Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.303
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ally tracking govori gluposti,kao roba u 7 dana sugla u HR,onda do mene dođe za 50 dana.Uglavnom sve stigne,ali se čeka.

Disput se može otvoriti nakon 75 dana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...
Dud kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Htio bih se samo nadovezati na probleme dolaska paketa, ma da iskreno ne znam da li je to u nadležnosti HP ili Aliexpressa i njihovog sustava praćenja. Naime, dosta pošiljki koje sam naručio, a imale su broj za praćenje Sunyou, China small air packet i slično, su jednostavno u sustavu od Aliexpressa stigle u Hrvatsku, i dalje im se gubi trag. Nekima samo piše "Flight departure", drugima piše "Departed Facility" i slično. I naravno, nakon što probam selleru objasniti da se takav paket uopće ne nalazi u sustavu naše pošte, on kaže da otvorim dispute. Otvorim dispute, po Aliexpress tracking sustavu je proizvod stigao u Hrvatsku, i povrat je uredno odbijen..

Ima li netko savjet što učiniti u takvim slučajevima?

 Slična stvar se dešava mojoj sestri, nije pratila vrijeme dostave niti je ikada dobila kakav notification ni mail. Naravno ni paketi nisu stigli, samo piše da su kao stigli u Hrvatsku i lijepo su joj na ali expresu napisali status finished, kao da je ona potvrdila da je stiglo sve. I kaj sad, radit dispute naravno ali jel bude kaj od toga disputea? Nekak mi se čini da ću se vratiti na e-bay. A ja sam sebi stavio u kalendar vrijeme dostave za svoje pakete koji su btw već mjesec dana u hrv. pa ću na vrijeme pisati dispute za svoje stvari. 

 Imam do sada 788 narudzbi i od toga 55 dispute-a i nikad ali bas nikad se nije desilo da je presudjeno protiv mene.... 

 Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao. Evo nekoliko slika u prilogu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
alen4430 kaže...
Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao

Koji način dostave?

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
alen4430 kaže...
....

 Imam do sada 788 narudzbi i od toga 55 dispute-a i nikad ali bas nikad se nije desilo da je presudjeno protiv mene.... 

 Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao. Evo nekoliko slika u prilogu

 Ne razumijem ovo da je iznos 0? Jesi li naznacio koliki iznos trazis nazad kada si otvarao dispute? Svaki je presudjen u tvoju korist ali je iznos povrata nula.....

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ekipa pozdrav, 

 

Narucio sam 3D printer na aliexpresu sa skladišta Francuska cijena 280$, zanima me dali to ide isto preko pošte ili neka kurirska služba? Na tracking nuberu mi piše da je na odredišnoj zemlji, poslano je 17.03.2021.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ERROR1911 kaže...

Ekipa pozdrav, 

 

Narucio sam 3D printer na aliexpresu sa skladišta Francuska cijena 280$, zanima me dali to ide isto preko pošte ili neka kurirska služba? Na tracking nuberu mi piše da je na odredišnoj zemlji, poslano je 17.03.2021.

 Kako mi to da znamo? Pise ti u narudzbi kako ide.....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ako naručim proizvod iz skladišta u Poljskoj dali ću izbjeć carinu i PDV bez obzira na cijenu?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Vrlo vjerojatno se radi o carinskom skladistu, tako da ne.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kako se može saznati dali je skladište carinsko ili obično? Ovo je proizvod.
https://a.aliexpress.com/_mLlTIBh
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pa ako se šalje iz EU nema carine?
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 7:21 (ROXX).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
alen4430 kaže...
Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao

Koji način dostave?

 Najčešće je to bio China post small air packet/Cainiao, Sunyou.. Svi koji su bili osim aliexpress standard shippinga ili china post registered air mail su imali ovakve probleme..

Posmatrač kaže...
alen4430 kaže...
....

 Imam do sada 788 narudzbi i od toga 55 dispute-a i nikad ali bas nikad se nije desilo da je presudjeno protiv mene.... 

 Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao. Evo nekoliko slika u prilogu

 Ne razumijem ovo da je iznos 0? Jesi li naznacio koliki iznos trazis nazad kada si otvarao dispute? Svaki je presudjen u tvoju korist ali je iznos povrata nula.....

 Da da, ma niti jedan nije presuđen u moju korist čim je refund bio 0.00$. Da je bilo koja druga cijena, onda bi to bio povrat.. Naznačio sam jer sam svaki put stavljao full iznos za otvaranje refunda..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
alen4430 kaže...
 Imam do sada 788 narudzbi i od toga 55 dispute-a i nikad ali bas nikad se nije desilo da je presudjeno protiv mene.... 

 Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao. Evo nekoliko slika u prilogu

 Ne razumijem ovo da je iznos 0? Jesi li naznacio koliki iznos trazis nazad kada si otvarao dispute? Svaki je presudjen u tvoju korist ali je iznos povrata nula.....

 Da da, ma niti jedan nije presuđen u moju korist čim je refund bio 0.00$. Da je bilo koja druga cijena, onda bi to bio povrat.. Naznačio sam jer sam svaki put stavljao full iznos za otvaranje refunda..

 Iz slika se ne vidi kako je presudjeno. Samo pise da ce biti presudjeno. Sta pise u mailu ili kada kliknes dolje na detail...

Kao sto rekoh nikad nisam dozivio da je presudjeno protiv mene.....

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
alen4430 kaže...
mbaksa kaže...
alen4430 kaže...
Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao

Koji način dostave?

 Najčešće je to bio China post small air packet/Cainiao, Sunyou.. Svi koji su bili osim aliexpress standard shippinga ili china post registered air mail su imali ovakve probleme..

Ultrajeftine i spore metode slanja bez tracking broja vs skuplje, s tracking brojem.  Ako želiš biti (prilično) siguran da će ti paket stići, onda doplatiš za skuplju dostavu, s tracking brojem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Glisic kaže...
Ako naručim proizvod iz skladišta u Poljskoj dali ću izbjeć carinu i PDV bez obzira na cijenu?

 Da. Ne bi trebao ništa platiti.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ROXX kaže...
Pa ako se šalje iz EU nema carine?

 Nema to veze, roba moze biti fizicki u europi a da nije bila na carini.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
R4zOR229 kaže...
ROXX kaže...
Pa ako se šalje iz EU nema carine?

 Nema to veze, roba moze biti fizicki u europi a da nije bila na carini.

 Uglavnom to kinezi nešto muljaju,i večinom uspiju zaobići carinu.

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
R4zOR229 kaže...
ROXX kaže...
Pa ako se šalje iz EU nema carine?

 Nema to veze, roba moze biti fizicki u europi a da nije bila na carini.

 Uglavnom to kinezi nešto muljaju,i večinom uspiju zaobići carinu.

 Jedino moze biti da carinici manje obracaju paznju. Nemaju tu kinezi sta muljati.....

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...
alen4430 kaže...
 Imam do sada 788 narudzbi i od toga 55 dispute-a i nikad ali bas nikad se nije desilo da je presudjeno protiv mene.... 

 Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao. Evo nekoliko slika u prilogu

 Ne razumijem ovo da je iznos 0? Jesi li naznacio koliki iznos trazis nazad kada si otvarao dispute? Svaki je presudjen u tvoju korist ali je iznos povrata nula.....

 Da da, ma niti jedan nije presuđen u moju korist čim je refund bio 0.00$. Da je bilo koja druga cijena, onda bi to bio povrat.. Naznačio sam jer sam svaki put stavljao full iznos za otvaranje refunda..

 Iz slika se ne vidi kako je presudjeno. Samo pise da ce biti presudjeno. Sta pise u mailu ili kada kliknes dolje na detail...

Kao sto rekoh nikad nisam dozivio da je presudjeno protiv mene.....

 Evo, ovo piše u mailu (slike se nalaze u prilogu). Kao "pick up", a proizvod uopće nije u Hrvatskoj..

mbaksa kaže...
alen4430 kaže...
mbaksa kaže...
alen4430 kaže...
Baš čudno, ja sam trenutno na 524 narudžbe, i u zadnjih nekoliko tjedana stvarno imam povećan broj dispute-a. Sad, da li je to razlog, ne bih znao

Koji način dostave?

 Najčešće je to bio China post small air packet/Cainiao, Sunyou.. Svi koji su bili osim aliexpress standard shippinga ili china post registered air mail su imali ovakve probleme..

Ultrajeftine i spore metode slanja bez tracking broja vs skuplje, s tracking brojem.  Ako želiš biti (prilično) siguran da će ti paket stići, onda doplatiš za skuplju dostavu, s tracking brojem.

 Ma da, znam. Nisam jednostavno razmišljao već sam odabrao tu opciju koja je po default-u. Većina skupljih proizvoda je imala LT NL tracking broj ili RY CN, tako da s tim nisam proizvodima nisam imao problema..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni se desavalo isto ali uvijek je presudjeno u moju korist....

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 11:11 (Posmatrač).
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigla mi 2 paketa,nakon 20 dana.Izgleda da se nešto normalizirala dostava iz kine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 12:59 (zzz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigao mi item naručen 15.10. prošle godine, ipak ima nade za sve :p

Moj PC  
4 0 hvala 5
4 godine
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Narucio 10.03. futrolu za sluske stigla danas. Rekord,

dok futrola iz belgije jos nije stigla.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

meni se dogodila čudna situacija, pa molim ako netko zna nešto o tome ili je imao slično iskustvo. Naručila sam robu i pošiljka je trebala doći alliexpress standard shipping-om. e tu počinje veselje. Za isti tracking number na stranici nizozemske pošte piše da je roba došla u Hrvatsku, da je dostava bila neuspješna i da se vratila pošiljatelju. Na stranici hrvaske pošte piše, a i u odgovoru na mail koji sam im poslala tvrde da je roba samo u najavi, da nije stigla u Hr. Ovo mi se još nije dogodilo da roba sa istim track. numberom, roba ima jedan status u jednoj državi EU, a u drugoj posve drugi status. Alliexp. tvrdi isto što i nizozem. pošta.

Zoe
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
https://postnl.post/tracktrace

Tu provjeri. Tu obično piše kad stigne u HR, ali nakon toga nema informacija u vezi dostave. I meni obično kad je tu pisalo da je stiglo u HR, za 3-4 dana je bilo kod mene, i to ove godine jer sam imao bar 5-6 paketa poslanih aliexpress standard shippingom
12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stižu paketi ovih dana kao ludi, od onih iz 10/2020 pa na dalje, netko je odčepio slavinu. 

Taman sam pokrenuo dispute za 2 komada idem sad javiti da ne vraćaju lovu.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni isto ovaj tjedan dolaze ko ludi. Izgleda da je do naše pošte ili carine. 

A tko zna što će biti s ovim brodom što je zapeo u Sueskom i hoće li to napraviti neki poremećaj u budućem tranzitu paketima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nakon 65 dana - paket koji je zapeo u NL je vracen posiljatelju - nije unutra bilo nista ilegalno,

nego ove metalne zastite za gaziste, jer su mi necaci vec na straznjim vratima cipelama izgrebali,

pa da prelijepim, da manje grebu i da ne sastruze lak - ispolirao sam, ne vidi se vise, al ne zelim da pocne hrdjat.

https://www.aliexpress.com/item/1005001890894029.html

 

Tak da sam dobio odmah povrat love, i narucio sam od drugoj trgovica - ove bez LED-ica, ne zanima me bljestenje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ekipa znate li koji je razlog da za neki proizvod ne mogu odabrati da mi ga pošalju iz Italije, Francuske ili Španjolske jer ne dostavljaju u Hrvatsku, a iz Kine sve ide? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Vjerovatno ovisi o trgovcu - kod nekih mozes odabrati Spanjolsku, samo ako adresa destinacije spada pod postanske pretince iz Spanjolske.

 

Tako ni ja ne mogu odabrati warehouse France, Poland, Russia i USA.

Mogu kad ima Deutschland, i naravno majka Kina.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni samo nudi France.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice