, znaci sad evo iz kine do hr dodje za 8 dana, ali brate mili iz HR do moje adrese bar 3 tjedna, dok GLS zvoni drugi dan.

 TI si nesto opasno pobrkao. To sto pise na trackingu da je paket u destionation countri ne znaci da je u HR. I nije u HR. 

10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...
Gnjavator kaže...
hahhaajaads kaže...

Ja ili imam srece ili nez... Svaki put mi paketi idu prek mađara i nikad nista ne moram platit, sad evo 2x IEM u vrijednosti 45$ i opet ide preko mađara, jos sam ne znam dal ide preko HPa ili GLSa, ak je prek HPa javim dal budu carinili posiljku iz mađarske...

 meni eto zadnjih tjedan dana došla dva paketa preko NL i jedan preko HU - poštar doneo i na nijedan se ništa nije platilo.

 NL ali kina i nije se naplatilo ? Ajd da i to prolazi, to se inace uvijek naplacivalo... Problem jos uvijek sta HP jako sporo to dostavlja iako nisam daleko od poste, znaci sad evo iz kine do hr dodje za 8 dana, ali brate mili iz HR do moje adrese bar 3 tjedna, dok GLS zvoni drugi dan.

 TI si nesto opasno pobrkao. To sto pise na trackingu da je paket u destionation countri ne znaci da je u HR. I nije u HR. 

Ma onaj njihov slikovni prikaz nije tocan a nisam uopce gledao dole kaj pise, po slikovnom veli da je presla HR carinu a zapravo nije nit u EU stigla 

15 mjeseci
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Jasno je to meni.. Ali dosad je uvijek bilo da ako proizvod stigne oštećen, nije onakav kakvim ga kinez opisuje, ne odgovara po dimenzijama, ne radi... Aliexpress je vracao novac uz priložene dokaze i vracao je puni iznos ili minimalno 70% cijene. 

Sad za svaki refund koji AE odobri traži se povrat proizvoda u Kinu, seller stavi adresu i moš se jebat, jer ti AE sa sitnim slovima piše da ako je cijena poštarine kod povrata velika, neće ti vratiti puni iznos, vec dio bude u obliku kupona za kupovinu. 

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Imam pitanje vezano za refund; kupio sam autić na daljinski (cca 50-ak €) ali po primitku mu nije radilo skretanje-okretanje kotača. Prodavač i ja smo pretpostavili da se radi o daljinskom i poslao mi je novi. Novi daljinski radi isto kao i prvi i sad pretpostavlja prodavač da je problem u autići (servo). Rekao mi je da ga provjerim. Napisao sam da ne znam kako ni gdje je i sad se prodavač ne javlja već više od tjedan dana.

Ne da mi se više čekati i zezati i htio bi refund jer auto i dalje ne radi q prošlo je već više od mjesec dana od kad sam ga primio. No refund mogu zatražiti samo 15 od primitka proizvoda!

Što mi je sad činiti? Hvala na savjetima, unaprijed...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dan1234567890 kaže...
 No refund mogu zatražiti samo 15 od primitka proizvoda!

Što mi je sad činiti? Hvala na savjetima, unaprijed...

 U tom slučaju vrlo vjerojatno ništa, kupiš drugi a 50€ zaboraviš :).

 

Pokušaš ga još jednom kontaktirati, budeš dosadan, vidi da li možeš ikako stupiti u kontakt sa live agentom na ali express live chatu (da, komplicirano je doći do prave osobe ali kada dođeš postoje šanse da i riješiš problem, bez obzira na tih 15 dana, ako imaš prepiske sa prodavačem, AE će vrlo vjerojatno izaći u susret). Ako i to ne uspije, pročitaj prvi red ponovno:)

Postoje putevi kako doći do live agenta na ali express chatu, morat ćeš malo kopati.

15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pozdrav,imali neko problema sa dostavom paketa sa alija,naime 5 paketa mi je prije 15 dana došlo u lokalni centar,i tamo več stoje 15 dana,bez pomaka.

Radi se o Šibeniku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Lokalni centar? Kod nas ili neki od HUB-ova, kao što su Amsterdam ili Mađarska? Ako pod lokalni centar misliš našu poštu, onda ih nazoveš pitaš što je sa paketom, ako je lokalni centar neki od HUB-ova, pogotovo Amsterdam onda ćeš čekati malo duže, dok sa Mađarskom u načelu ide sve puno brže.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...

Lokalni centar? Kod nas ili neki od HUB-ova, kao što su Amsterdam ili Mađarska? Ako pod lokalni centar misliš našu poštu, onda ih nazoveš pitaš što je sa paketom, ako je lokalni centar neki od HUB-ova, pogotovo Amsterdam onda ćeš čekati malo duže, dok sa Mađarskom u načelu ide sve puno brže.

 Svi su paketi išli preko Budimpešte,i sad stoji da su u local delivery center,HR.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...
tuna-1 kaže...

Lokalni centar? Kod nas ili neki od HUB-ova, kao što su Amsterdam ili Mađarska? Ako pod lokalni centar misliš našu poštu, onda ih nazoveš pitaš što je sa paketom, ako je lokalni centar neki od HUB-ova, pogotovo Amsterdam onda ćeš čekati malo duže, dok sa Mađarskom u načelu ide sve puno brže.

 Svi su paketi išli preko Budimpešte,i sad stoji da su u local delivery center,HR.

Gdje to stoji? Na AliExpressu? Ako će ih dostaviti Overseas, onda prati preko odgovarajućeg servisa za praćenje (za Overseas koji ide preko Mađarske to je ovaj: https://tracking.expressone.hu/ ) Ako ne, onda prati preko https://posiljka.posta.hr/

6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
@zzz...
Da ti bude malo lakše ili teže, meni su u lokalnom centru preko mjesec dana i da isti je grad u pitanju...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 20:27 (Mali322).
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Mali322 kaže...
@zzz...
Da ti bude malo lakše ili teže, meni su u lokalnom centru preko mjesec dana i da isti je grad u pitanju...

 To sam i predpostavio,raspad sustava u lokalnoj pošti.

6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Još ako su ti paketi bez tracking brojeva postoji mogućnost da ih i ne dobiješ...ubuduće ako naručuješ obavezno neka imaju tracking...ispušio sam odnedavno tri paketa tako...
9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...
Dan1234567890 kaže...
 No refund mogu zatražiti samo 15 od primitka proizvoda!

Što mi je sad činiti? Hvala na savjetima, unaprijed...

 U tom slučaju vrlo vjerojatno ništa, kupiš drugi a 50€ zaboraviš :).

 

Pokušaš ga još jednom kontaktirati, budeš dosadan, vidi da li možeš ikako stupiti u kontakt sa live agentom na ali express live chatu (da, komplicirano je doći do prave osobe ali kada dođeš postoje šanse da i riješiš problem, bez obzira na tih 15 dana, ako imaš prepiske sa prodavačem, AE će vrlo vjerojatno izaći u susret). Ako i to ne uspije, pročitaj prvi red ponovno:)

Postoje putevi kako doći do live agenta na ali express chatu, morat ćeš malo kopati.

Evo da nadopunim što se događalo kasnije...sukladno preporuci kolege tuna-1 došao sam do live agenta, vrlo jednostavno (account/services/help center/onlince service) i odmah mi se javio agent. Opisao sam kratko sitaciju i rekli su da pokreću reklamaciju i da se ne brinem. Odmah sutra mi se javio prodavatelj i rekao da će poslati novi auto. Rekao sam da bi htio refund, jer sam auto naručio već od drugog prodavača, ali da je fer i da dobijem auto, samo da dobijem ono što sam kupio.

Rekao je da će poslati auto, a ako i s njim bude problema, da ću dobiti refund.

Upravo je poslao drugi auto.

 

Tako da zaključak - može se riješiti i kad istekne 15 dana za refund. 

Hvala svima na pomoći. :)

14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pozdrav, jedno zanimljivo pitanje, shipping za Hrvatsku dođe 3500kn, za Sloveniju 330kn, s tim da za Hrvatsku postoji samo EMS ili Fedex, za Sloveniju normalno cainao i standard shipping. Da li je moguće odabrati neki paketomat u Slo npr Novo Mesto ili Brežice što mi je blizu iz Zagreba i tamo ga jednostavno pokupit i uštedjeti 3200kn?

Da li paketomati imaju svoje neke adrese za dostavu ili čak napisati samo adresu njihove pošte i pokupim tamo direkt?

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dan1234567890 kaže...
Tako da zaključak - može se riješiti i kad istekne 15 dana za refund. 

Hvala svima na pomoći. :)

Kad si pitao u vezi toga, skoro da sam ti napisao "Piši kući - propalo". Ali sam se ipak suzdržao.  Drago mi je da si uspio dogovoriti nešto. Prodavač ti ne želi samo vratiti novac, jer je onda s tom transakcijom samo na gubitku (imao je posla s tvojom narudžbom, platio po poštarinu, a na kraju od toga ne da nema apsolutno ništa, nego je u minusu). Ako ti ne vrati novac, bar je nešto ušićario.

 

Mali322 kaže...
Još ako su ti paketi bez tracking brojeva postoji mogućnost da ih i ne dobiješ...ubuduće ako naručuješ obavezno neka imaju tracking...ispušio sam odnedavno tri paketa tako...

Ja sam valjda imao nevjerojatnu sreću s AliExpressom. U 7 i pol godina koliko dugo već kupujem preko AliExpresa, ne sjećam se da je bilo ijednom da mi neki paket nije došao, osim jednog naručenog 5.2. ove godine (mislim da je bila još neka sitnica pred nekoliko godina). Za tog od 5.2. pitao sam u lokalnoj pošti što je s tim, jer po trackingu piše da je stigao u lokalnu poštu, ali mi teta rekla da nije (a ušao u Hrvatsku jest). S eBayem imao sam puno više problema.

 

9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja imam TN prema kojem je paket ušao u HR 17.05, valjda preko Mađarske pošte.

Jos uvijek ništa nije došlo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 22:13 (lola25).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

meni nekoliko paketića debelo kasni,zanimljivo ,svi preko aliexpress saver standarda, sad mi lik poslao screnshot da je jedan paketić u Hr i dao mi neki broj od pošte za provjeru..Gledam po tom broju, Hr.pošta ,nekakva dostava po pozivu? Ima tko kakav info?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

broj je 01/6626-870

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Meni isto preko aliexpress saver standarda.
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
xixi kaže...

meni nekoliko paketića debelo kasni,zanimljivo ,svi preko aliexpress saver standarda, sad mi lik poslao screnshot da je jedan paketić u Hr i dao mi neki broj od pošte za provjeru..Gledam po tom broju, Hr.pošta ,nekakva dostava po pozivu? Ima tko kakav info?

lola25 kaže...
Meni isto preko aliexpress saver standarda.

Moja strategija je kupovanje u "batchevima". Znači, kad mi zapne nešto za oko (obično čekam neku akciju), odjednom naručim više paketa, koji sam pažljivo čuvao u košarici te za najmanje jedan paket odaberem AliExpress Standard (ili je to zapravo i jedina opcija slanja, ako je proizvod više od par desetaka eura), a za ostale AliExpress Saver, ako je dostupno (ili ako doplata u odnosu na Cainiao nije pretjerana). I onda oni lijepo u većini slučajeva više paketa zapakiraju u jedan te mi to stigne Overseasom preko Mađarske. To mi se čini daleko bolja opcija nego naručiti hrpu više paketa u nekom razmaku, koji će stići pojedinačno, i to nerijetko preko pošte - ne moraš strepiti za niz paketa hoće li stići ili ne, nego se tipično "opterećuješ" samo s jednim paketom, koji se gotovo sigurno neće izgubiti.

14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Moja strategija je kupovanje u "batchevima". 

 Također. 

Sve što mi nije "hitno" stoji u košarici dok dođe ona "$4 off over $30" ili slično akcija.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
5 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kaj je AliExpress promijenil izgled web stranice? Sve nekakav ogroman font, veće slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
manubis kaže...

Kaj je AliExpress promijenil izgled web stranice? Sve nekakav ogroman font, veće slike.

 To je nešto do tvojih postavki.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice