Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.167
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naručio sam prije 14 dana paket u vrijednosti 21€ + 5€ PDV koji je odmah na stranici naplaćen. AliEx Standard shipping, išao preko Budimpešte i stigao danas do mene bez ikakve dodatne naplate. Malo me iznenadilo al valjda mi se posrećilo ko i nekima dosad.

Najviše me iznenadilo koliko je brzo došlo jer već dulje vrijeme sve kaj sam naručivao putuje mjesec dana minimum. Jedan paketić od 3 dolara mi ''putuje'' još od siječnja i kad dođe jednog dana onda će mi na njega sprašiti onih 18 kn

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Znaci oni sad samo naljepe na paket kao da je poslan negdje iz europe i tako se automatski izbjegava sugavih 18,5 kn? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Il su ovi iz poste tolko nesposobni ta u ovih 30 dana nisu uspjeli pohvatat sto sve trebaju radit od 1.7 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Il su ovi iz poste tolko nesposobni ta u ovih 30 dana nisu uspjeli pohvatat sto sve trebaju radit od 1.7 

 Ne bi me čudilo

Ili dogovor na Pošti "Ajmo još ove samo baciti u sandučić dok se ne uhodamo".

 

Meni se u sandučiću pojavio već zaboravljen paketić naručen negdje u 5-6. mjesecu, bez ikakve dodatne naplate.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo da se javim u vezi mog disputea sa prošle strane. Da ne bi ispalo da pljujem aliexpress bezvze kak mi je kolega rekao, evo dali su mi dispute i vratili pare. Reko sam da se budem javno ispričal ali expressu (jer im je to bitno) pa evo ovim putem se ispričavam kaj sam reko da da su gamad i da mi ne daju dispute.   Jedino mi se ne sviđa način na koji sam došao do disputea. Ovaj zadnji mail koji su mi poslali nije imao link za dispute ali je imao za order i kad tamo kliknem nije bilo tipke za dispute. Ali sam sačuvao prethodni mail i na njemu je bio link na order i onda tamo stoji gumb za dispute. Zašto je to bilo tak ne znam. Ali bilo je . Glavno da sam dobio pare, sad idem naručit nova stakla. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja danas dobio stakla za svoj mobitel, naručena u svibnju. Etiketa OCARINJENO na paketu, trošak carine 0kn (nema ni PDV-a), pošta naplatila svojih 18,50kn.

 

Tu ne znaš tko koga.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Koju shipping opciju ste odabirali na aliju pa da vam je proslo bez ovih 18kn nadoplate? Standard?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Bok ljudi,
Upit za aliexpres.Do sada sam narucivao i do 01.07.2021 sve je išlo bez dodatne naplate odnosno pdv a.Nakon 01.07.2021 došlo mi je 5,6 paketica na neke sam morao platiti pdv a na neke ne,čudno,kako to?(a vrijednost paketica je bila oko 150 kn) u biti zanima me ako netko zna prilikom naručivanje smart watcha piše 387,00tu je dostava uracunata oko 2.80$ .i kad kliknem check may order zaracuna jos 100 kn.u biti piše Tax.14.68$
Dali netko zna jel to po novome zaracunat pdv odnosno porez da mi se ne dogodi da na cifru od ovih 387.00kn+14.68 =oko 480.00k jos lupnu u pošti u Hr. prilikom urucivanja posiljke pdv od 1.25??do bi već onda naraslo na 610.00kn!???
Predpostavljam da ne...

Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ak si platil PDV odma tamo onda ti oni nesmiju nista naplatit samo onu svoju usranu naknadu od 18kn ili vise, nzn na kolko je granica za onu vecu googlaj.

2 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Hvala.
A valjda je zaracunat kad piše dolje Tax.14.89$
Pozz
3 godine
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Vidim da ima nekih novih informacija kod LT******NL trackinga pa ak mi može neko iskopirati kome je stigao bilo koji paket tim putem, koje sve info idu nakon "The item is at the PostNL sorting center". Tnx

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naručeno prošli Ponedjeljak iz navodno Poljskog skladišta kako su naveli na AE, tracking je išao preko Njemačkog DHL-a, očito od tamo. Stiglo danas bez ikakvih dodatnih troškova. Izgleda da će se kinezi prebaciti na EU Warehouse i od tamo shippati prema van:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nije da je vise neka prevelika korist od EU-skladišta kad ti PDV platforma zaračuna neovisno o lokaciji skladišta.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bar se ne mora cekat 2 mjeseca makar nije u redu da se naplacuje pdv za nesto sto dolazi iz eu

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 20:27 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Zanimljivo kako sada sve stiže puno brže, meni je sve stiglo unutar 2 tjedna.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Blago tebi, meni ništ brže nego prije. Imam dva paketa preko Nizozemske koji se sad standardno pacaju neko vrijeme tamo, sutra će bit 20 dana od narudžbe
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naručujem si nova stakla za mob kad već ona nisu stigla. Rekao je poštar da će pogledat još jednom pa ga još danas čekam. Bio je na godišnjem, a stariji kolega koji ga je mijenjao je odlučio ne nositi "kineze" kak on to veli. Btw super mi je poštar, ne znam ni kak se zove, a pričamo o svemu o tome kak mu je na poslu do žene, djece stana itd. Nego da vas pitam ako netko ima iskustva kakav je ovo Ali express Saver shipping? Po datumu je brži od economy i onog yanwen kak god se zove. Logika mi govori da uzmem taj shipping, ali ako netko ima iskustva nek kaže da se ne zeznem.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Blago tebi, meni ništ brže nego prije. Imam dva paketa preko Nizozemske koji se sad standardno pacaju neko vrijeme tamo, sutra će bit 20 dana od narudžbe

Da se ispravim, tj podsjetim da sam imao još jedan paket sa Cainiao Super Economy Global shippingom koji je naručen 23.7. i danas stigao. Prepakiran je u Litvi, ima tracking koji sliči pravom, ali je ipak fake. Uglavnom nisam platio hp-ov namet, poštar ostavio pred vratima

8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

...vidim da su od danas cijene na aliexpres prikazane odmah sa PDV i piše da sadržavaju PDV, više PDV nije prikazan kao posebna stavka na računu...jel i vama tako prikazuje ?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ima već jedno tjedan dana da su to uveli, samo je tražilica u banani, izlistavanje od najniže cjena prema najvišoj ne funkcionira baš, potpuni nered je..

3 godine
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Sunce mu i našoj pošti i Aliexpress Standard Shipping. Po post.nl (LT890077121NL) paket mi je 12.8. stigao u HR, ali ga naši pacijenti još nisu skenirali. Mislim da nikad nisam tak dugo čekal paket preko te shipping opcije, a baš sam mislio da će sad u doba novih nameta ići brže zbog manjeg broja paketa

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Već je sto puta objašnjeno da, kad ide preko tih prepakiravača, to što piše da je paket stigao u Hr ne znači da je stvarno stigao.. najčešće je tek stigao prepakiravaču, koji ga zna kod sebe držati i više tjedana prije nego ode dalje...
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kompa, jesi uopće upisao tracking na post.nl? Imao sam ove godine dosta narudžbi s tim shippingom pa znam o čemu pričam i usporedio sam sa svim prethodnim narudžbama, nisam baš uletio ko oni koji vjeruju fake tracking brojevima da je paket stigao do nas.

Nije da pratim na aliexpressu pa dok dobiješ mail da je stiglo u HR, ustvari je stiglo u Nizozemsku.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 13:43 (foofajter).
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ovo mi prvi put da naručujem nakon 1.7

 

05.08 naručio neke remene za sat, nebitno, ukupno oko 15 eura sa Aliexpress standard shippingom.

Danas mi došao paket i to Overseasom.

 

Nikad mi Overseas nije donosio paketiće iz chine. Plus uz to što je relativno brzo došlo i to bez dodatnih troškova.

Pa me zanima, koja je tu caka?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
#foofajter

Pa stigla ti je, ako su u Češkoj... ako nisi, čekaj da stigne u Hrvatsku...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 15:31 (Darko150).
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pa jebote stvarno, sad gledam na češkoj pošti.

 

Kakve su im to sad fore iz Kine u Nizozemsku pa Češku pa k nama, ili možda ide još koji krug napravit?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 18:16 (foofajter).
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Kompa, jesi uopće upisao tracking na post.nl? Imao sam ove godine dosta narudžbi s tim shippingom pa znam o čemu pričam...

 Vidiš da ne znaš.

I ostavi se praćenja tih pošiljki, imaju svoj tijek s razlogom, bitno je da se izbjegne dodatni namet ako je to moguće.

 

Ne kužim ljude koji naručuju iz kine i onda su nestrpljivi i stalno nešto iščekuju, komentiraju i žale se koliko dugo to putuje.

Brate mili naručio si i sad zaboravi na to, kad dođe dođe, a ako ti je hitno onda kupi kod nas.

 

Nema pravila kad će doći i ne možeš utjecati na dostavu paketa, kad to shvatiš bit ćeš pametniji.

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Brate prepametni, vidi se da si školovan i za ovo kao i za sve ostalo na forumu.

Naručio sam s razlogom Ugreen kabel jer sam dosad uvijek od njih sve dobivao u roku 15-20 dana, i ne samo od njih već općenito svaki paket poslan aliexpress standard shippingom mi je stizao za isto vrijeme.

Uopće me ne zanima namet, samo sam očekivao da će stići u istom roku kao i ranije, a ne da mi luta po Europi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 18:58 (foofajter).
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Uvijek ista floskula, "ali meni je do sada uvijek dolazilo u tom i tom roku".

NEMA pravila, može doći za 2 tjedna, a može za 7 tjedana, to što se nekad potrefi pa dođe par puta otprilike u isto vrijeme nije garancija ničega.

 

Nauči se kupovati na aliju, točno piše do kojeg datuma paket mora doći, ako ne dođe onda imaš pravo na žalbu, a taj rok je više od 2 mjeseca.

8 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni neki dan stigao paket naručen prije 4 tjedna i nisam platio niti PDV niti sam platio 18,50 kuna pošti.A paketič je stigo iz Kine preko Nizozemske.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice