Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.151.737
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zato jer paket ne ulazi u Nizozemsku već dolazi do bezcarinske zone iz koje se samo prosljeđuje prema HR
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
domac5 kaže...

Ako oni salju preko nizozemske koja je u EU, zasto se onda pdv naplacuje na takve pakete? 

Kad bi to bilo tako kako si zamislio, to bi značilo da se preko Nizozemske može legalno švercati roba.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Je li ima netko iskustva sa Aliexpress Saver shipping? Ponudio mi se kao jeftinija verzija standard shippinga pa sam ga bas odabrao da vidim kako ide preko njega.

Je li isti princip preko nizozemske i jel stize u roku misec dana kao i standard shipping?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigla obavijest na Aliexpres:

 

Pursuant to the relevant European Union (abreviated "EU" here below) tax laws,starting from 11PM 30 June 2021, AliExpress is obliged to collect VAT of the EU destination country, for purchases made through the marketplace under certain circumstances.

 

However, AliExpress does not need to charge VAT for business to business sales with destination any EU country to eligible EU VAT-registered customers. To help us recognize you as an eligible EU VAT-registered customer, please help to complete the below tax information. 

 

After AliExpress review and confirmation, your future purchases with AliExpress will not be charged with VAT. Please be reminded to account for VAT payments by yourself and follow carefully the EU requirements and regulations in these terms. 

 

Special points of attention:

Please do not use your VAT-registered AliExpress account to purchase for private use. If your account is VAT-registered and you cease to be eligible to purchase for business purpose, please inform us immediately. so that we can change your account status back to a normal buyer account.

 
4 0 hvala 3
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Za pošiljke do 150 eura naknada će iznositi 18.50 kuna, a za pošiljke od 150 do 1000 eura naknada će biti 37 kuna.

https://bit.ly/3iQSRlR
 
0 0 hvala 2
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Za pošiljke do 150 eura naknada će iznositi 18.50 kuna, a za pošiljke od 150 do 1000 eura naknada će biti 37 kuna.

https://bit.ly/3iQSRlR

Još se sjećam doba kad je podnošenje paketa na carinski pregled koštalo 9 kuna. Zadnjih godina je bilo 37,5 kuna, sad će biti upola, a rješavat će neusporedivo veći broj paketa. Lijepo će država napuniti blagajnu...

 

Iz navedenog teksta nije jasno hoće li i dalje obračunavati apsurdnih 19,5 kuna za poziv za carinjenje... I hoće li pošta i dalje naplaćivati 5 kuna za uplatnicu. Uglavnom, vidjet ćemo koja će u konačnici cifra biti - samo je prilično sigurno da to neće biti samo 18,5 kuna. I pitanje je hoće li tražiti lovu za pakete na koje je već plaćen PDV jer su ih, jelte, morali pregledati...

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ja sam shvatio da neće biti dodatnih naknada za pregledavanje već je to to, osim poziva za dostavu računa i to vjerojatno budu i dalje naplaćivali 20 kn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 16:31 (foofajter).
8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

...koliko sam ja shvatio porez ćemo plaćati odmah pri kupnji aliexpresu, oni će označiti takve pakete da je porez plaćen i porez poslati zemlji iz koje je kupljeno i neće biti nikakvih dodatnih davanja...

 

...ali i to je previše u odnosu na sada...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2021 8:52 (Z004).
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Platit ćeš PDV odmah, ali ti pošta bude naplatila 18,5 kuna jer moraju skenirati barkod.

A ako cifra prelazi 150€, onda 37 kuna.

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Od kojeg datuma pošta poci je naplacivati tih 18kn?Vrijedi li sada naruciti kako bi izbjegli dok jos mozemo ili ne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ne vrijedi jer ti pošiljka sigurno neće stići do 1.7.
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Ne vrijedi jer ti pošiljka sigurno neće stići do 1.7.

 s obzirom da je ovo na bazi EU, ne samo Hrvatske, nije li važno da pošiljka uđe u EU prije 01.7.? Trenutno imam 10-tak paketića koji su u EU...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 21:21 (Bumbilek).
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Naplacuje ti se kad paket dode do HR, a ne kad udje u EU.
Ak ti tih 10 ne dodu pred vrata do 1.7 platit ces sve dodatne nove troskove.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Bumbilek, sigurno će biti gomila problema kada to krene 01.07, dostavne službe će to rješavati u hodu, i vjerojatno će biti identičnih slučajeva čiji rasplet neće biti identičan, ovisno o stupnju improvizacije u rješavanju.

No tako je svaki puta u svim branšama kada se nešto novo uvodi u procesu poslovanja, nakon par tjedana će svi već znati za svaku situaciju kako ju trebaju riješiti, tako da se treba strpiti do tada.

Prema meni putuju tri paketa, a još 4 trebam naručiti ovih dana, i kaj bude bude.... Moj poštar kaže da nikakvu edukaciju nisu prošli, nitko u firmi njihovoj uopće to ne spominje, a o svemu tome zna samo iz onoga kaj mu je google ponudio u news-ima na Androidu....
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Naplacuje ti se kad paket dode do HR, a ne kad udje u EU.
Ak ti tih 10 ne dodu pred vrata do 1.7 platit ces sve dodatne nove troskove.

 Hr carine da budemo precizni, paketi mu doma mogu doc i poslje 01.07 dok god su prosli carinu prije tog datuma.

7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Prošli tjedan vidim po prvi put na ali trackingu za 2 paketa "Retrying delivery" i čekam do četvrtka kada će proći pošta (njih logično nema). Bitno je spomenuti da nisam dobio nikakav papirić od pošte. Odem na Track17 aplikaciju i unesem tracking brojeve za ta 2 paketa i vidi vraga. Piše za oba d ai mogu podidnuti u poštanskom uredu. Parkiram auto gdje nebih trebao i upalim sva 4 te se molim da mi ga pauk ne odvuče 

 

Uđemu poštu gdje sva sreća bilo gužve i kažem djelatnici da mi je bilo pokušano biti uručeno, ali nisam dobio papirić pa ako ima nekakava saznanja o tim paketima budući da mi piše da ih mogu preuzi u pošti. Ona me zamoli tracking brojeve, ja joj dam i kaže samo tren. Nakon minutu se vraća s paketima i uruči mi ih bez problema uz napomenu da ako dođe papirić, da ga zanemarim. Papirić došao, prošli petak.

 

Happy ending nema što 

 

Braided kablove sam čekao mjesec dana kao manijak

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Molim pomoć,

(uvod) prije 30-ak dana stigla mi je matična ploča sa Aliexpressa, ugradio sam je u laptop (Lenovo 700-15ISK), sve je bilo OK. Još sam čekao hinge od ekrana, pa nisam koristio laptop. Prije 5 dana stigle hinge, počeo sam koristiti laptop i onda je crknuo. Skroz. 

Seller daje 60 dana jamstvo, poslao sam mu poruku, vjerojatno će tražiti da mi pošaljem ploču nazad i to mi je OK. Pitanje je kako izbjeći carinu/PDV, prvi put je stiglo bez davanja. Kako dokazati da je pošiljka zamjena za poslanu robu ? ... ili poslati i čekati što će se dogoditi ?

 

Iskustva ?

 

Hvala unaprijed !

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dpanijan kaže...

Molim pomoć,

(uvod) prije 30-ak dana stigla mi je matična ploča sa Aliexpressa, ugradio sam je u laptop (Lenovo 700-15ISK), sve je bilo OK. Još sam čekao hinge od ekrana, pa nisam koristio laptop. Prije 5 dana stigle hinge, počeo sam koristiti laptop i onda je crknuo. Skroz. 

Seller daje 60 dana jamstvo, poslao sam mu poruku, vjerojatno će tražiti da mi pošaljem ploču nazad i to mi je OK. Pitanje je kako izbjeći carinu/PDV, prvi put je stiglo bez davanja. Kako dokazati da je pošiljka zamjena za poslanu robu ? ... ili poslati i čekati što će se dogoditi ?

Iskustva ?

Hvala unaprijed !

 Ne znam odgovor, nikad mi nije trebalo, ali znam da je bilo govora o tome na jednoj od tema, možda ovoj.

Mislim da ti pošta da nekakav papir da ispuniš prilikom slanja.. il tak nešto?

 

Možda će se netko s iskustvom javiti, ili malo potraži po temi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Brki1994 kaže...

Prošli tjedan vidim po prvi put na ali trackingu za 2 paketa "Retrying delivery" i čekam do četvrtka kada će proći pošta (njih logično nema). Bitno je spomenuti da nisam dobio nikakav papirić od pošte. Odem na Track17 aplikaciju i unesem tracking brojeve za ta 2 paketa i vidi vraga. Piše za oba d ai mogu podidnuti u poštanskom uredu. Parkiram auto gdje nebih trebao i upalim sva 4 te se molim da mi ga pauk ne odvuče 

Ti si još i dobro prošao. Meni za subotu piše da je paket "Dostava na adresu je u tijeku", a da me nitko nije zvao, nije ostavio papirić, niti je itko doma primijetio da je netko došao dostaviti taj paket. Ujedno, ne piše Retrying delivery niti išta slično. To je znači bila subota. Dođe ponedjeljak - piše za paket, u statusu od 6:49:56 ujutro, da paket mogu podići u pošti. No za 18 sekundi kasnije piše da paket nije dostavljen te za 6:50 piše da se vraća pošiljatelju. Nešto više od sat vremena prije otvaranja poslovnice!

 

Idem sad na poštu vidjeti što su napravili...

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ljudi mi kroz život govore da oko nekih stvari imam sreće pa se neću žaliti 

 

Glede tvog problema, držim palčeve da to uspješno rješiš. Zna se aplikacija zblesirat pa više neznaš što je što nije.

 

I want to believe
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Brki1994 kaže...

Glede tvog problema, držim palčeve da to uspješno rješiš. Zna se aplikacija zblesirat pa više neznaš što je što nije. 

Rekla gospođa u pošti da bi mi taj paket trebali dostaviti sutra, ali da bi ga trebao dostaviti HP Express. Nejasno je zašto onda kod praćenja piše da se pošiljka vraća pošiljatelju i zašto taj paket već nije u rukama lokalnog HP Expressa, s obzirom da je taj paket trebao biti u lokalnoj pošti još u subotu.

2 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav svima, zanima me kako funkcioniraju dostava i plaćanje sa Ali expressa nakon 01.07. ? Hoće li se spomenuti iznosi (PDV+carina) plaćati po dolasku paketa u HR ili su uračunati u cijenu? 

Ako ti iznosi nisu uključeni u cijenu na Ali expressu znači li to da plaćam 18kn po svakoj pošiljci (ako je vrijednost manja od 150€) makar je vrijednost predmeta tipa 10kn?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
https://m.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/sutra-1-srpnja-dodatni-troskovi-male-pake/283425?page=1#post6381296

Samo četiri teme iznad, neću biti lijen pa ti link šaljem da ne brojiš! 🤘
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Uspoređujem malo cijene koliko je prije koštalo i sad. Da, uveli su stavku kod checkouta, tax (PDV).
No, ono što je još novo, stvari koje su mi stizale sa EU skladišta kada bih ih sad naručio, Aliexpress i na to dodaje PDV.
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
Uspoređujem malo cijene koliko je prije koštalo i sad. Da, uveli su stavku kod checkouta, tax (PDV).
No, ono što je još novo, stvari koje su mi stizale sa EU skladišta kada bih ih sad naručio, Aliexpress i na to dodaje PDV.

 Da bar carinsko skladiste nije objasnjeno jedno 125 puta u ovoj temi......

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pitanje,

 

stigao poziv od carine da dostavim email na kojem će dostaviti dokumente koje trebam poslati vezano za carinski postupak. Poslali email u kojem je između ostalgo dostavljen word dokument - punomoć

 

https://i.postimg.cc/QCk0wHZj/carinjenje.jpg

 

Prije su me kontaktirali samo da pošaljem račun.

 

 

 

Dosta nevoljko dajem punomoć. Malo sam pogledao taj članak 18.,: " stavak 1.Svaka osoba može imenovati carinskog zastupnika"

 

 

Ispada da ako nedam punomoć, onda sve stvari moram odraditi sam? Da li sam upravu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 12:30 (zdravkomali).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...

 Da bar carinsko skladiste nije objasnjeno jedno 125 puta u ovoj temi......

Tvoj komentar se odnosi na skladišta koja su u bescarinskoj zoni, i gdje je potrebno platiti dodatna davanja kad stigne k nama, odnosno kad ulazi na EU područje?

 

Jer gledam, svi paketi koji sam naručio gdje se moglo birati, da šalje iz Njemačke, Poljske, Španjolske... Kad je stiglo, nisam platio dodatna davanja, koliki je bio iznos pri checkoutu, to je bilo to. Da li to znači, da su ta skladišta bila u bescarinskoj zoni? Kako i zašto je prolazilo da tada nisam ništa dodatno plaćao?

 

A sad ako želim naručiti te iste proizvode, vidim Ali zaračuna dodatno i tax još.

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
Posmatrač kaže...

 Da bar carinsko skladiste nije objasnjeno jedno 125 puta u ovoj temi......

Tvoj komentar se odnosi na skladišta koja su u bescarinskoj zoni, i gdje je potrebno platiti dodatna davanja kad stigne k nama, odnosno kad ulazi na EU područje?

 

Jer gledam, svi paketi koji sam naručio gdje se moglo birati, da šalje iz Njemačke, Poljske, Španjolske... Kad je stiglo, nisam platio dodatna davanja, koliki je bio iznos pri checkoutu, to je bilo to. Da li to znači, da su ta skladišta bila u bescarinskoj zoni? Kako i zašto je prolazilo da tada nisam ništa dodatno plaćao?

 

A sad ako želim naručiti te iste proizvode, vidim Ali zaračuna dodatno i tax još.

 samo sam komentarisao termin skladiste u EU. Ako je skladiste u EU znaci da je roba fizicki u EU ali carinski ne mora biti...

Carisnko skladiste i bescarinska zona nisu nuzno jedno te isto...Bescarinska zona je siri pojam....

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
Posmatrač kaže...

 Da bar carinsko skladiste nije objasnjeno jedno 125 puta u ovoj temi......

Tvoj komentar se odnosi na skladišta koja su u bescarinskoj zoni, i gdje je potrebno platiti dodatna davanja kad stigne k nama, odnosno kad ulazi na EU područje?

 

Jer gledam, svi paketi koji sam naručio gdje se moglo birati, da šalje iz Njemačke, Poljske, Španjolske... Kad je stiglo, nisam platio dodatna davanja, koliki je bio iznos pri checkoutu, to je bilo to. Da li to znači, da su ta skladišta bila u bescarinskoj zoni? Kako i zašto je prolazilo da tada nisam ništa dodatno plaćao?

 

A sad ako želim naručiti te iste proizvode, vidim Ali zaračuna dodatno i tax još.

 Tako sam i ja do sada naručioj jedno 5 paketa, vrijednostio oko 100 eura, sa dostavom i Njemačke i Francuske. I dostavila mi je kurirska služba, i isto  nisam platio nikakav dodatni PDV na te pošilljke...

 

A sada AliExpress odma obračunava pdv .

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...
kiki_b kaže...
Posmatrač kaže...

 Da bar carinsko skladiste nije objasnjeno jedno 125 puta u ovoj temi......

Tvoj komentar se odnosi na skladišta koja su u bescarinskoj zoni, i gdje je potrebno platiti dodatna davanja kad stigne k nama, odnosno kad ulazi na EU područje?

 

Jer gledam, svi paketi koji sam naručio gdje se moglo birati, da šalje iz Njemačke, Poljske, Španjolske... Kad je stiglo, nisam platio dodatna davanja, koliki je bio iznos pri checkoutu, to je bilo to. Da li to znači, da su ta skladišta bila u bescarinskoj zoni? Kako i zašto je prolazilo da tada nisam ništa dodatno plaćao?

 

A sad ako želim naručiti te iste proizvode, vidim Ali zaračuna dodatno i tax još.

 samo sam komentarisao termin skladiste u EU. Ako je skladiste u EU znaci da je roba fizicki u EU ali carinski ne mora biti...

Carisnko skladiste i bescarinska zona nisu nuzno jedno te isto...Bescarinska zona je siri pojam....

 ovaj proizvod je prije bio povoljniji, a slano iz Francuske, jer iz Španjojske i Poljske nisu dostavljali u Hrvatsku... 

I kada bi dostali mi na adresu nisam imao nikakve dodatne troškove...

 

 

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice