Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.150.056
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Neuk kaže...
Problem i jest što imam maestro u zagrebackoj al na njega mi lijeze placa pa nisam htio imati u istoj banci racun za internet kupovinu.. Cisto da se osiguram, jer sam novi, pa da me ne bi bolila glava poslje...

A prodavačici u dućanu se usudiš dati Maestro karticu i usudiš se utipkati pin, ne?

 

Brojevi Maestro kartice sami po sebi su beskorisni - to nije kao kreditna kartica. Kod Maestro kartice ti se na AliExpress autentificiraš putem tokena za internet-bankarstvo. Može lopov pri sebi imati tvoju Maestro karticu - to mu ništa ne znači bez pina ako kupuje u dućanu ili bez tokena ako kupuje online. Pomoću tokena se svaki put izgenerira drugi broj - znači to nije kao pin ili kao onaj "tajni" broj na kreditnoj kartici. Sigurniji si s tokenom nego s pinom. 

14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Neuk kaže...
Problem i jest što imam maestro u zagrebackoj al na njega mi lijeze placa pa nisam htio imati u istoj banci racun za internet kupovinu.. Cisto da se osiguram, jer sam novi, pa da me ne bi bolila glava poslje...

A drzat cu se onda PayPala...
Hvala na preporukama!

  U tom slučaju možeš se osigurati na "jednostavan" način koji ja koristim.

 

Otvori kod njih žiro račun i koristi njega za kupovinu. S obzirom da žiro ne može u minus i nije povezan s ostalim računima, te u najgorem slučaju možeš ostati bez onog što je trenutno gore.

Putem e-zabe ili m-zabe si bez naknade možeš prebacivati s jednog računa na drugi koliko ti je potrebno.

 

Ja to ni ne koristim zbog sigurnosti, nego mi je zgodnije imati posebni račun za internet kupovinu jer mi je lakše pratiti transakcije.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 1:00 (XXX-Man).
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mitch kaže...

Ha gledaj uvijek možeš odustat. Moguće je i da si nasjeo na phishing link kroz druge stranice/popup, a ne na pravi Aliexpress.

 

 

 Upravo tako...

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gee kaže...

 Upravo tako...

 

? koje...?

 

Da sam naletio na phishing??

 

Čisto sumnjam jer sam instalirao službenu Aliexpress app i par puta chatao sa Ćongovima iz servisne podrške, i svi su mi rekli slično - da je to standardni postupak autentifikacije kartice... Mada... neznam..

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ne, nego da je to jedna od mogućnosti...pa jel ima još netko da je tako nešto morao slati?
12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dali mogu preko ove visa kartice da kupujem na AliExpressu ?

Repent the end is near!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Scarfaceee kaže...

Dali mogu preko ove visa kartice da kupujem na AliExpressu ?

Moguće. Probaj. Ako prođe, prođe. Ako ne, ne. Ako ne prođe, nećeš ništa izgubiti - samo otkažeš narudžbu ako ju je AliExpress zabilježio. 

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mislim da bi trebala bit visa electron...
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Do prije nekog vremena sam kupovao na aliju normalo sad kad mi je istekla kartica-dosla nova nikako ne mogu stalno transakcija neuspjesna(u biti payment bude uspjesan pa na verifikaciji padne) neznam vise sta raditi?

prvo sam placao sa maestrom a sad zadnji put sam ukucao visu electron...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dasan kaže...

prvo sam placao sa maestrom a sad zadnji put sam ukucao visu electron...

AliExpress je ćudljiv oko toga koje kartice prihvaća, a koje ne. Ako ne radi, ne radi - probaj kontaktirati njih i/ili svoju banku, ili probaj s drugom karticom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
dasan kaže...

prvo sam placao sa maestrom a sad zadnji put sam ukucao visu electron...

AliExpress je ćudljiv oko toga koje kartice prihvaća, a koje ne. Ako ne radi, ne radi - probaj kontaktirati njih i/ili svoju banku, ili probaj s drugom karticom.

 Probao i sa visom erste i visom maestro mozda vise nece erste :D sad sam sa uzeo trecu visa iz pbz-a ako ni to onda nista idem probati na gearbest kupiti tv box za 5$ vise

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Iz prve ruke ti mogu reći da Maestro Zagrebačke banke sigurno prolazi (s tokenom, za autentifikaciju).

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Odbilo su i pbz vizu...pa ja nemogu vjerovati vise sta se ovo zakompliciralo...

pitanje jel oni meni skinu novce pa onda vrate posto je neuspjelo jer vidim tj dosla je sms obavjest da je skinuto 200+ kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dasan kaže...

jel oni meni skinu novce pa onda vrate posto je neuspjelo jer vidim tj dosla je sms obavjest da je skinuto 200+ kn ?

Provjeri za koji dan je li ti vraćeno.

 

Čudno je da ti skinu, a da ti onda vele da transakcija nija prošla.

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ja imam tu u pbz i normalno prolazi na aliexpressu.. Jedino sam trebal omogucit internet placanja, tj token
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Mali bratic se zaigrao danas na mom upaljenom PC-u i naravno, narucio neke gluposti i to odmah 3 komada!
Nije neki iznos (15$), ali svejedno sam trazio "cancel order." Prodavac mi je rekao da nema problema, izasao u susret.

Meni sad stoji ovako: slika dolje

Zanima me, to je sada sigurno ponistena narudzba i novci ce mi biti vraceni kroz par dana natrag na karticu, kao da nista nije ni bilo?
Koliko sam skuzio, bilo koji novci idu prvo Ali-u, pa tek po (ne)dolasku artikla (ne)idu prodavacu?

 

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Vidiš da ti piše "Finished". Znači, to je to.

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ak je skinulo pare, vratit ce ti ih kroz par dana, prvo aliju idu pare pa onda prodavacu tak da nema frke.. Nego, zas imas karticu spremljenu u aliju? I to bez tokena :D
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Imam VISA deviznu (tekuci racun). Ne znam kako drugacije da slozim s tokenom da placam?
Mislio sam da se ne moze?
Makar, nije greda dok nitko osim mene ne zna podatke za login.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
dasan kaže...

jel oni meni skinu novce pa onda vrate posto je neuspjelo jer vidim tj dosla je sms obavjest da je skinuto 200+ kn ?

Provjeri za koji dan je li ti vraćeno.

 

Čudno je da ti skinu, a da ti onda vele da transakcija nija prošla.

 Komunikacija je na razini 0...na moje upite odgovora su tipa pogledajte sliku,pa se slika ne ucitava ili kad je ucitana tu samo koje kartice podrzava

pa dobro vidim da podrzava visu uplatim visom i uspjesno je placeno i onda prekid neki security kod koje glupsti evo poruke sa maila

 

"We are sorry to inform you that we have to cancel your order for security reasons. To make sure your transaction is secure, please provide us with documentation by clicking My Appeal for further verification.

When we receive your documents, we will verify them within 3 business days. If the documents are valid, you can reorder on Aliexpress.

We apologize for any inconvenience, and thank you for your patience and understanding."

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Očito koristiš kartice za koje se ne možeš autentificirati (kao što recimo preko ZaBa Maestro se možeš putem tokena), pa te traže slike dokumenata da znaju da je to tvoja kartica, a ne ukradena.

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Da li ce mi vratiti novce automatski ili trebam nesto radit posebno?

nije mi jasno da su novce skinili sa pbz-a a sad sam provjerio nisu sa erste vise electron

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dasan kaže...

Da li ce mi vratiti novce automatski ili trebam nesto radit posebno?

Trebalo bi automatski.

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Na kraju sam kupio preko gearbeast za 7$ više ali idalje me zanima ubuduće..

Znaci imam Erste karticu Visa electron na njoj i Paypal svako malo nesto platim sa ebaya kupovao sam i sa Alija

jel to sad neka novina sa tim security-om neznam uopće sta napraviti da bi mogao ubuduće nesto uzeti sa Alija

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pogledaj poruke na prošloj stranici teme. Valjda su imali probleme s krađama ili jednostavno žele pojačati sigurnost pa traže da kupac dokaže da je vlasnik kartice.

 

Što napraviti - piše ti u mailu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
  1. Neuk kaže...
Gee kaže...
Uzeo sam ovaj tjedan dvije stvari, platio sa visa electron od žiro računa i nikakvu verifikaciju me nisu tražili... nikakve slike dokumenata ne šalji

 

Hvala na iskustvu! Slično razmišljamo..!

Mislim, dosta je to što negdje ostavim sve podatke kreditne kartice + Ime, prezime, adresu, email, broj telefona... Neznam šta im više treba...

 

Kako Paypal ne traži slike dokumenata, šarenice, otiske prsta itd...

Baš me je neugodno iznenadilo, a bio sam se oduševio ponudom na Aliexpresu... 

Izgleda da ću morati tražiti neke druge trgovine..

 

P.S. Znate li još koju kvalitetnu online trgovinu da je dobra što se tiče ponude i cijena?

(Gledao sam malo po ebayu i čini mi se da je osjetno skuplji od Aliexpressa..)

 Ma to je besmisleno pa mogao ti je neko ukrasti novcanik pa u njemu recimo svi dokumenti kod većine ljudi....upropastili su Ali sa ovim ni ja radi 50kn nebi slao osobnu iskaznicu..drugo je licno dati na uvid sluzbenoj osobi a drugo slati..nista prouciti kako doci do tokena preko Erste a

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dasan kaže...

 Ma to je besmisleno pa mogao ti je neko ukrasti novcanik pa u njemu recimo svi dokumenti kod većine ljudi....upropastili su Ali sa ovim ni ja radi 50kn nebi slao osobnu iskaznicu..drugo je licno dati na uvid sluzbenoj osobi a drugo slati..nista prouciti kako doci do tokena preko Erste a

 Ma i meni je to nepotrebno...

Čak sam im mislio uslikat karticu, izvadak iz banke na kojem se vide kupovine na AliExpresu i osobnu. S tim da bih zacrnio sve privatne podatke koji im nisu potrebni... Znači ostavio bih: Ime i prezime, broj kartice, adresu i listing kupnji samo sa AliExpresa...

Međutim, papci me traže da se vidi slika na osobnoj?!?

Kontam koji će im klinac moja slika kad me ionako ne vide... to mi je baš brutalno bezveze..

Jer nema šanse da znaju čija je slika... Mogu isto tako skinut s interneta sliku nečije osobne i nalijepit svoje ime i šta oni sa time dobivaju? WTF

 

Onda sam odustao od.kupnje na AE..

 

P.S. za kupnju koristim Visa Electron karticu od Sberbanke... 

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Vidiš da ti piše "Finished". Znači, to je to.

 Opet ja...
U meduvremenu mi je pristiglo nekih stvari, i kada sam kliknuo da sam ih preuzeo, status je bio: "Fund Processing"

To bi valjda znacilo da Ali salje novac selleru, jel tako? Na nekim stvarima je "Fund Processing" , ali ima i nekih na kojima je "finsihed" - sto pretpostavljam, znaci da je novac kod sellera?

Meni jos ni traga refundu, na deviznom mi stoji oduzeto 15$ i ekvivalento u eurima... I to sad ne mogu potrositi... Dal je to zapelo negdje u oblaku ili ce novci stici?!

Strah me sta pise "finished" na statusu, ali novaca nema.. Ali kaze da je to do banke... U banci mi spominju da pisem zalbu ako ne dode..

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
x360gamer kaže...
U meduvremenu mi je pristiglo nekih stvari, i kada sam kliknuo da sam ih preuzeo, status je bio: "Fund Processing"

To bi valjda znacilo da Ali salje novac selleru, jel tako? Na nekim stvarima je "Fund Processing" , ali ima i nekih na kojima je "finsihed" - sto pretpostavljam, znaci da je novac kod sellera?

Vjerojatno.

 

x360gamer kaže...
Meni jos ni traga refundu, na deviznom mi stoji oduzeto 15$ i ekvivalento u eurima... I to sad ne mogu potrositi... Dal je to zapelo negdje u oblaku ili ce novci stici?!

Strah me sta pise "finished" na statusu, ali novaca nema.. Ali kaze da je to do banke... U banci mi spominju da pisem zalbu ako ne dode..

Ja ti tu ne mogu ništa pomoći. Ako je zeznula banka, morat ćeš se dogovoriti s bankom. Ako je zeznuo AliExpress, morat ćeš se dogovoriti s njima (ne znam kako).

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

netko kupovao preko vise electron iz erste banke (devizni račun)? 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice