Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.387
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dinix4978 kaže...

Meni neki dan stigao paket naručen prije 4 tjedna i nisam platio niti PDV niti sam platio 18,50 kuna pošti.A paketič je stigo iz Kine preko Nizozemske.

 Jel ti prilikom narudžbe pisalo VAT included?

 Primjetio sam da to piše od 01.07. a prije  01.07 nije pisalo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 23:42 (lola25).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

E to sam tek sad primjetio, da porez je naplačen ali nisam platio niti 18,50 kuna pošti 

9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Možda je to razlog zašto pošta ne naplaćuje 18,50 KN.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
AmonZero kaže...

Il su ovi iz poste tolko nesposobni ta u ovih 30 dana nisu uspjeli pohvatat sto sve trebaju radit od 1.7 

 Ne bi me čudilo

Ili dogovor na Pošti "Ajmo još ove samo baciti u sandučić dok se ne uhodamo".

 

Meni se u sandučiću pojavio već zaboravljen paketić naručen negdje u 5-6. mjesecu, bez ikakve dodatne naplate.

 

Ma uhodani su oni ne brini.

Jedini razlog može biti šta šalju iz centara u EU ili što su uključili u cijenu VAT porez.

 

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

EDIT: Postao sam ovo u Bangood temu pošto je vezano za to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 13:15 (KASA).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Danas mi došao paket naručen prije dva tjedna sa AliExpress. AliExpress standard shipping, a dostavio Overseas tako da nije bilo nikakvih dodatnih nakdnada. Paket išao preko Budimpešte.

 
0 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
x360gamer kaže...
Pozdrav. Evo i od mene pitanje..
Kakva kartica mi treba da bih narucivao s ove stranice?
Imam ERSTE ziro racun, pa bi bilo dobro da otvorim u ERSTE radi prebacivanja novaca preko netbankinga...

Znaci, kartica/racun koji bi bio prazan i regan na aliju.
Kad bih htio xy predmet za 2 $, da lijepo prebacim s ziro na taj novi racun 20 kn i uredno platim predmet.
Znam da ima tako nesto, zanima me ime i dali se sta placa otvaranje/odrzavanje/clanarina....
Hvala unaprijed

 Pa uzmi Revolut karticu,na nju mozes stavit novaca kolko zelis i u slucaju problema uvijek je mozes blokirat,ja je koristim za internnetska placanja,kupujem s alija,kupujem neke igre ,placam googlu itd

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Može koristiti i KEKS Pay. Instalira aplikaciju i naruči karticu (Keksicu). Sve je besplatno a aplikacija je od Erste banke. Ja je koristim za online kupnju, imam i Revolut ali ne mogu aplikaciju instalirati na mobitel jer mi selfie kamera ne radi pa ne mogu proći autorizaciju.  

 

Revolut Standard je besplatan, plaća se samo dostava kartice, ne znam koliko poštarina iznosi. Revolut ima i virtualne kartice.

Keks Pay je isto besplatan, dostava kartice je meni bila besplatna (ne znam ako je tako i dalje).

 

Ja koristim oboje, trošak mi je 0kn/mjesec.

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Da li je itko ikad vracao proizvod kupljen preko AliExpressa? Koliko to kosta?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
KASA kaže...

Da li je itko ikad vracao proizvod kupljen preko AliExpressa? Koliko to kosta?

 Ovisi što šalješ, paket do 1kg je oko 180kn. Imaš na posta.hr izračun pa lako provjeriš.

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Gledam cijene. Pa to je više nego što sam ja platio proizvod.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Vratit ce ti to ali nazad ak se tak dogovoris sa sellerom. Btw iz kojeg razloga se raspitujes ? Koji problem imas ?

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Vratit ce ti to ali nazad ak se tak dogovoris sa sellerom. Btw iz kojeg razloga se raspitujes ? Koji problem imas ?

 

 Ma narucio kratke hlace al su premale. Treba broj veci.

2 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
KASA kaže...

  Ma narucio kratke hlace al su premale. Treba broj veci.

 Prodaj bolje na njuškalu ili na nekom drugom oglasniku.

Ne isplati se vraćati zbog maloga iznosa novaca.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Vratit ce ti to ali nazad ak se tak dogovoris sa sellerom. Btw iz kojeg razloga se raspitujes ? Koji problem imas ?

 

 Nece, kaze da ja snosim te troskove vracanja.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Cuj kad kupujes robu, uvijek uzmi mjere od sellera i odaberi ono sto odgovara tebi po mjeri.

Ak ti seller slucajno posalje robu cije mjere odstupaju od onih koje ti je rekao da su, onda mozes trazit refund.

 

Ovak ak je to to sto si ti narucio, ja bi se pomirio sa time i uzeo ovaj gore prijedog od kolege i prodao na njuskalu.

Nemoj se zezat s time da saljes nazad, snosis toskove shippinga i onda ti posalje nesto sto ce ti opet il premalo bit ili preveliko. Kupnja robe preko alija i slicnih shopova je uvijek ticky.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Cuj kad kupujes robu, uvijek uzmi mjere od sellera i odaberi ono sto odgovara tebi po mjeri.

Ak ti seller slucajno posalje robu cije mjere odstupaju od onih koje ti je rekao da su, onda mozes trazit refund.

 

Ovak ak je to to sto si ti narucio, ja bi se pomirio sa time i uzeo ovaj gore prijedog od kolege i prodao na njuskalu.

Nemoj se zezat s time da saljes nazad, snosis toskove shippinga i onda ti posalje nesto sto ce ti opet il premalo bit ili preveliko. Kupnja robe preko alija i slicnih shopova je uvijek ticky.

 Ma narucio prije godinu dana od istog sellera isti model samo sad druga boja. Sad ultra malo a prije bilo taman a kilaža mi ista. Al dobro sta je tu je. Dat cu nekom.

2 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
KASA kaže...

 Ma narucio prije godinu dana od istog sellera isti model samo sad druga boja. Sad ultra malo a prije bilo taman a kilaža mi ista. Al dobro sta je tu je. Dat cu nekom.

 sve zavisi od modela..

eto, ja sam naručio donji dio trenirke na ALI 3xl i u butinama su mi uske, dok sam slične kupio kod nas u Amadeusu 2 XL i komotne su mi...

što kolega kaže, najbolje je komunicirati s prodavačem.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zaporožac kaže...
KASA kaže...

 Ma narucio prije godinu dana od istog sellera isti model samo sad druga boja. Sad ultra malo a prije bilo taman a kilaža mi ista. Al dobro sta je tu je. Dat cu nekom.

 sve zavisi od modela..

eto, ja sam naručio donji dio trenirke na ALI 3xl i u butinama su mi uske, dok sam slične kupio kod nas u Amadeusu 2 XL i komotne su mi...

što kolega kaže, najbolje je komunicirati s prodavačem.

Ja bih rekao da nije samo da su im brojevi/modeli manji, nego i da šparaju na materijalu. 

 

Osobno obleku sam online naručivao samo preko europskih trgovina (čak ni ne radi lakše mogućnosti vraćanja) - i dalje jeftinije nego kod nas u dućanu, a roba dobra i nije tako velik rizik kao s AliExpressa (iako i tu postoje razlike u veličinama istih oznaka).

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Danas mi je nakon 22 dana stigao paket s Aliexpress-a, dostavljen od strane Overseas-a.Kad sam naručivao odabrao sam "To Croatia via Aliexpress Standard Shipping" te je paket trebao ići preko Singapura do Nizozemske ali nakon 7 dana trgovac je promjenio način slanja u"To Croatia via Seller's Shipping method" zbog problema na carini jer proizvod sadrži bateriju.Uglavnom na kraju je paket stigao preko Mađarske,bez plaćanja naknade od 18,5 kn.Mislim da svi znate da je PDV na Aliexpress uračunat u cijenu proizvoda.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Moja 3 stakla za mob su krenula 16.08. iz kine, preko mađarske kažu oni, i od 24.08. stoji na hr customs. Valjda će uskoro krenuti dalje.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Znači u praksi roba sa aliexpressa dolazi sa uračunatim pdv-om i bez naplate poštarine???

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni dosad nisu jos nikako naplatili tih 18,5 kn.
Takodjer ako narucis vise proizvoda onda ih nakon sto ih prodavaci posalju odlaze u consolidated warehouse gdje ih objedine u jedan paket te se dobije novi tracking broj. Na aliju onda pise da je proizvod upgraded to combined delivery.
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Rivaldo kaže...

Znači u praksi roba sa aliexpressa dolazi sa uračunatim pdv-om i bez naplate poštarine???

Ako ide kroz Mađarsku. Ako ne ide, onda ćeš možebitno ili vjerojatno platiti 18,5 kuna, a neki se ljudi žale i da im obračunavaju PDV, iako je već bio obračunat preko IOSS-a, znači plaćaju ga dvaput.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bezimeni kaže...
Meni dosad nisu jos nikako naplatili tih 18,5 kn.
Takodjer ako narucis vise proizvoda onda ih nakon sto ih prodavaci posalju odlaze u consolidated warehouse gdje ih objedine u jedan paket te se dobije novi tracking broj. Na aliju onda pise da je proizvod upgraded to combined delivery.

 Bilo je price za tu konsolidaciju. Dal ima neka oznaka koji selleri nude tu mogucnost il to se dogodi na random ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Rekao bih da paketi koji su poslani u slicno vrijeme se objedine. Nisam primjetio da postoji neka opcija za to.

Trenutno imam 11 narucenih paketa. 7 su stavili u jedan. 3 u drugi a jedan dolazi samostalno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 18:08 (bezimeni).
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Znaci ak ja isti dan u periodu od pola sata narucim 3-4 stvari, oni to 100% spemaju u jedan paket i salju prema meni ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ja sam tak uzeo neki dan hrpu stvari s više storeova odjednom, na svima sam uzeo aliexpress standard shipping i na kraju shipping ispao sića i objedinili mi sve u isti paket.

Ne mora biti da je pravilo, ali...

 

edit:

nađoh ovo:

https://alixblog.com/en/combined-delivery-one-package/

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 20:41 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav svima,

u disputu sam dobio djelomični povrat ili povrat u cijelosti, ali moram prodavaču poslati proizvod natrag.

Zanima me, tko plaća to slanje, jer kad kliknem da pristajem na tu opciju piše: ako se prodavač složi, obavezan sam poslati traking broj?

 

EDIT: pronašao odgovor 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2021 10:50 (Bumbilek).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Bumbilek kaže...

Pozdrav svima,

u disputu sam dobio djelomični povrat ili povrat u cijelosti, ali moram prodavaču poslati proizvod natrag.

Zanima me, tko plaća to slanje, jer kad kliknem da pristajem na tu opciju piše: ako se prodavač složi, obavezan sam poslati traking broj?

 

EDIT: pronašao odgovor 

Možeš li napisati odgovor, tako da i drugi znaju ako se nađu u istoj situaciji?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice